Ersağ ürünlerini duyanlar, kullananlar, bilenler....

ya şunların kimyasallığını belirleyen arkadaştan allah razı olsun
ismini unuttumda ben yağ çözücü ve mobilya temizleyiciden çok memnundum
yani şimdi buda kimyasalsa fazla para vererek zehirlenmemek en doğrusu
ben arap sabunu borax oksijenli su kullanacağım iyikide genel temizlik ve duş jelini almamışım

Arkadaşlar sıfır kimyasal arıyorsanız ersağ yanlış seçim. Karbonat limon sirke vs ile yola devam etmek lazım.

ben tamamen kimyasal olmadığını zannettiğim için aldım, şöyle f...ten sayfalarını okudum sonra aradım sponsoru etiket bilgilerini göremediğimi söyledim" ürünlerimiz tamamen doğal gelince görürsünüz" dedi, gelince gördüm ben de..

tabiki etiketlerin hepsinde kimyasal var, benim karşı olduğum nokta, tamamen organiğiz yalanı, bakın tüm f...te organik zararsız, bu sabah çocuğun yanan eline döktük 1 saatte geçti falan...az kimyasal var dese vallahi kullanacağım ama yok dedikleri için var olduğunu da gördüğüm için güvenemem, kim bilir ne kadar var.. inanın f... te sponsorla saatlerce tartıştık, bakabilirsiniz..helal ürünlerimiz dedi, sadece şampuan ve parfümler için sertifika var, analiz raporları dedi, birçoğunun analiz raporu yok bile, ki analiz raporunu ne üretirsen üret almak zorundasın,içindekiler onaylanıyor,organik sertifikası değil.. ecosert sertifikası dedi sadece ritha için var, göbeğim çatladı, kimyasal olduğunu kabul etmedi,organik kimyasal mış..saçmalığın daniskası.. okuduğuma itibar etmemeliymişim yaşanmışlıklar daha önemliymiş, parlatıcı içen çocuğa bişey olmamış da, daha sabah eli yanan çocuğa bulaşık sıvısı sürrmüşte, 2 senedir bütün sponsor yorumlarında her sabah çocuk yanıyo, deterjan 1 saatte iyileştiriyo, eğer öyleyse direkt ilaç olarak eczanede satılması için onay alsınlar, yanığı 1 saatte geçiren bir ilaç icat edilmedi henüz, biz onunla bulaşık yıkıyoruz yazık değil mi..

ben artık şöyle yapacağım çalıştığım yere geliyolar bunları söylüyolar, ilk olarak parlatıcı için diyeceğim sonrada elini çakmakla yaktırıp deterjan sürdüreceğim, iddia ediyorsa yapsın nasıl olsa bişey olmuyormuş, yapamazsa rezil ederim

Domestos içeriği : Noniyonik yüzey aktif, sabun, sodyum hidroksit, parfüm (aktif maddenin adı: sodyum hipoklorit %4,6)

ersağ bulaşık sıvısı içeriği :Aqua, ritha, noniyonik aktif madde %5-%15, Anyonik aktif madde % 5-%15, parfum

karşılaştırın... domestosun içindeki aktif madde ve yüzdesi belli, ama ersağda iki çeşit aktif madde var adları yok kimbilir ne, oranlarıda domestosunkinden daha fazla.. ben sordum organik kimyayla (!) elde edilmiş zararsız aktif maddeymiş, ama ne olduğunu yazmıyorlarmış çünkü taklit edilirmiş, ömrünüzde böyle saçmalık duydunuz mu.. ben yakında bu face sayfalarının tamamını ersağa şikayet edeceğim ya söylediklerini belgelendirsinler, ya da sayfaları kapatılsın, ya da halkı yanıltmaktan ceza alsınlar..

Deterjan çocuğun eline mi dökülürmüş ya? Bir de yanığı tedavi etmek için. Bu insanlar ayık mı kendinde mi, nasıl bir pazarlama sevdasıdır bu?? Ya okuyan biri ciddiye alıp yapsa? Bunun sorumluluğunu alabilecekler mi bakalım?

çocuğun elini bilmem ama ben defalarca denedim yanıkta bulaşık sıvısını kendi üzerimde..

