Endometriosis (Çikolata kisti)

eğer tüpler kapalıysa endoda varsa yapışıklık oluyor benimde 3 4 cm tüp kapalı çıkmıştı o taraf yani yapışıklık var bende de ..eğer açıksa tüpler yapışıklık yok demektir..soğan suyuna devam bence yararı çok oldu

bana dr. yapışıklık olarak değil de kistlerin tüplerin ağzına yakınsa tıkalı çıkar ve bebek olayı zor olur o zaman, dedi... zaten ameliyatla da açılabiliyor tüpler eğer iki taraf da tıkalıysa. soğan olayı süper yalnız ben sadece 15 gün yaptım sonra klomen kullandığım için bebek açısından riskli diye duymuştum bir daha yapmadım bu nedenle. yaptığım dönemde dr.um farketmişti rahimin temizlenmiş küçüklerden demişti, bende kaç adet var inan onu bile bilmiyorum sadece büyüklerden bahsediyordu gittiğim dr.lar...

oncelıkle deryaf tebrık ederım cok sevındım Allah bebek ısteyen herkese hayırlı evlatlar nasıp etsın ınsallah.Bende 2 senedır doktora gıdıyorum ama tuplerın kapalı yada acık dıye bırsey demedı hıc bu nasıl tespıt edılıyor arkadaslar en son gıttıgımde bana hersey yolunda dedı ama sımdı aklıma takıldı tuplerımın kapalımı acıkmı oldugunu amelıyatla falan mı anlayabılırım

cnm tüpler hsg de yani rahim filminde belli oluyor demekki sen daha o aşamaya gelmemişsin doktorun isterdi yoksa

bana dr. yapışıklık olarak değil de kistlerin tüplerin ağzına yakınsa tıkalı çıkar ve bebek olayı zor olur o zaman, dedi... zaten ameliyatla da açılabiliyor tüpler eğer iki taraf da tıkalıysa. soğan olayı süper yalnız ben sadece 15 gün yaptım sonra klomen kullandığım için bebek açısından riskli diye duymuştum bir daha yapmadım bu nedenle. yaptığım dönemde dr.um farketmişti rahimin temizlenmiş küçüklerden demişti, bende kaç adet var inan onu bile bilmiyorum sadece büyüklerden bahsediyordu gittiğim dr.lar...

evet kistin yeride önemli tüpü kapatmışsa kapalı oluyor bir de içlerinde sıvı birikmesi oluyor kistten dolayı yada yapışıklık..doktr bana kendi sende yapışklık var dedi tahminen bende öle anlıorum sağ tarafımdaki ağrılar bağırsaklarımda da olabilir yapışıklık..ameliyatla çaılıor ama ameliyatın çok başka zararları var yapışıklık yapıor diğer organlarda ve daha bir çok ters yönü..bebek düşünenler bence sıvı birikimi yoksa direk tüp denemeliler yaşı genç olanlar ameliyat olabilir tabi..doğal yoldan olur o zaman..soğan suyu bana çok fayda etti soldaki ufak kistimi giderdi adetle attı ama sağdaki duruyor 3 cm civarında olan ben düzenli uyguladım şimdi bir kür aldı onu da deneyip bırakıcam..ama ağrılarıma çok iyi geldi ağrı kesiciz adet geçirdim iki aydır

Yasmin kullanıyorum ben de 6 aydır falan.
Benim de adet ağrılarım azaldı çok.
Çok fazla gelirdi kanamam, şimdi daha normal geliyor.
30 yaşındayım daha evlenmedim.
Kistlerimi yeni öğrendim.
Allah isteyen herkese bebek sahibi olmayı nasip etsin.
Kimse umudunu kaybetmesin.
Tıp çok ilerledi ve Allah'ta ol dedikten sonra herşey olur.

kistlerini iyi takip et cnm bence sonra başa bela oluyorlar ama yasminle küçülüler doğumda şart endo için

kistlerini iyi takip et cnm bence sonra başa bela oluyorlar ama yasminle küçülüler doğumda şart endo için

Takibe aldım canım 3 kez doktora gittim.
Bana mart yada nisan da gel dedi bir daha.
Ayrıca 1 sene normal şekilde hamile kalmayı deniyceksin evlendikten sonra dedi.

sigara varmı tugce?

