Ertesi gün hapı aldim yine de hamile kalir miyim ?

Hem sevgili hem de korunmayı sevmiyor iyi o zaman sen vücudunu hormona boğmaya devam et
Yok sevgili değilmiş esiymis ben bilgilerine dayanarak söyledim onu tepki almasın diye ama evliymis ... Gerçi yine de fark etmiyor işin ucunda istenmeyen gebelik oluşacak..

Benim sorum bu degildi. Soruma uygun cevap alirsam sevinirim. Üslüba da dikkat edelim mümkünse.

Benim cevabim bu.
Uslubum da gayet normal.

Erkek kisminin cani korunmak istemiyor diye kendinize hormon yuklemesi yapiyorsunuz. Umarim yan etkilerini falan okumussunuzdur.

Ayrica ertesi gun hapi veya adet sokturucu kullandigi halde de hamile kalan bir suru kadin var. Gebelik bolumunde konulari okuyabilirsiniz.

Offf tamam tesekkur ederim. Uzaklasin sorumdan mumkunse tavriniz hosuma gitmedi. Sizi alakadar eden birsey olmamasina ragmen sacma bir uslup kullaniyorsunuz. Uyarmama ragmen devam. Neyse iyi gunler

Bu forumdaki herkes istedigi konuya yazmakta ozgur.
Bizi alakadar etmiyorsa konu neden aciyorsunuz?
Istedigi konuya SAYGI CERCEVESINDE VE SORUYA UYGUN CEVAPLARLA yorum yapabilir. Hem soruma uygun cevap vermeyip farkli konulardan bana aklinizca fikir vermeye calisiyorsunuz hem de ukala bir uslubunuz var. Bana kalirsa siz kendi evinizin duzenini ve hatta kendinizi duzeltin. Ondan sonra burada yorum kismina gecebilirsiniz. Iyi gunler. Cevap vermeyecegim geri kalan yorumlariniza

Cok uzulurum ne olur cevap verin.

Esimle iliskiye girdik. Korunmadik. Iliskiden 2 3 saat kadar sonra ella ertesi gün hapi kullandim. Adetim yaklasık 3 4 gün önce bitti yumurtalama dönemim oldugunu söylüyorlar. Hamile kalir miyim ?
120 saate kadar içiliyor cnm.
Muhtemelen etki etmiştir.
Ama bida korunmasız olup ella içme. Ayda 1 kez içiliyor çünkü. Ella adet düzensizliği de yapıyor. Aklında olsun

Evet hamile kalabilirsiniz. Ben ilk yarım saat içinde içtim adetim biteli 3 gün olmuştu. Sonuç hamileyim. Ella işe yaramadı doktorlar hiç şaşırmadı çok gelen oluyor buyüzden dediler % 70 korurmuş. Aman ha bayanlar acı tecrübe yaşamayın ellaya güvenmeyim hemen sağlık kuruluşuna gidip rahim için araç taktırın ilk 5 gün takılabilirmiş. Kürtaj için bebeğinizin 5 haftalık olmasını beklemek zorundasınız çünkü

Hamile kalma şansınız yok denecek kadar düşük bence. Bildiğim kadarıyla Ella riskin en yüksek olduğu yumurtlama döneminin başında da oldukça etkili bir ilaç. İlişkiye girdikten sonra ilk 5 gün içerisinde kullandığınız sürece hamilelik riskini yok denecek kadar aza indirmiş oluyorsunuz zaten. Ama ella dısında bir ilaç kullandıysanız riski bilemiyorum daha uygun fiyatlı ürünler de var piyasada bildiğim kadarıyla ve bu ilaçlarda risk daha fazla.

Merhaba ben de Ella kullanıp yine de hamile kalanlar kervanındanım.
İlişkiden sonraki 3 saat içerisinde ilaci almış olmama rağmen şuan 5 buçuk haftalık hamileyim.
Eşime de bana da çok büyük bir sürpriz yaptı güçlü bebişimiz ama gördüğünüz üzere daha şimdiden fazlasıyla benimsedik bu durumu.
2 hafta sonra kalp atışlarını duyabilmek için tekrar dr'a gideceğiz ve Ella yüzünden bir şeyler ters gidecek diye korkudan hop oturup hop kalkıyorum şuan.

Her ne kadar yakın zamanda düşünmesek de neyse ki hem maddi hem de manevi olarak bir bebek sahibi olmaya hazırdık.

Böyle bir durumla karşılaşınca tabi hemen Google amcaya sordum yalnız mıyım acaba diye. Biraz araştırdıktan sonra bu kadar çok ertesi gün hapı magduru olan kadın olmasına çok şaşırdım, hiç beklemiyordum. Ve anladım ki ben de bu konuda oldukça bilinçsizdim.

Uzun lafın kısası diyeceğim o ki biz şanslıydık ama eğer siz ve partneriniz henüz bir bebek dünyaya getirmeye hazır değilseniz lütfen bu ilaçlara itimat etmeyin, bu dueumu çok ciddiye alın ve daha garanti olan korunma yöntemleri kullanın.
Sonra yaşayacaklarınız hem sizleri yıpratmasın hem de bebişleri.

Sevgiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…