erkekler neden konuşmaz?

E

EU1

Ziyaretçi
Kızlar, erkek arkadaşınız/eşinizle farzedin ki telefonda konusuyorsunuz ve onun agzından cımbızla laf alıyorsunuz..Siz de bu durum hiç oluyor mu? Ben ve erkek ark. ayrı sehirlerde yasıyoruz..Ve bizde bu durum oluyor bazenn..Bu konu açıldığında da ilişkimize dair ne konuşuyorz ki?? Bence bizim konuşmalarımız boş diyor bazen.. Bence sorunlarımız var onlarla ilgili konusalım diyor...
ya da gelecğimizle ilgili evliliğimizle ilhgili konusalım diyor...Tamam çok hoş ama bunların doğal bir şekilde gelişmesi gerekmiyor mu?? Yani burda saglıklı bir iletişimi olan bayanların hepsi telefonda eşleriyle /erk arkadaslarıyla sorunları üzerinde ya da gelecekleri hakkında mı konusuyor sürekli anlamadımkafamçokkarıştı gercekten kafa karıstırıcı bi süreçç...ben de bundan sonra bari düşünüpp kafamda plan yapıp ondan sonra onu arayayımm:uhm:

benimkisi biraz gevese galiba kafamçokkarıştı
ama konustumuz mevzu cogunlukla ya isiyle veya arabayla ilgili
bu siralarda konumus bebisimiz :emir_bebek:
ama erkekler fazla konusmazlar saten onlarin ceneleri genelde kendi aralarinda olunca düsüyor

uzakta olanların telefonda sadece ciddi konuları konuşması yeterli değil.Görüşemedikleri için sanki karşılık oturuyorlarmış gibi o gün yaşadıkları acı ,tatlı,komik her seyi paylaşmalarından yanayım.Öbür türlü arada bi paylaşım olmaz ki:sm_confused: Erkekler bizim kadar çok konuşmmayı sevmiyor.Anı şeyi 2. defa anlattığımızda bile sıkılabiliyorlar.Onları da öyle kabul edecegız artık.Eee,napalım artıklaelaelaelaelae erkeler!!Bizi dinlemeye devam:sm_cool:

ben eşimle sevgiliyken sabahlara kadar tel.de sohbet ederdık yada msjlasırdık evlenıncede yıne sohbet ederız ama eskısı kadar degıl tabıkı ama bu konuda sanslıyım sanırım

bizde evlenmeden önce uzun süreli tlf görüşmeleri yapardıkk
o dönemlerde nerde böyle gsm kampanyalarııı
10 dakkası bir kontor falan yoktu
biz telekomu zengin etmiştik ankesörlüler koanğımız olmuştu
evlendik durum değişti tabii şimdi eskisi gibi sohbet edemiyoruz
24 saat birarada olmanın azizliği herhaldee
ama canım siz daha evli değilsiniz
ve uzak şehirlerdesiniz sizin konuşacağınız çok şey olmalı
ve arkadaşının senle konuşmaya daha istekli olması gerektiği kanısındayım
şimdi konuşmuyorsa evlenirsenizz kukumav kuşu gibi oturur herhal

yani benim anlamadıgım sey suu: güzel güzel konuşuyoruz (ordan burdan) sonra diyor ki: "Biz kendimize yararlı olan neyi konuştuk şimdi"?? Yani sen bunun için ne yaptın diyor?? Ben de sonuçta benimle olacak bir şey değil, ikimizin de konuşması gerekiyor..Bu yüzden de ona şunu dedim: Bundan sonra guncel konuşmalarımızdan ziyade bu konuya da agırlık verelim, bir konu dusunelim(ne üzerinde sorunumuz varsa) ondan bahsedelimm..Boylece ne sadece sen ne de sadece ben olurum..İkimiz ortak birseyler yaparız..Biraz yapay oldu ama bilmiyorum kızlar, ondan sonra da bana ne konustuk ki yararllı bir sey diyor ya da sen sorumluluklarından kaçıyorsun diyor..

