Eş Durumu Tayini Bekleyenler

merileta

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2024
8
4
27
Merhabalar arkadaşlar, ben öğretmenim. Memurlar 3 yıl dolmadan eşlerine kavuşamıyorlar. Evlendim ve 5-6 ay sonra tayinim çıktı. Eşim işi dolayısıyla benimle gelemedi. 2 yıldır zar zor uzaktan evlilik yürütüyoruz. Mümkün olduğunca gidip gelmeye çalışıyoruz. Bu yıl 3. ve son yıla başladım. Yaz tatilinde hep birlikteydik. Şimdi bir haftadır uzağız. Yan yana olup ayrılınca daha da zor oluyor. İlk yıl haftasonları daha çok gidiyordum. Fakat her gidiş gelişte psikolojim olumsuz etkilendi. Bizim gibi böyle ayrı yaşayanlar var mı? Bu yıl biter di mi arkadaşlar? Valla içimin rahatlamasına çok ihtiyacım var. Teşekkürler

Merhaba biz de ayrıyız eşimin ikinci yılı. Üç yılı dolunca buraya gelmek için başvuracak.
Uzun süre beraber kalıp ayrılınca çok zorlanıyor insan. İyi yönlerine bakmaya çalışın. Bir daha kendinize böyle rahatça ayıracak vaktiniz olmayacak. Spor yapın, kitap okuyun… Dönem başlayınca koşturmacayla zaman daha çabuk geçiyor.

Arada ikinizin de yaşadığı şehirden farklı şehirlerde de buluşun.

Bizimki part - time evlilik. :)

Biz varız 1 yıldır ayrıyız evlendiğimizden beridir ve ben 3 aylıkta hamileyim gerisini siz düşünün çok zor bizde inşallah en yakın zamanda kavusacaz

Merhaba biz de ayrıyız eşimin ikinci yılı. Üç yılı dolunca buraya gelmek için başvuracak.
Uzun süre beraber kalıp ayrılınca çok zorlanıyor insan. İyi yönlerine bakmaya çalışın. Bir daha kendinize böyle rahatça ayıracak vaktiniz olmayacak. Spor yapın, kitap okuyun… Dönem başlayınca koşturmacayla zaman daha çabuk geçiyor.

Arada ikinizin de yaşadığı şehirden farklı şehirlerde de buluşun.

Bizimki part - time evlilik. :)
Evet yaaa part time evlilik tam olarak. Evet ben de zamanımı doldurmaya çalışıyorum. Ama arada gelen huzursuzluklar ve özlem bunaltıyor insanı.. Bir de çevreden de noldu ya siz hala ayrı mısınız? Senin askerlik bitmedi mi? Gibi tuhaf akraba zorbalıklarına maruz kalıyoruz 😅 Onları hiç taktığım yok bu arada. Bir de oh ya ne güzel ayrısınız. Ben eşim evden biraz gitse de kafamı dinlesem diyen tayfa var. Amaan var da var işte…

Benim de buna benzer konum var. 14 günlük evliyim ama yalnızım
Biz belediyeye bağlıyız sizinki gibi bakanlık da değil. Bakanlıkta neyin ne zaman olacağı bellidir ama biz de belediye başkanının canı isterse onayı, torpil vb durumlar döner. Biz de tanıdık bulmaya çalıştık. Bunu da konumda belirttim diye yemediğim laflar kalmadı. Hatta cey** isimli bir üye inşallah işiniz çözülmez demişti. 😏😏 Velhasıl eşim kadroya geçti. Daire başkanı, Müdürler vs araya girdi de eşimi bulunduğum şehre aldırabildim.
Sizi en iyi ben anlarım. Çok zor durum ve çok üzücü. Ama inanın geçiyor. Yaşarken çok zor ama dönüp bakınca ne günler geçirdik bee deyip gülümsüyorsunuz. İnşallah sizin de 1 yılınız çabucak akıp geçer.

Benim de buna benzer konum var. 14 günlük evliyim ama yalnızım
Biz belediyeye bağlıyız sizinki gibi bakanlık da değil. Bakanlıkta neyin ne zaman olacağı bellidir ama biz de belediye başkanının canı isterse onayı, torpil vb durumlar döner. Biz de tanıdık bulmaya çalıştık. Bunu da konumda belirttim diye yemediğim laflar kalmadı. Hatta cey** isimli bir üye inşallah işiniz çözülmez demişti. 😏😏 Velhasıl eşim kadroya geçti. Daire başkanı, Müdürler vs araya girdi de eşimi bulunduğum şehre aldırabildim.
Sizi en iyi ben anlarım. Çok zor durum ve çok üzücü. Ama inanın geçiyor. Yaşarken çok zor ama dönüp bakınca ne günler geçirdik bee deyip gülümsüyorsunuz. İnşallah sizin de 1 yılınız çabucak akıp geçer.
Çook teşekkürler desteğiniz için. Dediğiniz gibi 2 yıl nasıl bitti anlayamadım. Son bir gayret…🙏🏻

X