Popüler Konu Erkek Bebek İsteyenler...

Yumurtlamadan hemen önce ve/veya sonraki ilişkiyle hamile kalanlar bebeginizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    513
Bu
Erkek Çocuğa Hamile Kalmak İçin Ne Yapmaliyim

Kimya mühendisi Menan Aysan Kuzanlı ve doktor Recai Yahyaoğlu tarafından hazırlanıp yayımlanan “Alkali Suyla Sağlıklı ve Genç Kalmanın Sırları. Suyun İyileştirici Gücü” adlı kitapta, insan vücudundaki sıvıların asidite ve alkalitelerinin çocuğun cinsiyetinin belirlenmesinde rol oynadığı belirtildi.
Alkali Suyla Sağlıklı ve Genç Kalmanın Sırları. Suyun İyileştirici Gücü

Kitapta şöyle denildi: “Erkeğin spermleri alkali, kadın vajinası ise asidiktir. Erkek kromozomları taşıyan sperm hızlı bir biçimde yol almasına rağmen yaşam süreleri kısa olduğundan vajinanın asidik ortamında ömrü çok kısadır. Buna karşın dişi kromozomları taşıyan sperm yavaş yol almasına rağmen vajinanın asidik ortamında daha uzun süre yaşayabilir. Bu basit sistem uygulanarak erkek veya kız çocuğa sahip olunabilmektedir. Anne ve baba çocuk yapma kararından 1 ay önce PH derecesi yüksek olan alkali su içmeye başlarsa spermler ve vajinanın içerisi daha alkali hale gelir. Böylece erkek çocuk yapma olasılığı yükselmiş olur. Alkali su vasıtasıyla hem erkek spermindeki alkali oran artmış hem de vajinadaki asidik ortam etkisini kısmen kaybetmiştir. Her iki etki karşılıklı olarak birbirlerinin etkinliğini artırmak suretiyle güçlü bir sinerji oluşmasını sağlar.”

Suyun PH derecesi 7′den büyük olmalı
Dr. Recai Yahyaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kore’de yapılan bir araştırmada erkek çocuk doğumlarıyla alkali su arasında ilişki bulunduğunun saptandığını belirterek, şunları söyledi:
“Kore’de yapılan bir araştırmada, son yıllarda alkali su içen anne ve babaların yüzde 95 olasılıkla erkek çocuklarının olduğu saptanmıştır. Bu sebeple Kore’de erkek çocuk oranının artması sorun olarak değerlendirilmeye başlanmıştır. Bu uygulama yüzde 100 sonuç verir diye bir kural yok. Bu yöntemle yüzde 100 erkek çocuk doğar demiyoruz. Sadece suyla cinsiyet belirleme arasında ilişki olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız suyun alkali olup olmadığını PH derecesiyle (asit veya bazik derecesi, sertlik derecesi) anlayabilir. Piyasada satılan hazır suların ambalajlarının üzerinde, içerisindeki kimyasal maddeler ve PH derecesi yer almaktadır. H derecesi 7 ve üzerinde olan sular ’alkali su’ olarak kabul edilir. Kısaca erkek bebek isteyen çiftler PH derecesi 7 ve üzeri olan suları tercih etsin. PH miktarı 7’den yüksek olan sular tercih edilirse bebeğin erkek olma olasılığı yüksek olur.

Yapılan bir araştırmada eylül ayında hamile kalan annelerin erkek çocuğa sahip olma olasılıklarının daha fazla olduğu açıklandı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı tarafından 2 bin 155 anne adayı ile yapılan araştırmada, eylül ayında hamile kalan annelerin erkek çocuğa sahip olma olasılığının yaklaşık iki kat daha fazla olduğu belirlendi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Osman Demirhan, yaptığı açıklamada, anne adaylarına kız ya da erkek çocuk isteyip istemediklerini soran jinekologlar tarafından, Çin takvimine göre annenin yaşı ve gebe kaldığı ayın bebeğin cinsiyeti üzerindeki etkileri konusunda bilgi verildiğini söyledi.

