Erkek çocuk neden kızlarla daha çok iletişim kurar ?

Sadece bu değil bir kaç kere kız olmak çok güzel keşke bende kız olsam demişti bilmiyorum belki kızların yaptığı bir şeyi yapamadığından ya da beğendiğinden öyle söyledi bilemiyorum

Sadece bu değil bir kaç kere kız olmak çok güzel keşke bende kız olsam demişti bilmiyorum belki kızların yaptığı bir şeyi yapamadığından ya da beğendiğinden öyle söyledi bilemiyorum
Benim oğlum 5 yaşındayken kızlar böyle oynuyor diye dans ederdi :)
Şimdi tek oynadığı şey arabaları ve misketleri.

Evet korkuyorum çünkü onu çok seviyorum ve onun yaşayacağı sıkıntıları düşünmek bile beni mahvediyor
Eğer bu yaşlarda kendini gösteren bir eğilimi varsa yapabilecek bir şey yok sanırım ama belki de öyle değildir. Siz onun annesisiniz, oğlunuzu olduğu gibi kabul edip sevmeniz lazım. Eğer annesi onu severse, hayatta kimse onu üzemez korkmayın.

Benim oğlumda genel olarak kız çocuklarıyla oynamayı daha çok seviyor, onlarla daha rahat iletişim sağlıyor.
Ben bununla ilgili farkli bir konuda danıştığımız bir uzmandan görüşte almıştım. Buradaki çok bilmiş üyelerin aksine bu sorumu gayet normal karşılayıp, açıklamalarda, yönlendirmelerde bulunmuştu. Her şeyden öte yaşı ilerledikçe okul, arkadaş ortamlarında sorun olabileceği ile ilgili endişe edebiliyor insan. Başka türlü endişelerinizde olabilir ayrıca bu da gayet normal. İnsanların artık bunun için endişe etmesine bile hak tanımayacak bazıları ellerinde olsa. Hayret bir şey.
Oğlunuz duygusal ve sakin yapıdaysa kızlarla uyum sağlaması daha kolay olacağından onları arkadaş olarak seçiyor olabilir. Bizimki öyle. Birde abla faktörü var bizde.

Son düzenleme:
Tabiki de onu çok seviyorum onu her haliyle kabul ediyor ve seviyorum. Benim endişem sadece toplum onun gözünden akan bir damla gözyaşıma bile kıyamam

Ben kendinizi yanlış ifade ettiğinizi ve endişelendiğinizi düşünerek yorum yapmak istiyorum size. Bir tanıdığımızın oğlu vardı o da 6-7 yaşlarındayken sürekli kız çocuklarıyla oynardı ama o mesela gratis watsons gezmeyi vs severdi. Makyaj malzemelerine bakardı hep ama hiç kullanmaya çalışmadı çok sakinde bir çocuktu annesi tedirgin olmuştu çok sizin gibi sonra doktora götürdü hormon testleri vs her şey yapıldı en son psikolog sadece naif ve kibar bir çocuk olduğu için bu yaştaki erkek çocuklarının vurdulu kırdılı oyunları hoşuna gitmiyordur ondan kızlarla arkadaşlık kuruyordur büyüdüğü zaman hemcinsleriyle daha iyi arkadaşlık kuaracak demişti. Şu an 14 yaşında hem kızlarla hem erkeklerle gayet iyi anlaşan sosyal bir çocuk kimse tarafından da dışlanmıyor herkes çok seviyor. Sizde bir psikoloğa götürerek danışabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bence bizim buradan bir şey söylememiz hiç doğru olmaz. Çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız. Bir uzmana danışın. En azından ilerdeki yaşanabilecek cinsel kimlik bozukluğunun önüne geçersiniz. Ama ben yine de eşcinselliğe eğilimi olabileceğini düşünmüyorum.

bizim de şöyle bir eksimiz var doğuda görev yaparken ve eşim çok çalıştığımdan hep benimle vakit geçirmek zorumda kaldı ve hala daha bana yapışık gibi. Ben sakin duygusaş biriyim belki de sürekli benimle vakit geçirmiş olmasından kaynaklı. Peki uzman sizi nasıl yönlendirdi ?

Aslında çocuğunun ilgisini dağıtabilirsiniz. Okçuluk, dövüş sporu, babası gibi ailedeki erkeklerle daha çok vakit geçirmesi gibi kurslara yönlendirebilirsiniz belki orada kendi cinsiyeti arkadaşlarla vakit geçirir sizinde içiniz rahatlar. Tabi doğuştan gelen bir yönelim varsa (eşcinsellik doğuştan mı inanın hiç bilmiyorum) kesinlikle uzmana danışın

