erkekler evlencekleri kadının gelirinin kendinden düşük olmasını mı tercih ederler

A

ankara1982

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ankara1982
erkekler eşleri kendinden çok kazanıyo diyo eziklik mi hisseder. ya da ekonomik özgürlüğü olmadığı için eşlerinin kendilerini terk etmeeyeceği konusunda kendilerini daha mı güvende hisseder. ki ben erkek olsam eşimin benden başka çaresi olmadıından beni terk etmiyor olmasını istemem.Şeniz

• Konu Sahibi ankara1982

Ben öncelikle kendimden örnek vereyim.
Evlendiğimizde ve öncesi dönemde eşimin geliri benden düşüktü.
Ama eşim bunu hiçbir zaman kompleks meselesi yapmadı, sorun etmedi.
Kendini ezik de hissetmedi hiç..
Zaten daha sonra kendi işini yapmaya başlayıp, benim gelirimi kat kat geçti o başka...
Konunun özüne gelirsek, eğer kadın bu durumu eşine karşı bir koz olarak kullanmıyorsa, gelirinin düşük olması erkeğin kendisini ezik hissetmesine yol açmamalı ve de evlilikte sorun teşkil etmemeli bence.
Bu biraz erkeğin özgüveniyle alakalı bişey sanırım..

• Konu Sahibi ankara1982
Hala bu durumu sorun eden erkek ya da eşinin kafasına kakan
kadınlar vardır muhtemelen...

Ama bu devirde aslolan geçinip, geçinememek....
Kimin fazla kimin az aldığından daha önemlisi geçinebiliyor durumda
olmak...
Geçim telaşıyla insan ne kadar kazanabiliyorsa kazansın da
rahat edelim biraz diye bakıyor artık bence...

• Konu Sahibi ankara1982

Ben günümüzde böyle erkeklerin çok azınlıkta olduğuna inanıyorum,ne yazık ki artık erkekler parası çok olan kadına ve kıza daha fazla ilgi duyuyor , yani parası çok olan kadın sorun olmuyor ,tam tersi erkekler için bir güvence oluşturuyor .

• Konu Sahibi ankara1982

valla ağzımdan almışsın lafı arkadaşım zaman öyle olmuşki etraf çıkarcı erkek dolu ....:1no2:

• Konu Sahibi ankara1982
evet kimi kaç para alıyosun diye soruyo kimi karım parasız kalsın her dediğimi kabullensin diye bakıyo

• Konu Sahibi ankara1982
bu devirde mi :roflol: hiç sanmıyorum

• Konu Sahibi ankara1982
erkekten erkeğe değişir canım bea

• Konu Sahibi ankara1982
evlendikten sonra zaten senin paran benim param olayının bitmesi gerektiğine inanıyorum...evlilik bir paylaşımda herşey paylaşım içinde olunmalı..tasarruf edilmesi gereken kısım ayrılır geri kalan plan dahilinde harcanılır..eşlerinden gizli kenara para atan kadınları da kınıyorum.kendini güvende hissetmiyorsan ve gelirin varsa zaten o evliliği niye devam ettiriyorsun..artık zaten erkekler dediğiniz gibi paralı kadınlara bakıyor herkes farkında artık geçimin zor olduğunun tek maaşla..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…