Demirhan, birçok kadın doğum uzmanının tavsiye etmesine karşın bu takvimin açıklanabilir bir bilimsel izahının bulunmadığını ifade etti.

Annenin gebe kaldığı ay, yaşı, bazı çevresel faktörler ile alkol ve sigara kullanımının cinsiyet üzerine etkisi ve önerilen Çin takviminin doğru olup olmadığını ortaya çıkarmak için çalışma başlatıklarını belirten Demirhan, ”Bu kapsamda ÇÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’na gelen 2 bin 155 anne adayı ile fakültenin Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Genetik Ünitesinde amniyosentez ile bebeğin doğum öncesi cinsiyet tayini ve anket çalışması yaptık” dedi.

Demirhan, araştırmada, anne adaylarının hamile kaldıkları ayın bebeğin cinsiyeti üzerinde Çin takvimi ile ilgili herhangi bir ilişki bulunmadığının ortaya çıktığını ifade etti.

Araştırmada, eylül dışındaki diğer aylarda istatistiksel olarak herhangi bir fark gözlenmediğini kaydeden Demirhan, şöyle konuştu:

”Ancak, eylül ayındaki erkek-kız oranı diğer aylara oranla oldukça yüksek bulundu. Eylül dışındaki diğer aylar esas alındığında, erkek-kız oranı yaklaşık bire bir çıkarken (yüzde 50,5 erkek ve yüzde 49,5 dişi), bu oran eylül ayında erkek cinsiyeti yönünde yaklaşık iki katına yakın bir oranda saptandı (yüzde 64,2 erkek ve yüzde 35.8 dişi). Bu durum, eylül ayında hamile kalan annelerin erkek çocuğa sahip olma şanslarının yaklaşık iki kat daha fazla olduğunu ortaya çıkardı.”

BİYOLOJİK RİTMİN ETKİSİ

Demirhan, eylül ayında ”sıcaklık düşüşü, gün uzunluğunun azalması ve yağışların başlaması” gibi mevsimsel değişikliklerin insanın biyolojik ritminde değişiklik yarattığına dikkati çekerek, ”Mevsimsel ritm canlılarda seks oranını etkilemektedir. Biyolojik ritmde oluşan değişimin, Y kromozomu taşıyan spermin daha hızlı hareketine, dolayısıyla erkek cinsiyet oranın artmasına neden olduğu söylenebilir” dedi.

Demirhan, annenin kaldığı ev, yayla ve yazlık, alkol ve sigara alışkanlıklarının bebeğin cinsiyeti üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığını da sözlerine ekledi
Kızlar 2017 de paylaşılmış görünce atayım dedim tekrardan .. Eylül ayını değerlendirdiniz mi ☺☺
2kız 1 anneydi sanırım karıştırmıyorsam alkali olmak için elleri falan soyulmuştu ph seviyesini öyle bir çıkartmış ki inanamadım diyeti ph ve yumurtlamayı zamnında yapmış ama kız sanırım bebeği? Karıştırıyorda olabilirim 🤷‍♀️ Ben ph için ve diyet için kararsız kaldım .. ne et yiyen kola içen insanlar var yani tatlı yiyen oğulları oldu..

Bu

2kız 1 anneydi sanırım karıştırmıyorsam alkali olmak için elleri falan soyulmuştu ph seviyesini öyle bir çıkartmış ki inanamadım diyeti ph ve yumurtlamayı zamnında yapmış ama kız sanırım bebeği? Karıştırıyorda olabilirim 🤷‍♀️ Ben ph için ve diyet için kararsız kaldım .. ne et yiyen kola içen insanlar var yani tatlı yiyen oğulları oldu..
Evet benim o, bende hiç bisey tutmadı. Herşeyi yaptım,nasipte yokmus

Bu

Cankm dikkatli okuduysan pH değeri 7 ve üzeri olan su için diyor yazı da .. beslenin demiyor.. suyun önemine vurgu yapıyor.. 💐

