Menopoz Erken menopozda olup da hamile kalanlar var mı?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

FSH değeri yüksek çıkıp da hamile kalanlar

• 10 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 27 60,0%
  • 20 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 6 13,3%
  • 30 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 4 8,9%
  • 40 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 1 2,2%
  • 50 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%
  • 70 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 3 6,7%
  • 100 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%

• Ankete Katılan
    45
Inip ciksada onlar yuksek olan degeri kabul ediyoruz dediler acikcasi ama sonucta ben hamile kaldim bu degerlere ragmen hatta gittigim bi doktor erken menepoz diye bisey yok bile dedi.
Adetlerin.nasildi acaba ben 1 kuryaj gecirdim 8.ayda gitmistim hormonlarima baktirmaya ondan sonrada gitmedim belki gebeliktendi hormonlarin boyle cikmasi tam bilemiyorumda belki bosa kuruntu yapiyorumdur ama adetlerin nasil olurdu

Adetlerin.nasildi acaba ben 1 kuryaj gecirdim 8.ayda gitmistim hormonlarima baktirmaya ondan sonrada gitmedim belki gebeliktendi hormonlarin boyle cikmasi tam bilemiyorumda belki bosa kuruntu yapiyorumdur ama adetlerin nasil olurdu
Keske gitseydin bi kere daha baya gecmis üstünden. Ben o donem dayanamayip 5 ayri doktora gitmistim ve maalesef hepsi ayni seyleri soylemisti.. isin kotusu adetlerim hep 28 gunde bir duzenli ve miktari da normal olarak gelirdi bu durumu kabullenmek cok zor oldu tup bebek bile yapmistim 2 tane aslinda cok kuruntu stres yapmamak lazimmis ben o can haliyle saldirmistim butun yöntemlere rabbim buyuk ol dedi ve oldu. Icinde kuruntu yaparak daha da cok buyutuo insan herseyi stres hamilelik onunde en buyuk engel derlerdi de inanmazdim her ay acaba deip dururuyordum.

Adetlerinde azalma olmadi yani allah allah bendeki azalma neyun nesi acaba bu yuzden soruyorum yanlis anlama beni birdahada gitmedim bilmedimki hormonlarin bu kadar onemli oldugunu bu degerlerin 2 doktora sordum normal dediler lh 8.55 fsh 9.67 e2 47.08 cikmisti o zaman adetlerim gununde olur benimde

Sakin stres yapma ben yaptikca ya gecikti ya erken geldi kendi haline biraktigimda normal zamanlarda geldi cok usuyen biriyim normalde sacma ama gecen seneden beri kisin bile terliyorjm kesin menepoza girdim deip aglayip durdum devamli. Diyorum ya hersey stres o doktorları da allah bildigi gibi yapsin en son baska bi doktora gitmistim ocak ayinda sen bu stresle bu kadar tahlille olaylarla ztan hanile kalamazsin sana ne olmus boyle dedi. Kendimi akisina biraktigimda hamile kaldim. Rabbim isteyen herkese versin insallah

Insallahh bakalim bende onumuzdeki ay bi gidip baktirayim ben daha 23 yasindayim zaten cok gencim bende kurtaj olduğum zaman icten ice cok etkilenmis ve uzulmustum kurtajdan sonra 3.ayimdan itibaren adetlerim azaldi iste 5 6 doktora gittim kistim mi var acaba diye vajinal ve karindan bakildi kistim de yoktu sigara alkol kola yada kahve asla icmem yine adetim gununde olur ama niye boyle oldu biseyim olmadigini bilsem rahatlicam bu forumdada o kadar olumsuz seyler goruyorumki insanin elinde degil ben kafaya takmiyodum baktim hala ayni stres yapmaya basladim artik aynen bu doktorlarda bi alem bana bi doktor pcosun demisti dunya basima yikildi kac ay somurtup gezdim ama guvenmeyip baska doktorlara gittim kist va yoktu kime guvenicez onuda bilemiyoruz

Bu konuyu açtıktan 3 ay sonra 1. tüp bebek denememizde hamile kaldım, şuan şükür ki 4. ayımın içerisindeyim. Fsh değerim 32,15,
Amh değerim 1 yıl önce 1'in altındaydı (bir daha baktırmadım)
3 yumurtam oluştu, 1 tanesi döllenebildi, 8 hücreli olarak embryom transfer edildi. O bir tanesi her şeye inat tuttu :)
2,5 yıldır korunmuyorduk, olmamıştı; son 1,5 yıl boyunca da klomen, aşılama, her ay yumurta takibi ne varsa denemiştik, ancak ilk tüp bebekte tuttu. İmkansız değilmiş lütfen internette yazılanlara çok kulak asıp moralinizi bozmayın
(internette bir çok kaynakta fsh'ı 25'in üzerindeki kişi tüp bebek tedavisiyle bile hamile kalamaz yazıyor! )

Gozun aydinnn canim saglikla kucagina alirsin insallah

Gözünüz aydın tebrikler.... peki siz adet oluyormudunuz tüp bebeğe başvurduğunuzda?

