Epidural sezaryen doğum hikayem(hamilelik ve doğum hikayem)

selennn

Evli mutlu ve çocuklu
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ocak 2011
6.269
16.234
39
Öncelikle merhabalar benim ilk doğumum daha önce hamile veya düşüğüm olmadı 5 sene doğum kontrol hapıyla korundum daha sonra bebek istemeye başladık eşimle..
Hiçbir sorun olmamasına rağmen ben hamile kalamıyordum doktorum klomen verdi yine hamile kalamadım sonra bana rahim filmi çektirmemi söyledi ben korktuğum için ona da yanaşmadım çünkü hep hislerim normal yolla hamile kalacağımı söylüyordu..
Kadınlar kulübünde bir konu buldum preseed diye bir jel varmış herkes onunla hamile kaldım yazıyor..sonra araştırdım 15-20 gün boyunca bu jeli..gercekten de kullananlar hamile kalmişlar..(eşimle tüp bebek düşünmeye baslamiştık 10-15 bin vermektense bu jeli kullanalım enazından daha az masraflı dedik)
Aldım jeli ve ilişki oldu ama umudum yoktu çünkü her ay ya adetim gününde oluyordu ya da birkaç gün geç)
O ay hamile kaldım ilk ayaklarım ağırmıştı sonra benzinlikle benzin kokusuna bulantım oldu ve tabiki baş dönmelerim ateş basmalarım..acaba mı diyordum daha adetime çok vardı
Istanbullu gelinin sezon finalinin olduğu aksam kızım kalk test yap dedim içimden nasilsa bişey çıkmıycak idrar testimi yaptım bir de ne göreyim ikinci çizgi çok silik çıktı(adetime 8 gün var) inanamadım ertesi gün tekrar test yaptım bu sefer biraz daha koyulasmiş (adetime 7 gün kaldı)
Eşime direk yürü gidiyoruz kan vermeye dedim tabiki eşim psikolojikman böyle hissediyorsun da yine üzüleceksin de gerek yokmuşta falan filan..verdim kanimı sonra sinemaya gittik mail atacaklardı bize..hislerim sen hamilesin diyor eşim ise değilsin..
Mail geldi aç dedim eşime hamileyim ben dedim mail açıldı ve 46.93 sonuç..direk doktoruma mesaj attım pazartesi tekrarla dedi kan testini cumartesi aksamı vermiştim beta hcg yi..pazartesi günü sağlık ocağına gidip tekrardan kan verdim 120 lerdeydi..tekrar doktoruma mesaj attım persembe gel dedi tabi benim duygularım farklı..
Kan testi verdim 2 gün sonra 1500 1600 lerdeydi cuma günü (en son verdiğim kan testi)6500 lerdeydi ilk önce biz ikiz mi diye düşündük çünkü çok hızlı yükseliyordu
Gelelim doğuma
Ben erken doğum yapmak zorunda kaldım suyumun bitmesinden dolayı..
13 ocak günü ben anne kız ekonomik paket pedi bitirdim suyum geliyormuş ama ben idrarımı kaçırıyorum sandım çünkü daha 37 günüm vardı doğuma..
O akşam saat 21.30 da benim sancım gelmeye başladı belden kasıklara vuruyor ve 20 saniye süren adet sancısı gibi bir sancı (gerçi benim acı eşiğim yüksek) direk saate ve dakikalara bakmaya başladım iki kere 15 dakika da bir sonrası beş dakikaya bir düşmeye başladı..
Anneme başladım doktoru ara sancım başladı diye inanmadı yalancı sancıdır dedi durdu..
Saat 22.30 a kadar doktoru aramadık neyse sonra aradık doktorum direk hastaneye gitmemizi beni nst ye bağlamalarını onunda geleceğini söyledi gittik bağladılar nst ye doğumum başlamış suyum gelmiş doktorum geldi ilk önce doğumhaneye sonrasında epiduralli sezaryene alındım korku endişe heyecan tüm duyguları aynı anda yaşıyordum..epidural anestezi yapıldıktan 3 dakika sonra kızım dünyaya geldi..çok sağlıklı küveze de girmedik..Allahim herkesi evlat sahibi yapsın..

