Menopoz Erken menopozda olup da hamile kalanlar var mı?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

FSH değeri yüksek çıkıp da hamile kalanlar

• 10 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 27 60,0%
  • 20 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 6 13,3%
  • 30 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 4 8,9%
  • 40 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 1 2,2%
  • 50 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%
  • 70 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 3 6,7%
  • 100 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%

• Ankete Katılan
    45
Adetlerim düzenli ama zamanla miktar ve gün olarak azaldı.. bunu Dr uma söylediğimde hep normal demişti ama değilmiş amh sonucum 0.84 her ay yumurtluyor muyum onu bilmiyorum yumurta takibi hiç yapılmadı

0,84 o kadar kötü bir sonuç değil umutsuzluğa kapılma, adet görüyorsan yumurtluyorsun demektir zaten, sadece az ve kalitesiz yumurtlamaya neden olabilir erken menopoz başlangıcında olman. Fsh da ölçüldü mü? Onun değeri nedir? O da önemli bir değer yumurta kalitesini gösteriyor. 0,02 ile hamile kalmış olan tanıdığım var. Ama tabi tüp bebekle. Bizim gibiler için zaten tüp bebek şart diye düşünüyorum. Benim ortalama amh değerim 1’in altındayken tüp bebekle hamile kaldım 2,5 yıl oldu. şimdi amh değerim çok daha düşük ve yarın 2.tüp bebek transferim olacak inşallah.

Bence umutsuz olma benim adetlerinde düzeniydi önceden tam 7gun sürerdi şaşmazdı erken menopoz dediğinde doktor 1ay 3gun 1ay 9 1y 5gün sürüyordu

Bence umutsuz olma benim adetlerimde düzensizdi önceden tam 26gunde bir 7gun sürerdi şaşmazdı sonraları 30gunde 18 gunde 22gunde olmaya basladı 1ay 3gun -1ay9 -1ayda 5gün sürüyordu ve azalmıştı duzeni bozulmuştu fsh ve amh testi yaptirdim erken menopoz geri donusumü yok dedi doktor ben şok ben üzgün psikolojim bozuldu ama umudumu kaybetmedim yumurtam 1tane vardı önceki yazdıklarımı okuduysan birçok şey yaptım ve şuan hamişim Allah herkesin gönlüne göre versin

merhaba ..saraçoğlunun hangi kürünü aldınız da fsh o kadar düştü ? ismini söyler misiniz rica etsem

Bana taaaa 2014 de erken menapoza giriyorsun. Yumurta kaliten düşmüş. Rezervlerin azalmış dediler. Belki tüp bebek denersin dediler onda da şansın az olur bile dediler.. 3 düşük yapmıştım düşükleri de yumurta kalitesine bağladılar. Benim 1 çocuğum var. Ben de napalım ben de tek çocuklu olurum diye bıraktım bu işleri. Hatta 4,5 yıldır her adetimi son adetim sandım. Ped bile fala almıyordum düşünün. Avantajlı diye büyük pAket alırsam neyse kalırsa yeğene veririm diyordum. Geçen ay adet olmadım. İşte buraya kadarmış. Orta çağın sonu falan diye karmaşık duygularla doktora gidip menapoz ile ilgili bir tavsiye filan alırım diye araştırıyordum ki arkadaşımın zoruyla test yaptım evde. Çift çizgiyi görünce şok oldum. Bakalım hayırlısı böyle devam ediyor. 40 yaşındayım bu arada. Doğarsa inşallah minik mucize gibi geliyor bana. Nasıl büyür bilmiyorum gerçi konuyu kapatmıştım ya şimdi böyle tüm planlar değişirken adapte olmakta zorlanıyorum. Hayırlısı. Diyeceğim o ki umudunuzu yitirmeyin. Kısmet böyle şeyler her şeyde bir hayır vardır yeter ki olumlu düşünün

