Erken menopoz, fsh yüksekliği ve en sonunda hamilelik

nodanger

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2016
7
7
41
Selam kızlar;

2008 yılında evlendim. İlk 6 yıl çocuğum vajinismus sıkıntımdan dolayı olmadı. 2014 Mayıs'ında bir kez başarılı olmayan bir aşılama denemem oldu.

Psikolojik destek aldıktan sonra 2014 Ekim'in de nihayet hamile kaldım. 9 aylık sorunsuz bir gebelik sürecinin ardından Samsun Bafra Medibafra hastanesinde Op.Dr. Ertan Ödöl 'ün doğum sırasında gerekli desteği ve rutin kontrolleri göstermeyip doğuma aktif katılmayarak ihmali sonucu bebeğimi karnımda kaybettim. Doktorun katılmayacağını, ebelere doğumu bırakacağını bilseydim gider devlet hastanesinde de yapardım o doğumu öyle değil mi? Para verelim, hizmet alalım dedik. Gözyaşı satın aldık...

Doğum yapacak olan hanımlar bilmiyorsanız, ilk defa doğum yapacaksanız tavsiyem olsun. NST cihazını doğum esnasında çıkarttırmayın. Biz bilmiyorduk ilk girişimizde takıp daha sonra çıkardılar ve 4 saat boyunca takmadılar. Çocuğu takip etmeyerek ölümüne sebep oldular. Sonuç olarak şu an mahkemeliğiz, giden geri gelmeyecek belki ama inşallah sevenlerimizin duasıyla hakkımızı maddi/manevi tazmin edeceğiz.

Bu acının etkisiyle yeniden çocuk sahibi olmak istedik. Sinop'ta ki kadın doğum uzmanı tavsiyesiyle ilk 6 ay ilişkiye girsekte olacak gözüyle bakmadık. Daha sonraki süreçte Samsun merkezde bir özel hastanede tavsiye üzerine bir hanımefendi doktora gitmeye başladık.

Doktor hanım 3 ay boyunca kontrollerimizi yaptı. Bize sonuç olarak FSH değerinin yüksek olduğunu (en son 19 du) düşmediğini yumurtalar tembelleşmiş erken menopoz var diyerek, benim yapabileceğim bir şey yok siz tüp bebek için üniversiteye gidin diyerek yönlendirdi bizi.

Haliyle ilk çocuğumuzu kaybetmenin acısı ile bu gayet normaldi ama tüp bebek gerçeğini de kabullenmedik. Eşim 3 ay bu işi sürüncemeye bırakalım, hem psikolojik, hemde maddi açıdan düşünmeyelim dedi. Bu arada da İbrahim Saraçoğlu'nun erken menopoz kürünü sipariş ettiğini kapıya gelen kargo ile öğrendim.

Bana modern tıbbı denedik, Temmuz'a kadar birde alternatif tıbbı deneyelim dedi. Kendisi de keçiboynuzu kürü kullanmaya başladı bir yandan.

Uzun tuttum biliyorum lakin her mutluluk uzun çabaların sonucunda gelir demişler.

90 günlük kür sürecinin 35. gününde FSH değerim 19 dan 4.5 a düşmüştü. Biz buna sevinirken 55. gününde bebeğim anne rahmine düştü ve 75. gün çok şükür hamile olduğumu öğrendim. Şu an 7 haftalık hamileyim.

FSH yüksekliği psikolojik travmanın eseri oluşan bir hormonal sonuçmuş çok şükür bunu gördük. Tabi kürüde zamanını aksatmadan kullanmamız da çok önemliydi.

FSH yüksek, erken menopoza girmişsin sen diyenlere sakın aldırmayın. Mutlaka alternatif tıbbı da deneyin. Tabi moralinizi yüksek tutun ve Rabbimize dua etmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

Neler yaptın, nasıl yaptın, eşin ne yaptı diye soranlar olursa ilerleyen postlarda anlatabilirim.

Allah hepimize hayırlı evlatlar versin, evlatlarımızı hayırla kucağımıza sağlıkla almayı nasip etsin. Birazdan kucağıma alacağım diyerek bebeğini kaybetmiş bir anne olarak bu duayı şimdi daha yüksek sesle dillendiriyorum.