Allah bağışlasın bebeğinizi
Epidural den sonra sıkıntı yaşadınız mi

Epidural olurken
Doktorların hemşirelerin bebeği çıkarma anında konuşmaları duyuluyor mu

Allah bağışlasın bebeğinizi
Epidural den sonra sıkıntı yaşadınız mi

Epidural olurken
Doktorların hemşirelerin bebeği çıkarma anında konuşmaları duyuluyor mu

Amin Allahım hepimizin evlatlarını bizlere bağışlasın tatlim..epidurelden sonra bir sıkintı yaşamadim canim evet epidural olurken doktorun hemsirelerin bebegi cikarma aninı görüyorsunuz konusmalar duyuluyor biz doktorumla hemsirelerimle sohbet ede ede dogum yaptirdilar bana..ben cok korkmama ragmen hicte korkulacak gibi degilmis..zaten epidural takildiginda belden ayak parmaginiza kadar sanki ustunuze kaynar su dokulmus gibi oluyor aninda uyusuyor

Konuşmalar duyuluyorsa o iş bana göre değil

En iyisi genel sanırım benim için

Konuşmalar duyuluyorsa o iş bana göre değil

En iyisi genel sanırım benim için

Hicbirsey hissetmiyorsun ve bebisinin ilk aglamalarini duymak ve sana getirmeleri o heyecani yasamak paha bicilemez..arkadaslarimin biri genel anestezi oldu ve ayildigimda bu kadar dayanilmaz bir agri gormedim diyor halen anlatir sonra ikinci cocugunda epidural oldu ne rahatmis be oh mis gibi sohbet ede ede ameliyatim oldu ve agrimda olmadi diyor..ben genel anestezi istemem korkarim yine de sen bilirsin ama bende senin gibiydim hatta doktorum selencim seni sezaryen yapicam dediginde daha gunume vardi ve ben hastanelik mustum korkudan..simdi ne salakmisim diyorum en guzelini yapmisim rahat rahat sohbet ede ede gule gule ameliyatim oldu ve en guzeli o ani yasamak bambaskaydi kizimi kucagima vermeleri ilk saniyelerde bile onun sesini ve yuzunu gormem cok guzeldi..sidi 2 sene sonra tekrardan o ani yasamak icin tekrar anne olmak istiyorum..bence epidural yaptir sonra benim dediklerimi dusun o anda bana hak vericeksin tatlim

okurken cok duygulandim Allah evladinizi size bagislasin hep mutlu olun insAllah

okurken cok duygulandim Allah evladinizi size bagislasin hep mutlu olun insAllah

Amin tatlım varsa evladin Allahım sana da bagışlasın evladın yoksa Allahım tez zamanda sana da nasip kısmet etsin dualarımdasınız

Amin tatlım varsa evladin Allahım sana da bagışlasın evladın yoksa Allahım tez zamanda sana da nasip kısmet etsin dualarımdasınız
ahah cok tesekkur ederim ablacim ama ben daha liseliyim ilerde nasip kismet insAllah olur cok tatlisiniz

Ameliyathaneye ilk girdiğinizde ne hissetmiştiniz peki merak ettim :)) Doğuma girmeden hayal ettiğiniz ameliyathane ortamıyla doğumdan sonra karşılaştığınız ortam arasında fark var mıydı acaba?

Ameliyathaneye ilk girdiğinizde ne hissetmiştiniz peki merak ettim :)) Doğuma girmeden hayal ettiğiniz ameliyathane ortamıyla doğumdan sonra karşılaştığınız ortam arasında fark var mıydı acaba?

Aynıydı korkunç değildi benim için

Sen şanslıymışsın canım ben ameliyatı hissettim keserken bebeği çıkartırken hemde hafif acıma vardı o yüzden de çok korkmuştum en güzel anım en kötü anım olmuştu. Midem bulanmıştı ve kendimi kusmamak için zor tutmuştum.

Kıyamam tam uyuşmamişsin canım

Evet uyuşmadı dr dedi hissediyomusun evet dedim sandım bekliycek,nerede kesti valla hem hafif acıdı çok korktum ya

Ben hemen uyuşmuştum tatlım acaba az mı verdiler neden öyle olmuş bilemedim çok çok gecmiş olsun

Ben hemen uyuşmuştum tatlım acaba az mı verdiler neden öyle olmuş bilemedim çok çok gecmiş olsun
Sağol canım bilmiyorum ki bende anlamadım daha öncede ameliyatlarım oldu İlk defa başıma böyle bişey geldi şimdi kimseye tavsiye edemiyorum. Sen şanslıymışsın bide burdaki hastanede mime sorsam aynı şeyleri yaşamışlar dediğin gibi tam uyuşturamıyorlar sanırım.

Şikayet etseydin ya tatlım hastaneyi yapan kişiyi sonuçta canın yanmiş yani para alsinlar da hastanın canımı yaniyor hiç düşünmezler

Şikayet etseydin ya tatlım hastaneyi yapan kişiyi sonuçta canın yanmiş yani para alsinlar da hastanın canımı yaniyor hiç düşünmezler
Özel hastane değildi canım. Bide o an onu düşünemedim ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…