Eşim Prenses'imi istemiyor :(:(

sen şuan o hayvanı balkona atarak eziyet ediyorsun
eşin yüzünden bakamıyorsan bakabilecek başka birine vermeni tavsiye ederim

Olayları çarpıtmayalım lütfen.Birde beni linç edin bari hayvan düşmanı diye.Onun yaşabileceği en ideal ortamı yaratmaya çalışıyorum.kışın kafesini içeri alıcam zaten.bu hayvanı aldığım yerde acık bir balkonda ruzgarın altında yaşıyorlardı.Neyse bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardım ettiler.

kışın mı alacaksın zaten kış mevsiminde değilmiyiz

Bende kızınız olacakta onu istemiyor sandım bastan..
Tavsanların koktugunu bende duymstum ama nasıl koktugunu bilmiyorum.
İnsallah probleminiz cözülür.

Son düzenleme:
Menekşecim anlıyorum ben seni
tavşan, kediye göre daha zordur evde..
benim de bakmışlığım var zamanında tavşan..
kabloları kemiriyolar evet,hatta benimki duvarları didiklerdi arada..
ama gülü seven dikenine katlanır dimi canım..
çok şekerler çoookk
balkonda daha korunaklı bi yuva yapabilirsin.. mesela bu kedi köpek yatakları (ev) var ya,kapalı olanlarından hani,onlardan alabilirsin pet shoplardan..
aynı şekilde kafes-kümes tarzı bişey de olur..
içine battaniye serebilirsin.. sora sıcak su torbaları var ya aklıma gelmedi tam olarak ismi,onlardan koyabilirsin yattığı yere bi kenara vs..
bi süre sora eşin dayanamaz ve içeri alır inşallah diyorum canım..

Son düzenleme:
oldu canım eşin istemiyor diye senin bağlandığın sevdiğin bi canlıyı ruhu olan bi etten kemikten varlığı sokağa mı atacaksın veya bir başkasına mı vereceksin yüreğin nasıl elverecek buna

o evde ikiniz de yaşıyorsunuz

karşılıklı özverilerde bulunulacak arkadaş, o sevmezse sevmesin, illa ki birbirinizin kopyası olacaksınız diye bir şey yok, senin sevgin yeter o tavşana

bir şey olmaz hayvana balkonda hem de pencereliymiş
onlar ormanda dağda bayırda yaşıyorlar snein balkondan üşütmezler kürkleri sağlamdır onların hiç bişeycikler olmaz

ama evin içine salma sakın, zaten tavşan bahçede olmalı içerde daralır hayvan balkon iyi yine de gün ışığı görür serinlik alır hem de evin içinde kablo kemirirler mobilyaları kemirirler, hem eşinle bozuşursunuz hem de elektrik falan çarpar hayvancağıza

balkonda bak ama muhakkak düzenli olarak bi bahçeye falan sal toprakta vakit geçirmeli

arkadaşlar lütfen yapmayaın tavşan bu evin içine sokmayın hayvanı
bahçe yoksa balkon en iyisi
sizin gibi kalorifer battaniye istemez onlar daralır bunalırlar
hayvan dediğin gökyüzünü güneşi geceyi akşamı havayı hissedecek

pencereli olmasa balkonun daha iyiydi
ama artık açarsın arada camı falan serinlesin hayvan
meg in dediği gibi bi kulübe alırsan ufak onların ormanda dağda bayırda yaptıkları gibi dışarda dolanır dolanır yatacağı gelince girer küçük korunaklı evceğizine yatar eder

ama sakın bahçeye salmamazlık etme toprağa deymeli ayakları psikolojizi bozulur
düzenli olarak bahçe şart

tavşanlara tuvalet eğitimi verilebiliyor.
öncelikle ona bir kafes/yuva edinmelisin.
yemi metal kaymayan bir kabın içinde olmalı hep aynı yerde.
o kafesin içine özel talaşlardan koy.
ve de bir çiş kabı. mesela tavşanını kafesteyken izle. çişini yaptığı yerden o talaşları al, tuvalet kutusunun içine koy. artık tavşanın hep oraya yapacaktır çişini.
1 -2 defa şaşırabilir. ama sen tuvalet kabının yerini (yani hep oraya yapmaya başladığında) bi daha değiştirme. içine mutlaka kendi çişinin bulaştığı talaştan çok az koy ki kokusunu alabilsin.
balkon kışın çok soğuk olabilir. tavşanlar çabuk üşüten hayvanlardır.
Tavşanını ASLA YIKAMA. gerekirse nemli bezle sil.
onlar kendilerini yalayarak temizlerler.
günde 1 kaç saat dolaşmasına izin ver.
gezdiği yerlere küçük dışkılar bırakır. o da yolunu kaybetmemek için.
kokmaz, bulaşmaz tavşan pisliği. toplamak zor olabilir.

balkonu onun oyun odası yap. ona karton kutular vs. koy ki kemirme ihtiyacını gidersin. 3 aydan sonra çok kemirirler.. kemirmezse ön dişleri uzar ve sonrasında yemek yiyemez.