Allah'ıma emanet olunuz...

20 Aralık 2016 edit: Kızlar maalesef gebeliğim boş gebelik çıktı. Kürtaj olmak zorunda kaldım.Tedaviye yeniden başladık :KK43: Rabbim tekrar benim ve benim gibi bekleyenlerin yüzünü güldürür inşallah...

Son düzenleme:
Rabbim bu sefer hayirlisiyla sag salim kucaginiza almayi nasip etsn bebeginizi. O evlat kokusuna hasret biri olarak dualarimiz ortak olsun. Rabbim isteyen herkese cok aratmadan nasip etsin insallah.

InsaLLAH mahkemeyi kazanirsiniz.
Bu benegini saglikla ALLAH kucagina almayi nasip etsin ve buyumesini nasip etsin.

Selam kızlar;

2008 yılında evlendim. İlk 6 yıl çocuğum vajinismus sıkıntımdan dolayı olmadı. 2014 Mayıs'ında bir kez başarılı olmayan bir aşılama denemem oldu.

Psikolojik destek aldıktan sonra 2014 Ekim'in de nihayet hamile kaldım. 9 aylık sorunsuz bir gebelik sürecinin ardından Samsun Bafra Medibafra hastanesinde Op.Dr. Ertan Ödöl 'ün doğum sırasında gerekli desteği ve rutin kontrolleri göstermeyip doğuma aktif katılmayarak ihmali sonucu bebeğimi karnımda kaybettim. Doktorun katılmayacağını, ebelere doğumu bırakacağını bilseydim gider devlet hastanesinde de yapardım o doğumu öyle değil mi? Para verelim, hizmet alalım dedik. Gözyaşı satın aldık...

Doğum yapacak olan hanımlar bilmiyorsanız, ilk defa doğum yapacaksanız tavsiyem olsun. NST cihazını doğum esnasında çıkarttırmayın. Biz bilmiyorduk ilk girişimizde takıp daha sonra çıkardılar ve 4 saat boyunca takmadılar. Çocuğu takip etmeyerek ölümüne sebep oldular. Sonuç olarak şu an mahkemeliğiz, giden geri gelmeyecek belki ama inşallah sevenlerimizin duasıyla hakkımızı maddi/manevi tazmin edeceğiz.

Bu acının etkisiyle yeniden çocuk sahibi olmak istedik. Sinop'ta ki kadın doğum uzmanı tavsiyesiyle ilk 6 ay ilişkiye girsekte olacak gözüyle bakmadık. Daha sonraki süreçte Samsun merkezde bir özel hastanede tavsiye üzerine bir hanımefendi doktora gitmeye başladık.

Doktor hanım 3 ay boyunca kontrollerimizi yaptı. Bize sonuç olarak FSH değerinin yüksek olduğunu (en son 19 du) düşmediğini yumurtalar tembelleşmiş erken menopoz var diyerek, benim yapabileceğim bir şey yok siz tüp bebek için üniversiteye gidin diyerek yönlendirdi bizi.

Haliyle ilk çocuğumuzu kaybetmenin acısı ile bu gayet normaldi ama tüp bebek gerçeğini de kabullenmedik. Eşim 3 ay bu işi sürüncemeye bırakalım, hem psikolojik, hemde maddi açıdan düşünmeyelim dedi. Bu arada da İbrahim Saraçoğlu'nun erken menopoz kürünü sipariş ettiğini kapıya gelen kargo ile öğrendim.

Bana modern tıbbı denedik, Temmuz'a kadar birde alternatif tıbbı deneyelim dedi. Kendisi de keçiboynuzu kürü kullanmaya başladı bir yandan.

Uzun tuttum biliyorum lakin her mutluluk uzun çabaların sonucunda gelir demişler.

90 günlük kür sürecinin 35. gününde FSH değerim 19 dan 4.5 a düşmüştü. Biz buna sevinirken 55. gününde bebeğim anne rahmine düştü ve 75. gün çok şükür hamile olduğumu öğrendim. Şu an 7 haftalık hamileyim.

FSH yüksekliği psikolojik travmanın eseri oluşan bir hormonal sonuçmuş çok şükür bunu gördük. Tabi kürüde zamanını aksatmadan kullanmamız da çok önemliydi.