Cankm dikkatli okuduysan pH değeri 7 ve üzeri olan su için diyor yazı da .. beslenin demiyor.. suyun önemine vurgu yapıyor.. 💐
Ph yüksek su içtim aylarca, ekstra ph damlası kullandım. Karbonatlı su,limon soda bunları söylemiyorum bile, ph 8,5 en kötü 8di. ellerim kurudu soyuldu doktora gittim alkali diyet yapıyorum dedim,hamilelik düşündüğümü direkt anladı ona göre krem verdi yolladı

Ph yüksek su içtim aylarca, ekstra ph damlası kullandım. Karbonatlı su,limon soda bunları söylemiyorum bile, ph 8,5 en kötü 8di. ellerim kurudu soyuldu doktora gittim alkali diyet yapıyorum dedim,hamilelik düşündüğümü direkt anladı ona göre krem verdi yolladı
Hayırlısı herşey nasip kısmet çatlamadan sonrası ilk silinmede oldu değil mi? Ph 8lerde çatlamadan sonra vajina iyice alkali olur yazıyor ama işte herşey kısmet Allahın ol dediği olur Hayırlısı olsun inşAllah ❤️🤲🏻🍭

Selamun aleyküm kızlar nasılsınız 😊
Aleykümselam canım hoşgeldin
Sen nasılsın? Bizler hala kendimizi tanıma sürecindeyiz. Seni eski sayfalardan biliyorum ne kadar neşeli pozitif birisin keşke sürekli girsen hepimize iyi gelirsin diye düşünüyorum 🥰🤗 bebeğin nasıl maşallah kocaman olmuşsunuz 💜😘

Canım ben şöyle yapıyorum
Sabah ilk olarak demleme 1 bardak yeşil çay içiyorum. Sonra öğlene kadar 1 litre suya 1 çay kaşığı karbonat atıp içiyorum öğleden sonra da yine 1 litre suyun içine 2 3 dilim limon kesip atıyorum onunda öyle içiyorum. Akşam eve gittikten sonra da 1 tane maden suyuna limon tuz atıp içiyorum ve haricen evde içtiğim suya da 1 dilim limon atıyorum. Artık ne kadar yükselirse 🤗 nasıl sence?

Tabi tabi anladım arkadaş beslenme diyince yazıda beslenme yoktu onu açıkladım ablacım , allah hakkınızda hayırlı olanı nasip etsin inşallah 🥰🥰 hepimizeee 💛

Yok okudumda karbonatlı suyla vajinal duş mu daha iyi yoksa içmek mi orda kararsız kaldım biraz da hem içip hem vajinal duş iyi olabilir 🤔
Vajinal duş yapmam ben oranın da kendine göre Bi yapısı var bozduğumuz da kötü koku akıntı kaşıntı ve ya mantar vs gibi şeyler gelir beraberinde.. yapanlar olmuştur elbette ama herkesin vücut yapısı farklı yapanlar da belki olmamıştır bu tarz şeyler ama bizde olmayacak anlamına gelmez .. herkesin farklı dediğim gibi.. benim düşüncem bu ..

Vajinal duş yapmam ben oranın da kendine göre Bi yapısı var bozduğumuz da kötü koku akıntı kaşıntı ve ya mantar vs gibi şeyler gelir beraberinde.. yapanlar olmuştur elbette ama herkesin vücut yapısı farklı yapanlar da belki olmamıştır bu tarz şeyler ama bizde olmayacak anlamına gelmez .. herkesin farklı dediğim gibi.. benim düşüncem bu ..
Bu tarz şeyler bana da mantıklı gelmiyor. Çünkü rahimin kendine göre ph var zaten karbonatlı su ile yıkandığı zaman bence spermler içinde kendi dengesi içinde pek sağlıklı olacağını sanmıyorum. Bunun yerine en güzeli ph yüksek su içmek daha mantıklı geliyor. Bence fazla da bu konularda derine dalmak gereksiz yani yum günü bulup zamanı denk getirirsek en yüksek ihtimali uygulamış oluyoruz diye düşünüyorum. 🤗