Gözünüz aydın tebrikler.... peki siz adet oluyormudunuz tüp bebeğe başvurduğunuzda?

Teşekkürler, evet oluyordum ama çok düzensizleşmişti, son aylarda 45. 50. günleri görmüştüm ortalama 26-30 gün olması gereken döngüde.

merhaba kızlar. ben 26 yasındayım 6 aylık evlıyım.erken menopoz teşhisi koyuldu hiç yumurtam yok. hep cok ıyı doktorlara gittim hepsi de aynı şeyi söyledi senın cocugun olmaz kıbrısa gıdıp taşıyıcı anne olmalısın dıye. benım gibi durumda olup hamıle kalan varmı. kafayı yemek üzereyim. eger varsa yazsın lütfen bana da umut olsun

Amh ve Fsh değerini öğrenebilir miyiz?

merhaba kızlar bir gün bu topikte yer alacağım aklımın ucundan geçmez 6 yıllık evliyim ve herşey normal seyrederken fsh 8 iken ben çarşamba günü erken menepoza girdiğimi fsh 12 küsür olduğunu normalde yumurta sayım 7 iken geçen yıl tabi bu sene 2 tane kaldığını öğrendim yerin dibie girdim çıktım kafamdan aşağı kaynar sular döküldü ben bebek beklerken tüm hayallerim yıkıldı bir tüp bebek var negatif sonuçlanan bundan 2 yıl önce psikolojim mahvolmuş durumda eşime bugün boşanalım yeniden evlenirsin en azından senin çocuğun olur bile dedim kaçıp gitmek bile iztedim ama sizleride görünce paylaşmak istedim içimde tuttukça çatlıycakmış gibi hissediyorum kendimi 3 gündür ağlamaktan helak oldum rabbim kimseyi evlat hasretiyle yakmasın inişallah

Merhaba arkadaşım kendine böyle yapma sakın. Bunu ben de yaptım inan hiç bir faydası olmuyor hatta psikolojini bozduğunda hormonların daha da etkileniyor. Bana da imkansız dediler ve Allaha şükür hamileyim şuan, yani fazla abartıyorlar özellikle internette yazana baksaydım şuan vazgeçmiştim.
Kaç yaşındasın ve amh değerini yazar mısın?
6 yıldır mı olmuyor? Yoksa yeni mi karar verdiniz çocuk yapmaya?

Canım merhaba sakın üzülme 1 yumurtan dahi olsa onu dölleyebiliyorlar. ben 26 yasındayım ve hıc yumurtam yok. doktor vucudumda yumurta ürettirmeye calısıyor ılaclarla. ama vakıt kaybetmeden tüp bebek merkezine gitmelisin. sana tavsıyem bahçeci tüp bebek merkezi bu konuda cok basarılı. bende oraya gidiyorum. ctesi günü gittiğimde doktorum kıpraşmalar oldugunu soyledı. bende ümitlendim cok sevındım.hakkımızda hayırlısı olsun. hiç üzülme herşeyin bir çaresi var.

kızlar desteğiniz için tşk ederim çok bunalmıştım sizlerle paylaşmak istedim evet 2 gündür biraz daha iyiyim kürler deniyorum burada yine yapılması gereken dualar vardı onları aldım yapmaya çalışıyorum evet 6 yıldır olmuyor tüp bebek denedik 2 yıl önce başarızdı şimdi burada okuduklarımla yeniden umutlandım ibrahim saraçoğlu doktorların menepoz dediği kadının kürlelrle yeniden yumurta üretmeye başladını söylüyor oda beni umutlandırdı bakalım bir sonraki adetime doktora tekrar gidip fsh ve yumurta kontrolü yaptırmayı düşünüyorum bu arada amh yapılmadı şimdiden tekrark tşk kızlar

canım bu konuyu bende araştırdı donör kullanmak dinen caiz değilmiş vede güvenilir yerlerde yaptırmak gerekliymiş ama umudunu kaybetme dün saraçoğlunun bir videosunu izledim kadın 41 yaşında menepoz teşhisi konulmuş hiç yumurtası yokmuş verdiğim kürlerle yeniden yumurtası oldu diyor ve bence böyle bişey mucize ve diğer formlarda da okudum olanlar varmı bize ve bizim gibilere umut olsun diye yazdım

Aa gercektenmi cnm bana o videonun linkini atarmısın? Gittiğim doktor 1 tane bile yumurta bulsam hemen toplucam dedi yaşın genç oldugu için cok avantajlısın dedi.ama bulamıyo işte yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…