FSH yüksek, erken menopoza girmişsin sen diyenlere sakın aldırmayın. Mutlaka alternatif tıbbı da deneyin. Tabi moralinizi yüksek tutun ve Rabbimize dua etmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

Neler yaptın, nasıl yaptın, eşin ne yaptı diye soranlar olursa ilerleyen postlarda anlatabilirim.

Allah hepimize hayırlı evlatlar versin, evlatlarımızı hayırla kucağımıza sağlıkla almayı nasip etsin. Birazdan kucağıma alacağım diyerek bebeğini kaybetmiş bir anne olarak bu duayı şimdi daha yüksek sesle dillendiriyorum.

Hayirli olsun canim melegini saglikla sorunsuz kucagina alirsin insallah. Bende fsh yuksekliginden muzdaribim en son 25 cikti yikildim. Elhamdilillah benim 8 yasinsa bir kizim var ona kardes derdindeyim bende hayirlisiyla insallah fakat 2 senedir denememize ragmen olmuyor. Bu ibrahim saracoglunun menepoz kurunu nerden siparis ettin yardimci olur musun. Denemek isterim acikcasi...

Hayirli olsun canim melegini saglikla sorunsuz kucagina alirsin insallah. Bende fsh yuksekliginden muzdaribim en son 25 cikti yikildim. Elhamdilillah benim 8 yasinsa bir kizim var ona kardes derdindeyim bende hayirlisiyla insallah fakat 2 senedir denememize ragmen olmuyor. Bu ibrahim saracoglunun menepoz kurunu nerden siparis ettin yardimci olur musun. Denemek isterim acikcasi...

Hiç dert etmeyin 25 hiçbir şey. Bizde ilk kontrole başladığımızda 23 tü, sonraki ay 21 en son 19 olmuştu ki doktor düşüremiyoruz deyip tüp bebek önermişti. Lakin bizimde ilk çocuğumuz doğal yolla olduğundan tüp bebekten önce tüm şanslarımızı sonuna kadar kullanalım dedik.

Çok şükür kürü kullanıp başarılı olduk. Son gittiğimizde değer 4.5 du.

www.profsaracoglu.com resmi sitesi lakin ürün sitede kayıtlı mı bilemiyorum. Eşim çağrı merkezinden sipariş vermiş. Yalnız ücreti 200 lira üstünde sanırım bilginiz olsun.

Biz etkisini gördük, inşallah sizde görürsünüz.

Cnmmm hayirli olsun ne kuru diyip aliyoruz bu urunu ve numaraya nasil ulasirim birde senin yas kac ben 41 olucam yastan dolayi endiseliyim benim kizimda dogalla yolla ve hemen olmustu

Cnmmm hayirli olsun ne kuru diyip aliyoruz bu urunu ve numaraya nasil ulasirim birde senin yas kac ben 41 olucam yastan dolayi endiseliyim benim kizimda dogalla yolla ve hemen olmustu

Telefonu 0850 221 01 61
Erken menopoz kürü diye satın alıyorsun. Zaten ben bunu almak istiyorum demeden, sipariş vermeden önce bağlandığın müşteri danışmanı arkadaşla mülakat yapıyorsun. O sana FSH ını AMH ını E2 değerini vb. soruları soruyor. Yaşını soruyor ve uygun kürü/ürünleri satın almanı telkin ediyor.

Merak etme bir çok bayanda 45-50 ye kadar oluru var erken menopozu/FSH ı yenip hamile kalmanın. Dediğim gibi FSH değerin yenilmeyecek bir rakam değil. Yeter ki kürü zamanını, gününü kaçırmadan düzenli kullan. Başka bir problemin yoksa inşallah kızcene bir kardeş daha yaparsınız.

Eşin kaç yaşında? Ona da tavsiyelerim olabilir eşimin kullandığı şeylerden.

Esimde 40 yasinda cnm. Simdilik fsh harici elhamdulillah bi sorun yok. Dedigim gibi kizima korunmayu biraktigim ay hamile kalmistim. Rabbim insallah ikinci kez lutfuna nail eyler bizleri. Vicdanen cok rahatsizlik duyuyorum kuzuma baktikca ruh halim cok kotu...

