Erkek cocuklarinizda hangi yaslarda karsilastiniz

kendini ve vücudunu keşfetmeye çalışıyo bence....
ama kesinlikle bi yerden görmese dergiye öyle yapamaz...dış etkenler ve kendi içgüdüsel erkekliği birleşmiş yaptığının ne olduğunu o bile bilmez...
sedece kendini tanımaya çalışıyo....
ama bu süreçte nasıl davranılması gerektiği hakkında bi bilgim yok....
tabi bunun ayıp olduğunu ona anlatmalısınız...
olur da bir kız çocuğunun yanında yaparsa kötü olabilir...

Ben de mutlaka biryerden görmüş olduğunu bu nedenle denemek istediğini düşünüyorum. Sizden görmüş olup olmayacağını soran bir arkadaşımıza o anlamaz daha demişsiniz sanırım. O kadar emin olmayın bu yaşta çocuklar zaten anlamadıkları için ilgi duyuyorlar bu tip şeylere.
Benim oğlum da 7,5 yaşında. Bir dönem bayağı ağlayıp durdu. İki tane kızla dudaktan dudağa öpüşmüşler. Kötü birşey yaptım cehenneme gidermiyim diye takıntı yaptı bi dönem. O dönemde ben de çok üzülmüştüm ne yapacağımı şaşırmıştım. Bunun aslında kötü birşey olmadığını, büyükler için sevgi ifadesi olduğunu ama büyüklere ait birşey olduğunu, bu yaşlarda yapılmaması gerektiğini , çocukların sevgilerini belirtmek için başka şeyler yapmaları gerektiğini anlattım. Bu yaşlar cinselliği tanıma açısından herkeste çok zor anlaşılan..
Bence üstünde durmamakta ama yakından takip etmekte fayda var.

Bence bir çocuk doktoruna danışsanız iyi olur. Özellikde dergi ile yaptıklarını. Bunun normal olup olmadıgını en iyi doktor bilir.

arkadaşım çocuk gelişimci olarak şunu söylemeliyimki gayet normal davranışlar kendilerini keşfediyorlar ama tabiki bir uzmana götürün içiniz rahat etsin.
çocuklarınızı bu şekilde gördüğünz zaman dikkatini dağırın oyun oynayalım vs diyin.
telaşlanacak birşey yok inanın.
bu olaya çocukluk mastürbasyonu deniyor.
bazıları yere uzanıp ileri geri gidebiliyor,bazıları elinden pipisini çekmiyor,bazıları koltuk tepesinden inmiyor farklı şekilleri var tabi .
umarım enkısa sürede atlatırsınız a.s.

ayhhhh şimcik çatlıycam diodumki beklediğim cvp geldi arkadaşlar çocukları nasıl büyütosunuz hiçmi kitap okumuyosunuz gelişim öğrenme kitaplarını açıp okuyun lütfen çocukların bu dönemleri cinselliği keşfetme dönemedir geçicidir sonra gizil döneme girerler. ayıp falanda diyerek çocukları bu konuda dahada sıkmayın normaldir olması gerekir. bu sadece erkek çocuklarda değil kız çocuklarda da görülür. doktor moktor ne alaka :) açın kitap okuyun :CüvCüv:

benimde 2 oğlum var.biri 4 yaşına girdi diğeri 2.5 ikiside dokunmaktan çok hoşlanıyo heleki büyük olan kolumu kıyafetten çıkarır sever okşar.belki bunlar normal davranışlar ama dergiye yapılan banada görmeden yapılabilecek bir davranış gibi gelmedi.gün boyu kimlerle ve neler izlediğine dikkat edin derim .

X