Engeli kaldırma

Sekerportakaliii

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2023
821
475
Arkadaşlar eski sevgilim için konular açıyordum bilenler vardır. 4 ay olacak ayrılalı ayrıldıktan sonra unutamıcam ama kalbime gömüp yoluma bakıcam demişti ben giderken bile özledim ama asla dönmem işte ilişki istemiyorum evlenmek istemiyorum demişti. Bir hafta sonra ben yazdığımda ben unuttum artık özlemiyorum işlerim yoğun vs dedi bir kaç kere ağladım aradım engeli kaldırmadı knuşmadı cevap vermedi gerek yok artık vs dedi ben zor günler geçirdim bir kere bile merak etmedi beni watsapta engeli kaldırmadı hatta aradığımda yaz tatili geliyor memlekete gidersin unutursun işte sabret falan dedi. Şimdi yaz tatili geldi ben memlekete geldiğim gün watsapta engeli kaldırmış bu kadar zaman sonra ben yazmadım yazmam da ama amacı nedir bunun gidince unutursun diyordu. Profil fotoğrafını kışlık varsa üstünde yazın değiştirirdi benim çektiğim fotoğraf montlu hala duruyor. Ben yazmayacağım kesinlikle ama amaç ne yazar mı . Artık hevesim yok geri dönmek istemiyorum herkes psikolojik şiddet uygulamış diyor fiziksele dönebilir diyor artık güvenemem de

Çok açıkça sevmediğini ve evlenmek istemediğini söylemiş, hatta davranışlarıyla belli etmiş
Burdaki sorun onun engeli kaldırıp kaldırmaması değil, siz neden böyle davranan birini hala umursuyorsunuz, hayatta aşamadığınız başka sorunlar var da buna mı taktınız acaba onlardan kurtulmak için

Çok açıkça sevmediğini ve evlenmek istemediğini söylemiş, hatta davranışlarıyla belli etmiş
Burdaki sorun onun engeli kaldırıp kaldırmaması değil, siz neden böyle davranan birini hala umursuyorsunuz, hayatta aşamadığınız başka sorunlar var da buna mı taktınız acaba onlardan kurtulmak için
Ben beş yıl önce biriyle kötü şeyler yaşadım hani daha önce ilişkim olmamıştı beni zorladı birlikte oldu daha sonra engelledi sevmiyorum seni git diktir vs dedi çok ağır travmaydı benim için bu ilişkimde ilk defa sevildim dedim çok üzerime titriyordu güzel şeylerde yaşadık onun içinde farklıydı biliyorum terapi alıyorum tabi ki ama hani beni seviyordu ben kaybettim diye kendimi suçluyorum aşamıyorum

Ben beş yıl önce biriyle kötü şeyler yaşadım hani daha önce ilişkim olmamıştı beni zorladı birlikte oldu daha sonra engelledi sevmiyorum seni git diktir vs dedi çok ağır travmaydı benim için bu ilişkimde ilk defa sevildim dedim çok üzerime titriyordu güzel şeylerde yaşadık onun içinde farklıydı biliyorum terapi alıyorum tabi ki ama hani beni seviyordu ben kaybettim diye kendimi suçluyorum aşamıyorum
Bunlar suç veya hata değil ki zamanla hisler bitebilir, ilişkide çok verici olan tarafsanız erkekler bundan anlamıyor ve sıkılıyorlar, terapilere devam edin, bir sürü boşanan kadın var onca emek ve çocuğa rağmen ve pek çoğu suçlu değil hatta kocaları da belki suçlu değil
İki iyi ve mükemmel insan bile olsa yan yana ömür boyu çok iyi ilişki yaşayacaklar anlamına gelmez
Önemli olan birlikte ilerlemek birlikte büyümek, bu siz de olmamış, başkasıyla olur
Bir süre bu işlere ara verin, dinlenin, gezin eğlenin, bu acıyla hemen başkasına sarılmayın, yanlış kararlar vermek için çok uygun bu zamanlar

