erkeğin vazgecilmezi olmak

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
Bir erkegin vazgecilmez kadini, omrunun sonuna kadar birlikte olmak isteyecegi, deli gibi asik olacagi bir kadin nasil olur? Nasil davranir, neler yapar? Ozellikle mutlu evliligi olan, kocasini bu hale getirebilmis bayanlar cevaplarinizi beklerim...

Bir erkegin vazgecilmez kadini, omrunun sonuna kadar birlikte olmak isteyecegi, deli gibi asik olacagi bir kadin nasil olur? Nasil davranir, neler yapar? Ozellikle mutlu evliligi olan, kocasini bu hale getirebilmis bayanlar cevaplarinizi beklerim...

Daha yolun çok başındayım. Ama gördüklerime göre imkansız bu!:1closedeyes:
Hiç bir erkek sonsuza kadar karısına aşık olarak yaşayamaz. Doğa müsait değil buna zaten. Aşkın da ömrü o kadar kısa ki...:bbo:
Vazgeçilmez olmak da bence imkansız.İnsanoğlu çiğ süt emmiş. Bir bakarsınız güvendiğiniz dağlara çoktan karlar yağmış. :sm_confused:
Hem zaten neden vazgeçilmez olmak için kendi kişiliğimizden ödün verelim ki.. Adam bu şekilde sevmişse daha fazlasını istemek onun için kendini değiştirmek bana yanlış geliyor.:dilcikar:
Bence; bütün güzel aşk hikayeleri sadece kitaplarda var. Gerçek hayatta hiç kimse; karşısındaki insana deli gibi aşık, ondan vazgeçemiyor değil.:kahve:

haklısın ama aslında sunu demek istedim, bekarken vazgecilmezi olup ona evlilikten baska cikar yol birakmamak, bunu basarabilenler nasil olur

haklısın ama aslında sunu demek istedim, bekarken vazgecilmezi olup ona evlilikten baska cikar yol birakmamak, bunu basarabilenler nasil olur

Evlenme kararını karşımızdaki insanın vazgeçilmez olduğunu düşündüğümüz için mi alıyoruz sanıyorsunuz yoksa?
Kusura bakmayın ama yaşınıza göre çok çocukça düşünüyorsunuz.
İnsanlar, görüşürler,severler,sayarlar,kişiliklerinin biirbirine uygun olduğunu düşünüp öyle evlenirler.
Ben hiç kimsenin ben vazgeçemiyorum,mutlaka evlenmeliyim diye düşündüğünü sanmıyorum. En azından ben evlenirken bu adamdan asla vazgeçemem diye düşünmedim. Eşimin de bu kız benim vazgeçilmezim evlenmekten başka çıkar yol yok diye düşündüğünü sanmıyorum.
İstisnai durumlar ise; ailesinden hiç sevgi,ilgi görmemiş. Ufacık bir mutluluk pırıltısına kapılıp ileriyi çok az görüp evliliğe atlayanlardır.Neden derseniz o kadar büyük bir aşk ancak saplantıdır bana göre. Saplantı sahibi olunca mantık kalkar,gözler gerçekleri görmez.
Kısacası; istisnalar kaideyi bozmaz.

Her erkek de her kadın da farklıdır biliyorum benimki sana seninki bana uymaz ama değişmeyen kural şudur ki ne tamamen o nun olacaksın ne de o ndan bağımsız..elinde tuttuğunu sanıyorken uçuverecekmiş gibi olmayı başardığın an iş tamamdır:)..

Evlenme kararını karşımızdaki insanın vazgeçilmez olduğunu düşündüğümüz için mi alıyoruz sanıyorsunuz yoksa?
Kusura bakmayın ama yaşınıza göre çok çocukça düşünüyorsunuz.
İnsanlar, görüşürler,severler,sayarlar,kişiliklerinin biirbirine uygun olduğunu düşünüp öyle evlenirler.
Ben hiç kimsenin ben vazgeçemiyorum,mutlaka evlenmeliyim diye düşündüğünü sanmıyorum. En azından ben evlenirken bu adamdan asla vazgeçemem diye düşünmedim. Eşimin de bu kız benim vazgeçilmezim evlenmekten başka çıkar yol yok diye düşündüğünü sanmıyorum.
İstisnai durumlar ise; ailesinden hiç sevgi,ilgi görmemiş. Ufacık bir mutluluk pırıltısına kapılıp ileriyi çok az görüp evliliğe atlayanlardır.Neden derseniz o kadar büyük bir aşk ancak saplantıdır bana göre. Saplantı sahibi olunca mantık kalkar,gözler gerçekleri görmez.
Kısacası; istisnalar kaideyi bozmaz.