Bravo arkadaşım; benimde kızdığım nokta bu biz kimyasalsısız demeleri. Kullanmak isteyen dilediği gibi kullanmaya devam edebilir. Ama ben kullandım şöyle oldu böyle oldunun dışında sağlık bakanlığının cevabı karşımızda. Şimdi karar kendinizin...

Çamaşır tozundan memnunum fakat havluları çok sert çıkarıyor.Havluları ayrı yıkarım,değişiklik olur mu diye beyazlarla karışık yıkamayı da denedim fakat sonuç değişmedi.
Aynı sorunu yaşayan ya da önerisi olan var mı arkadaşlar?

ben de kullanıyorum çamaşır tozlarını. havlularda cinsine göre değişiyor. bambu ve iyi kalite havlular yumuşak çıkarken, kalitesi daha düşük olanlar daha sert çıkıyor. çamaşır yumuşatıcı olarak sirke önerilmişti bir dene istersen.

Bizde ki bütün havlular sertleşti,daha önce kurutma yapardım havlulara eski yeni farketmeden yumuşacık olurdu hepsi.
Sirkeyi de denedim çok farkettirmedi maalesef.

Ufaklıkların havluları bile yumuşak değil,onlarınkini en kalitelisinden almaya çalıştık.

Son düzenleme:
arkadaşlar uzun zamandır yoğunluktan pek takip edemedim topiği.. kimyasal içeriklerle ilgili yazışmalar olmuş. biz burada sürekli içerik didikledik, etiketleri okuduk,, ürün elinde olmayanlarla elimizdeki ürünlerin içeriklerini paylaştık. içerikte kimyasal yok yüzde yüz organik ya da doğal dediğimizi hatırlamıyorum. ama buradaki arkadaşların çoğu kendi araştırmaları ile bir sponsorun telkinlerinden bağımsız olarak
ürünleri kullanmaya başlayanlar. sponsorların telkinlerindeki abartmalar hepimizin malumu.. benim referansım kimya mühendisi kuzenim oldu bu ürünleri kullanmaya devam etmek konusunda. ayrıca boreas09 dan öğrendiğimiz ewg den ersağ ürünlerim ile diğer marka ürünlerini kıyaslama yoluyla daha az zararlı kimyasal içerdiğine ikna olduğum için kullanmaya devam ediyorum. evde birtakım tariflere göre malzemeleri karıştırarak deterjan yapmaya üşenen biri olarak hazır üretimde şu an için fiyat ve içerik olarak en makul gelen ürünler olduğunu düşünüyorum kendi adıma. evde daha kimyasalsızını yapabilene lafım yok. ya da daha pahalı bir markanın daha iyi ürünleri olabilir.

sağlık bakanlığının yapmış olduğu açıklamaya da şaşırmadım. çünkü burada da defalarca bio adı altında üretilen ürünler dışında diğer ürünlerin kimyasal içeriyor olduğu paylaşılmıştı.

kullandığım ürünler içerisinde gündüz ve gece kremlerinden istediğim verimi alamadım. belki de benim beklentim yüksekti. nemlendirmesinde sorun yok ancak diğer cilt sorunları için performans göremedim. bitince bitki sandığının kremlerini deneyeceğim.

bir de bulaşık makine tozuyla aram pek iyi değil. süzgeçte kalıntı kalma sorununu hala çözemedim. eğer süzgeci çıkarıp temizler ve öyle yıkarsam bulaşıkta sorun olmuyor, aksi halde süzgeç kirlendikçe bulaşıklar bulanıklaşıyor.