Bunlar suç veya hata değil ki zamanla hisler bitebilir, ilişkide çok verici olan tarafsanız erkekler bundan anlamıyor ve sıkılıyorlar, terapilere devam edin, bir sürü boşanan kadın var onca emek ve çocuğa rağmen ve pek çoğu suçlu değil hatta kocaları da belki suçlu değil
İki iyi ve mükemmel insan bile olsa yan yana ömür boyu çok iyi ilişki yaşayacaklar anlamına gelmez
Önemli olan birlikte ilerlemek birlikte büyümek, bu siz de olmamış, başkasıyla olur
Bir süre bu işlere ara verin, dinlenin, gezin eğlenin, bu acıyla hemen başkasına sarılmayın, yanlış kararlar vermek için çok uygun bu zamanlar
Yok zaten bu kadar zamandır kimseyle konuşmadım bile içimden gelmiyor arkadaşlarımla vakit geçirdim gezdim hep şimdi tam unuttum derken baktım engeli kaldırmış neden diyorum yani yoksa taktığım vs yok yazma konuşma gibi bir niyetim de yok ama o yazarsa ki ben oraya dönünce yazacak diye düşünüyorum ne olacak nasıl konuşmam gerekiyor bilmiyorum

Yok arkadaş biz boşuna yardımcı olmaya çalışıyoruz. Takıntılısın sen destek alman gerek, kendine olan saygın bitmiş artık tek yorumum Allah kurtarsın.
Ben takmadım zaten aylardır yazmadım etmedim tam memleketime döndüm onla olduğum şehirden rastgele gördüm watsapta açmış bu kadar zaman kötüydüm açmadı neden diye sordum yoksa konuşma gibi bir niyetim yok gördüğümde sevinmedim bile ama yoluma bakıyorken şimdi böyle yapması garip geldi

Arkadaşlar eski sevgilim için konular açıyordum bilenler vardır. 4 ay olacak ayrılalı ayrıldıktan sonra unutamıcam ama kalbime gömüp yoluma bakıcam demişti ben giderken bile özledim ama asla dönmem işte ilişki istemiyorum evlenmek istemiyorum demişti. Bir hafta sonra ben yazdığımda ben unuttum artık özlemiyorum işlerim yoğun vs dedi bir kaç kere ağladım aradım engeli kaldırmadı knuşmadı cevap vermedi gerek yok artık vs dedi ben zor günler geçirdim bir kere bile merak etmedi beni watsapta engeli kaldırmadı hatta aradığımda yaz tatili geliyor memlekete gidersin unutursun işte sabret falan dedi. Şimdi yaz tatili geldi ben memlekete geldiğim gün watsapta engeli kaldırmış bu kadar zaman sonra ben yazmadım yazmam da ama amacı nedir bunun gidince unutursun diyordu. Profil fotoğrafını kışlık varsa üstünde yazın değiştirirdi benim çektiğim fotoğraf montlu hala duruyor. Ben yazmayacağım kesinlikle ama amaç ne yazar mı . Artık hevesim yok geri dönmek istemiyorum herkes psikolojik şiddet uygulamış diyor fiziksele dönebilir diyor artık güvenemem de

Sana güven diyen yok , dönen yok, isteyen yok.
Sen hala kendi kendine obsesif bir şekikde takip ediyorsun adamı🤦🏻‍♀️
Gerçekten yazık kendine. Sil gitsin numarasını bak yoluna.
Engellese ne? Açsa ne? Ölse ne, kalsa ne? Bitmiş gitmiş.

Yok zaten bu kadar zamandır kimseyle konuşmadım bile içimden gelmiyor arkadaşlarımla vakit geçirdim gezdim hep şimdi tam unuttum derken baktım engeli kaldırmış neden diyorum yani yoksa taktığım vs yok yazma konuşma gibi bir niyetim de yok ama o yazarsa ki ben oraya dönünce yazacak diye düşünüyorum ne olacak nasıl konuşmam gerekiyor bilmiyorum
Onun anlamsız hareketlerine anlam vermeye çalışma, canı ister elinin altında sen varsın diye yem atar güvenme yani, hiç konuşma yokmuş gibi davran, kendini ezdirme seni hiçe sayan birine

Adamın hayatında biri vardır. Engelli listesine bakar, sizi görüp bu kim diye sormasını istemediğinden de kaldırmış olabilir engelinizi.

Belki sizleyken hayatında flört ettiği biri vardı sizden ayrıldı onla ilişki yaşadı ve bitti şimdi sizi yoklamak istiyordur.

Hiçbiri olmasa bile belki artık engelli listesinde sizi görmek istemiyordur.

Yazdığım her üç bahanede ne kadar kırıcı farkındasınızdır umarım. Numarasını silin hayatınıza bakın.