bence erkek arkadaşının kafasında soru işaretleri var ve o konuları aranızda konuşup çözmedikçe-belki doğru belki yanlış- diğer konuları konuşmanın, paylaşmanın anlamsız olduğunu düşünüyor. Ben de yakın bir zamanda aynı sorunu yaşadım. Benim erkek arkadaşım da senin pozisyonundaydı o zaman. Ama ben kafamdaki soru işaretlerinden devam edemez hale gelmiştim. O da beni anladı, konuşmaya başladık evet tabi biraz can sıkıcı oldu birkaç hafta sadece sorunları konuşmak ama sonunda çözdük, rahatladık ikimiz de ve şimdi daha güzel devam ediyor.

evet yorgun savascı haklısın sanırım..o da bunu surekli bana solemioo ama rahatsız olduğu apaçık belli... Peki sizce nasıl yaklasayım bu duruma??

canım dua etki sen yine şanslıymışsın : ) o kadarcık bile konuşuyorsunuz yat kalk dua et bence, hani tamam bazı kişilere göre az konuşuyorsunuz ama yine gelecekten filan bahsediyormuşsunuz en azından. ilk yaşadığım ve en uzun ilişkimde açamazdım bile ben öyle gelecek meseleleri filan ne telefonda ne yan yanayken ne gerek varmışta, o gün gelince nasıl olursa olurmuşta. O konuda ki şanssızlığım hala da süregeliyor sanırım yeni ilişkimde bile konuşamıyorum geleceğe dair, sadece o anlık şeylerden bahsedebiliyorum ya da bahsedebiliyor o kadar.

Ayrıca nasıl yaklaşacağını sormuşsun bence çok konuşan bir değilse o kadar da sık boğaz etme sonra hepten susar filan ki dediğim gibi o kadar da konuşmayan birisi değilmiş yani

ya evet işte o da diyr kii seninle bi gelecek paylasacaksam eger gelecekte sorunlarımız kalmamalı bence diyor simdiden halledelim konusalım diyorr aslında haklı tabii ona hak veriyorum..

evet yorgun savascı haklısın sanırım..o da bunu surekli bana solemioo ama rahatsız olduğu apaçık belli... Peki sizce nasıl yaklasayım bu duruma??

arkadaşım şöyle düşünerek yola çıkabilirsin bence: şu anda evli olmadığınız için sorun olmayan ama evlendiğinizde sorun olabilecek şeyler neler?
örnek vermek gerekirse:
eğitim seviyeniz uyuyor mu?
askerliğini yaptı mı?
nerede yaşayacaksınız?
aileleriniz uyuşabilir mi?
dini inançlarınız aynı mı? farklıysa birbirinize saygı gösterebilir misiniz?
evin geçimini nasıl sağlayacaksınız?
çocuk istiyor musunuz? evetse kaç tane? olursa kim bakacak?
vb.
yukarıdakiler sadece örnek dediğim gibi.

Şu anda erkek arkadaşını aslında çok iyi anladığımı düşünüyorum. O da belki benim gibi çevresinden ya da kendinden, evlendikten sonra çıkabilecek sorunları gözlemlemiştir ve de bu sorunları çözemez de yıllar sonra hatta evlendikten sonra ayrılacak olursanız çok daha zarar görebileceğinizi düşünmüş olabilir ama şimdiden bu konuları masaya yatırıp, birbirinizin düşünceleriniz öğrenirseniz- ki bak aslında şaşırdım,erkekler çok sık kafa yormaz sanırdım ben bu konularda:))) - ikiniz de inan daha sıkı sarılacaksınız birbirinize.

Tek tavsiyem, bu konuşmalar sırasında tansiyon bazen yükselebilir, kolay olmayabilir, biri sert çıktığında diğeri alttan almayı, ya da ortam gerilir gibi olursa araya espri katarak, sadece düşüncelerinizi paylaştığınızı hatırlamanız.
İnanamazsın benim bu konuşmalardan sonra ne akdar rahatladığımı.

arkadaşım şöyle düşünerek yola çıkabilirsin bence: şu anda evli olmadığınız için sorun olmayan ama evlendiğinizde sorun olabilecek şeyler neler?
örnek vermek gerekirse:
eğitim seviyeniz uyuyor mu?
askerliğini yaptı mı?
nerede yaşayacaksınız?
aileleriniz uyuşabilir mi?
dini inançlarınız aynı mı? farklıysa birbirinize saygı gösterebilir misiniz?
evin geçimini nasıl sağlayacaksınız?
çocuk istiyor musunuz? evetse kaç tane? olursa kim bakacak?
vb.
yukarıdakiler sadece örnek dediğim gibi.

