Erkeklerin açık kadınlara bakma konusu..

allahım sana geliyorum artık fantezi daarcığımda gelişti ..:asigim:

süpersin. :roflol:

ne yapalım bizim ayıbımızda üşüyememek o zaman :teytey:

kırmızıladığım noktalara değinicem canım sadece fikrim sana karşı bişi değil sadece hatırlama yapmak istedim yanlış anlama

Allah erkeği kadına nazaran daha zayıf yaratmış ,yaradılışında var erkeğin kadına olan zafı.
erkekte nefis kadındakinden kat kat fazladır,bunu bilmeyen yoktur.
bunu bilerek misal "ben istediğim gibi giyerim bakmasın" demek ne kadar doğru!
insanın doğasında vardır ilgi çeken şeylere göz ucuylada olsa bakmak

peygamberlerle normal insanları kıyaslamak bence doğru olmaz
çünki onlar günahsız varlıklar dünyavi nefisleri alınmış ahiret için yaşayan insanlar
hanımlarına bile dünyalık değil Allah rızası için yanaşan insanlar onlar
görevleri amaçları farklı
bizler ise çok farklıyız yaradılışımızda var güzeli arzulamak her anlamda,nefis arzu herşey var
yani onlardan çok çok aşayız
o yüzden normal bi erkek haşa peygamber sabrında olamaz

ama! irade meselesi aynı dediğin gibi iradeye hakim olmak Peygamber gibi olmasada nefsini gerektiği zaman bastırmaları gerek
zateb dünyavi en büyük imtahanımız nedir? tabiki nefse yenik düşmemek !

eşini seven iy terbiye almış bi erkek zaten eşine güvenir ve ondan memnundur nefsi sadece sevdiceğine açıktır onda bunda gözü yoktur

öyle erkekler varki bakmak için bakıyo bunu huy edinmiş
iğrençlik olsunda o tatmin olsunda ,bayanın sadece gözünden bile etkilenebiliyo ,işte bunlar iradesiz karektersiz aç gözlü sıfatına giriyo utanması olmayan varlıklar ..bunların kız kardeşi annesi yok sanırım kötükedihüso
eşlerine böyle bi baskı uygularlar çünki bi bayana bakarken o niyetle baktıkları için eşlerine geldikleri zaman erkeklik taslarlar "kişi kendinden bilir işi" hesabı

birde baktıranlar var ki özellikle beni beğensinler diye dolaşan bayanlar.ben utanıyorum onları görünce.
nerde eski osmanlı ,eski atalarımızın zamanlarındaki hanfendi kadınlar:çok üzgünüm:

yani burda sırf suç erkekte değil verdiğim iki örnekteki gibi bazı bayanlar ve bazı erkeklerde
iki cinsinde amaçları farklı hayata bakışları farklı hayattan bekledikleri farklı

Son düzenleme:
kırmızıladığım noktalara değinicem canım sadece fikrim sana karşı bişi değil sadece hatırlama yapmak istedim yanlış anlama

yani b&m biz bu durumda osmanlıda ki gibi çarşaflara girelim sakınalım kendimizi çünkü nefsine hakim olamayan adamlar var etrafta..
bu durumda nefislerine hakim olamadıkları için günaha giriyorlar bizde onlara günahlarına kapak oluyoruz.
ama işin ilginç yanı benim ailemdeki erkekler kadınlara istediği kadar kendine baktırmaya çalışsın bunu komik bulup gülmek için belki bakabilecek tipler..
emin ol insanların aklı mantığı var. bir erkeğin nefsi bizlerin kontrolunde değil. herkes belli bir eğitim ve bebekleğinden itibaren ona verilen eğitimin onda oluşturduğu genel yargılarla var sosyal hayatında..
bizde kolun saçın ya da bacağın görünmemesi gereken bişey olduğu mantığı olmadığından kol bacak saç görünce nefsi uyanan erkeklerimiz yok..çünkü bu gayet doğal bi durum.
anormal olduğu öğretilseydi belki bizim erkeklerimizde kol bacak saç gördüğünde ilginç bulur yasak düşüncesi onun nefinde hoş duygular uyandırabilirdi..
ne yazık ki osmanlı geçmişte kaldı.. artık türkiye cumhuriyeti b&m..
türkiye cumhuriyetinde kadın 2. sınıf insan değil...

