Gebeliğe Hazırlık Erken doğumdan sonra rahim dinlendirme,hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Allah kimseye yaşatmasın. Hepsi ayrı ayrı zor. O kadar alışıp kaybetmek normal doğum yapıp eve eli boş gelmek Allah hepimize sabır versin inşaallah nasip olur bir gün hayırlı sağlıklı evlatlar hepimize. Meleklerimiz abi abla olur

Allah size de sabır versin Evet herkes aynı şeyi söylüyor kötü düşünüp kötüyü çağırma diyor bana üzüntü Üzüntüyü getirir diyen de var Rabbimin verdiği her şeye razıyım en hayırlısını bilen odur ize ikinci bir kez size de üçüncü bir kez İnşallah evlat acısını yaşatmasın Hep söylüyorum hep yazıyorum bütün acılar gibi evlat acısı da kolay anlatılıyor Kolay yazılıyor ama kolay Yaşanmıyor Hafife alındığı kadar kolay bir acı değil malesef yaşamayan anlamıyor inşallah rabbim kimseyi evladıyla sınamasın

Inşallah bu imtihandanda hakkı ile geçeceğiz kuzum. Rabbim mükafatını hepimize verecek.

Yok mu acaba başka bizim gibi olan moral verecek ben kazandım bu savaşı sizde başarabilirsiniz diyecek. Ne olur bir el atın

off off kızlar bu acı o kadar büyük ki Allah hepimizin yardımcısı olsun ben 35 haftalıkken kalp durması sonucu kaybettim bebeğimi herşeyi hazırdı odası kıyafetleri hayallerimm hepsi bir anda yıkıldı sezeryanla aldılar otopsi yaptırdık hiçbirşey çıkmadı şimdi gen ve kromozom testleri yaptırdık onun sonuçlarını bekliyoruz doktorum 2 adet dönemi geçsin ondan sonra korunmayı bırak dedi bu ay korunmadık o kadar çok istiyorumki olsun diye belki bir nebze teselli olur diyorum evet hiçbir şekilde kızımın yerini alamaz ama istiyorum evet çokta korkuyorum aynı şeyleri yaşarsam diye Allah hepimize sabır versin

Amin inşallah hayırlısı olsun hakkınızda. Inşallah olur bu ay yada rabbimin en uygun gördüğü zamanda

Öncelikle çok çok başınız sağolsun. Allah'ım acınızı hafifletsin. Ben de sizin gibi bir melek annesiyim. Geçen sene şubat ayında 21 haftalık hamile iken, meleğimin kalbi durduğu için kaybettik. Polikistik over hastası olduğum için, 3 yılın sonunda tüp bebek ile hamile kalmıştım. Hem zor hamile kaldığım için hem de yapı itibari ile çok duygusal olduğum için çok büyük bir yıkım yaşadım ve tekrar hamile kalmak, yeniden çocuk sahibi olmak aklıma bile gelmedi. Yeniden toparlanana kadar çocuk fikrini kafamdan atmaya karar verdim. Sonrasında, kafamızı dağıtmak için eşimle gezdik, tatile gittik. Nasıl olsa bebeğimiz olmuyor diye de hiç korunmadık. Temmuz ayında sürpriz bir şekilde hamile olduğumu öğrendim. O kadar aklımda yoktu ki, öğrendiğim de 8 haftalık olmuştu bile minik kızımız.

Aynı acıları yaşamış, aynı yollardan geçmiş biri olarak,

1) Keşke demeyin. Keşke doktora gitseydim, keşke doktor şöyle yapsaydı, keşke şöyleydi keşke böyleydi. Hep "iyi ki" deyin. Çok derin bir üzüntü yaşamama rağmen bir süre sonra kızımın ölümünü kabullenip iyi ki demeye başladım. Sonu hüzünlü bitse de iyi Rabbim bana bu mutluluğu verdi. İyi ki o benim kızım oldu ben de onun annesi oldum. 5 ay da olsa çok güzel şeyler yaşadım... Keşke diyerek geçmişr takılı kalmayın.

2) Bir süre çocuk düşüncesinden uzaklaşın. İmkanınız elverdiğince dışarı çıkın, gezin, kafanızı dağıtacak şeyler bulmaya çalışın. Zor olduğunu biliyorum ama inanın bir yerden başlamak gerekiyor.

3) Doktorunuzun verdiği tavsiyelere uymaya çalışın. Benim için de en az altı ay demişti ama ben nasıl olsa olmuyor diye dikkat etmedim. İki hamileliğimin arasında 4 ay var. Rabbimin gücüne gitmesin ve eksikliğini göstermesin ama bünyem çok zayıf düştüğü için hamileliğim epey zor geçiyor. İnşallah sağ salim kucağıma almak nasip olsun. Bu zor günlerden sonra, hamileliğinizin daha sağlıklı geçmesi için doktorunuzun tavsiyelerini dikkate alın.

Sanırım çok uzun yazdım ama içimi dökmek istedim.