Şu anda erkek arkadaşını aslında çok iyi anladığımı düşünüyorum. O da belki benim gibi çevresinden ya da kendinden, evlendikten sonra çıkabilecek sorunları gözlemlemiştir ve de bu sorunları çözemez de yıllar sonra hatta evlendikten sonra ayrılacak olursanız çok daha zarar görebileceğinizi düşünmüş olabilir ama şimdiden bu konuları masaya yatırıp, birbirinizin düşünceleriniz öğrenirseniz- ki bak aslında şaşırdım,erkekler çok sık kafa yormaz sanırdım ben bu konularda:))) - ikiniz de inan daha sıkı sarılacaksınız birbirinize.

Tek tavsiyem, bu konuşmalar sırasında tansiyon bazen yükselebilir, kolay olmayabilir, biri sert çıktığında diğeri alttan almayı, ya da ortam gerilir gibi olursa araya espri katarak, sadece düşüncelerinizi paylaştığınızı hatırlamanız.
İnanamazsın benim bu konuşmalardan sonra ne akdar rahatladığımı.

yani evet o cok kafa yoruyor böle konularda:) benim sevgilim cok hassas:KK70: zaten bana diyor sen erkek rolundesin bense bayan rolünde gibiyimn, bir an evvel rollerimizi değişelim istersen falan diye şaka yapıyo:KK70: ama haklı gercektenn, ben de ne yaparsam yapayım hep erkek rolü üzerimde oluyor nedense:KK43:( Yani sorumsuz davranıs sergileyen, sorunlardan kacan hep ben oluyorum istemeyerek...Hassas düşünüorum ama bu ona cok farklı lanse ediyorr, yani anlayacagın aramızda PAYLASIM problemi var...yarından itibaren baslıcam zatenn yavas yavas konusmayaa :roflol:

Size bir tavsiyem var..

Erkeklerle ilgili bu ve buna benzer pek çok sorunun yanıtını arıyorsanız ERKEKLER MARSTAN KADINLAR VENÜSTEN kitabını anlayarak okumanızı ve sindirmenizi tavsiye ederim :)

Açıkçası benim çok işime yaradı..Mesela kocam içine kapandığında nasıl davranacağımı bilemiyorken orada okuduğum bir iki tavsiyeyle onu daha iyi anladım ve nasıl davranmam gerektiğini öğrendim gerçekten işe yarıyor..

Bu kadar çok farkın aslında iki sebebi var..YARATILIŞ FARKI VE HORMONLAR..

tavsiyeniz için çok tesekkürler ben de böle bi kitap arıyordum

Biz de ayrı şehirlerdeyiz ve telefonda sadece ben konuşuyorum genelde zaten çok uzun da konuşmayız hep ordan burdan konuşuyoruz yani ilişki hakkında pek konuşamıyoruz açıkçası beyefendi sıkılıyor...bence kıymetimi bil eğer sevgilin bu konuları konuşmak istiyorsa çünkü erkekler gemelde bu kon uları konuşmaktan kaçarlaarrrr

diyalog 1......

kadın : sacımı kestirdim nasıl olmus
erkek : güzel olmus
kadın : ya aslında ben katlı kesim istemiştim kuaförüm bunun daha cok yakısacagını söyledi
erkek : buda güzel
kadın :katlımı kestirseydim acaba
erkek :böylede güzel
kadın :yok yok keske katlı kestirseydim renginide biraz açtırtsaydım dimi
erkek :eek:labilir
kadın :ya gecenlerde bir dergide gördüm saç rengi cok güzeldi o renkmi boyatsaydım acaba.
........
........
........

diyalog 2....

kadın 1 :sacımı kestirdim nasıl olmus
kadın 2 : ay cok güzel olmus canım güle güle kullan
kadın 1 :ya aslında ben katlı kesim istemiştim kuaförüm bunun daha cok yakısacagını söyledi
kadın 2 :evet haklısın bende bu kesimi cok begenirim gercekten güzel olmus.. bendemi böyle yaptırsam acaba
kadın 1 :katlımı kestirseydim acaba
kadın 2 :evet katlı kesimde cok yakısırdı..ben bir ara denemiştim ama benim yüzüme pek gitmedi.arkadasım kestirmişti bak ona cok yakısmıstı hatta kızıla boyatmıstı bayılmıstım valla
........
........
konusma devam eder giderrr....

diyalog 3.......