Evet kesinlikle umudunuzu yitirmeyin banada burada en güvendiğim alaninda en iyi bir doktor geri donúsumü olmayan menopoz demişti ama vücudumuz öyle bir mekanizmaki umutsuz olmamak gerek bende evde kendim kürler hazırladım bu fsh dúşmeyecek bir hormon değil bakarsın 100 bir bakarsın 5 olmuş. Bende sizin gibi 1 çocuğum var Allah nasip ederse 2. Olur olmasada Rabbim kızı ma sağlıklı hayat versin onu büyütürüm diyordum aynı yaştayız ve şükür inşallah 2.yide düşürmeden kucağimiza alirız

merhabalar ..44 yaşındayım.36 yaşında evlendim.Hiç hamile kalamadım.3 tüp bebek denedik olmadı.Yaklaşık bir senedir de adet görmüyordum.Doktora gittim .Sonuçlarım :Estradiol 8,58 ...............FSH 92,96...................LH 56,97...................
TSH [H] 5,89..................Prolaktin 11,73.................amh sonucu daha çıkmadı ...çok ateş basmam oluyordu..soğan kürü ve testere dişli aslan pençesi kürü yapıyorum sürekli ..ateş basmalarım biraz azaldı ..çocukları çok seviyorum..çocukluğumdan beri hep bir çocuğum olsun isterdim .Sokakta çocuk görünce dönüp bi daha bakıyorum .İçim yanıyor .Ama Allahtan ümit kesilmez .Rabbim ,Hz.Adem'i anasız babasız yarattı .Hz.İsa'yı babasız yarattı.Hz.Zekeriya ve Hz.İbrahim'e belki 90 yaşındalarken yani çok çok yaşlılarken evlat veriyor .Yani,Rabbim isterse herşey olur .Burda hikayelerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim .Kadın dayanışması çok güzel bir şey .Rabbim,kimsenin yuvasını sessiz bırakmasın...( bi kere eşim " bizim evimiz hep sessiz mi kalacak ? " demişti de içim yanmıştı ...)

Allah büyük inşallah size de sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin. Eskileri beğenmezdim küçük yaşta evlenip çok çocuk yapmışlar diye ama en mantıklısını yapmışlar keşke bende daha erken evlenseydim de peş peşe çocuklarım olsaydı.. tabii herşey nasip kısmet

Merhaba Arkadaşlar,

Foruma sadece bu yazıyı yazmak için üye oldum. Çünkü 2 senedir burada yazanları okuyup umut aradım. 2 sene önce evlendim. Evlendiğimiz ay jinekolojik muayene oldum ve fsh 11 çıktı. Doktor erken menepoz dedi ve tüp bebek yapmamızı önerdi. 31 yaşındaydım ve eşimde de sperm düşüklüğü çıktı. Daha yeni evliyken kendimizi tüp bebek merkezlerinde bulduk. Memorial Semra Kahraman'la başladık ve 2 tane 5. gün yumurtasının 1'i trasfer edildi. onuç negatif çıktı. Daha sonra başka bir arkadaşımın kötü deneyimi üzerine oradaki dondurulmuş yumurtamızı transfer ettirmek yerine Acıbadem Bülent Tıraş'a tedaviye başladık. Bu arada fshım 33'e çıkmıştı. Havuz yöntemi ve pgt'ye karar verildi. 2 toplama yapıldı 5 tane embriyo oluştu. 3. toplama öncesi artık yorulmuştum. Eşim de kendi halimize bırakmamızı istiyordu.

Bu arada haşimato çıkmıştı. İlaç kullanmaya başladım. Tüp bebek denemesine ara vermeye karar verdik. Sonuçta toplamda 6 tane dondurulmuş embriyomuz var daha 33 yaşındayım ilerde transfer ettiririz diye düşündük. Bu arada doğal şeylere döndük.

Eşim sigarayı bıraktı. Keçiboynuzu ve çakşır suyu içti. Arı sütü polen yedi. Ben de Adnan Saraçoğlu'nun erken menepoz kürünü hiç aksatmadan 3 ay boyunca yaptım. Reglim 3 hafta gecikti. Ama 2 senelik uğraştan sonra hamilelik değildir heralde düşündüm. Bugün doktora gittim ve hamileyim. Miniğin kalp atışlarını duyduk. Eşim de ben de şoktayız. Bu süreçte yazdığım besinlerin ve 6 ay önce aldığım kedimin (stresi azaltıp moral veriyor) ve namazların duaların işe yaradığını düşündüğümden sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü denediğim şeyleri ben de bu forumlarda görüp denedim. İnşallah sizlere de faydası olur.

