Endüstri Mühendisliği

O zaman eczacılık diyorum

Ben olsam eczacılık derdim mühendis bir ablan olarak ama bir de eczacılara sormak lazım

İnsan sayısal bölümü bitirince hayattan tokat yiyor, dersler çok yoğun mühendislikte. Eczacılık bölümündeki öğrenciler okurken çok rahatlar, mezun oluyorlar iyi okuldan mezunlarsa iş buluyorlar. Barbie girl gibi okul okuyorlar kendi parfümlerini rujlarını yapıyorlar cilt bakım ürünleri hediye geliyor daha okurken.

Mühendislikte kod yazmayı eşek gibi çalışarak öğreniyorsun. Elektrik-elektronikte zaten lab derslerinde elektrik çarpıp duruyor. İnsan karşılaştırınca şöyle bir öküz oturuyor içine.

Okuması ayrı dert çalışması ayrı
Milyon tane adamın arasında çalışıyorum 20 kişilik ofiste tek kadınım. Kahvehane gibi ortam. Vardiyalı çalışıyorum.
Eczacı olsam şıkır şıkır dükkanıma gitsem

Dükkan açılmasa bile, onlarda ilaç, kozmetik, kimya ile ilgili birçok şirkette pazarlama, üretim gibi departmanlarda çalışıyorlar yine ortamları rahat çiçek gibiler. Ben birkaç eczacılık kongresine gittim erkekler bile çiçek gibiydi. Çünkü hepsi kadın, okurken hep kadın hocalar kadın iş yerleri hep kadın. Kimya mezunu arkadaşlarımda öyle çiçek gibiler.

Ben üni'de mühendislik okudum, sınav haftasında ruj izi bulunan kahve bardağının fotoğrafını çekip twitterda "fazla uzaklaşmış olamaz" diye rujlu kahve bardağı olay olmuştu.

Son düzenleme:
Bana yardımcı olan en başta aystkaramelmahkiyato olmak üzere bütün Kk üyelerine teşekkürü ederim. Ben yinede burnumun dikine giderek elektrik -elektronik yazdım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…