Ertesi gun hapı cok acil

gizliklsin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2024
58
3
31
Kızlar 30 Eylül regl oldum 4 gün sürdü. Genellikle 24 veya 23 günde bir adet oluyorum.Ortalama 24 gün.8 ekimde korunmasiz iliski ve bisalma oldu.Ben istemedim eşimin bosalmasini.Geri çekilme olacaktı.Neyse ben hamile henüz olmak istemiyorum.Hazir hissetmiyorum kendimi.Ertrsi gün hapı alırsam da bu 5 olcak galiba 1 buçuk yıl içinde.Alirsam ilerde hamile kalmamı etkiler mi diye düşünüyorum ne yapmalıyım 48 olmadan alayim mi hapi?birde tam yumurtlama gününe mi denk geldim.Suanda yumurtaliklarimda bir ağrı var

Yani zaten dört tane alarak hormonlarınızı falan mahvetmissiniz bir tane daha alın bari çocuk istemiyorsanız. Ertesi gün hapını da şeker zannedip sürekli alıyorsunuz ama çocuk istemiyorsanız doğru düzgün doğum kontrol yöntemi kullanmak zorundasınız eşiniz prezervatif takacak bir zahmet siz de doğum kontrol hapı kullanacaksınız.
Geri çekilme yöntemi bir kontrol yöntemi değil hanımefendi iki gün sonra geri çekildiği için de hamile kalma ihtimaliniz var.

Yeni evliyim 2 yıl olmadı bilmiyordum o kadar o yüzden hap kullandim int sadece olası yan etkileri yazıyordu herhangi bir olumsuz durum yazmiyordu ve bir sitede ayda bir alinabilecegini okudum artik daha dikkatli olacağım ancak hamilelik olursa da çok üzüleceğim ne yapacağım bilmiyorum Tabiki bir bebeğim olsun istiyorum ama hazır hissetmiyorum bu duruma kendimi.Umarim olmaz umarım beklediğim zamanda olur.Artik iyi beslenip daha dikkatli olacağım

Bugün alıp içmeyi düşündüm şimdi sen böyle yazınca almayacagim umarım hamile kalmam

Bugün alıp içmeyi düşündüm şimdi sen böyle yazınca almayacagim umarım hamile kalmam
Bu çok riskli bir durum sadece çocuk için değil sizin sağlığınız içinde geçerli. Geri çekilme zaten korunma yöntemi değil normal ilişki kadar hamile kalma olasılığınız olur. Kaç kişi bu şekilde hamile kaldı. Prezervatif kullanamıyorsanız doğum kontrol hapına başlayın lütfen size yazık

Evet çok pişmanım ama bilmiyordum ertesi gun hapını da doğum kontrolnhapingibi sanıyordum ve doğum kontrol hapi da kullandım beni çok stresli yapıyor ve çarpıntı yapiyordu bu hap 1 kere kullaniliyor dedim aldim ve int çok fazla riskleri de yazmiyordu Ama hamile kalırsam da çok üzüleceğim şuan napicagimi şaşırdım

Son kez kullansam sizce zararı olur mu beslenmeye filan da dikkat edip ayda bir kere kullanmadım zaten uzun aralıklarla kullanmıştım ve regllerimde hiç gecikme olmadı son kez kullansam ve sonrakilere dikkat ederim diye düşünüyorum çıkmaza girdim yani

Ben sizleri yanlış yönlendirmeym çünkü yumurtlama gününüz müydü kontrol ettiniz mi ? Doğarsa vebali bende kalmasın ve gene kalmak o kadar kolay değil aslında ama belki siz kalırsınız bilemiyorum

Ben sizleri yanlış yönlendirmeym çünkü yumurtlama gününüz müydü kontrol ettiniz mi ? Doğarsa vebali bende kalmasın ve gene kalmak o kadar kolay değil aslında ama belki siz kalırsınız bilemiyorum
Yeni yumurtlama dönemi galiba net bilmiyorum pepapta dogurganlik normal yazıyordu reglm 30 Eylül başladı 4 gün sürdü regl ve 8 Ekim akşamı da korunmasiz iliski galiba yunurtlamanin ilk günü olabilir bilmiyorum

Bu ilaçlar en etkili haliyle 24 saat içinde kullanılıyor. 24 saatten sonra koruyuculuğu %85’e, 48 saatten sonra da %58 gibi bi orana düşüyo. İlişki tarihiniz yumurtlamaya denk gelebilecek bi tarih. Hiçbir şekilde çocuk istemiyosanız keşke çok hızlı şekilde hapı kullansaydınız. Bu saatten sonra aldığınızda etkinliği çok düşük. Evet hormonal dengeyle ilgili sıkıntı çıkarabiliyor ama diğer tarafta da ömür boyu bi sorumluluk var. Herkesin bunu göze alamamasını anlıyorum. Korunmayla ilgili bilgi eksiklikleri ciddi şekilde yaygın. Ben olsam ilişkiden sonra ilk saatlerde hapı kullanırdım son defa olmasını umarak ve sonrası için gerekli önlemleri alarak. Ama sizin bahsettiğiniz süre geçtikten sonra alır mıydım bilmiyorum. Hem etkinliğine oranla vereceği zarara güvenemeyerek hem de olası bi gebelikte bebekte sıkıntı oluşturmasından korkarak.