Esimde 40 yasinda cnm. Simdilik fsh harici elhamdulillah bi sorun yok. Dedigim gibi kizima korunmayu biraktigim ay hamile kalmistim. Rabbim insallah ikinci kez lutfuna nail eyler bizleri. Vicdanen cok rahatsizlik duyuyorum kuzuma baktikca ruh halim cok kotu...

Bende doktor ilk FSH ın yüksek çocuğun olması tüp bebek harici zor dediğinde hayatı kendime zindan etmiştim. Ama eşimin desteği, rabbime dua dua sığınmam zamanla üzüntümü hafifletip beni mutlu sona ulaştırdı. Aynı yollardan geçmiş biri olarak buna inanmanı tavsiye ederim. Üzülme sakın...

FSH ı tetikleyen birkaç şey var. Bunlardan biri tiroidsel rahatsızlıklar, diğeri de psikolojikmen yaşanmış sıkıntılar. Bende FSH ı yükselten ihmal sonucu çocuğumu kaybetmemle oluşan psikolojik buhrandı. Ama çok şükür, inşallah çocuğumu sağlıkla kucağıma alırsam kardeşinin abisi için alınan giysileri giyecek olması, eşyalarını kullanacak olması beni çok mutlu ediyor şu an. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın, ne bana ne de benim gibi bebek bekleyenlere...

Eşin için takviye kullanmak isterseniz birkaç şey yeterli olacaktır.
- Günde 2 kez sabah/akşam aç karnına kırmızı kore ginsengi kapsül (aktarlarda bulabilirsin, 60 lık kapsül al ki 1 ay gitsin. 35-40 tl civarı)
- Evicap e vitamini sabah akşam 2 kapsül / aç/tok fark etmez / eczanelerde var
- Keçiboynuzu kürü / Birçok yerde 3 dk kaynatıp 10 dk demlenmesini bekleyin derse de bu etkisizdir. 4 adet keçiboynuzunu kapağı kapalı bir tencerede 2 su bardağı suya at 10 dakika kaynat. Daha sonra ise yine tencerenin kapağını kapalı tutup 15 dk demlenmesini bekle.

En önemlisi tekrardan olacağına canı gönülden inanmak, gerisi Allah'ın izniyle kendiliğinden gelecektir inşallah

Melegin seni cennete bekliyor olucak. Herseyin hayirlisi cnm. Rabbim insallah bu bebisini saglikla kucagina almayi nasip eder. Isteyen hic kimsenin kucagini bos birakmaz insallah. Verdigin tavsiyeler icin cok tesekkur ederim. Yarin ilk is saravoglunu aramak olucak....

Bu arada yukarıda yazmayı unutmuşum keçiboynuzlarını kırarak at kaynatmadan önce :)
Birde olur da erken menopoz kürünü sipariş edersen küre başlamadan önce küre giriş maddesi olarak 15 gün soğan kürü yapman gerekiyor. Kürün ilk maddesi bu şekilde çünkü genelde danışmanlar söylemiyorlar.
Kuru soğan ile soğan kürü yapmalısın. Tabi yaz ayındayız kuru soğan bulamayabilirsin, danışmana yemeklik soğanı kullanıp kullanamayacağını sorarsın. Ben kürün 4. maddesinde yaza denk geldiğim için yemeklik soğan kullanmak zorunda kalmıştım.

İnşallah başarılı olur da tekrar hamile kalırsın canım.

Cok teseekkur ederim cnm. Allahrazi olsun. Insallah mujdeli haberi buarada sizinle ennkisa zamanda paylasirim bende...

20 Aralık 2016 edit: Kızlar maalesef gebeliğim boş gebelik çıktı. Kürtaj olmak zorunda kaldım.Tedaviye yeniden başladık :KK43: Rabbim tekrar benim ve benim gibi bekleyenlerin yüzünü güldürür inşallah...

Selam kızlar;

Canmmmm cok gecmiss olsunnn ilgiyle okudum yazini
Allah tez zamanda verir ins kucagina saglikla bebegini herseyde vardir bir hayir Rabbim daha fazla sinamasin ins seni bebeginle

X