Allah razı olsun yazdıklarınız iyi geldi. Sağ salim kucağınıza alırsınız inşaallah. Bende anneme geldim üzgünüm elimden bir şey gelmiyor ama Allah büyüktür diyorum
Çok zor acımız geçmesede hafifleyecek elbet.

Canim tam ayrintiyi bilmiyorum topigini incelemedim sadece senin yazdigini okudum. Benimde 2018 in ocak ayinda tam 8 aylikken bir kanamam oldu hemen ameliyata alindim hastaneden cikmadan once ogrendim bebegimi kaybettiğimi benimde plasenta erken ayrilip benim rahmime yapismis bebege de yeterli oksijen ve besin gitmemis kanama baslayinca anladik cok zor bir durum inan anlayabiliyorum seni yasamayan anlayamaz. Bana sa bir doktorum 2 yil verdi beklemek icin sonra baska bir doktora gittim 6 ay yeterli dedi suan bu ayin 15 inde iste tam bir yil olacak 6. Aydan sonra korunmayi bıraktık ama hala olan birsey yok. Ufak bir agri olsun siddetli bir adetim olsun hala icim cok kotu oluyor bi an o geceye gidiyorum hemen

Çok çok geçmiş olsun başınoz sağolsun. Allah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

Allah birdaha yasatmasin canim. Ozelden yazmistim yine yazayim 22 haftalik kaybettim oglumu bendede viral enfeksiyon varsi. arastirmadaki doktorlar 1 sene kendi doktorum 2adet beklememi soyledi. 2adet bitiminde korunmayi biraktik biz ve hamile kaldim. Rahim hazir hissetmese zaten sen denesende kalmazsin. Onun dışında imkan varsa bitkisel rahatlatici birseyler dene yada psikolojik destek al. Hamile kalmak bir yana busefer yeni gebelikte korkular yuzunden insan mahvoluyor. Ben oncesinde destek almadigima pisman oldum sonradan

Amin. Allah razı olsun. Banada 6 ay korun dedi doktor. Bende ne zaman cesaret ederim bilmiyorum. Bebeğiniz doğdu mu nasıl geçti o süreç?

Amin. Allah razı olsun. Banada 6 ay korun dedi doktor. Bende ne zaman cesaret ederim bilmiyorum. Bebeğiniz doğdu mu nasıl geçti o süreç?
Simdi cesaret yok gibi gelir ama en fazla 1aya hemen olsun istersin. Dogdu cok sukur 6aylik oldu bile. Ben cok evhamli insan olduğum icin cok takildim herseye ilk aylari zehir ettim kendime ama hic gerek yokmus. Olanin onune gecilmiyor nasilsa. Bosuna stres yapmisim

Hayırlı günler arkadaşlar yazdıklarınızı burnunun direği sızlayarak okudum.. Rabbim sizlere sabır versin inşAllah.. Ama unutmayın ki onlar melek oldular ve sizi bekleyecekler Rabbimin merhameti o kadar çok ki çocuğun anne şefkati almasını inşAllah cennetinde sağlayacak sizler o evlatlarınızı görebileceksiniz Allah'ın izniyle.. sadece sabır.. vücudunuzun ve psikolojinizin biraz olsun toparlanması için zamana ihtiyacınız var ilgilenecek başka şeyler bulmak en büyük yardımcı olacaktır.

Ne kadar güzel yazmışsınız . gerçekten sizin dediğiniz gibi düşününce insanin içine 1 ferahlama geliyor .
1 ay oldu kaybedeli acısı hiç geçmiyor ama alışıyor sanırım insan ne bilim

Ne kadar güzel yazmışsınız . gerçekten sizin dediğiniz gibi düşününce insanin içine 1 ferahlama geliyor .
1 ay oldu kaybedeli acısı hiç geçmiyor ama alışıyor sanırım insan ne bilim

Ben hep şuna inanırım çok şükür ahiret var.. yoksa acılarımızın acısını nasıl çıkarırdık, kendimizi nasıl motive ederdik.. acı geçmez canınızdan can gitmiş kolay birşey mi.. inşAllah hayırlı zamanda hayırla evlatlarınızı kucağınıza alırsınız.

Öyle mi dersin. Bende korkuyorum istiyorum bu aralar değişik hallerdeyim Allah size bağışlasın evladını.

Öyle mi dersin. Bende korkuyorum istiyorum bu aralar değişik hallerdeyim Allah size bağışlasın evladını.
Bende sizler gibi melek annesiyim arkadaşlar. Aralık ayında kaybettim yavrumu 24 haftalıkken idrar yolu enfeksiyonundan üstelik doğum günüme 2 gün vardı. Anlamadılar sancının neden olduğunu o gece okadar ağır geçtiki haturladıkça kahroluyorum. Doktorum 3 ay dinlenme yeter dedi deli gibi korkuyorum yınede bebeğim olsun istiyorum. Hep düşünürdüm melek olurken canı acımışmıdır diye. Bi yazı okudum iki mekek gelir anne babası kılığında kollarını açıp cennete götürmek için. Bu bile insanın içine su serpiyor. Okadar zor bı acıkı içindeki boşluk karnından çok kalbinde hissediliyor. Rabbim hepimize sabır versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…