Yok kışlık fotoğrafı duruyormuş, sizin çektiğiniz fotoğrafı değiştirmemiş falan. Bayılıyoruz böyle erkeklerin dikkat bile etmediği detaylardan işimize gelecek anlamlar çıkarmaya. Engeli kaldırmasının tek amacı itlik. Yazarsanız egosunu tazeleyecek işte, buna zemin hazırlamış. Bırakıp gitmiş adam, ayrılmış. Ağlamanız, üzülmeniz umrunda bile olmamış.
İsterse engeli kaldırsın. İsterse sokakta karşınıza çıksın. Dönüp bakmayı geçtim derdi ne diye bile düşünmemeniz lazım.

ay bırak bu işleri ya bilerek yapmış işte
senin memlekete geldiğin gün engel kaldırması tesadüf değil
benim ex de neler neler yapıyor, sosyal medyadan takipleşmiyoruz
whatsapp'tan durum atıyor o da (evet whatsapp durumu maalesef çünkü kendini bana gösterebileceği başka yer yok)
ve ne hikmetse ne zaman durum atsa yaşadığım şehrin konum etiketi (ben bu şehirdeyim iması ) ve mutlaka kendini paylaşır
hiç şaşmaz
bunları paylaşmaya başladıktan yaklaşık 1 hafta sonra da mutlaka bana mesaj atar
ay anlatırken daraldım

ay bırak bu işleri ya bilerek yapmış işte
senin memlekete geldiğin gün engel kaldırması tesadüf değil
benim ex de neler neler yapıyor, sosyal medyadan takipleşmiyoruz
whatsapp'tan durum atıyor o da (evet whatsapp durumu maalesef çünkü kendini bana gösterebileceği başka yer yok)
ve ne hikmetse ne zaman durum atsa yaşadığım şehrin konum etiketi (ben bu şehirdeyim iması ) ve mutlaka kendini paylaşır
hiç şaşmaz
bunları paylaşmaya başladıktan yaklaşık 1 hafta sonra da mutlaka bana mesaj atar
ay anlatırken daraldım
Yani benim memleketim ondan çok uzakta ve 2 ay dönmeyeceğim neden ordayken kaldırmıyorda gittiğimi bildiği zaman kaldırıyor anlam veremedim kendisi diyordu çünkü ayrılırken gidince oyalanırsın unutursun işte vs o kadar şey oldu kaldırmadı engeli ben gidince kaldırdı yazacak edecek değilim asla içimden gelmiyor takıntılı vs dediler bana ama kör değilim ki watsapta görüyorum numarasını. 2-3 ay oldu ben iletişim kurmadım baktı ben yoluma bakıyorum engeli kaldırıyor

Neden numarasını silmiyorsunuz en mantıklısı bu hem bakmazsınız da. Böyle hayat geçer mi engeli kaldırdı mı kaldırmadı mı amacı ne bi amacı olsaydı yazmaz mıydı?

tam unuttum derken baktım engeli kaldırmış neden diyorum
Unutmus haliniz bu mu? Adam sizin engelinizi kaldirmis mi napmis diye takip ediyorsunuz. Oyle bir yazmisiniz ki adam sanki size gel barisalim vb. dedi.
rastgele gördüm watsapta açmış bu kadar zaman kötüydüm açmadı neden diye sordum
Kesin rastgele gormussunuzdur. Baya bakmissiniz iste, fotosu var mi yok mu diye.
Ben biri ile ayrildigimda ilk yaptigim sey numarasini, konusmalari silmektir. Boyle seyleri takip edip, anlam yukleyip, psikolojimi daha beter bozmamak icin. Cunku bir anlami yok engel kaldirma vb. hareketlerin. Bosuna beyninizi yorup iyilesme surecinizi yavaslatiyorsunuz.
Madem cok merak ediyorsunuz ben size neden boyle bir sey yapti soyleyeyim. Belki yazarsiniz da egosu tatmin olur diye, evet sizden bir adim bekliyor. Siz yazin diye bu hamleyi yapti. Ama amac barismak degil. Sizi tekrar reddetsin, egosu sissin, hala beni unutamadi ben neymisim desin diye.
Barismak istese zaten yazar arar boyle kucuk hesaplarin pesine dusmez. Onunuze bakin. Baska adam mi yok?

Yani benim memleketim ondan çok uzakta ve 2 ay dönmeyeceğim neden ordayken kaldırmıyorda gittiğimi bildiği zaman kaldırıyor anlam veremedim kendisi diyordu çünkü ayrılırken gidince oyalanırsın unutursun işte vs o kadar şey oldu kaldırmadı engeli ben gidince kaldırdı yazacak edecek değilim asla içimden gelmiyor takıntılı vs dediler bana ama kör değilim ki watsapta görüyorum numarasını. 2-3 ay oldu ben iletişim kurmadım baktı ben yoluma bakıyorum engeli kaldırıyor
sen tam da böyle düşün ve bu cümleleri kur diye yapıyor zaten

X