Erken gebelik testi, negatif çıkıp pozitife dönen test.

Seymaonder

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2022
84
22
Merhaba arkadaslar, burayı çok sık takip ediyordum son dönemlerde bir kaç birsey söylemek istedim belki sizlere yararı olur. Öncelikle tam 1 sene önce evlendim evlendigim gece yumurtalık kistim patladi apar topar ameliyat oldum yumurtaligimin alınmasına gerek kalmadı çok şükür. Yumurtaligim tekrar kist ürettiği için yasmin kullandım ve geçen ay biraktim. Doktorum sag yumurtaligimin iyilesmedigini hamile kalırsam sol yumurtaligimla kalacağımı söyledi. Tam yumurtlama dönemimde cinsel birliktelik yaşadık eşimle. 15 haziran da yumurtam çatlamisti ben çok aceleci davranıp 20 sinde reglime 9 gün varken erken gebelik testi yaptım sonuç negatifti 21 inde gidip kan testi verdim sonuç negatifti. 24 ünde tekrar erken gebelik testi yaptım sonuç negatifti. 29 unda regl olmam gerekirdi olmadim çok test yaptım negatifti diye de testte yapmadım. Bugün çok ağrılarım vardı regl olacak gibi bel bacak ve kasık yine de bir umut tekrar bir test yaptım 3 gün geçti çünkü ve sonuç pozitifti hemen gidip kan verdim beta hcg 22,18 çıktı demem o ki erken test yapıp moralinizi bozmayın ben çok kez yaptım her seferinde moralim bozuldu tam umudu kesmişler Rabbım umut veriyor insana. Birde bel ve bacak ağrılarım çok var siz de de oldu mu acaba böyle şeyler

19.07.2022
Maalesef Kimyasal gebelik yaşadım

Son düzenleme:
Adete 9 gun kala hangi mantikla test yaptiniz? Yumurtlama gununden 10-12 gun sonra ancak cikabiliyor. Bunca test ve stres cok normal degil

Adete 9 gun kala hangi mantikla test yaptiniz? Yumurtlama gununden 10-12 gun sonra ancak cikabiliyor. Bunca test ve stres cok normal degil
Biraz aceleci davrandığımın bende farkindaydim elbette fakat dediğim gibi kötü şeyler yaşayınca ve bebeğiniz olsun istiyorsanız benim gibi mantıksız şeyler yapabiliyorsunuz. Keşke bu kadar sert tepki vermeseydinz

Rabbim gönlünüze göre versin saglıkla kucagınıza alın inşAllah

Can sağlığı ile kucağına almayı nasip etsin Rabbim. Hayırlı olsun gözün aydın.

Rabbim gönlünüze göre versin saglıkla kucagınıza alın inşAllah
Amin çok teşekkür ederim Allah herkesin gönlüne göre versin suan biraz sıkıntılar var ama umarım atlaticaz kahverengi lekelemmeyle başlayan kanamam oldu 8 gün devam etti doktorum progestan verdi 3. Gün kesti kanamayı pazartesi tekrar gidicem umarım bir sıkıntı yoktur.

Can sağlığı ile kucağına almayı nasip etsin Rabbim. Hayırlı olsun gözün aydın.
Amin çok teşekkür ederim Allah herkesin gönlüne göre versin suan biraz sıkıntılar var ama umarım atlaticaz kahverengi lekelemmeyle başlayan kanamam oldu 8 gün devam etti doktorum progestan verdi 3. Gün kesti kanamayı pazartesi tekrar gidicem umarım bir sıkıntı yoktur.

Hangi mantıkla yaptığı sizi ilgilendirir mi? Gayet insanî bir durum umutlanıp sabırsızlanmak. Valla bence asıl sizin yorumunuz normal değil zira insan empatiden bu kadar yoksun olmamalı

Çok geçmiş olsun gerçekten üzüldüm. Erkenden test yapmanın sıkıntısı da maalesef bu. Üzülmemek için adet tarihiniz geçmeden test yapmamanızı tavsiye ederim. Çünkü gebeliklerin ortalama %60'ı kimyasalla sonuçlanıyormuş. Ben de kimyasal yaşadığım için hevesinizin kursağınızda kalmasını hissettim. Ama şöyle de bir sonuç çıkıyor durumunuzdan, kimyasal gebelik yaşamış olmak yumurtlamanın olduğunu gösteriyor, tüpünüzün açık olduğunu gösteriyor, eşinizin sperminin yumurtayı dölleme yeteneğinin olduğunu gösteriyor. Daha böyle olumlu avunacağımız birçok tarafı var. Bir de kimyasal yaşayanlar çok geçmeden hamile kalıyor çok araştırdım. Vitamin testlerinizi yaptırın öncelikle özellikle d vitamini eksikliği tutunmasını engellermiş. En azından böyle bir durum varsa önüne geçmiş olursunuz

Çok sagolun uzucu oluyor biraz tabi. Fakat biz geçen pazar keseyi görmüştük vajinal ultrasonla ama o dönemde de kanamam vardi progestan başlamıştım bu pazar çok kanamam olunca pazartesi tekrar gittik ve kese yoktu düşük olmuştu. Gerçekten üzücü oluyor sanki biri senden birseyler almis gibi hissediyorsun doktorum 1 ay korunmami söyledi

