Engelli çocukla boşanmak

Boşanınca ev size kalcaksa annenizi evinize alın. Onun oturduğu evi kiraya verin. Kira, babanızdan kalan maaş, çocuğunuzun yardım parasıyla çocuğunuz okula başlayana kadar idare edersinlz. Sonra siz de çalışırsınız

Çok güzel yazmışsınız . Benim de aklıma özel çocukların olduğu yerde konu sahibinin iş bulması ve çocuğunun yanında olması geldi . İnşAllah dilediği gibi olur

Eğer kendinize ait eviniz varsa devlet yardımıyla gecinebilrsiniz diye düşünüyorum en azından öyle birinin kahrını çekmezsiniz yolunuza daha sabit fikirlerle bakarsınız daha sağlıklı düşünürsün yine de karar senin

Bende bosanmayin derim tüm yük sizde kalir bir zaman sonra ne arar ne sorar nafakayı bile vermemek için diretir. Şuan iyi kötü bir şekilde geçiniyor sunuz . Gerekirse çoğu şeyi görmezden gelin odalari vs ayırın ama ayrılmayın. Aileniz destek olmazsa çok zorlanırsınız. Anneniz siz çalışırken bakamaz mi peki bakım aylığını ona verseniz çalıştığınızda size kalir

Yurt dışında yaşıyorum burda boşandınız devlet kadını çok destekliyor . Ama ülkede onda biri bile yapılmıyor. Bizim ülkede boşanmak zor herkes başına koca olur. Ekonomi kötü boşanma getirdiğini sat kendini yok say. Enerjini çocuğuna ver . Ailen arkasında olsaydı daha farklı yorum yapardım

Eşin işsiz güçsüz kalmış, yediği haltların derdine kuyruğu kıstırmış, o yüzden birşeyleri düzeltme derdinde. Büyük ihtimalle hayatı düzene girince eski hayatına geri döner. Özel çocuğun var. Bu sebeple ayrıl diyemem ama onu istemiyorsan umursama, ev arkadaşı gibi kullan. Ve ayrıca çocuktan dolayı araba sende olmalı. Araç kullanmayı bilmiyorsan öğren, ehliyetin yoksa al ve aracın kontrolünü eline geçir.

Yanlış biliyorsunuz. Engelli aracını anne baba birlikteyse ikisi de kullanabiliyor, anne baba ayrılırsa velayet kimdeyse araba ona kalıyor. Arabada engelli olmasına gerek yok.
Boşanma sonrasını söylemiyorum, şu an içinde engelli olmadan trafiğe çıkması sıkıntı diye biliyorum, mutlaka arayıp sorsun.Eşi yine böyle keyif yaparken şikayet etsin

Bu yoruma kesinlikle katılıyorum, boşansanız çalışamayacaksınız iki çocukla tüm yükü alıp geçim sıkıntısını da siz çekeceksiniz eşiniz özgürce hiç bir sorumluluk almadan yaşayacak gerek var mı bence yok ha derseniz boşanınca durumum çok iyi olacak o zaman boşanın derdim ama şu şartlarda değil

Bu kadar çıkmazdaysanız şiddet vs yoksa eşinizi artık eşiniz olarak görmeyeceksiniz aynı evde yaşayıp gideceksiniz.

Merak etmeyin buradakiler kime boşan diyeceklerini çok iyi bilirler:)

normalde boşanın derdim ama boşanmayın
bir müddet idare edin kıyı köşe para biriktirin

yukarıda arkadaşlar da yazmış özel eğitim okullarında siz görevli çocuğunuz da orada eğitim alsa
gerçi büyük çocuğunuz ne olacak o da var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…