Öğretmeni oğlum için sınıfın popüler çocuğu çok eğlenceli ve eğlenmeyi seven bir çocuk olduğu için arkadaşları onunla oynamayı çok seviyor demişti. Ama evet kızlarla iletişimi daha iyi çünkü oğlum daha akıcı ve uzun cümleler kurabiliyor ve konuşmayı çok seviyor. Belki de kızları daha sosyal be konuşlan bulduğundan onlarla konuşuyor. Ama bi evcilik oynadıklarında (uzaktan ona hissettirmeden hep gözlemlerim) kendine hemen baba rölünü seçiyor. Arabaları çok sever hatta sadece farlarından bile hangi model olduğunu bilecek kadar. Objelere daha öncelerinden ilgisi vardı ama bu artık çok azaldı. Bilmiyorum belki sadece fazla düşünüyorum

bir an önce bir pedagog yardımı alın. çocuğunuzdan çok kendiniz için.çünkü çocuğunuzun hayatına daha anaokulundayken homofobik tohumlar atıyorsunuz. bakın bu ülkede böyle bir durum olsa karşılaşılacak zorluklardan korkma konusuna katılıyorum amaaaa bu çocuk daha anaokulunda ya. daha cinsiyetlerini tam oturtamamışlarken kafalarında siz bir de cinsiyet çatışması enerjisi ile zaten yönlendiriyorsunuz. bırakın çocuk “normal çocukluğunu” yaşasın

Kizlar daha uyumlu ve kibar o yuzden kizlaro tercih ediyordur benim oglum da kiz cocuklariyla daha iyi anlasiyor hic aklima boyle bi egiliminin olabilecegi gelmedi

Bu düşüncelerimi ona asla belli etmiyorum neden kızlarla oynuyorsun git erkeklerle oyna falan demiyorum sadece gözlemliyorum ve endişemi belirtiyorum. Sanki çok iyi ve anlayışlı bir toplumda yaşıyormuşuz gibi bir de benim endişemi sorguluyorsunuz

anne çocuğun aynasıdır lafını hiç duymadınız sanırım. yönlendirmeler illa sözle olmuyor. endişe ettiğiniz korumaya çalıştığımız durumlara farkında olmadan da yönlendirebiliyorsunuz.

şöyle bir örnek vereyim. şimdi siz yazdığım bu toplumdaki zorluklar konusuna katılıyorum kısmını atlayıp üst perdeden çıkmışsınız ya ben de size kendimi ifade etmek yerine üst perdeden bir cevap yazıp konuyu “yanlış anlamanıza rağmen” baktığınız cepheye getirebilirim.

Hanımefendi onlar o yaşta cinsiyetin ne olduğunu somut, soyut anlamda bilmiyorlar bile. Ben de erkeklerle oynardım hiç oyuncak bebeğim olmadı ve hatta "ben kız değilim, erkeğim." derdim çünkü erkek oyuncakları, arabalar bana daha zevkli gelirdi çocuk aklıyla ki bence oyuncakların, renklerin ve zevklerin cinsiyeti olmamalı. Sonuç olarak evli, çocuklu bir kadınım şimdiye dek herhangi bir kadına karşı bir şey hissetmedim... Bahsettiğiniz ve korktuğunuz şey öyle karşı cinsle oynadı diye ortaya çıkan bir şey değil. Bırakın çocuk dilediği gibi istediği arkadaşıyla oynasın. Toplum 5 yaşındaki çocuğun kimle oynadığıyla ilgilenmez...

Daha önce bir kaç kere ben kız olsam falan demişti üstüne bide bu olunca endişeye dönüşüyor
Kızlarla oynaması dışında hareketlerinde bir farklılık var mı?
Kızların sosyalleşme yetenekleri erkeklerden daha fazladır. Belki oğlunuzun da sosyal yönü güçlüyse o yüzden kızları tercih ediyordur ki bu aslında oğlunuz için cok iyi bişey. Erkeklerin en büyük derdi sosyalleşme zorluklarıdır

Çekincenizi anladım, sonuçta yaşadığı ülke Türkiye.
Ama koruyucu annelik ve evham yapmayı, çocuk için bu kadar planlı olmayı bırakmanız lazım, yoksa dünya dar gelir size.
Çocuk bu, bugün böyle oynar, yarın başka durum gelişir şartlar değişir, çocuk büyür kendisi değişir.
Karamsar olmayın.
Ayrıca diyelim ki eğilimi, cinsiyet tercihi farklı oldu, ne yapacaksınız evladınız o sizin, kendisini kız gibi hisseden bir erkek bedenine sahip. Bunu yok mu sayacaksiniz, red mı edeceksiniz...
Kızların enerjisi oyun ve arkadaşlık için daha cazip geliyordur muhtemelen, ergenlikte durum değişebilir. Ayrıca psikolojik destek alırsınız daha da işler karışır ise ... Türlü türlü yol var, biraz rahat bırakın kendinizi

Benim bir erkek kardeşim var, çocukken sokakta kız arkadaşlarımla oynarken o da hep yanımızda olurdu ve bizimle oynardı. Ama hiçbir sorun yaşamadı. Bence endişelenmeniz gereken bir durum yok.

Oğlunuz büyüdükçe arkadaşlarını seçecek, bir çevresi olacak zaten. Bırakın şimdi güzel güzel oynasın, sosyalleşsin. İçine kapanık yalnız bir çocuk olmasından iyidir

Dogru tercih
Boyle boyle erkekleri kurutacagız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…