Erkek arkadaşının şiveli konuşması

bcgirl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2016
2.266
2.521
Merhaba hanımlar, bir konuda sizin fikrinizi almak istiyorum. Hayatıma yeni birisi girdi, numaralarımız verildi bir süre mesajlaştık. Sonrasında aradık birbirimizi, çocuk şimdiye kadar anlaşabildiğim bir kaç insandan birisi. ( En azından şuan öyle düşünüyorum) Ama şiveli konuşuyor. Artık görüntülü de konuşuyoruz kendisi bulunduğum ilde yaşamıyor. Ama çok tatlı birisi :) Bu şive olayını kafama takmamalıyım diyorum. Çünkü hiç çevremde şive ile konuşan birisini görmedim. Eşiniz, çevrenizde şive ile konuşmaya devam edenler var mıdır ? Ben öyle konuşması ya da konuşmaması hakkında bir şey söylemedim, söyleyemem de adamın kendi karakteri bu şekilde. Şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Merhaba hanımlar, bir konuda sizin fikrinizi almak istiyorum. Hayatıma yeni birisi girdi, numaralarımız verildi bir süre mesajlaştık. Sonrasında aradık birbirimizi, çocuk şimdiye kadar anlaşabildiğim bir kaç insandan birisi. ( En azından şuan öyle düşünüyorum) Ama şiveli konuşuyor. Mesajını görmedim değil de mesela gurmedim gibi. Artık görüntülü de konuşuyoruz kendisi bulunduğum ilde yaşamıyor. Ama çok tatlı birisi :) Bu şive olayını kafama takmamalıyım diyorum. Çünkü hiç çevremde şive ile konuşan birisini görmedim. Eşiniz, çevrenizde şive ile konuşmaya devam edenler var mıdır ? Ben öyle konuşması ya da konuşmaması hakkında bir şey söylemedim, söyleyemem de adamın kendi karakteri bu şekilde. Şimdiden teşekkür ederim :)
Malatyalı mı? :KK66:

Merhaba hanımlar, bir konuda sizin fikrinizi almak istiyorum. Hayatıma yeni birisi girdi, numaralarımız verildi bir süre mesajlaştık. Sonrasında aradık birbirimizi, çocuk şimdiye kadar anlaşabildiğim bir kaç insandan birisi. ( En azından şuan öyle düşünüyorum) Ama şiveli konuşuyor. Mesajını görmedim değil de mesela gurmedim gibi. Artık görüntülü de konuşuyoruz kendisi bulunduğum ilde yaşamıyor. Ama çok tatlı birisi :) Bu şive olayını kafama takmamalıyım diyorum. Çünkü hiç çevremde şive ile konuşan birisini görmedim. Eşiniz, çevrenizde şive ile konuşmaya devam edenler var mıdır ? Ben öyle konuşması ya da konuşmaması hakkında bir şey söylemedim, söyleyemem de adamın kendi karakteri bu şekilde. Şimdiden teşekkür ederim :)
Yaa çok tatlısınız, derdinizi sevelim 🥰 Size batmıyorsa, ki batmıyor, sorun olmaz ki. Ben aslen doğuluyum, anne babam orada yaşamış ama biz büyükşehirde doğup büyüdük. Bizimkiler %80 hâlâ o ağızla konuşur, bizim de hoşumuza gider. Hatta biz de evde onlar gibi konuşuruz, güleriz. Belki de bu yüzden yadırgamadım şu an durumu. İçinize sindiyse hiç dert değil 😊

Aslında şive çok yaygın bizim ülkemizde.
Benim de doğduğum yere iç Anadolu ya özgü bir sivem var mesela.
Ama artık üniversite eğitimi, okunan kitaplar vs derken o şive düzeliyor.
Aileyle bir araya gelince o şive kaysada yine de yolunu buluyor 😂
Ben kendisini düzeltme istediğini taşımasını isterdim karşımdaki kişinin.
Zor değil uğraşınca düzelecek bir şey bu.

Yaa çok tatlısınız, derdinizi sevelim 🥰 Size batmıyorsa, ki batmıyor, sorun olmaz ki. Ben aslen doğuluyum, anne babam orada yaşamış ama biz büyükşehirde doğup büyüdük. Bizimkiler %80 hâlâ o ağızla konuşur, bizim de hoşumuza gider. Hatta biz de evde onlar gibi konuşuruz, güleriz. Belki de bu yüzden yadırgamadım şu an durumu. İçinize sindiyse hiç dert değil 😊
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için :))

Evet eğitimli 2. Üniversitesini okuyor ve çalışıyor aynı zamanda :) ben de dediğiniz gibi düşünmüştüm ama öyle değil :)
Bilerek yapıyor olabilir mi? Benim üniversiteden ardahanlı arkadaşım vardı. Okulda istanbul leydisi gibi konuşurdu :KK70: okul dışında herhangi bir ortamda direkt şiveyi patlatırdı.

Ben egeliyim. Normalde ağzım hiç kaymaz ama köy/il sınırlarına girince kaymaya başlar. ya da kendimizi rahat hissettiğimiz yerlerde olabilir bu durum. Bilmiyorum sürekli kullanılan ve dikkatinizi çeken birşeyse rahatsız olabilirsiniz. Dikkat edin önce sempatik gelebilir sonra batabilir:)

X