epidural sezeryanın sakatlık riski varmıdır?

gelmesendeolur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2008
1.188
45
44
kızlar epudural sezeryanın normal sezeryan dan farkı nedir? riskleri varmıdır? iyi ve kötü yanları nelerdir ?epudural sezeryan yapan bayanlardan yorum bekliyorum...

Canım benim ilk doğumum genel anestezi ile oldu,,,ikincisi ise spinal(yani epiduralın bir başka versiyonu sadece beline yapılan iğnenin yeri ve dozu farklı sanırım sonuçta aynı sistem )ben ikinci doğumumdan daha memnun kaldım asla bir sıkıntım olmadı ve çabuk iyileştim,,,ama birinci doğumumda daha geç iyileştim belkide doktorumda pek iş yoktu onu bilemicem ben ikinciden daha memnundum bir risk yaşamadım tam aksine bel fıtığı olan bir hasta idim ama artık belimde fıtık falan kalmadı,,,umarım yardımcı olmuştur,,,

artık hemen hemen bütün dr lar epidurel spinal anesteziyi öneriyor.bunun anne için çok avantajı var.öncelikle bebeğini hemen ilk sen görebiliyorsun.asla normal anesezide olduğu gibi bir sersemlik bi ayılma süresi yaşamıyorsun.ve hiçbir tehlikesi yok.zaten bunu yapan kişiler uzman oluyor.benim tercihim inşallah allahın izniyle epidurel normal doğum istiyorum.sezeryandan ürküyorum açıkçası kesicekleri için.tama benim canım yanmayacak belki ama iyileşme süresi beni ürkütüyor.allah hepimize hayırlı doğumlar hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.

ben normal yolla dogum yaptım ne sezaryan nede epidural spinal yöntemi uygulandı ama yine normal dogumu tercih ederim o sancıları hissetmek bebegin rahimden çıkış anını yani herşeyi hissederek yaşıyorsunuz bunları yaşayan biri olarak çok mutluyum 9 ay boyunca her agrıya sancıya dayanıyorsunuz kıpırdamalarını tekmelerini hissedipde dogumunda hiç acı hissetmeden dünyaya getirmek olmaz degilmi zaten bebişin yüzünü gördügünüz anda herşeyi unutup kalbiniz onun için atmaya başlıyor vede hemen aglama krizine giriyorsunuz tabiki mutluluktan benim öyle olmuştu.
allah herkese nasip etsin anne olmayı kimenin kucagını boş bırakmasın rabbim

merhaba canım ben ilk doğumumu genel anestezi ile sezeryan yapmıştım.şimdilerde ise yeniden anne olmak istiyorum.ilk doğumumda herşey normalken sezeryanı ben tercih etmiştim.(korkudan) ama dez avantajlarını yaşadım tabii,hemen sütüm gelmedi,gelmeyince bebek emmiyor ve emmeyince süt gelmiyor böyle bir kısır döngüye girmiştik.oğlum çabucak biberona alışmıştı mecburen.yani anlatmak istediğim eğer doğum normal değilse bir çok şey de normal olamıyor gibi..bu yüzden ikinciyi en azından normale en yakın şekilde yapmalıyım diye düşünüyorum.yani epidural sezeryan en azından uyanık olurum ve bir an önce toparlanırım..

Ben nisan ayında epidural sezeryan yaptım ve çok memnun kaldım.doğumda hiç ağrım olmadı,bebeğimi doğar doğmaz gördüm,ağlamasını duydum hatta öptüm..aynı gün ayağa kalktım,bir gece hastanede yattım ve eve geldim,sonrasında normal hayatıma devam ettim.sıkıntım,ağrım hiç olmadı..yine doğum yapsam yine aynı şekilde yaparım..

arkadaşlar epidural sezeryan olupta felç olan birini duydunuzmu? böyle bir risk varmış yüzde kaç acaba??? bir de şu var genel anestezi ile yapılan sezeryan da sonda takılıyor ve lağman yapılıyor aynı şeyler epidural içinde geçerlimi???

arkadaşlar epidural sezeryan olupta felç olan birini duydunuzmu? böyle bir risk varmış yüzde kaç acaba??? bir de şu var genel anestezi ile yapılan sezeryan da sonda takılıyor ve lağman yapılıyor aynı şeyler epidural içinde geçerlimi???

ben hiç felç falan duymadım ,onlar biraz halk abartıları,ben de epidural sezaryanla doğum yaptım,hiç sıkıntım olmadı 3,5 senedir..sonda da takmamışlardı,ama lağman olmuştu çünkü ben normal olcak diye girmiştim doğuma ama nasib sezaryan oldu..

X