Eşim otistikmiş

Bir de tabi 30 yil once doktora gitme orani cok dusuktur.

bence aile de bilmiyor
hele çok başarılı insanlar genelde izole asosyal falan kabul edilir ya
öyle bir şey sanmışlardır
zaten kvnin oğluma dedin allah çocuğuna verdi demesinden cehalet ve eğitimsizlik akıyor
konu sahibinden de çok şey beklememek lazım
kızımın üstün zekalı olduğu belirlenince akıllı çocuk böyle mi yapar ,şöyle mi davranır diye yıllarca okullarda dışlandı,ezildi
bin tane konum var bununla ilgili kkda
ben eğitim sisteminden öğretmenlerden umudu keseli çok oldu

benim dehblı disleksik kızımla ömrüm tükendi konu sahibi işin çok zor
bunun farkında olmalı önce kendin ayağa kalkmalısın
psikiyatri ve psikoloğa aynı anda gitmeli kendini toparlamalısın
çocuğun seviyesine göre eğitimini planlamalısın
büyük ihtimal ileri seviye değil oğlun
özel eğitimler yanında yaşı gelince mutlaka özel eğitim okullarına gönderip sosyalleşmesini sağlamalısın
erken yaşta başlamazsa çok zor olacak
ne kadar çok insan içine karışırsa o kadar etkili olur
bu dediklerimizi tabi ki bir uzmandan tasdik de ettirmelisin şimdi sana söylediklerimiz boş geliyor büyük ihtimal

Konu baştan sona akıl tutulması. Yapacak tek şey ayrılıp çocuğunuzla ilgileneceğiniz bir ortam oluşturmak. Zavallı gördüğünüz bir adamla ömür geçirmeyin bari. Evlenirken eş adayının mesleği, eğitimi vs tabii ki bizim için belirleyicidir. İnsanlara gard alıp beddua etmenize gerek yok. Ama siz de aydınlanın artık. Adama aciyorsunuz bu çok yaralayıcı bir şey. İlişkide merhamet duygusu tabii ki önemlidir ama ben aşk ve cinsel çekimi ilk sıraya koyarım. Sokakta bulunmus bir kedi yavrusu gibi bahsediyorsunuz adamdan. İyice tükenmeden ayrılın ve bir uzman desteği alın kendiniz için. Sizi uzun ve zorlu bir hayat bekliyor. Özel çocuk annesi olmak bitmeyecek bir maraton çünkü.
İşsiz,güçsüz, dereceleri ve kariyeri olmayan biri olsaydı acırmıydı?Hiç sanmıyorum. Yok melek gibiymiş yok bilmem ne,o kadar da süslü püslü cümleler kurmuş ki ona vay be ne kadar iyi bir kalbin varmış diyelim diye.Ya nişanlıyken belliymiş aslında ama evlenmiş,beş sene boyunca sorunlu bir evlilik yaşamış ama bile isteye çocuk yapmış.Kendi istemiş olmuş, şimdi gelip içip içip ölmek istiyorum diyor.Yazık o çocuğa ya.

Derken o son barışmamız üzerine ayda yılda bir o da ben yaklaşırsam olan bir beraberlik sonrası hamile kaldım.

İşsiz,güçsüz, dereceleri ve kariyeri olmayan biri olsaydı acırmıydı?Hiç sanmıyorum. Yok melek gibiymiş yok bilmem ne,o kadar da süslü püslü cümleler kurmuş ki ona vay be ne kadar iyi bir kalbin varmış diyelim diye.Ya nişanlıyken belliymiş aslında ama evlenmiş,beş sene boyunca sorunlu bir evlilik yaşamış ama bile isteye çocuk yapmış.Kendi istemiş olmuş, şimdi gelip içip içip ölmek istiyorum diyor.Yazık o çocuğa ya.

belki çocuk olursa düzelir
zaten kocamla bi şey yapamıyorum çocukla uğraşır oyalanırımın sonucu
çok çok yazık

Zeka ile akademik başarı her zaman orantılı değildir ki örneğin adama gay misin diyor adam olabilir diyor gidip psikologa değilim ya bu beni yönlendirdi gibi bir şey diyor bu düpedüz zeka geriliği yani katlanılabilecek biri gibi değil hani hastalığından bağımsız söylüyorum bunu
Herkes hayatındaki neden sonuç ilişkisi kurma becerisinde çok iyi değildir. Konu sahibinin algı yanılgısı bu sebepten olabilir yine de.

Herkes hayatındaki neden sonuç ilişkisi kurma becerisinde çok iyi değildir. Konu sahibinin algı yanılgısı bu sebepten olabilir yine de.

kocasını suçluyor ama kendinde bile olabilir sorun
hep mekaniktim yazmış mesajında
işaretleri o da anlamamış

Sorunlu olduğu belli bir ilişkiyi ne olursa olsun ilerletmemek gerek. Acıdığım adamı kocam yapmam mesela. Kedi sahipleniyor sanki 😬

Böyle bir hassas bir konuda çok yorum yapmak istemiyorum ama prof doktor nasıl bilemez diye bir şey yok. Babamın hastalığı için çok farklı doktorlara gittik her biri farklı bir teşhis koydu. Bir ur var kanser dedi biri MS tanısı koydu. En sonunda biri vitamin B12 eksikliği dedi sorunu çözdük. Annemin hem bacağı hem kulağı içinde çok gezdik. Çok meşhur bir doktora gittik mesela kadın diyor ki burnumu çekince kulağım tıkanıyor , geceleri nefes alamıyorum doktor diyor çekme o zaman. Gezmedik KBB doktoru bırakmadık ne devlet ne özel sonunda biri alerjik rinit tanısı koydu da atlattı annem. Aynı şekilde ayağı içinde biri hemen ameliyat dedi biri henüz ameliyatlık bir durum yok diz sıvısı iğnesi yapalım dedi mesela. O yüzden ben prof nasıl bilemez falan demiyorum. Bilemeyen bilemiyor yani. 🤷

X