Hangi mantıkla yaptığı sizi ilgilendirir mi? Gayet insanî bir durum umutlanıp sabırsızlanmak. Valla bence asıl sizin yorumunuz normal değil zira insan empatiden bu kadar yoksun olmamalı
Arkadaş kendince oyle birseyler yazmak istemis halbuki ben çok aceleci davrandığımı da oraya yazmıştım yine de vurgulayip insanların duygulariyla ego yapmak istemis

Bu arada reglim 2 gün geçince test yaptığımda pozitifi görmüştüm. Reglimden 1 hafta sonra kahverengi kanamalar başladı progestana başladığımda 3 gün sonra durdu. Durduktan 2 gün sonra yoğun kanamaya düşük oldu yine de diyorum hayırlısı buymuş Rabbım ne zaman isterse o zaman nasip eder bize her isteyene versin Rabbim

Buraya konu aciyorsa evet ilgilendirir. 9 gun once cikmayacagi garanti olan bir testi yapip kendini strese sokmus konu sahibi. Sizde avukatsiniz galiba?

Buraya konu aciyorsa evet ilgilendirir. 9 gun once cikmayacagi garanti olan bir testi yapip kendini strese sokmus konu sahibi. Sizde avukatsiniz galiba?
Buraya konu açıyor olması size yaptığı eylem hakkında eleştiri yapma hakkı vermiyor, bu sitenin formatı da insanların yaptıklarını eleştirmek değil zaten. İnsanların takıldığı konularda sizden fikir almasını sağlamak, eğer sorduğu bir soru varsa bilgi sahibi iseniz yanıtlamak amaç. Ve evet avukatım bu arada, ama birine karşı kabalık yapıldığını görünce bunu söylemek için avukat olmama da gerek yok. Sizin de olmasın.
İlaveten, özür dilemek de bir erdemdir. Birini kırdığınız zaman bunu fark etmenize rağmen tavrınızda ısrarcı olmanız size bir şey katmaz, tersine götürür.

Dilerim en hayırlı zamanda en güzel şekilde hamileliğinizi yaşar kavuşursunuz evladınıza. Allah ikimize de nasip etsin ben de daha bu ay kimyasal yaşadım maalesef hâlâ testim pozitif çıkıyor ama kanamayla gitti hcg düştü:) ama alıştım herhalde çok üzülmedim bu sefer. İlki sizinki gibi düşükle sonuçlandı, iki de kimyasal.. Bakalım nasip ne zaman:) Üzmeyin kendinizi o da olumsuz olarak yansımasın sağlığınıza

Cok sagolun çok teşekkür ediyorum. Umarım ikimiz de yakin zaman da kavuşuruz bebişlerimize. Rabbım ummadığımız anda hayırlısı ne ise onu versin. Beni üzen durum tek yumurtalığım ameliyattan dolayı henüz calismiyordu ve tüpleri de Sıvı doluydu ben sol yumurtaligimla hamile kalınca çok sevinmiştim tek yumurtalikla kaldım diye. Fakat erken sevinmisim. Üzülmeyip motivasyonumuzu tam tutup gelecek zamanda ki sağlıklı gebeliklerimizi düşünelim. İyi de bir doktorum var çok şükür bu dönemde eşinimizin de desteği çok önemli sagolsun oda hep yanımdaydı. Suan daha iyiyim siz de üzülmeyin. Doktorum bana kimyasal gebelik olma sebebi kromozomlarin fazlalığıdır ve vücut bunu farkedip sağlıksız gebeliği sonlandirir demişti. Bana kimyasal gebelik değilsin ama onun gibi sonlandirmissin bu da demek oluyor ki döllenme sağlıksız spermle olmuş ve sağlıksız gebelikler dusukle sonuçlanır demişti. Sağlıklı bir gebelikse ne yaparsan yap düşmez demişti. Hayırlısı

Evet benim de ilk doktorum düşük yaşadığımda birebir aynı şeyleri söylemişti, sonrasında kimyasal gebelik yaşayınca başka doktora gittiğimde o da bunun da bir ihtimal olduğunu, fakat başka faktörlerin de etkili olabileceğini söyledi. Şeker, tiroid, obezite, rahim bozukluğu, enfeksiyon, otoimmün hastalıklar vs. gibi. Hatta üçten fazla tekrar eden kimyasallarda çeşitli testler yapılıyormuş. İnşallah bunlara hiç gerek kalmadan biz de annelik duygusunu tadarız..

İnsallah dediğiniz gibi bunlara gerek kalmadan Rabbım nasip eder bize de anne olmayı

Elestiri yapma hakkida veriyor fikir alma hakkida veriyor. Ne tesaduf bende avukatim herseye burnumu sokmamak isimdeki en buyuk basarim.

Elestiri yapma hakkida veriyor fikir alma hakkida veriyor. Ne tesaduf bende avukatim herseye burnumu sokmamak isimdeki en buyuk basarim.
O yüzden mi hanımefendinin sorduğu soruyu yanıtlamak yerine yaptığına burnunuzu soktunuz? Aynı paragrafta bir önceki cümleniz ile bir sonraki cümleniz bile kendi ile çelişiyor.
Bu arada bağlaç olan da / de ayrı yazılır avukat hanım Dilekçelerle bu kadar içli dışlı olan bir meslek dalında henüz de / da bağlacını bile ayrı yazmayı öğrenememiş birinin tek başarısı sosyal medyada laf yetiştirmektir olabilir tabii. Avukatmış, yersen:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…