merhaba arkadaşlar... bende endo hastasıyım. 4 yıllık evliyim,10 yıldır bu hastalıkla ugrasıyorum. 6 yıl önce bu kisten ameliyat oldum 3 ay sonra kistler aynı şekilde geri döndüler..keşke olmasaydım diyorum, şimdi rezerv azlıgı ile ugraşıyorum..tüplerim acık ama sagve sol yumurtalıkta yapışıklık artı 2cm çikolata kisti ve bircok kist fsh 11 de 2 ay sogan suyu içtim düzenli bişekilde hem agrılarım azaldı hemde buay fsh 9 du.tüp bebek yapmalıyım onada güç yetmiyorr.devlet karşılıyormuş devlet hastanesinde yaptırmak istemiyorum özelde yaptırayım diyorum fakat raporu vermiyorlar.medikalparkgöztepe hastanesi rapor getirirsen baya uyguna yapıyo ilacların zaten bir kısmınıda devlet karsılıyor.ama fakulteden raporu alamıyorum.dışarıya rapor vermiyoruz diyorlar.bu konuda bilgisi olan varsa yazabilirmi .raporu nasıl alacam..

merhaba kızlar bende p.tsi günü laporoskopi yöntemiyle ameliyat oldum.sol ve sağ tarafta kistlerim vardı 6 ve 3 cm boyularında.çok şükür ameliyatım güzel geçmiş.3 yıllık evliyim.doktorum en geç 8 aya kadar hamile kalamazsam tüp bebek yöntemimi denememi söyledi.

merhaba arkadaşlar... bende endo hastasıyım. 4 yıllık evliyim,10 yıldır bu hastalıkla ugrasıyorum. 6 yıl önce bu kisten ameliyat oldum 3 ay sonra kistler aynı şekilde geri döndüler..keşke olmasaydım diyorum, şimdi rezerv azlıgı ile ugraşıyorum..tüplerim acık ama sagve sol yumurtalıkta yapışıklık artı 2cm çikolata kisti ve bircok kist fsh 11 de 2 ay sogan suyu içtim düzenli bişekilde hem agrılarım azaldı hemde buay fsh 9 du.tüp bebek yapmalıyım onada güç yetmiyorr.devlet karşılıyormuş devlet hastanesinde yaptırmak istemiyorum özelde yaptırayım diyorum fakat raporu vermiyorlar.medikalparkgöztepe hastanesi rapor getirirsen baya uyguna yapıyo ilacların zaten bir kısmınıda devlet karsılıyor.ama fakulteden raporu alamıyorum.dışarıya rapor vermiyoruz diyorlar.bu konuda bilgisi olan varsa yazabilirmi .raporu nasıl alacam..

cnm zeynep kmail hastanesindeydim bende tüp bebek için aylarca uğraştım ama çikolata kistim olduğu için son anda anlaşıldı bu aşılamam iptal oldu amliyat olacan dediler rapor almak için ameliyat olman gerekior ve zeynep kamil anadolu yaksaında sanırım tek tüp bebek yapan yer..devlet önce üç aşılamdan geçmeden tüpe geçirmiyor yani üç aşılama en son tüp hepsindede ayrı ayrı rapor çıkarıyorsun çok uğraştırıyorlar anlıcan ben ordan vazgeçtim artık başaramadım çünkü ameliyatı şart koşuyorlar ..ama sen bir kere olduğun için bir daha amliyat yapmzlar ama rapor için aşılamdan başlaman lazım ve bazı şartları var rapor için devletin..eşinin sperm sayısı 5 milyonun altında ise o zaman direk tüp yapıorlar...bir duyuma göre haydarpaşa numune de de rapor çıkarılıor duymuştum ama emin değilim.ayrıca marmara eğitim araştrma hastanesinde de ocak ayında tüp bebek bölümü açılacağı söylenior bende bekliorum bakalım oarayı ameliyatsız bu işlemi yapabilirsem ne iyi..ameliyattan çok korkuyorum bende rezerv azlığı oluyor hemççbenim fsh şu an 8.9 olursam daha da artar o..soğan suyu çok iyibende devam ediorum..dedğim yerleri bir araştr istersen

slm
ya ben kafayı yıcem heralde benım kıstım 7 cm dı 1.7 cm e gerıledı ama sımdı adetım bıtelı 9 gun oldu ama 2 gundur ıdrardan sonra cok az lekelenıorum doktor adet olana kadar umursama dedı ama sınır oluyorum gecen ay adetıme bır hafta kala lekendım her gun sonra adet oldum,,halıyle lekenıorum dıe bırlıkdelıkde yasamadık esımle,,kac aydır boyle ,,cocuk ıstıoruz uff sızde boyle oluyomusunuz sureklı kahverengı lekenme olayı ,,,

slm
ya ben kafayı yıcem heralde benım kıstım 7 cm dı 1.7 cm e gerıledı ama sımdı adetım bıtelı 9 gun oldu ama 2 gundur ıdrardan sonra cok az lekelenıorum doktor adet olana kadar umursama dedı ama sınır oluyorum gecen ay adetıme bır hafta kala lekendım her gun sonra adet oldum,,halıyle lekenıorum dıe bırlıkdelıkde yasamadık esımle,,kac aydır boyle ,,cocuk ıstıoruz uff sızde boyle oluyomusunuz sureklı kahverengı lekenme olayı ,,,

