ENDOMETRİOZİS İLE SAVAŞIYORUM BENİMLE SAVAŞIN.!

Delidolu30

Guru
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2012
601
536
Kısaca hikayemi paylaşayım kızlar...7 yıldır uğrasıyorum ama son 3 yıldır haberdar oldum bu hastalıktan öncesinde normal haplar ilaclar gecmeyen agrılar vs sonuda evlendıkten 3 ay sonra amelıyat olup ogrendım bagırsaklara kadar yapısmıs neyse temizlendi cocuk yap dediler yeni evliydik yapmadık 6 ay sonra tekrar agrılar ama yerleri tırmalıyorum hastaneleri inletiyorum öyle agrılar neyse visanne ıle bastırdık cocuk yapamadık dogal olarak sonra bıraktım ılacı hiç küçülme vs yok baskılıyor sadece tekrar ameliyat oldum sol tüpüm şişmişti aldılar sadece sag kaldı sonrasında tüp bebek denendi iki embriyo yerleştırdıler tutmadı malesef 5 ay sonra kendılıgımden hamıle kaldım mucize gibiydi 4 ay sonra kalbi durdu kaybettim enfeksiyondan sebepmiş sonra bir sene visanne kaullandım yıne cıkmıştı illet kistler sımdı bıraktım ilacı adet zamanı agrı olurdu sımdılerde adetten sonra baslıyor ama yaşam tarzımı degıstırıdım bıraz agrılarım dindi kızlar neler yapıyorum anlatayım belki sizlere yardımcı olmuş olurum.
sebze agırlıklı beslenıyorum yesıllik bolca,spor egzersiz yürüyüş pelvik kasları güçlendirmek ıcın hareketler var onları yapıyorum ayrıca yeşil çay günde bir tüketmeye çalışıyorum,kefir içiyorum çocu zaman ,sıcak suya zencefil zerdeçal koyup içiyorum agrı kesıcı özelliği varmıs,siyah üzümdeki çekirdek yararlıymış bizim hastalığa bol bol tüketin.zararlı yiyeceklerden uzak durmaya calısın paketli ürünlerden hem hastalığımız hem sağlığımız için bıraz yasam tarzınızı değiştirin birazda olsa galibiyet elde ediyorsunuz :)
HEP BİRLİKTE SAVAŞMAYA VAR MISINIZ?
HERŞEYE RAGMEN GÜLMEK EN BÜYÜK İLACIMIZ UNUTMAYALIM...

Ağrı işi kötü anlayabiliyorum. Bu kistler bulunduğu yumurtalıkta batma yapıyor mu
batma yapıyor hersey yapıyor canım cok degısık agrılara tanık oldum su illet hastalıktan :S
agrı kesıcı ıcsemde ıkı gun sonra tekrarlıyor agrılar oda cözüm değilki bizim bu hastalıgın en büyük sıkıntısı kronik agrılar

Çok geçmiş olsun ben de ameliyattan önce korkunç ağrılar yaşadım. Geçti bitti çok şükür 5 ay kadar önce açık ameliyat sayesinde. Sizin önerilerinizi bakşa yerlerde de okumuştum ben de aynılarını uyguluyorum tekrarlamaması için. Ayrıca yavaş yavaş kimyasalları hayatımdan çıkarmaya başladım. Hormon dengesini sağlayıp bu hastalığı önlüyormuş kimyasallardan arınmak da. Ne kadar çok gereksiz kimyasala maruz kaldığımızı farkettim bunu uygulamaya başlayınca.

Ah ah lanet olasi ağrılar.. Yaklaşık 10 yildir kistimle yasiyorum. Özellikle evlenince sanki batma hissi daha da arttı gibi.. 1 sene oldu bebek deneyeli olmadi.. Sanırım ameliyat olup kurtulucam

bende artık elimden geldiğince dikkat ediyorum inşallah yenicez bu hastalığı ağrılarım bile bitse bana yeticez

Ah ah lanet olasi ağrılar.. Yaklaşık 10 yildir kistimle yasiyorum. Özellikle evlenince sanki batma hissi daha da arttı gibi.. 1 sene oldu bebek deneyeli olmadi.. Sanırım ameliyat olup kurtulucam
eğer yumurtalık kaliten iyiyse ameliyat ol ardından hemen bebek için uğraş ama cok ıyı doktor bul yumurtaların çok zarar görmesin

eğer yumurtalık kaliten iyiyse ameliyat ol ardından hemen bebek için uğraş ama cok ıyı doktor bul yumurtaların çok zarar görmesin
Cok sukur iyi bi doktor buldum docent. Sonrasında tekrsr cikma ihtimali olduğu icin bu sure menapoz sonrasında tüp bebek olucak ins

Bu pis kisti tekrarlamaması için araştırırken ekteki çalışmayı bulmuştum. Endo sebebiyle hamile kalamayan 40 kadının 20sine 2 sene propolis verilmiş diğer 20si kontrol grubu olarak sadece gözlenmiş. Bu süreçte propolis kullanmayan grupta hamile kalabilenlerin sayısı 4'ken kullananların 12si hamile kalmış. Demek vucutta buna yol açan birşeyleri düzeltiyor diye düşünerek propolis kullanmaya başladım ameliyattan sonra. Umarım sonsuza kadar kurtulmuşumdur. İnşallah siz de şifa bulursunuz.

