Doğuma Hazırlık epidural anestezi ile dogum yapmak isteyenler

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

necla_r

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2009
101
0
39
arkadaşalr ben 6+5 günlük hamişim dogum konusu beni çok korkutuyor
normal dogumda sancıdan çok korkuyorum sezeryanda hoşuma gitmiyor dogum degilde ameliyat oluyor çıkıyorsun gibi
arkadaşım epidural olmak istemişti suyu erken geldigi için sezeryan oldu ama araştırdım çok iyi sancı hissetmiyormuşun sadece kasılmalar hissediliyormuş bu şekilde dogum yaopan varsa yazın bekliyorum

gorumcem ve hemsıre arkadasım o sekılde dogum yaptı ve cok memnunlar hemsıre arkadasım 2.ye o sekılde dogum yaptı.tabı cok guvenılır bır dr ye epıdural sezeryan olman lazım canım...
2 gun falan hafıf agrıları oldu ve sonra gectı suan da hıc bırseylerı yok gayet saglıklılar...

Kızlar ben de epidural istiyorum ama sezeryan düşünüyorum. Her kafadan ses çıkıyor kimi toptan bayılmam gerektiğini epiduralde felç riskimin olduğunu söylüyor. Bense bebeğimi görmek istiyorum. Tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. Doğumdan sonra ben de fikrimi paylaşıcam bu arada..

bende öyle bebegimi görmek isttiyırum sezeryanla dogum yapan arkadaşım diyorki ameliyat oldum sanki nerden geldigini bilmedigim bebegi kucagıma verdiler diyor benden çıktıgını hissedemedim diyor
çok dogru ben sezeryan istiyordum bu yüzden vazgeçtiim

ben 15 gün önce epidural ile sezeryan doğum yaptım.uyuşmam ve odaya inmem toplam 1 sat bıle surmedi.doğum esnasında tamamen kendındesin hatta bız doktorumla şakalaşıp konuşup durduk.kendindesin ama sıfır acı.yanı belden aşağısı acıya kapalı,ama orada bişey yapıldığını ne bilieyim bastırılıdığını itildiğini falan vs hissediyosun.ayrıca kızım doğar doğmaz hemen gösterdi dr ebe de getirip yanağıma dayadı öptüm kokladım herşey güzeldi yani.ama bence mecbur kalmadıkça sezeryan yapma,ben mecbur kaldım normal doğum gibisi yok sonuçta epidurali alınca hiçbişey hissetmıyeceksın ve 2 saat sonra ayktasın sankı hiç doğurmamış gibi.ama sezeyan amelıyat sonuçta,sonrası da aynen amelıyat sonrası gıbı oluyo.hakkında hayırlısı.

Ben de epidural normal doğum yapmak istiyorum ama felç riski var dedikleri için korkuyorum.Üstelik gittiğim hastanede bu yöntemle doğum yapan olmamış.

bende istiyordum ama olmadı doktor sezeryan olmam gerektiğini söyledi sezeryan benı normal doğumdan daha çok korkutuyor.

bende epudural sezeryan oldum çook rahat geçti.hemen çocugunu görüyorsun.ben sabah dogum yaptım akşam ayaga kalktım ilk kalkış acı veriyor ama ertesi günü hemen kendimi toparladım doktorum bana normal dogum yapmış gibi oldun hemen kalktın dedi.bence kişiye göre degişiyor düzelme sürasi hiç korkmayın herşeyi görmeniz ve yaşamanız çok güzel bir duygu....

arkadaşlar küçümsemek için yazmıyorum ama bir takım gerçekleri ve imkansızlıkları da göz ardı etmek lazım...arkadaşım daha 2 hafta önce ardahan gibi bir ilde (tabi askeri hastane)epidural sezeryanla doğum yaptı ve maşallah 2 günde ayağa kalktı,hiçbişeyi kalmadı...hatta onun bu durumu bana sezeryan konusunda cesaret bile verdi...(ama ben yine de normal doğumu düşünüyorum.)
o yüzden lütfen korkmayın buralarda bile bu yöntem bu kadar ii bir şekilde yapılabiliyorsa bulunduğunz şehirlerde daha ii sonuçlar alabilirsinz...ama tabi çabuk iyileşme,hemen toparlanabilme biraz da bünye meselesi....allah hepimizin yardımcısı olsun...