Bu tarz şeyler bana da mantıklı gelmiyor. Çünkü rahimin kendine göre ph var zaten karbonatlı su ile yıkandığı zaman bence spermler içinde kendi dengesi içinde pek sağlıklı olacağını sanmıyorum. Bunun yerine en güzeli ph yüksek su içmek daha mantıklı geliyor. Bence fazla da bu konularda derine dalmak gereksiz yani yum günü bulup zamanı denk getirirsek en yüksek ihtimali uygulamış oluyoruz diye düşünüyorum. 🤗
Kesinlikle bu düşüncedeyim , Rabbim herkesin gönlüne göre versin

Sen
Sabah ilk olarak demleme 1 bardak yeşil çay içiyorum. Sonra öğlene kadar 1 litre suya 1 çay kaşığı karbonat atıp içiyorum öğleden sonra da yine 1 litre suyun içine 2 3 dilim limon kesip atıyorum onunda öyle içiyorum. Akşam eve gittikten sonra da 1 tane maden suyuna limon tuz atıp içiyorum ve haricen evde içtiğim suya da 1 dilim limon atıyorum. Artık ne kadar yükselirse 🤗 nasıl sence?
Bunu bende kaydetip uygulayayım bence çok iyi siz 2 kız 1 annenin kullandığı o idrardan ph ölçme kitinden aldınızmı? Kendiniz ölçtünüz mü hiç?

Sen

Bunu bende kaydetip uygulayayım bence çok iyi siz 2 kız 1 annenin kullandığı o idrardan ph ölçme kitinden aldınızmı? Kendiniz ölçtünüz mü hiç?
Yok canım kit alıp hiç ölçüm yapmadım ben almayı da düşünmüyorum açıkcası sırf faydası varsa ekstradan yaptığım karbonatlı su var haricindeki olanları zaten yaparım normal günde de suyu sodayı limonlu içerim severim de öyle 👌🏻🤗

Yok canım kit alıp hiç ölçüm yapmadım ben almayı da düşünmüyorum açıkcası sırf faydası varsa ekstradan yaptığım karbonatlı su var haricindeki olanları zaten yaparım normal günde de suyu sodayı limonlu içerim severim de öyle 👌🏻🤗
Evet doğru haklısın canım

Hayırlısı herşey nasip kısmet çatlamadan sonrası ilk silinmede oldu değil mi? Ph 8lerde çatlamadan sonra vajina iyice alkali olur yazıyor ama işte herşey kısmet Allahın ol dediği olur Hayırlısı olsun inşAllah ❤🤲🏻🍭
Herşey kısmet canım hayırlısı olsun ❣
Gayet güzel canım yeterli bence
Tabi tabi anladım arkadaş beslenme diyince yazıda beslenme yoktu onu açıkladım ablacım , allah hakkınızda hayırlı olanı nasip etsin inşallah 🥰🥰 hepimizeee 💛
Amin inşallah canım hayırlısı 💕

Merhaba, önceki yazılanları okumadım ama 2. Kızımdan önce aylarımı kk da geçirdim araştırma için. Ama nasipten öte yol yok. 2. Prensesim 5. Yaşında. Şimdi 3. Ye niyetlendik. 2. Kızımda Erkek bebek için yum takibi yapmıştım ama iğne vurulmadım. Çatlatma iğnesi hakkında ne düşünüyorsunuz? İğneyle oğlano tutturan çok mu acaba?

Aleykümselam canım hoşgeldin
Sen nasılsın? Bizler hala kendimizi tanıma sürecindeyiz. Seni eski sayfalardan biliyorum ne kadar neşeli pozitif birisin keşke sürekli girsen hepimize iyi gelirsin diye düşünüyorum 🥰🤗 bebeğin nasıl maşallah kocaman olmuşsunuz 💜😘
Yaa bunları duymak ne güzel teşekkür ederim 🥰 valla insan istediğini elde edemeyince eskisi gibi girmeye heves kalmıyor biliyor musn. Bizde işte 27 haftalık olduk dediğin gibi kocaman olduk 🤭 arada girmeye çalışırım inşallah 😊 hepinizin işi rast gelsin gönlünüzdekine kavuşun inşallah🙏

X