Vazgecilmezi olmak yani bir insan dusunur, ben bu insandan baskasiyla degil bu insanla yasamak istiyorum der, vazgecmem der evlenir, sever ayni zamanda mantik ta yurutur, o insanla yaslanmak istedigine karar verir.

Ben gozu hicbirseyi gormez pat evlenir demedim zaten. bence evlenirken insanlar vazgecemem, cok seviyorum diye dusunmustur, demek ki sizinkisi mantik evliligi idi.

varmı acaba gerçekten böyle bir yöntem

ben daha çok kısmet olduğunu düşünüyorum

eger benim kaderimde karşlımdaki erkek varsa bir şekil evleniliyor

ama kaderde kısmette yoksa olmuyor diye düşlünüyoırum
.

Her erkek de her kadın da farklıdır biliyorum benimki sana seninki bana uymaz ama değişmeyen kural şudur ki ne tamamen o nun olacaksın ne de o ndan bağımsız..elinde tuttuğunu sanıyorken uçuverecekmiş gibi olmayı başardığın an iş tamamdır:)..

evet gercekten bence de dogru, cok guzel ifade etmissin arkadasim
muhtacmis gibi, ondan baskasi olmazmis gibi gosterdigin zaman saygisini kaybediyorsun
ama diger taraftan da hic baglilik gostermezsen sevgisini yitiriyorsun :)

varmı acaba gerçekten böyle bir yöntem

ben daha çok kısmet olduğunu düşünüyorum

eger benim kaderimde karşlımdaki erkek varsa bir şekil evleniliyor

ama kaderde kısmette yoksa olmuyor diye düşlünüyoırum
.

evet belki de yoktur
ama bakiyorum bazen kader kismet isi gibi durmuyor bazi seyler, haşa tabiki kader diye birsey var ama kaderi insanin kendisi ciziyor biraz da...

gunumuzde kizlar cok akilli

Vazgecilmezi olmak yani bir insan dusunur, ben bu insandan baskasiyla degil bu insanla yasamak istiyorum der, vazgecmem der evlenir, sever ayni zamanda mantik ta yurutur, o insanla yaslanmak istedigine karar verir.

Ben gozu hicbirseyi gormez pat evlenir demedim zaten. bence evlenirken insanlar vazgecemem, cok seviyorum diye dusunmustur, demek ki sizinkisi mantik evliligi idi.

Benim evliliğim aşk evliliği değildi.
Her zaman söylerim ben.
Sevgi evliliği yaptım ben!
Sevmek için de sadece aşık olmak,vazgeçilmez olmak gerekmiyor. İyi anlaşmak,birbirine saygı duymak ve kişiliklerin,zevklerin ve huyların birbirine benzer olması gerekir. Bunun için de sizin bir şey yapmanız gerekmiyor. Tanıştığınız kişi sizin kriterlerinize uyuyorsa kendisini de seviyorsanız zaten sizinle evlenmek isteyecektir.
Evlenirken insanlar ne kadar da vazgeçemem dese de buradaki hayat hikayelerini az çok siz de okuyorsunuz değil mi? İnanıyor musunuz bu dünyada vazgeçilmez bir insanın varlığına?
Açıkçası ben inanmıyorum..
İnsanlar ne büyük aşkla evlenip tahmin bile edemeyecekleri problemler yaşıyorlar..

evet bende laaleye katılıyorum

çok büyük aşkla evlenip ççok sorunlar yaşıyanlar var

bunları görünce en güzeli mantık evliliği gibi.

aşkla evlenenler birbirlerini çok iyi tanımıyorlar

hani derler ya aşkın gözü kördür diye bundan kaynaklansa galiba

bir süre sonra aşk bitiyor sorunlar başlıyor.

hayırlısı olsun herşeyin.

ilerde sorunlar cikabilir, cikmayabilir de bilemeyiz. Bence yine de sevmek,ask aranilan bisey olmali. Yani sirf zevklerimiz uyuyor diye evlenemem ben mesela, icimde bir kipirti olmali mutlaka.

