Eşim için yardım!

E

EU1

Ziyaretçi
Kızlar kimseye soramıyoruz, eşimde bende...
ben de bi ara iltihaplanma vardı, ilaç kullandım şimdi iyiyim...
ama eşim tuvalete çıkarken acı hissediyormuş...
canım çok acıyor diyor...
yani sanırım onda da iltihaplanma var...
şimdi biz napalım, doktora gitsek desem hangi bölüme gitcez...
ben bu konuda çok bilgisizim...
yani kendim için her yolu bulurum ama bi erkek için napıcağımı bilmiyorum!!fisfisfis

Taş yada kum döküyor da olabilir...
Bunun için tabi ki Uzman Doktora gitmek lazım.
Bildiğim kadarı ile Enfeksiyon Hastalıkları olacak ama zaten gittiğinizde sorarsanız danışmaya yardımcı oluyorlar...

Bu arada bana doktor ovül verdi hazneye konan yani, 7 taneydi 6. ovül de hastalandım oyüzden bıraktım
son 2 tanesini kullanmadım şimdi devam etsemmi acaba?

intaniyeye canım en güzeli o bevliyeye gitsede olsa olur esin ama en güzeli intaniye yani bulasıcı hastalıklar ve en güzeli ikinizide aynı anda tedavi olması biz yıllarca tek ben tedavi oldum megerse ondada varmıs ve önemli görmedigi icin söylemiyormus en sonunda ikimiz aynı anda tedavi olunca gecti allaha sükür ve tekrarlamadı bitkisel tadavileri önermeyecegim cokta faydası olmuyor bu konuda

Taş yada kum döküyor da olabilir...
Bunun için tabi ki Uzman Doktora gitmek lazım.
Bildiğim kadarı ile Enfeksiyon Hastalıkları olacak ama zaten gittiğinizde sorarsanız danışmaya yardımcı oluyorlar...

hiç aklaıma gelmedi bu ihtimal, diyorum ya çok bilgisizim...
acaba öyle olabilirmi?

tam olarak bölüm adı bilen varsa lütfen yardımcı olabilirmi?
bizimki çok utangaç ta..

İdrar yollarında veya idrar yaparken yanma çeşitli nedenlerden kaynaklanır. Belsoğukluğu, ülser, mesane iltihabı, prostat iltihabı, mesane uru, yumurtalık iltihabı, apandisit düşünülebilir. Bu nedenle tedaviye geçmeden önce, hastalığı doğuran nedeni tespit etmek gerekir. Tedavi, hastalığı doğuran nedene göre yapılır.

Gecikmeden doktora başvurmanız gereken durumlar:
·24 saatten uzun süren yanma
·Vajina veya penisten akıntı ile birlikte olan yanma
·Yanmaya ilave olarak sık idrara çıkma, ateş, titreme veya sırt ağrısı
İdrar yaparken yanma hissi idrar yolları infeksiyonunda sık görülen bir belirtidir. Özellikle kadınlarda idrar yollarının giriş bölümüne kolayca giren bakteriler idrar kesesine ulaşarak sistite neden olurlar. Erkeklerde idrar yaparken yanma hissi duyulması, bel soğukluğu veya klamidya infeksiyonu gibi cinsel yolla bulaşan bir hastalık belirtisi olabilir. Prostat iltihabı erkeklerde idrar yaparken yanma hissine sebep olabilir. Baharatlı ve acılı besinler, kahve, çay, alkol, asitli içecekler, hijyenik ürünlerdeki kimyasal maddeler ve seksten ileri gelen travmalar da tahriş sonucunda idrar yaparken ağrıya neden olabilir.

Netten araştırdım birtanem senin için,umarım tez zamanda eski sağlığına kavuşur eşin a.s.

intaniyeye canım en güzeli o bevliyeye gitsede olsa olur esin ama en güzeli intaniye yani bulasıcı hastalıklar ve en güzeli ikinizide aynı anda tedavi olması biz yıllarca tek ben tedavi oldum megerse ondada varmıs ve önemli görmedigi icin söylemiyormus en sonunda ikimiz aynı anda tedavi olunca gecti allaha sükür ve tekrarlamadı bitkisel tadavileri önermeyecegim cokta faydası olmuyor bu konuda

ben hiç duymadım bu bölümleri, bunu tam olarak sormalıyım...
çok doğru aslında ikimiz birden tedavi olmalıyız..

hiç aklaıma gelmedi bu ihtimal, diyorum ya çok bilgisizim...
acaba öyle olabilirmi?

tam olarak bölüm adı bilen varsa lütfen yardımcı olabilirmi?
bizimki çok utangaç ta..

Dedim ya Enfeksiyon Hastalıklar zaten bir diğer adı da Janet in dediği gibi intaniye a.s

gbk cim gecmiş olsun
eşinde mantar ya iltihap olsa daha cok kasınma olur testislerde :uhm:
ürologa gidebilirsiniz eğer gerekirse o sizi baska uzmana sevkeder canım
bence idrar yollarında problem olabilir

Netten araştırdım birtanem senin için,umarım tez zamanda eski sağlığına kavuşur eşin a.s.

çok teşekkür ederim.
çok korkuyoruz aslında yaaa
bi de benim eşim çok pipirikli...
onu iyi bi yere götürüp tedavi ettirmemiz lazım....
olcaksa beraber tabi...:teselli:

:1hug:
gbk cim gecmiş olsun
eşinde mantar ya iltihap olsa daha cok kasınma olur testislerde :uhm:
ürologa gidebilirsiniz eğer gerekirse o sizi baska uzmana sevkeder canım
bence idrar yollarında problem olabilir

kaşınma yok, sadece yanma var...haklısın üroloğa gidebiliriz sanırım...

bilmiyorum bebeginiz varmı ama böyle konularda pekte gecikmemek gerek cünki cok etkiliyor ben asagı yukarı bu yüzden 7 yıl sürekli tedavi oldum ve bos kürtaj bile yapmıstı doktorum rahimde iltihap gidecek ve ben hamile kalacagım
cokta gecikmeyin bu yüzden bence ihmale gelmeyecek bir konu

bebeğimiz yok canım, henüz düşünmüyoruz aa ilerde düşündüğümüzde bi sorun çıkmaması için şimdiden tedavi olmalıyız

canım öncelikle üroloji bölümüne gitmeniz gerekiyor. böbreklerinde bir problem olup olmadığına bakıyorlar. tahliller bittikten sonra doktor isterse başka bir bölüme sevkeder ama iltihap falansa üroloji bakıyor bildiğim kadarıyla a.s.

yani başlangış olarak hangi doktora gideceğimizi bilelim ki ona göre o zaten bizi yönlendirir...

bende yoğun akıntı şikayetiyle doktora gittiğimde iltihap olduğunu söyledi ve 2 tane antibiyotik verdi.birini eşimle birlikte kullandım.sanırım senin doktorun böyle bişey vermediği için eşinede bulaşmış olabilir.banada fitil verdi ve bende adet olduğum için bitiremedim hala.doktoruna danış bence o da size yol gösterebilir.bakalım umarım iyileşiriz ama tedaviyi ihmal etme derim bende özellikle bebek için...

X