3 aylıktan küçükse SAKIN HAVUÇ MARUL ya da ıslak bir sebze verme. bağırsakları gelişmediği için İshal olup ölüm tehlikesiyle karşılaşır. 3 aydan büyükse haftada 1 kere küçük bir tabak sebze yiyebilir
ishal olursa bayat ekmek (kuru halde) ver.
suyunu kemirgen suluğuna koy ki hep temiz kalsın.
yavrulara günde 1 avuç yem yetermiş. eğer fazla verirsen çabuk büyür.

tavşan bakmak çok eğlencelidir :) yüksek yerlere çıkıp düşmesini engelle. yoksa arka ayakları çok çabuk kırılabiliyor..
tavşanlar ya çok acı çekerlerse ya da ölüyorlarsa çığlık atarlar. onun dışında sessizdirler.
koşarlarken havada arka ayaklarını biribirine vuruyorsa ÇOK MUTLUYUM demek.
ellerini küçük dilini çıkarıp yalarsa aslında seni ÖPÜYORDUR :)
sakın tavşanını verme...
hep ortalıkta dolaşmasın evini ayarlayın, günde 1 kaç saat dolaşsın yeter ona.. zaten balkonda koşturur oraya buraya.
tavşan bakmak çok güzeldir

menekşe bence çok tatlı ve şirin bir konu açmışsın...
ama inşallah çözüm bulabilirsin kendince..
benimde bir muhabbet kuşum var ve peteğin yanından ayırmıyorum..seni anlıyorum.
eşinde kendince haklı olabilir ama umarım bir orta yolu bulabilirsiniz..
bende tavşan hastasıyım eşime alalım balkonda bakarız diyorum ama istemiyor
sen bi canlının sağlığını düşündüyün için yere karton sermişsin ayakları üşümesin diye
ısınması için alternatifler sunuyorsun önüne
bence çok şeker bir hayvan seversin tebrik ediyorum
umarım prenses kızınla iyi vakit geçirirsin.

Kızlaaaaaaaaaaaarrr Kızlaaaar Çoook ama Çokkk mutluyum Size olanları oldugu gibi anlatayım.Buaksam üstü eşim eve geldi.Erzak getirmiş kapıyı açtım ama suratım malum asıktı.Sonra eşim ''Noldu aşkım senin moralin bozuk'' dedi.Bende ''yok birşey dedim'' ''ok sen bana kızmışsın'' dedi.Bende ''evet dedim bugün avuc kadar hayvanı koca eve sıgdıramadın söylene söylene öldün Sen yakında onu sokaga da atalım köpekler yesin dersin''dedim
Sonra ''Olurmu öyle şey falan aşkım'' dedi arkamdan sarıldı falan mutfakta iş yaparken.''Ben senin için dedim kabloları falan kemiriyor seni elektrik carpar diye korktum''dedi.
''Hatta arkadaşımı da cagırdım kabloları izole edelim de tavşan kemirmesin diye'' dedi.Hakaten de kapıya izole malzemelerini falan getirmiş.Sonra ona sinirli sinirli baktım ''Nolur bakma bana öyle Aşkım.Ben senin sevdigin neyi istemedimki yeterki sen mutlu ol'' dedi Kocişim.Sonra üpüştük falan.
Şimdi de dışarı çıktı Prenses hanıma yeni kafes aldı getirdi aklınca bize jest yapacak
Buakşam evdeki kablolar izole edilecek ve artık tavşimle mutlu mesut yaşamamız garanti Ne dersiniz bu adam beni gerçekten seviyor sanırım

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim kızlar.Darısı sizin başınıza

annem de benim tavşanımı vermişti ortalığa işiyo diye küçükken ne kdar ağlamıştımevlenince alırım bi hayvan diyordum amaaaaaaaa şimdide nişanlım sevmiyor hayvanları bi hayvan sever karşıma çıkmadı yaa bakalım evlenince yine isticem benimki de senin kocan gibi kabul edicekmi:):):)

benım evimde 4 yasında kedi var 10 gunlukken buldum gobek bagı dusmemıstı... tum koltuklarımı halılarımı mahfetti.buda yetmedi tum balkon ve pencereleri kapattırdık(6.katta oturuyoruz malum kediler uçamaz ama benim sultanım bunu bilmiyor)
.kedi beleş(sokaktan buldum) bana şu an için açtıgı masraf 10 bın tl
kızıyorum bağırıyorumm bana öyle bi bakış atıyor kiiii

aynen"show must go on" diyo

bende ALLAHından bul diyorum sarılıyruz barısıyoruz:90::90:

hayvan sevgisi bole bisey,o yüzden seni çok iyi anlıyorum..