6 aydır evimde çamaşır suyu yok, çamaşırda, bulaşıkta, genel ev temizliğinde bu ürünleri kullanıyorum. market ürünlerini hiç aramadım. temizliği daha kolay yapar oldum. daha uzun süre temiz kalıyor temizlediğim yerler. kısacası daha iyisini bulana kadar ben kullanmaya devam edeceğim.

herkesin hassasiyet derecesi farklıdır. elinizde olmayan ürünlerin etiketlerini eğer bende varsa paylaşmaya hazırım. kriterlerinize uymayan ürünleri tabii ki kullanmayın derim.

burası ersağı malum sitedeki gibi cici bici gösterip satış yapma yeri değildir. iyidir kullanın, kötüdür kullanmayın demek kimsenin haddine değil. hepimiz kendi hassasiyetlerimize, algı ve kriterlerimize göre kullanıp kullanmama seçimimizi yapıyoruz. doğru bildiğimiz yanlışları düzeltelim, tüketim bilincini artıralım diye buradayız..

bilemedim ki şimdi...:44:

ne kadar zamandır kullanıyorsun çamaşır tozunu? benim 6 ay oldu.. iyice alıştı çamaşırlar duruma...

bu arada 6 ayda renkli tozum yeni bitti,haftasonu 2. kutuyu açtım. beyaz ise birkaç yıkama daha çıkarır...

1,5 ay oldu kullanalı.Özellikle,penyeler,pamuklular miniğimin battaniyesi yumuşacık çıkıyor, kumaşlar orta diyelim ama havlular problem benim için.Çözüm bulamadım bir türlü, ütü de yumuşatmıyor.

Maşallah seninkiler bayaa bereketli çıkıyor, :44:
Çamaşır çok çıkar, neredeyse makinanın çalışmadığı gün yok bizde. 6 ay dayanması mümkün değil bizim için.Keşke o kadar uzun kullanabilsem bende

canım çocuk olunca durum değişiyor. biz iki kişiyiz, makinem 7.5 kg. haftasonu renkli, beyaz, siyah en fazla 3 makine çalıştırıyorum. ama çocuk olunca sürekli çamaşır çıkıyor haliyle daha fazla kullanılıyor..

Bu arada daha evvel burda okudum adını hatırlayamıyorum,kusura bakmasın lütfen.

Dün kızım kendisine yeni aldığımız narçiçeği rengindeki eşofmanını tükenmez kalem ile güzelce çizmişti.Az evvel üzerine sıcak su döküp arkasından damla döktüm 5 dk kadar bekleyip şöyle hafifçe çitiledim ve kalem kekeleri çıktı inanamadım.

Bir mesajımda henüz damla beni şaşırtmadı diye yazmıştım.Düzeltiyorum hem şaşırttı hem mutlu etti.

ne güzel...

annem de ersağın parfümü ile tükenmez kalem lekesini çıkarıyor.. başka parfümlerle de oluyor mu bilmiyorum ama aklınızda bulunsun.
ben sipariş verirken bazen 150 tl eksik alıyor, 4-5 lira civarında olan testır parfümlerden istiyorum. testırlar da emin değilim ama 20 ml falan parfüm var. çanta boyu gibi...

Annenizin yaratıcılığı da süpermiş,sevgiler kendisine

Bir daha ki siparişte alayım bende o zaman,her daim lazım olabiliyor.

Annenizin yaratıcılığı da süpermiş,sevgiler kendisine

Bir daha ki siparişte alayım bende o zaman,her daim lazım olabiliyor.

bir yerde deodorantın çıkardığını okumuş, evde deodorant olmayınca koltuktaki lekeye sıkıp silmiş ve çıkmış.

Koku olarak kullandın mı ,nasıllar?

benim halihazırda kullandığım parfümler olduğu için anneme verdim ikisini de. çeşit olarak hangisiydi şu an hatırlayamadım ama ikisinin de kokusu ve kalıcılığı güzel.. annecik severek kullanıyor..

koku olarak alınacaksa normal büyük boy sipariş vermek yerine küçükleri almayı tavsiye edebilirim. testır için 4-5 tl çok gibi gözküyor ama bildiğimiz minik şişe testır değil bunlar. 15-20 ml.lik cam şişe, ama metal bir dış kabın içinde. rujdan biraz büyük bir boyut. hem hangisinden alınacağına karar verilebilir hem de çantada rahatça taşınabilir. komşuya gidip koltuğu çizerse ufaklık hemen müdahale edilebilir

anneme gidince bakarım hangileri olduğuna aldıklarımın..

Çok sevinirim teşekkürler,

Kesinlikle haklısın,böyle bir fonksiyonu varsa ,ne olur ne olmaz çanta da bulundurmakta yarar var.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…