erkek1 :sacımı kestirdim
erkek2 :sıhhatler olsun
erkek1 :tesekkür ederim..

diyalog 1......

kadın : sacımı kestirdim nasıl olmus
erkek : güzel olmus
kadın : ya aslında ben katlı kesim istemiştim kuaförüm bunun daha cok yakısacagını söyledi
erkek : buda güzel
kadın :katlımı kestirseydim acaba
erkek :böylede güzel
kadın :yok yok keske katlı kestirseydim renginide biraz açtırtsaydım dimi
erkek :eek:labilir
kadın :ya gecenlerde bir dergide gördüm saç rengi cok güzeldi o renkmi boyatsaydım acaba.
........
........
........

diyalog 2....

kadın 1 :sacımı kestirdim nasıl olmus
kadın 2 : ay cok güzel olmus canım güle güle kullan
kadın 1 :ya aslında ben katlı kesim istemiştim kuaförüm bunun daha cok yakısacagını söyledi
kadın 2 :evet haklısın bende bu kesimi cok begenirim gercekten güzel olmus.. bendemi böyle yaptırsam acaba
kadın 1 :katlımı kestirseydim acaba
kadın 2 :evet katlı kesimde cok yakısırdı..ben bir ara denemiştim ama benim yüzüme pek gitmedi.arkadasım kestirmişti bak ona cok yakısmıstı hatta kızıla boyatmıstı bayılmıstım valla
........
........
konusma devam eder giderrr....

diyalog 3.......

erkek1 :sacımı kestirdim
erkek2 :sıhhatler olsun
erkek1 :tesekkür ederim..

hihi, çok iyi açıklamış aslında her şeyi, başka söze pek gerek yok, hihi...

yani evet o cok kafa yoruyor böle konularda:) benim sevgilim cok hassas:KK70: zaten bana diyor sen erkek rolundesin bense bayan rolünde gibiyimn, bir an evvel rollerimizi değişelim istersen falan diye şaka yapıyo:KK70: ama haklı gercektenn, ben de ne yaparsam yapayım hep erkek rolü üzerimde oluyor nedense:KK43:( Yani sorumsuz davranıs sergileyen, sorunlardan kacan hep ben oluyorum istemeyerek...Hassas düşünüorum ama bu ona cok farklı lanse ediyorr, yani anlayacagın aramızda PAYLASIM problemi var...yarından itibaren baslıcam zatenn yavas yavas konusmayaa :roflol:

arkadaşım daha önce anlattığım gibi, bizde sizin tam tersiydi roller. Ama sonuca bakarsak; o da ben de çok üzüldük son zamanlarda, konuşmayı bazı konularda karar vermeyi başarana kadar. Ayrıca paylaşım problemi olarak düşünme bence ve erkek arkadaşın hani çok hassas, hatta kendisi diyormuş ya bayan rolündeyim falan diye, sen de o kadar hassas olsan bence denge kurmanız daha zor olurdu. Tabi bir taraf aşırı umursamaz olduğunda hassas olan taraf çok kırılıyor ya da kafada çok şey kuruyor, ama bazen düşünüyorum da o beni biraz dengeliyor aslında yani benim gibi her şeyi çok detaylı düşünmeye kalksaydı, hakikaten işimiz zor olabilirdi, önemli olan ortayı bulmak, o zaman hepimiz çok mutlu olacağız bence.

kısmen bende aynı şeyleri yaşıyorum. bizde ayrıyızz.. açıkçacı uzaktan ilişki yürütmek cidden çok zor. bunu göze almalısın. birçok şeyi sınırlı yaşıyorsun birlikte olamadığın için. daha sabırlı olman lazım. elinizden geldiğince buluşmaya çalışın. birlikte olduğunda duygularının sesine kulak ver ama bunu özlemler karıştırma seni yanıltabilir. paylaşımın az olmasında yaşanmışlıkların etkisi büyük birde karakter olayı var tabii. herzaman sorunlardan konuşulmaz. eğer sorununuz varsa ki var deniliyorsa tek taraflı dilegetirilmesi bile yeter, oturun konuşun. meselenizi halledin. sıksık aynı sorunun karşınıza çıkıp aranıza girmesine izin vermeyin. eğer büyük sorunlarınız varsa bunları yüzyüze görüştüğünüzde konuşmayı tercih etmelisiniz....

X