Neyse aslinda konuyu bu kadar ciddi noktaya getirmek degildi amacim, hani bazi tiyolar vardir ya onlardan bahsetmek istemistim. Hani acilir ya bazen konular bir erkegi pesinden kosturmak icin vs gibisinden...O tur bir konu olsun hem de biraz eglenelim gulelim istemistim :)

bu arada lale hanım yanıtlarımızı daha az kırıcı verebilirsek guzel olur aslinda...cocuksu seyler olarak gorebilirsiniz, o sizin gorusunuz, dikkat ederseniz ben de o size verdigim cevapta o lafa ragmen duzeyli yazmaya dikkat ettim. Burada amacimiz cocuk ta olsa (!) birbirimize faydali olabilmek, bir kadin dayanismasi icinde olabilmek, kendimizi gelistirlebilmek...Konularimi sacma, cocuksu vs bulabilir, cevap ta vermeyebilirsiniz ama cevap yazmaya vakit ayirdiginiza gore demek ki deger veriyosunuz oyleyse lutfen kirici usluplardan kacinalim.

ilerde sorunlar cikabilir, cikmayabilir de bilemeyiz. Bence yine de sevmek,ask aranilan bisey olmali. Yani sirf zevklerimiz uyuyor diye evlenemem ben mesela, icimde bir kipirti olmali mutlaka.

Neyse aslinda konuyu bu kadar ciddi noktaya getirmek degildi amacim, hani bazi tiyolar vardir ya onlardan bahsetmek istemistim. Hani acilir ya bazen konular bir erkegi pesinden kosturmak icin vs gibisinden...O tur bir konu olsun hem de biraz eglenelim gulelim istemistim :)

Kusura bakmayın o zaman ben yanlış anlamışım..:1no2:
Ben o amaçla konu açtığınızı anlamamıştım. Oyüzden şahsi fikrimi söyledim.Ayrıca mesajımı dikkatle okursanız sadece zevklermiz uyuyor demedim. Karşılıklı sevgi,saygı vardı,zevklerimiz de uyuyordu evlendim dedim.:kahve:
Neyse o tüyoları bilen arkadaşlar varsa gelip size yardımcı olurlar zaten..:sm_confused:
Bu konu beni aşar.:1closedeyes:
Bu arada herkes için herşeyin hayırlı olmasını dilerim..yerimseniben

Kusura bakmayın o zaman ben yanlış anlamışım..:1no2:
Ben o amaçla konu açtığınızı anlamamıştım. Oyüzden şahsi fikrimi söyledim.Ayrıca mesajımı dikkatle okursanız sadece zevklermiz uyuyor demedim. Karşılıklı sevgi,saygı vardı,zevklerimiz de uyuyordu evlendim dedim.:kahve:
Neyse o tüyoları bilen arkadaşlar varsa gelip size yardımcı olurlar zaten..:sm_confused:
Bu konu beni aşar.:1closedeyes:
Bu arada herkes için herşeyin hayırlı olmasını dilerim..yerimseniben

haklısınız basta iyi ifade edemedim
zaten ben de katiliyorum kimse vazgecilmez degildir
ama yine de bir erkegi kandirmayi bilmek lazim bazen :KK66:
zevklerin uyusmasi konusunda da sizi kastetmedim, evlendiyseniz tabiki herseyiyle dusunup tasinip evlenmissinizdir, bana laf dusmez

bu arada lale hanım yanıtlarımızı daha az kırıcı verebilirsek guzel olur aslinda...cocuksu seyler olarak gorebilirsiniz, o sizin gorusunuz, dikkat ederseniz ben de o size verdigim cevapta o lafa ragmen duzeyli yazmaya dikkat ettim. Burada amacimiz cocuk ta olsa (!) birbirimize faydali olabilmek, bir kadin dayanismasi icinde olabilmek, kendimizi gelistirlebilmek...Konularimi sacma, cocuksu vs bulabilir, cevap ta vermeyebilirsiniz ama cevap yazmaya vakit ayirdiginiza gore demek ki deger veriyosunuz oyleyse lutfen kirici usluplardan kacinalim.

Pardon hangi mesajıma kırıldığınızı anlamadım.CADIARZU
Çocukça düşünüyorsunuz cümlene kırıldıysanız, yaşınızın 28 olduğunu ve bilgisayar mühendisi olduğunuzu siz söylemiştiniz daha önce. Ayrıca ailenizden ayrı tek başına yaşadığınızı da söylemiştiniz. Ben sadece bu konumda olan bir insanın gerçekten çocukça düşündüğünü söylemiştim. Kötü bir niyetim yoktu.:sm_confused:
Ayrıca saçma kelimesini kullandığımı hiç hatırlamıyorum bu forumda hem de hiç kimseye karşı..:1no2:
Farklı bir şeye kırıldıysanız lütfen belirtin hemen,açıklayayım.
Ama zaten birbirimizi yanlış anlamışız. Ben konuyu farklı anlamışım sizin de amacınız farklıymış..:1closedeyes:

