Eşim önceki eşinden olan kızı ve tembelmişim

diana41

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2022
55
-515
30
Merhaba iyi haftasonları öncelikle hepinize. Ara ara foruma giriyorum konuları okuyorum kendi durumuma benzer olanları. Sadede geleyim neyse çalışıyorum akşama doğru okuyacağım cevaplarınızı. Bir bucuk senedir evliyim şimdi kendime bir iş yeri açtım ufak ve orada çalışıyorum. Eşimin eski eşinden bir kızı var benim çocuğum yok zaten ilk evliliğim bu eşim. Aileler bilirsiniz klasik kavga gürültü biz severek evlendik. Şimdi kızı babannesinde ve biz ben çocuk yapmadığım ve bakamadığım için anlamam dilinden anlaşamam almadık henüz bir sene sonra alacağız. Alışırım zamanla ona da o değil sorun. Ama eşim bana sürekli onu aramadığımı ilgisiz olduğumu sevmediğimi söyleyip suçluyor. Akşam bir yemek bile yapmıyorsun onu nasıl getireyim diyo çocukla kendisi uğraşmaktan korkuyor aslında. Çünkü benden çok onun ilgilenmesi gerek öz ebeveyni sonuçta. Bu sabah arayıp sınava hazırlandığını eğitimine bizim yanımızda Ankara’da devam etmek istediğini söyledi kız. Eşim bunu bildiğiniz geçiştirdi onu o zaman düşünürüz daha çok var dedi ve kapattı telefonu. Değişik bir ruh hali ile. Sizce babamı güvenmiyor yoksa daha önce yaşadığımız annesi yüzünden olan sıkıntılardan dolayımı yanımızda olursa sorun yaşayacağımızı düşünüyordur. Çünkü nişanlılık sürecinde biraz laf dolaştırma olayı oldu kızın yaşı itibari ile ve ben eşimden ayrıldım. Ne dersiniz yorumlarınız nedir merak ediyorum zeki kadınlar hepinize teşekkür ederim şimdiden vakit ayıran iki kelam eden herkese..

Siz bakabileceğinizi düşünyor musunuz? Ve evet haklısınız öz ebeveyni eşiniz sonuçta. Ayrıca sizi sevmemekle suçlaması da garip geldi sevmek zorunda değilsiniz, siz evlilik yapmadan önce eşinizin kızının kimde nerede kalacağını konuştunuz mu. aramamak veya ona karşı sevgi hisetmemeniz gayet normal bu suçlanacağınız bir durum değil. Eşinizin kızının yaşı nedir, sizinle yaşayacak olması sizi rahatsız ediyor mu?

Evlenmiş bosanmis çocuğun olan adamlarla evlenirken sorumluluğu olduğu çocukları gozardi edip nasılsa zamanla yoksayar bana alışır diye evleniyorsunuz daha sonra hayiflaniyosunuz. Evet öz ebevyni değilsiniz doğru annesi gibi zaten olamazsınız bence kimse sizden o şekilde bişey istemiyor. İlgilenmenizi istiyor babası olarak ki haklı bencede. Nihayetinde babannesi de ailesi varken o çocuğa bakmak yükümlülüğünde degil çocuğun yani anne ve babasının yanıdır. Siz evlendiniz diye çocuğu babasından ayircak değilsiniz bunları bilerek evlendiniz nihayetinde.

Bana sanki eşiniz istemiyor gibi geldi.Yoksa en baştan size söylerdi,bizle kalsın diye.Yine de o çocuk babaannenin sorumluluğun da değil.Siz de bilerek evlenmişsiniz.Orta bir yol bulunması gerekir.Bana kalsa her çocuğun ne kadar büyüse de anne babasının evinde bir odası bir yatağı olmalı.

Şunu da eklemek isterim.Kendi çocuğuna bakmak istemeyecek,sorumluluğunu annesine atacak bir adamla evlenmek istemezdim.Siz de bir gün anne olabilirsiniz,sizin başınıza bir şey gelse eşiniz sizin çocuğunuzdan da mı vazgeçecek?

