erken gebelik dönemi

kardelen_32

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
472
3
38
slm arkadaşlar.bugün dr a gittim.ultrasona girdim.kese görünmedi . dr kanaman var mı diye sordu.bende ne kanama ne lekelenme olmadı hiç.erken gebelik dönemi dedi. ama yaklaşık 5 haftalıkta dedi. ne demek bu şimdi anlamadım ben:uhm: hamile miyim, değil miyim yani? en son beta hcg 5000 çıktı bu sonuca göre kese görünmesi gerekmez mi? çok endişeliyim arkadaşlar:çok üzgünüm: bu konuda bişi bilen varsa bana yazar mı lütfennnnnnnn:1no2: inş görürüm bebeğimi yaa:Saruboceq:

canım bebeğin kalp atışını 7 haftalıkken görmüştü benim dokotrum, bir iki hafta daha bekle, değerine göre hamilesin, benim kese göründüğünde değerim 45440 idi, kötü şeyler getirme aklına, bir daha ne zaman gideceksin doktora?

bende 6 hafta 3 günlük hamileyim
5 +1 ken kesesini gördük melegimin , 5+ 5 ken de kalp atislarini duyduk..
insallah sende en kisa zamanda kalp atislarini duyarsin...
icini ferah tut kötü seyler düsünme

canım hayırlı olsun yazdıklarına bakılırsa hamilesin bende 5 haftalık gittim incecik bir kese gördü doktorum bazen görmemek normal oluyomuş alttan vajinal muayene ile bakıyorlar dün gittigimdede kalp atışlarını gördük bence erken dur bakalım 1 hafta falan gecsin gene git baktır

tşk ederim arkadaşlar ben üstten baktırdım.çok endişelendim ya .kan tahlillerimde falan hamilesin bi sorun yok diyorlar.ama ultrasonda gözükmüyor.dediğim gibi kanamam lekelenmem ağrım da yok. gebelik kültürüm çıkacak 10 gün sonra bi daha gircem o zaman ultrasona sonucu alıp.dua edin bana (

merhaa arkadaşlar benim son yaptırdığım yani cumartesi günü hcg değerim 127.77 aradan 4 gün geçti bugün idrar testi yaptım yine ikinci çizgi çok silik çıktı. acaba hcg yükselmiyormu çok korktum bugün ama hiçbir şikayetim yok kanamam sancım ağrım gibi

canım sana vajinal ultrasonla mı baktı?
benim 6 haftalıktı tam gözükmüştü.
ama dediğim gibi vajinal ultrasondaydı.normal ultrasonla 5.hafatada gözükmüyor benim bildiğim
hatta benim doktorum 12.haftama kadar hep vajinal ultrasondan baktı
inşallah gelmiştir meleğin,içini ferah tut

hayatım bana üstten baktı.bide yaklaşık 5 haftalık dedi.sanırım tam 5 haftam dolmadı benim.dolmadıysa daha erken dimi ? görünmemesi normaldir dimi o zaman? inş allah ım korusun meleklerimizi:Saruboceq:

canım bu değer adetinden kaç gün sonraki değer?
bence moralini bozma.sonuçta şu an hamilesin..aslında herşey olacağına varır..hayırlı olanı istemek lazım.
güzel haberlerini bekliyoruz..

cnm 2 güne bir kanda baktır istersen.benim ilk kanda 986 çıkmıştı.benimde silikti çizgim.10 gün sonra tekrar yaptığımda 5000 olmuş.kafana takma bu kadar ağrın ve kanaman yoksa önemli bişi yoktur inş.sen dr dediği günde kontrollere git yeter bence.zaten dr un söyler ters bişi olsa allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder inş bebişlerimizi:Saruboceq::Saruboceq:

canım değerin gayet güzel bence, idrar testleri adetten 10 gün geçmedikçe kesin sonuç vermiyor zaten, istersen adetin 10 gün geçtikten sonra tekrar bir test yap, o zaman kıpkırmızı iki çizgiyi görürsün inşallah, ama bhcg değerine göre kesin hamilesin.:CüvCüv:

hayatım bana üstten baktı.bide yaklaşık 5 haftalık dedi.sanırım tam 5 haftam dolmadı benim.dolmadıysa daha erken dimi ? görünmemesi normaldir dimi o zaman? inş allah ım korusun meleklerimizi:Saruboceq:

ben doktor değilim canım ama benim bildiğim üstten bakıp gözükmesi için erken şu anda
o yüzden sen içini rahat tut.
ne zaman gidiceksin bir daha doktora?

ben doktor değilim canım ama benim bildiğim üstten bakıp gözükmesi için erken şu anda
o yüzden sen içini rahat tut.
ne zaman gidiceksin bir daha doktora?

15 gün sonra gidicem cnm. 15 gün sonra gebelik kültürüm de çıkıcak onu da alıp gidicez dr a. bugün dr a gösterdim ultrason sonucumu. daha erken görünmesi için dedi.10-15 gün sonra hem görünür hemde kalp atışı duyulur o zaman dedi. biraz olsun içim rahatladı cnm inş 15 gün sonunda görürüm:Saruboceq:

Arkadaşlar,ikinci kez hamileyim ama içim hiç huzurlu değil.ilk gebeliğimde 5 haftalıkken düşük yaptım. B hcg sonuçlarım cok yavaş ilerlemişti ilkinde.Adetim geçeli 8 gün olduğunda test yaptırDIM 520 çıkmıştı sonucum.ıdrar da pozitif çıktı.Ama çok tedirginim..Yine aynı şeyleri yaşamaktan cok korkuyorum.Durumu ben gibi olan var mı acaba?

Bugün tekrar gittim dr.a.Adetim geçeli bugun 14 gün. bhcg sonucum 3000 olmuş.4-4,5 haftalık gibi dedi.Vajinal usg yapıldı.kesenin çapı 7 mm olmuş.yolk kesesi var ama embriyo henüz yokmuş.haftaya tekrar gel bakalım dedi.Rabbim herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...Umarım sorunsuz olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…