Endometriozis kaynaklı pnömatoraks

efruz21

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2023
8
7
33
Öncelikle merhaba. Çok bunaldigim ve çözümsüz kaldığım bir noktadan sesleniyorum. Yaklaşık iki yıl önce spontane pnömatoraks geçirdim. Toraks ile tedavim yapıldı ve akciğer normale dönünce 5 günün ardından taburcu oldum. Akabininde yani yaklaşık bir 8 ay sonra bir daha pnömatoraks geçirdim. Ve hastalık öyküsüne de bakılarak katamenial pnömatoraks olduğu teşhisi koyuldu. Yani endometriozis kaynaklı.akcigerim sonuyormus. Buna da tamam dedik ve bir kadın doğum uzmanı ile yaptığım görüşme sonucu progesteron hormonu düzenleyici ilaç başlattı. Visanne ilk kullandigim ilacti ve ben de maalesef yan etki yaptığından dolayı kestim ilacı. Bir haftalik bir aradan sonra primoulot 5 mg ilacına başladım. Ve ilacı kullandığım dönem yani ikinci.vakamdan yaklaşık 4 ay sonra bir daha geçirdim pnömatoraks. Ama bu defa minimal.oldugu için tüp bağlanmadı. Öyle bir duruma geldim ki medikal menopozu bile düşünür oldum ancak yaşım küçük olduğundan (32) doktor yanaşmadı ve bugün itibari ile yeni ilaca başladık (zlnyda). Burada ki yazılara göz gezdirin ve beslenmenin ciddi bir etkisi olduğunu gördüm ve açıkçası bu noktada bana tavsiye verebilecek varsa çok memnun olurum. Bitkisel gıdalardan kullanan ve faydasını gören var mı mesela ? Ki yakın zamanda düzgün bir diyetisyene.danismayi da düşünüyorum.

Valla o kadar bilmiyorum kardeşim ve kuzenim geçirdi 2. Kez bi sene arayla çok zor ne diyim Allah şifanı versin

Valla o kadar bilmiyorum kardeşim ve kuzenim geçirdi 2. Kez bi sene arayla çok zor ne diyim Allah şifanı versin
Cok geçmiş olsun. Erkek mi geçirenler? Normalde uzun zayıf erkek hastalığı pnömatoraks. Bende ki durum maalesef daha farklı. Umarım şimdi iyilerdir. Dermansiz dert vermesin kimseye gerçekten çok zor.

Cok geçmiş olsun. Erkek mi geçirenler? Normalde uzun zayıf erkek hastalığı pnömatoraks. Bende ki durum maalesef daha farklı. Umarım şimdi iyilerdir. Dermansiz dert vermesin kimseye gerçekten çok zor.
Evet erkek uzun boylu zayıf ve esmer ikisi de öyle tetikte bekliyoruz çünkü hep tüp bağlandı zaten en son ameliyatta doktor ciddi risk var dedi bi daha geçirirse göğsünü açmak zorunda kalacaklar ilk sağdan geçirdi sonra çift taraflı kardeşim

Umarım bir daha tekrarlanmaz. Doktorunuzu çok iyi araştırın lütfen. Benim ilk operasyonum maalesef bilmediğimizden ve çok ani olduğundan rastgele bir doktorun müdahalesine denk geldi ve işlem inanılmaz zor geçti. Ancak ikincisinde artık olaya vakıf oldugumdan doktorumu bilerek seçtim ve hakikaten iki işlem arasında on tane farkı soyleyebilirim. O yüzden umarım doktorunuz bu alanda çok iyidir ve umarım tekrarlanmaz.

Tıpta tedavi gördü canım ikisinde de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…