Pardon hangi mesajıma kırıldığınızı anlamadım.CADIARZU
Çocukça düşünüyorsunuz cümlene kırıldıysanız, yaşınızın 28 olduğunu ve bilgisayar mühendisi olduğunuzu siz söylemiştiniz daha önce. Ayrıca ailenizden ayrı tek başına yaşadığınızı da söylemiştiniz. Ben sadece bu konumda olan bir insanın gerçekten çocukça düşündüğünü söylemiştim. Kötü bir niyetim yoktu.:sm_confused:
Ayrıca saçma kelimesini kullandığımı hiç hatırlamıyorum bu forumda hem de hiç kimseye karşı..:1no2:
Farklı bir şeye kırıldıysanız lütfen belirtin hemen,açıklayayım.
Ama zaten birbirimizi yanlış anlamışız. Ben konuyu farklı anlamışım sizin de amacınız farklıymış..:1closedeyes:

konunun baska yonlere kaymasi aslinda zenginlestiriyor konuyu
bazen oyle oluyor bakiyorum ya ben bunu demek istememistim ama olsun guzel seyler tartisiliyor diyorum seslenmiyorum
ben bazen bisey sorarim hicbirsey bilmiyormusum gibi cunku merak ederim insanlar bakalim neler dusunuyorlar, kendi dusuncelerimi sonraya saklarim, oyle olunca konu daha zenginlesiyor, herkes anladigini yazinca daha hos oluyor
sacma dememissiniz evet pardon
Bir de bence tecrube yasla ve konumla birebir orantili birsey degil, ben bu konuda tecrubesizimdir siz de benim tecruebli oldugum baska bir konuda mesela...
Benim gectigim yollar belki bu konuda bana bu tecrubeyi saglamamistir...

bence aşkın o kadar uzun süre devam etmesi mümkün değil.hele hele evlendikten sonra aşkın uzun süreceğine hiç inanmıyorum.ama yerini güçlü bir sevgiye bırakabilir tabi eğer saygı devam ediyorsa.
aşk tamamen geçici fizyolojik bir olay bence.benim şuan 5 yıldır süren bir ilişkim var.beraber olduğum insan bu ilşkiye başladığımızda aşıktı.
parmaklarının titremesinden telefon numaramı kaydedemediğini,ilk aylarda karşımda ağzını bulup çay içemediğini hatırlıyorum.
ama şimdi 5 yıldan sonra herşey o kadar değişti ki.aşktan falan eser kalmadı.yerini sevgiye ve bağlılığa bıraktı.yani duygular evlilik gerçekleşmeden bile zaman içinde bu şekilde evrildi.o yüzden bir evlilikte hele ki ömür boyu böylsi duyguların bir insanda baki kalacağına asla inanmıyorum.
lale'nin de söylediği gibi o ancak kitaplarda olur.

ya evlenmeden once nasil asik edip baglilik yaratabilirsiniz diyorum
askin bir omur surmedigini hepimiz biliyoruz zaten

ya evlenmeden once nasil asik edip baglilik yaratabilirsiniz diyorum
askin bir omur surmedigini hepimiz biliyoruz zaten

ben senin ne demek istediğini anladım canım ama konu çok başka bi yere gitmiş :)

herkes kendinden ve çevresinden,gördüklerinden yola çıkarak bişeyler söylüyor.
benden bildiklerimden ve yaşadıklarımdan konuya yorum getiriyim istedim.
Hepimiz ortak bir noktada buluşuyoruz:AŞK SONSUZA KADAR SÜRMÜYOR
İnsan oğlu aşkı içinde kaybetme korkusu,tutku,sınırlar olduğu sürece heyecan verici buluyor zaten.(evlenmeden birlikte yaşayanları bunun dışında tutuyorum)
Çok sıradan olsa da kaçan kovalanır lafı o denli doğru ki.Bekarken yasadığımız ilişkilerimizde gizemli olmayı,karşı tarafa belli sınırlar çizerek aşkı yaşamayı becerirsek sonunda bağlılık yaratabiliriz.Tabi vur diyince öldürmicez:)Evlendikten sonrada zaten hayat gailesi ister istemez aşkın yaşanmasının önüne geçecek.Kimi evlendikten 1 yıl sonra o aşkı yitirir,kimi 3kimi 5.ama neticede biter ve aşkınız kuvvetli ise biten aşkın yerini saygı ve sevgi alır.sana katılıyorum bi kıpırtı,istek,heyecan mutlaka olmalı.görüşlerimiz,hayata bakış açımız,aile yapımız,zevklerimiz vs uyuyor diye evlilik yapmaya bende karşıyım.Dişiliği yeteri kadar ve yerinde kullanmak lazim ve sizi siz olduğunuz için seviyorsa,size değer veriyorsa zaten onun için vazgeçilmez olmuşsundur demektir.
herşey gönlünce olur umarıma.s.

X