Reçeteye baktım da yüzde 70 filan yaziyor ertes72 diye bi ilaç sizce alayimmi 8 Ekim gece yarısı olmuştu yani saat 11 12 arası 48 saat dolmadı henüz ne dersiniz

Reçeteye baktım da yüzde 70 filan yaziyor ertes72 diye bi ilaç sizce alayimmi 8 Ekim gece yarısı olmuştu yani saat 11 12 arası 48 saat dolmadı henüz ne dersiniz
Ben de bu durumdan korkuyorum o kadar araçta kaldım ki şuan alsam bi zararı olur mu her ay almadim bu hapı ama sanirim yaklaşık 1 buçuk veya 2 sene içinde 5 olucak alırsam diyorum ki şuan içeyim sonra sagkikli beskeneyim ya bebek olduğunda daha kötü olursam daha sağlıksız olursam yani bebek yapmak içinde kendimi hazırlamak istiyorum açıkçası

Ne diyebilirim ki hiç istemediğiniz bi gebelikse başka şansınız var gibi durmuyo açıkçası. Hiç değilse kararınızı net ve hızlı verin oyalanmayın alacaksanız.

doktorlar bu ilacı çok çok zor durumlarda yılda en fazla 2 kez kullanın diyor. gecen burda bir konu vardı başka bir kadın bu sekilde kullanmış ve yumurta rezervi az çıkmış. mahvediyorsunuz hormonlarınızı esiniz de yani bu ne düsüncesizlik? kendisi mi doğuracak? yaazık size gercekten üzüldüm

İlaç kullanmanıza rağmen olursa da sonrasına ondan sonra bakarsınız. Risk değerlendirmenizi olası gebelik halinde bi kusur oluşturur mu, ben bu bebeği yine de doğurur muyum aldırabilir miyimi de düşünerek yapmanızı öneririm. Bebek aldırmaya bi çok insanın sonsuz karşı olduğunu biliyorum. Ama bu da bi seçenek ve tercih edenleri ben yargılayamam

Yani korunma yöntemlerine dair bilgi eksikliğinizi burada sonsuza kadar eleştirsek de bi faydası yok artık. Arkadaşlar evet hatalı davranılmış ama olmuş sonuçta. Bence bu anlamda sitem edileceğine hanımefendiye korkutmadan ihtimalleri söylesek daha akılcı bi iş yapmış oluruz.

Hayir bide ben başım ağrısa ağrı kesici kullanmayan biriyim bide 4 kez o hapi aldim eşime de evet söyledim ben hazır hissetmiyorum sakın bosalma olmamalı diye

Hayir bide ben başım ağrısa ağrı kesici kullanmayan biriyim bide 4 kez o hapi aldim eşime de evet söyledim ben hazır hissetmiyorum sakın bosalma olmamalı diye
İlişkinizdeki bu saygısızca dayatma sonranın konusu. Siz kararınızı verin bunun böyle devam etmeyeceği bi gerçek. Doğum kontrol haplarının çok konforlu versiyonları var. Çeşitlerini deneyip uygun olanı kullanmak zorundasınız. Belli ki eşiniz zaten kendi uygulayacağı bi korunmayı kabul etmiyor

iste bu süre içerisinde 4 kez almissiniz demek ki korunma konusunda esinize güvenmeyeceksiniz, kendiniz korunacaksınız. zaten geri çekilme de güvenli bir korunma yöntemi değil. bazı erkekler çok düsüncesiz. burda sağlığı söz konusu olan sizsiniz.

Geri çekilme de tamamen güvenli değil ki. Ella 2 yılda 1 kere alma hakkı olan bir ilaç hatta en kötü yılda 1 tane. Siz 4. Alarak hormonlarınızı bozmuş olabilirsiniz ve bu ilerde gebelik planlamasında sorun olabilir. Bir doktora görünün ve bir korunma yöntemi seçin kendinize çocuk istemiyorsanız. Geri çekilmeye asla güvenmeyin. 5. Kez de alıp almamanız konusunda yorum yapamam sağlığınızı etkileyecek bir şey çünkü. Umarım hamile kalmazsınız. Burda bir üye vardı sizi korkutmak istemem ama çok fazla Ella kullanmıştı ve âdeti kesilmişti. Böyle bir şey yaşamadan önlem alın bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…