gerçekleri ve imkansızlıkları da göz ardı etmemek lazım demek istedim...a.s

kızlar bende sezeryanla doğum yaptım.
6:30 ameliyattan çıktım 11da yataktan kalktım ilk kalkarken biraz baş dönmesi oluyor ama sonra düzeliyorsun.
ben hep normal istiyordum ama istediğin gibi olmuyor o anda nasıl olacağı anlaşılıyor.
hem sancı çektim hemde sezeryan acısı.
bi kere bebeğimi odama çıktıktan çok sonra gördüm benden önce herkez görmüş koklamıştı
ben gözümü açtığımda annelerim ve eşim bebeğimizi emzirtmeye çalışıyorlardı bense öylece yatıyordum
hastaneden çıkacağım gün bebeğimi kucağıma alabildim.

bunlar içimde hep ukde olarak kaldı şimdi ikinci bebeğime10+5 hamileyim
sırf bu yüzden bebeğimi doğardoğmaz görmek ve koklamak için epidual doğum istiyorum
ama diğer arkadaşların dediği felç tehlikesinden korkuyorum.

Ben epidural sezeryanla doğum yaptım.1 sn bile acı hissetmedim.Doktorumla muhabbet ederken bir de baktım doktorumun kucağında bebeğim hemen yanağıma getirdiler öptüm.Bebeğimin çıkışını kameraya aldırdım ayrıca, önümde perde olduğu için kesilen yerden çıkarılışını kamerayla izledim sonradan.Yarım saat içinde bebeğimi emzirdim.Ertesi gün yürüyerek eve döndüm 2 gün birşey hissetmedim ama ağrı kesicilerin etkisi geçince iğne vurulmakta geç kaldık bir gün o zaman ameliyat yerim acıdı çok.Eşim ağrı kesiciye karşı olduğu için olan bir durumdu o da.Halimi görünce dayanamadı artık ağrı kesici iğne vuruldum.Şimdi tekrar hamileyim.Bu doğumumda da epidural sezeryan olacağım.Düzgün bir yerde yapılırsa sezeryanınız bir tehlikesi olmaz.Ben ızmir Çınarlı hastanesinde oldum sezeryanı.Özellikle anestezi uzmanı süperdi.Ben bekliyorum belimden iğne vurulacak acıdan öleceğim diye.Bildiğim tüm duaları okumaya başladım.Hemşire hatim ettin yeter bitti bile dedi.Şaşırdım kaldım.Bu sefer karnım kesilirken acıyacak diye beklerken bir baktım bebeğim doktorun elinde.Doğum sırasındaki dualar kabul olurmuş derler bende bebeği olmayan arkadaşlarım için dua ettim şimdi o bebek oldu ve 1 yaşını geçti bile :) Bebeğimi görür görmez Allahım ağlasın ağlasın diyorum o ilk ağlamayı duydum dünyalar benim oldu.Tüm sezeryan boyunca acı hissetmeye ne zaman başlayacağım diye bekledim durdum ama öyle birşey olmadı.yatağıma gelir gelmez makyajımı yaptım ilk fotoğraflar için :) Korkacak hiçbirşey yok bayanlar içiniz rahat olsun.

Son düzenleme:
sevgili necla bunu dusunmen icin cok erken...daha yolun basındasın insallah saglıkla bebeginide kucaguna alırsın ama bence suan hamileligin tadını cıkar onunde upuzun, yorucu ve keyifl, bi yolculk var . zamanı geldiginde zaten senin icin en saglıklısı neyse drunla beraber karar verirsiniz. bebeisinde hayırlı olsun

babymım a katılıyorum hamilelğiin tadını çıkarmak yerini şimdiden doğumu düşünme. zamanı gelince herşey olacağına varıyor zaten. doğum her şekilde güzel.. hamilelik bambaşka güzel... bu kdar güzelliğin yanında acısı ağrısı sızısı dayanılmıcak şeyler değil. Rabbim bütün isteyenlere bu duyguları yaşamayı nasib etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…