Çok güzel hikayeler bunlar inşallah bu mucizelerin daha fazlasını duyarız.. ne kadarlık hamilesiniz? Sağlıkla gelsin bebişiniz..

Merhaba kardesim Allah yardimcimiz olsun ayni durum bendede var doktor anca tasiyici anne veya evlatlik edinirsin dedi... rahimim kücük kalmis hic adet görmedim
Fsh 84
Lh 66
Estradiol 16

Saracogludan kur aldım direk onlardan mı baslasom yoksa sogan kuru yapsak hepsını bır arada yapsak sakıncası olur mu acaba

Esselamualeykum rahmetullah ve berekatuhu, birkac ablanin bebek arzularının hikayesini okudum ve onlara birde kendimi eklemek istiyorum, 1,5 yil önce evlendim 21 yaşındayım erken menopoz teşhisi konuldu suan dhea tedavisi gormekteyim ve sonuclarim fsh 17 amh 0,07 herhalde aranizda en küçükleri benim ama okuduklarimdan ve şuan yasadiklarimdan anliyorum ki her şeyin bir zamani bir duasi bir sabri var, Rabbime dua ediyorum bana da saliha bir anne olmayi nasip et diyorum ve biliyorum ki O dualari reddetmiyor, {Öyleyse bana dua edin bende icabet edeyim } Allah tan umudunu sadece kafirler keser ablalarim dua edelim hepimiz birbirimize dua edelim umud edelim belki yillar sonra olacak ise bugunden aglamak baktım ki fayda yerine zarar getiriyor , 3. Sinifa giden bir cocuk bi anda 8 e atlayamiyor istese bile bir anda onu yukseltmeyecekler calismasi gerekiyor bizlerde oyle Nebi s " Hiçbir hastalık yok ki Allah onun sifasini indirmesin" dua edelim . Tedavilere basvuralim benimd henuz cocugum yok ama dualarimda coook cocuk var :) Bizler amellere yonelelim gunahlarcan kacinalim , Su ayeti hep hatirmizda tutlaim * Siz Allah in dinine itaatlerle yardim ederseni z Allah da size yardim eder ve Ayaklariniza saglam basma gücü verir* muhammed 7 , Allah her isteyene hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin amin ,

Allah sonunu saglıkla getirsin. psikolojik olarak çökmüş bu konuya takılmıs ve daralmış durumdayım. bir kaç aydır regl de azalma vardı doktora gittim premenopoz dedi. fsh yuksek amh diplerde hemen tüp dedi ramazandan sonra başlamayı düşünüyorum vitamin kullanıp hayıt aslanpencei yapıı ama gec kalırmıyım korkusuda var moralım okadar bozukkı aklımda sadece bu konu ve hayat durdu kalbim sıkısıyor suratım asık ne yapsam mutlu olamıyorum

kızlar aranızda hem vitamin alıp hemde hayıt aslanpesi kullanan varmı zararı olurmu doktor bitkiselin faydası yok dedi sen bilirsin ister kullan ister kullanma dedi sonuçlarını bilemem iyide olabiilir kötüde dedi dibe cekti beni iyice

Cnm e2 sanırım 40 yada 50 idi. Ben civan perçemli çay aldım aktardan. Aslında hayıt çayı alacaktım Aktardaki bey tavsiye etti karışık çaymış.

mrb hanımlar bende erken menopoz mağdurum yapmadığım hiç bisi kalmadı ama adetlerimi duzenleyemedim gecen sene fsh 90 amh 0.08 'di sonra bidaha gitmedim dr da bir kızım var 5 yaşında çok istiyoruz bi kardeşi olsun allah önce hiç olmayanlara sonrada bana versin allah herkese hayırlı evlat nasip etsin

sunuda soylemek istiyorum umudunuzu kaybetmeyin kizima hamile kaldigimda fsh 25 ti hayt icmistim o ay ama adetlerim duzenliydi ozamanlar simdi ilacsiz olamiorum bazen 2 ayda bi kendiliginden oluo

A aslhnannesi yaşınız neydi , abla benim yasim 22 , asiri sicak basmasi uyusmalarim oluyor fsh 17 , fshiniz 35 iken tedaviyle mi hamile kaldiniz , bu arada ben ankarada yasiyorum burada onerebileciginiz bir hastane var mi herkese soruyoruz ama net bir cevap yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…