Enişteyı taktır ettım
tavşan hem kokar hemde poposunun ayarı yoktur.

evde bebek yoktur ınsallah çıkolata diye götürmesinnn
başımıza gelmişliği var aman dıkkat

İnşallah kabul eder canım senin eşinde

Evde bebiş yok canım ama inanırmısın her dakka arkasından topluyorum.Eşim bana ''Yine kuka fabrikasımı açtın'' diye dalga geçiyor Ama kutusundan başka yere yapmıyor genellikle.Herkese tavsiye ederim.

hayvan sevmeyen duygularınızı anlayamaz sizi çok iyi anlıyorum sonuçta oda bir canlı inş eşinizin gönlü razı olmaz ve minik tavşanınız sizinle kalır

Heyyyy bu benim konum. Evlendiğim ilk yıl öğrencilerimden biri annesi ölmüş minicik bir tavşan verdi. Aslında azcık büyütüp geri verecektik. Eşim bu şartla kabul etti. 2-3 ay geçti ve bizim sıska büyüdü. Tabii ben geri vermek istemedim hiç. Eşimde nazlanarak kabul etti. oooooo kaç kere telefon televizyon kablosu değiştirdik.buzdolabının motoruna girip onu bile halletmişti yani. zamanla her yeri ona göre ayarladık. kablolar korunaklara alındı. tabii ki her ev kıyafetimde diş izleri. ben tavşanımı hiç kafese yada balkona koymadım. gece mutfakta yatıyordu. kapısını kapatıyordum.hiç öyle mobilya kemirmedi. tuvalet için de ızgaralı plastik bir düzenek aldım. ızgarasını emici bezle sarıyordum. hem tavşinin ayakları ıslanmıyor hem de temizliği kolay oluyordu. 2-3 yıl geçti ben bir sabah çöpün yanında sarı yavru bir kedi gördüm. minicik. hemen eve eşimin yanına. 1-2 saat eve alalım, karnı doysun ısınsın dedim. eşim de 1-2 saatlik kabul etti.:) kedişim şimdi 3 yaşında ve hala bizde. bu arada tavşanım 6 yaşında yaşlılıktan dolayı öldü. eşimde daha çok kediciğime sinir olur. özellikle kısırlaştırılmadan önce geceleri 10 defa kaldırırdı bizi. ama ben iki hayvancığım için de çok direndim. hala da herkese karşı direnirim. eğer eve aldın mı sorumluluk sendedir. bebek gibi. çok iyi anlıyorum seni. umarım eşin yumuşar biraz.

çok yiyor bir de onlar, doymuyorlar bir türlü,güya ufacık hayvan neresine yiyor bilmiyorum.brim arkadaşımın vardı bir tavşanı sırf boğazına yetemediğinden köydeki akrabalarına gönderdi.

tavsanlar yalniz kalmayi sevmedikleri icin bende 2 tane almistim...
ama onlar büyüyünce maalesef geri vermek zorunda kaldim cünkü
evi cok pis batiriyorlardi
oynarlarken ordan oraya ziplarlarken ayni anda cislerinide yapiyorlar ve her taraf cis oluyordu
ev sanki ev degil ahır gibi kokuyordu

dayanamadim ve mecbur aldigim yere geri verdim yoksa basedilcek gibi degiller yani...

bence biraz büyüsün ondan sonra verirsin istersen

kız allah iyiliğini versin emi.
bende başlığı okuyunca hamilesinde eşin çocuğu istemiyor gibi düşündüm.ortalığa çiş yapıyosa eşinde haklı bence..kolay gelsin..

Ben de 2. evliliğini yapan ama küçük kızı eşi tarafından kabul edilmeyen kadının dramını okuyup üzüleceğimi sandım..:))

çook üzüldüm...
benim de köpeklerim var eve çiş ysptığı da oluyor kablo kemrip birşeyleri mahvettikleri de..
eşim iteles gerçekten çok üzülürüm ve savaş çıkar herlade.
ben rahat etsinler diye halıları kaldırdım. sizde onun dolaştığı alanlarda halı yaymayın.
ama tavşan eğitilebilen ve ev hayatına uygun bir hayvan da değil.
işiniz zor.. kolay gelsin.

bnmde tavşanım var.daha yavru.ilk evcil hayvanım.adı incik.geldiği ilk günler kokmuyordu ama şimdilerde kokuyor.ama olsun koksun.yerimmmm ben onu.kokusunuda çok seviyorum...

Ben de 2. evliliğini yapan ama küçük kızı eşi tarafından kabul edilmeyen kadının dramını okuyup üzüleceğimi sandım..:))

Kızlar sizi üzmek istermiyim ben hic:13:

bnmde tavşanım var.daha yavru.ilk evcil hayvanım.adı incik.geldiği ilk günler kokmuyordu ama şimdilerde kokuyor.ama olsun koksun.yerimmmm ben onu.kokusunuda çok seviyorum...

herkes kokuyor diyor ama arkadaşlar benim Prenses'im hakaten kokmuyor
Hem artık babasıda kabullendi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…