çünki onlar haramdan bihaberler!
yapma Allah aşkına onlarda ar haya mı var?
onlar evliyken bile gurup sex yapan insanlar bu normal onlara (genellemiyorum yanlış anlaşılmasın)
onlar eşlerini bile kıskanmayan insanlar!

sadece müslümanlarda mı var ar haya? kıskançlık mizaç işidir ayrıca, benim eşim de kıskanç değil bana da hiç kapan demedi, ne oldu şimdi, bir mana mı çıkarayım bundan ben?

1..haramdan bihaber adamsa ,,,senin bakış açına göre, bakmalı değil mi...
ama bakmıyor.
2.genelleme hiç yapmamışsın yaB&M
yapsaydın nolacaktı acaba..

3.eşlerini kıskanmıyorlar
neden mi.
onlara güveniyorlar da ondan.
neden mi,kendilerine güveniyorlar da ondan.

sadece müslümanlarda mı var ar haya? kıskançlık mizaç işidir ayrıca, benim eşim de kıskanç değil bana da hiç kapan demedi, ne oldu şimdi, bir mana mı çıkarayım bundan ben?

laf çarpıtmada üstünüze yok yani
ne alaka ya!
ben zaten yazdım bunu eşine güveni olan insan zaten böyle bi baskıda bulunmaz diye!
benim o yorumum başaka bişi için
nasıl pay çıkarıyosunuz kendinize anlamıyorum ya

hay ALLAHIM
ben o yorumumu başka bişi için yazdım
siz her kesime vuruyosunuz
hepsinin aynı olmadığını yazdım
buyrun devam edin
ben "sapıklığın türk'ü avrupalısı var" dedimmi iy okuyun lütfen ya

Son düzenleme:

bakın konu din değil, müslüman ülkeler-kıtalar değil, konuyu çarpıtan sizsiniz. burası açık bir forum, siz bir yazıyı başkasına yazdınız diye biz okumayalım o zaman. şimdiki yorumum a' ya gitsin diye başlayalım lafa o halde.

ya noluyo sizin gibi düşünmek zorundamıyım!!!
bana göre edep haya farklıdır size göre farklıdır!
böyle düşünüyorum hayatımda bi eksisi yok!dert etmeyin...
benim düşüncelerim bunlar neden bukadar batıyo bazılarınıza anlamıyorum!
her yorumumuda tartışma haline getirmeyin
"ben istediğimi giyerim bakan baksın" dendiği zaman biz tartışma haline getrimiyosak
benimkide hoş gelmemeli

Son düzenleme:

pardon!! bunu başlatan benmiyim
oktypete örnek verdi hatırlatırım !

bak ablacım benim laflarım sürekli çarpıtılıyo ben zaten bunu açıkladım eşin güven meselesi dedim
ama bakan bakıyo var böyle erkek dedim
he bakılmasından rahatsız değillerse ne hoş
anlatabildimmi
ama ya başkasının yazdığı yoruma bişi yazıyorum farklı bi konu
ama alıyosunuz siz farklı yorumluyosunuz

beyefendi peki lütfendürüst olun :tamam eşinizi kıskanıyor ve açık giyinmesini

istemiyorsunuz...

Siz hiç mi dışarıda öyle bayanlara bakmıyorsunuz veya bakmadınız ?

canım erkek bu. ne cevap yazıyorsun. kkda erkek yasak. basalım kötü içeriğe...

kendini bilen,görgülü,kültürlü,cinselliğe-kadına doymuş erkek ne de açık giyinenlerle dağdan inmiş aç gibi bakar...

evet katılıyorum bu söze,

mesela İzmirin yerlı erkegı açılıp sacılan ızmır kızına yıyecek gıbı bakmaz, yüzüne bakar göz süzer tavlamaya calısır en cok,

ama sonradan kız görmus erkekler ıyyy yıyecek gıbı bakarlar evet,

o yuzden bellı zamanlarda bellı yerlere gıdılmez mesela pazar günlerı konaga gıdılmez neden? cunku cokça göç almış olan yurdm yerlısı konakta piknık yapıyordur
ve dık dık bakıslara maruz kalınır.... kaydirigubbakcemile o anda ustumuze degıl carsaf ne gıyersek gıyelım bakılıyoruz.

görüş yaşayış buyume tarzı farklılıkları işte.. -tatlicadiarzu- gelışıcez toplum olarak gelişicez insallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…