Eşim kedime doğum günü yapmama kızıyor napim?

Nurpnrr

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
1.113
2.392
28
Benim 9 aylık bir kedim var yakında 1 yaşına girecek ve ona güzel bir doğum günü partisi hazırlamak istiyorum evde kutlamak da istemiyorum ufak çaplı orta fiyatlı salon tarzı bir yer tutup arkadaşları aileyi akrabaları çağırmak istiyorum bu planımdan eşime de bahsettim ama asla istemedi ve karşı çıktı borçlarımız var zaten kedi için salonmu tutulur diyor eşimi nasl ikna edebilirim bilmiyorum bileziğimi satarım sen salonu tutmazsn dedim ama ikna olmuyor sizce ne yapabilirim?

Maddi olarak zaten zor durumdasınız borcunuz da varmış. Niye bu zorlama kime ne gösterme derdi bu?
Evinizde de yapabilirsiniz.
Eşiniz haklı.
Bileziği satmak nedir ya hu yok artık
Şaka bir konu herhalde bu tamam kamera nerde el sallayalım bari

Şakamısiniz

Komik olmayabilirsiniz mesela. Kediniz sizin için çok özel olabilir de bu talep çevrenizdeki herkeste eşinizdeki tepkiyi yaratır. Bir hayvan sever hatta kedi hastası olarak bu talebinizi son derece lüzumsuz hatta şımarıkça buldum.

Hatta gece gece milletle dalga geçtiğinizi de düşünmüyor değilim. Cinsiyet partisi kadar saçma

Mahmut abiler cinsellik harici konu açar olmuş.

Bir ihtimal troll değil de gerçekse, o bileziği satın ama sokak hayvanlarına harcayın. Besleme yapın, kısırlaştırın, tedavi ettirin. Kedi ne anlar doğum gününden? Oğlum nisanda üç yaşına girecek benim böyle planım yok yahu daha.

Yorumlara sasirdim. Ben yurtdisinda yasiyorum, burada kedi/kopek cocuklarimizin dogum gunu kutlaniyor. Hatta benim minik kopegim krese gidiyor -evet kopek kresleri var- biz dogum gununde krese kopek pastasi yolladik, ve diger kopek arkadaslarina minik atistirmalik hediyeler yolladik ve fotograf cekimi yaptik hatira kalsin diye.

Bilezik satmak, salon tutmak falan ben de yapmam, fazla bulurum ama dogum gununu kutlama isteginizi anlayabiliyorum.

Yurt dışında normal olabilir de türkiyede hala alay edilme sebebi maalesef.

Bir de akrabaları falan toplayacak salona, bu sırada kedi ne yapıyor olacak peki o kalabalıkta, kediler her şeyden önce kalabalık sevmez, o hengamede herkese tıslayacaktır. Belkide kaçmaya kalkışacak ya da kaybolacak. Nasıl tutacaklar salonda? Tasmayla mı kafeste mi? Kediyi son görüşleri olmasa bile hayvan için büyük travma olur bu iş, sonra da psikolojisi bozuldu diye ağlamaya kalkışır

nE? Fake konu herhalde. Benim de kedim var. Yaş mamasından tatlı bir doğum günü pastası yaptık. Ablamı yeğenleri çağırdık (onların da 2 kedisi var). Güzel güzel yediler. Yeğenim özenip kartondan 1 filan yapmış, onların önünde de fotoğraf çektik tamam işte. Pardon da siz salon tutup tüm sülaleyi çağırsanız onların size bir taraflarıyla gülmeyeceğinden emin misiniz? Yani ben olsam gülerim

O bileziği psikiyatri masraflarınız için bozun daha yararlı olur , ömrümde daha saçma çok az şey duydum. Durumunuz olur anlarım da borç harç içinde saçmalığın daniskası

Acikcasi insanlarin alay etmelerine gore hayatimi yasamiyorum, salonda dogum gunu kutlamak isteseydim kimsenin ne dusundugunu onemsemezdim. Mahalle baskisi yuzunden isteklerimi ertelemedim 30 senelik hayatimda.

Benim bu konudaki problem olarak gordugum tek sey borclar varken bilezik falan satmak, o zaman evde kutlamak daha iyi bir tercih. Kendimin dogum gununu bile borc harc varken bu sekilde kutlamam. Es hakli bu acidan.

Bu arada ben de kedi dogum gunu duymadim hic. Ama burada kopek-cafeler var kopeklerin tasmasiz gezebildigi, oralarda dogum gunu kutlamak cok yaygin.

Kusura bakmayin ama esiniz hakli. Borcunuz vs varken ne gerek var salon tutup kediye d.g. partisi yapmaya?! Sade bir torenle evde kutlasaniz olmuyor mu? Gelecek seneye durumunuz daha iyi olursa o zaman yaparsiniz salonlu partiyi.

Ayni benim esim. Benimki de kedi kopek kus ne varsa kutlamaktan kaciniyo. Ben en sonunda bizim arabayi satip 500 kisilik salon tuttum cektim resti tum akraba es dost kutladik. Sakin karsisinda ezilme. Sen kutla o utansin!

Zaten her zaman sokak hayvanlarına mama veriyoruz eşimde bende çok seviyoruz hayvanları elimizden geldiğince her zaman veriyoruz ama bu benim kedim gibi değilde sanki bebeğim gibi onu mutlu etmek istedim aklıma böyle bir fikir geldi ilk yaş günün özel olmasını unutulmasın istedim kendim açısından yani ne bilim videoya fln çekilir hatıra kalır diye düşündüm.

Çok caniniz istiyorsa yapın ne diyelim . Ama sevindim iyi ki altın var yoksa Alimallah böbrek falan da giderdi bir doğum günü uğruna.
Nedense pek inandırıcı gelmedi konunuz kusura bakmayın da .
Ya da ilk defa bu kadar abartanini gördüm bilemiyorum

Böyle şeylerden insanlar mutlu.olur.kedi ne anlasın? Yaş mama+sevgi+oyun. Kediyi bunlar mutlu eder ancak.

Kedi de salona gören herkese kolonya seker falan tutar heralde.Son günlerde okuduğum saçma konularda zirveyi kapti

Sat bileziği psikoloğa git Allah aşkına ne saçmalıyorsunuz ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…