Suan impryl verdi doktorum. Gittiğimde ek gida tavsiyesi isticem. Ama bağışıklığı güçlendirmek icin olabilir. Ameliyattan sonra baskilama oldu mu menapoz

Suan impryl verdi doktorum. Gittiğimde ek gida tavsiyesi isticem. Ama bağışıklığı güçlendirmek icin olabilir. Ameliyattan sonra baskilama oldu mu menapoz
Olmadı. Gittiğim doktora güvenmiştim o da hiç ilaç lafı etmedi, hamilelik düşündüğümüzü söylediğimiz için de öyle davranmış olabilir. Ameliyatı takiben 3 ay sonra denemeyi tavsiye etti. Şimdi yeni 3. ay bitti bakalım neler olacak:)

Genelde yapıyorlar menapoz ondan sordum. İnş cok sıkıntı olmadan olur bebeğin..

Genelde yapıyorlar menapoz ondan sordum. İnş cok sıkıntı olmadan olur bebeğin..
Teşekkür ederim senin de öyle olur inşallah ben de öyle duydum ama doktor yazmayınca içimden de kullanmak gelmediği için üstelemedim. O yüzden doğal yöntemleri araştırmaya başladım engellemek için. Bu hastalık zor. Ameliyattan beri 3 aydır tek bir ağrı kesici bile kullanmadım ve inanamıyorum buna. Böyle geçirmek mümkünmüş meğer ayları. Hepimize sağlıklı ağrısız günler diliyorum.

Ah o ağrılar varya artik eşime ağrıyo demeye utanır oldum sürekli ağrıyo cidden hele üşütunce daha da fena oluyo.. Simdi napıyosun peki neler kullaniyosun cnm

Ah o ağrılar varya artik eşime ağrıyo demeye utanır oldum sürekli ağrıyo cidden hele üşütunce daha da fena oluyo.. Simdi napıyosun peki neler kullaniyosun cnm
Ben de aynıydım bir de yorgunluk kansızlık oluyordu. Şimdi sevdiklerim şaşırıyor enerjimin artışına:) eşim de üzüldü ciddiye almadık doktora geç gittik diye. Propolisi hergün gibi multivitamini 2 günde bir alıyorum. Şekeri paketli gıdaları kestim, ekmekten vazgeçemedim ama hamurişlerini de kestim. Bu sefer doymak için sebze meyve bol yemeye başlıyorsun otomatik olarak. Bir de kimyasalları azaltmaya çalışıyorum. Hamilelik konusunda gelişme olursa yazarım. Hafif ve uzun süreli egzersizler de belli bir süre içinde hormonları dengelemeye başlıyormuş ama ben başlayamadım bir türlü. Hepimiz denediklerimizi yazsak ve sonuçları zaman içinde haber versek uzun vadede bu başlık baya aydınlatıcı olur :)

COK TESEKKUR EDERIZ BOYLE BILGILERI PAYLAŞTIKCA GÜÇLENİYORUZ CANIM KIZLARRR DUYDUKLARIMIZI GORDUKLERIMIZI PAYLAŞALIM
BU ARALAR SOĞAN KÜRÜNE BAŞLADIM ARADA CİVANPERÇEMİ ASLANPENÇESİ İÇİYORUM YEŞİLÇAY İÇİYORUM ONLARDA BAYA İYİ GELDİ DİYEBİLİRİM ŞÜKÜR AĞRILARIM SUAN YOK ÖNCEKİ AYLARDA ÇOK OLDU

Cok sukur iyi bi doktor buldum docent. Sonrasında tekrsr cikma ihtimali olduğu icin bu sure menapoz sonrasında tüp bebek olucak ins
EVET CANIM BENDEDE ÖYLE YAPMIŞLARDI KISA DÖNEM MENEPOZ AYY BİLDİĞİN 50 YAŞ MENEPOZ YAŞADIM BIR ANDA SICAK BASARDI İŞYERİNDE BAGIRIRDIM YAKLAŞMAYIN BANA GELİYOLAR DİYE HAHA :) KIZLAR ZOR DÖNEMLERİ GIRGIRA VURARAK GEÇİRMEYE CALISIN HEP ÖYLE YAPTIM O YÜZDEN OLUMSUZ BİLE OLSA MORALİM COK BOZULMUYORDU

sormayı unuttum canım hangi marka kullandın nasıl kullandın günde kaç kere ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…