Eşim Libyaya gidiyor

Artemis77

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2023
47
13
33
Merhabalar. Eşim iş için libyaya gidiyor. Genel olarak libya'da hayat nasıl? Kadın olarak yaşamak zor ama ben de gitmek istiyorum.Eşimden ayrı kalmak istemiyorum. Yaşayan var mı acaba libya'da? Hayat nasıl yaşanabilir mi bir kadın olarak? Bilgisi olan varsa çok sevinirim internetten sağlıklı bir bilgi bulamadım.

Merhabalar. Eşim iş için libyaya gidiyor. Genel olarak libya'da hayat nasıl? Kadın olarak yaşamak zor ama ben de gitmek istiyorum.Eşimden ayrı kalmak istemiyorum. Yaşayan var mı acaba libya'da? Hayat nasıl yaşanabilir mi bir kadın olarak? Bilgisi olan varsa çok sevinirim internetten sağlıklı bir bilgi bulamadım.
Libya hakkında hiçbir fikrim yok. Ne kadar süreliğine gidecek eşiniz

Neden siz de gidiyorsunuz?
Tam sıkıntılı bölgede bir ülke.
Ben olsam gitmezdim. Hatta göndermezdim de. Bilemedim.
Annemin arkadaşımın oğlu seneler önce gitmişti tak o zamanlarda Libya’da bir sorun oldu çok zor çıkış yaptı. Neden risk alasınız ki? Ülkenin ne olduğu az çok belli

Siz de abartmayın yahu. Tamam harikulade değil bizim ülke de 10 küsür yıldır iç savaştan darma duman olmuş ülkeyle de kıyaslamayın 🙄 ezbere konuşuyorsunuz

demografik yapısı çok farklı değil. hanımefendinin çekincelerine göre yorum yaptım. kendiniz diyorsunuz burası harikulade değil, e orasıda değil. gerçekten muazzam bir fark yok yani.

Neden siz de gidiyorsunuz?
Tam sıkıntılı bölgede bir ülke.
Ben olsam gitmezdim. Hatta göndermezdim de. Bilemedim.
Annemin arkadaşımın oğlu seneler önce gitmişti tak o zamanlarda Libya’da bir sorun oldu çok zor çıkış yaptı. Neden risk alasınız ki? Ülkenin ne olduğu az çok belli
Maalesef ki ekonomik olarak zorlanıyoruz ve libya'da verdikleri maaş orta halli şekilde 1senede 1ev almaya yetecek bir para. Türkiye de çalışsa 10senede ancak alırız. Risk almaya değecek bir miktar bizim için.Seneler önce evet sıkıntılıydı ama şu an daha güvenli deniliyor.

Konu sahibi kendin gitmeyi bırak eşini de gönderme bence. Eskiden millet libyaya gidip çalışırmış. O zamanlar çatışmalar yoktu ama şu an öyle değil. Aşağı yukarı her gün libyanın bir bölgesinde milis güçler birilerini taradı diye haberler çıkıyor. Alın bakın daha dünün haberi

Libya'da milis gruplar arasında çatışma çıktı

Libya gibi ülkelerde bırak kadın olmayı insan yerine konulmak için zengin olmak gerekiyor. Kadın olarak orada yaşamak istemez kimse.

Libya sömürge ülkesiydi, hala öyle. Oradaki halk kendisi sömürgeyi kabul etti. İnsanlarıda düzgün insanlar değiller. Düzgün bir sağlık sistemi zaten yoktur. Başına bir şey gelse eğer eşin askeri personel değil de böyle inşaat/fabrika çalışanı olarak gidecekse kimsenin pek yararı olmaz orada.

Libya da ortalık karışık ve sıkıntılı...

esin libyaya askeri personel olarak mi gidiyor? tanıdıgım biri ust mevki askeri personel olarak gitti. ailesi coluk cocuk yazin gidiyorlar Trablus'a. hic kotu bir sey duymadim, gayet de keyifli zaman geciriyorlar. fotolarini goruyirum her gitmeye, denizi plaji çölü vs gayet cezbedici.
ama tabii goc baska turizm baska. ulke daha birkac sene once ic savastan cikti. ic savas cok tehlikeli bir sey. en ufak galeyanla tekrar başlayabilir.
ama ben olsam kocamdan ayrilacagima gidee birkaç sene yaşardım. sonradan ani olur orasi da iste:)

esin libyaya askeri personel olarak mi gidiyor? tanıdıgım biri ust mevki askeri personel olarak gitti. ailesi coluk cocuk yazin gidiyorlar Trablus'a. hic kotu bir sey duymadim, gayet de keyifli zaman geciriyorlar. fotolarini goruyirum her gitmeye, denizi plaji çölü vs gayet cezbedici.
ama tabii goc baska turizm baska. ulke daha birkac sene once ic savastan cikti. ic savas cok tehlikeli bir sey. en ufak galeyanla tekrar başlayabilir.
ama ben olsam kocamdan ayrilacagima gidee birkaç sene yaşardım. sonradan ani olur orasi da iste:)
Hayır inşaat mühendisi eşim. Zaten çalıştığı yerin kendi güvenliği var . Ben de öyle düşünüyorum yani ayrılmak çok zor geliyor. Ne olacaksa birlikte olsun diyorum açıkçası.

X