Yani neresinden tutsaj elimizde kalan bir hikaye var ortada. Çocuk neden babaannede? Anne babasının yanında olması gerekirdi. Bir evde öz olsun üvey olsun çocukların bakımı sorumluluğu evin işleri ortaktır. Çocuklar da yaşlarına göre bu sorumluluklara dahildir. Eşinizin sizi bahane göstermesi çok saçma.
'Sizin de eşim bana mı güvenmiyor' derdine düşmeniz saçma geldi. Çocuğun öncelenmesi gereken bir konu ama siz eşinizle çekişme içinde gibisiniz.
Çocuğun yaşını bilmiyorum ama öncelik onun mutluluğu iyiliği olmalı.

Siz günün birinde eşinizin kızıyla beraber aynı evde yaşayacağınızı biliyorsanız sorun olmaz zaten. Burada çoğu kadın, eşinin ilk evliliğinden olan çocuğuna kafayı takıyor.

Ama eşinizin tavrı sinir bozucu. Bir yemek bile yapmıyorsun ne demek? Yemek yapmak boynunuzun borcu değil,bir gün siz yapsanız ertesi gün eşiniz yapmakla yükümlü neticede. Çocuğunun sorumluluğunu kendisi alamıyor afedersiniz de moku da size atıyor bence

kızı kaç yaşında ki ? Ayrıca beni djnlersen sakın izin verme sizinle yaşamasına . Baya sorun cıkacagindan eminim eger sizinle yaşarsa . Ve sende hemen bi tane dogurmaya bak bence

Çocuk için üzüldüm.
Annesi istemiyor babası istemiyor sanki babaanne bakmak zorundaymış gibi onunla.
Siz daha önce konu açmıştınız sanırım.
Buna benzer bir konu vardı çok uyuyor ben bakamam annesi değilim modundaydınız.
Size o zaman da evlenmeyin demiştik.
Evleniyorsanız da bir gün sizin evinize geleceğini düşünerek evlenin diye belirtmiştik.

kızı kaç yaşında ki ? Ayrıca beni djnlersen sakın izin verme sizinle yaşamasına . Baya sorun cıkacagindan eminim eger sizinle yaşarsa . Ve sende hemen bi tane dogurmaya bak bence
Bu nasıl tavsiye?Vicdansızlık sizin yaptığınız.Senin çocuğun,benim çocuğum yarışı mı var?Evlenirken biliyordu eşinin çocuğu olduğunu.Siz hakikaten pamuk prenses hikayesindeki kötü cadısınız.

Bu nasıl bir akıl böyle?Kız pekâlâ babasının evinde yaşayabilir.Konu sahibi,bunu göze alarak evlenmiştir umarım.Böyle bir adamdan da çocuk yapmak doğru bir karar değil kesinlikle.

bence eşiniz çok istekli değil yanınıza gelmesinde sınava hazırlanacak yaşta ise o çocuk zaten o kadar küçük bir çocuk değil kendi kendine çoğu konuda yetebilir tek sorun yemek mi yani bu çok kolay halledilebilecek bir şey hem siz de çalışıyormuşsunuz yemeği her akşam yapamayabilirsiniz çok normal eşiniz de yardım etmeli hele de onun kendi öz çocuğu ama eşiniz size yükleniyor bence bu işin sonunda siz çocuğu istemiyor durumuna düşmemek için eşinizle konuşun gelsin etsin kız artık diye istediğinizi belirtin

Verdiğiniz akıl size mi ait ,bir yerlerden mi aldınız merak ettim sevgili yeni üye kardeş

Nedense bana dilek adlı bir üye vardı. Onu hatırlattı bu konu. Tepki çekmemek için yumuşak bir versiyonu yazılmış gibi geldi.

Konuya gelince sizden emin olamadığı için, istemediğinizi belli ettiğiniz için, ya da şimdilik geçiştirmek için böyle bir cevap vermiş olabilir.

Ancak çocuk babasının yanında yaşamak istiyorsa eşiniz almak zorunda. O çocuğun ebeveyni babaanne değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…