adet düzensizliğimi var çikolata kisti yapıormuş ama kahve rengi leke seninki baya ufak olmamsı lazım hormonlarda bir sorun olabilir cnm baktr bir gidip..nasıl kistin gerilemiş peki özel bir şey yaptınmıki

adet düzensizliğimi var çikolata kisti yapıormuş ama kahve rengi leke seninki baya ufak olmamsı lazım hormonlarda bir sorun olabilir cnm baktr bir gidip..nasıl kistin gerilemiş peki özel bir şey yaptınmıki

ya kırmızıyı gormem 21 gunde bır oluyo sadece adet oncesı bazen 3 gun once bazen 1 hafta once ıdrardan sonra kahverengı akıntı gelıo ,ama carsamba doktora gıttım doktor muayenesınden sonra cok az daha geldı adetım bıtelı de bır hafta olduydu,doktora dedım doktor umursama dedı kıst kaynaklı dedı ,kırmızıyı gorene kadar sorun etme dedı,benım 7 cmdı kıstım ca125 testı de 56 cıktıydı doktorum gınera verdıydı ,10 gun sonra gıttıgımde 5 cm e dustu sonrada 3.5 cm e,,ama bu sırada sogan suyu falan ıctım ,,sonra bebek ıstedıgımız ıcın ılacı bırakdım korunmayıda bırakdık adetlerımden once sureklı kahverengı akıntım gelmeye basladı sımdıkde 1.7 kadar dustu doktor artık bunu vucut atmak ıstıo dedı ,artık bu cıkolata kıstınden cıkdı dedı ,,

ya kırmızıyı gormem 21 gunde bır oluyo sadece adet oncesı bazen 3 gun once bazen 1 hafta once ıdrardan sonra kahverengı akıntı gelıo ,ama carsamba doktora gıttım doktor muayenesınden sonra cok az daha geldı adetım bıtelı de bır hafta olduydu,doktora dedım doktor umursama dedı kıst kaynaklı dedı ,kırmızıyı gorene kadar sorun etme dedı,benım 7 cmdı kıstım ca125 testı de 56 cıktıydı doktorum gınera verdıydı ,10 gun sonra gıttıgımde 5 cm e dustu sonrada 3.5 cm e,,ama bu sırada sogan suyu falan ıctım ,,sonra bebek ıstedıgımız ıcın ılacı bırakdım korunmayıda bırakdık adetlerımden once sureklı kahverengı akıntım gelmeye basladı sımdıkde 1.7 kadar dustu doktor artık bunu vucut atmak ıstıo dedı ,artık bu cıkolata kıstınden cıkdı dedı ,,

yani kisttendir o bencde takma o zaman kafana onu pek kist belki yok oluordur..keşke benimde gitse bana da yasmin verdi doktor ama bir tane içip bıraktım yan wtkilerinden korktum ne bilim ..soğan suyunu devam edeceğim bende üçüncü kür bitti soldaki gitti benim ama sağdaki duruyor ama biaraz küçülmüş sanırım en son 33 mm dediler gerçi her yer ayrı ölüçüor..benim kist 4 cm civarydı ca testi 176 çıkmıştı çok korkmuştum hemen ameliyat demiştiler ama ben iki sonra yine yaptrdım test normal çıtı bu sfer

7 cm olan çikolata kıstı mıydı benımde 6cm vardı iki ay gınera kullandım soganda içtim boyutu sabit kaldı.hiç değişmedi.bı azalma olsaydı devam edecektım .

ben regl olmadan 3 yada 4 gun evvel başlıyor kahverengı leke.3 gun devam edıyor.çok yogun degıl ama mutlaka peçeteye gelıyor. kasık agrısıyla.ben anlıorum ozaman 3 gu sonra regl olacagımı.regl bıttılkkten sonrda 2-3 gun devam edıyor.bu kıstı ogrenmedden bıray evvel başladı.kıstten kaynaklı kahverengı lekelr.

cnm zeynep kmail hastanesindeydim bende tüp bebek için aylarca uğraştım ama çikolata kistim olduğu için son anda anlaşıldı bu aşılamam iptal oldu amliyat olacan dediler rapor almak için ameliyat olman gerekior ve zeynep kamil anadolu yaksaında sanırım tek tüp bebek yapan yer..devlet önce üç aşılamdan geçmeden tüpe geçirmiyor yani üç aşılama en son tüp hepsindede ayrı ayrı rapor çıkarıyorsun çok uğraştırıyorlar anlıcan ben ordan vazgeçtim artık başaramadım çünkü ameliyatı şart koşuyorlar ..ama sen bir kere olduğun için bir daha amliyat yapmzlar ama rapor için aşılamdan başlaman lazım ve bazı şartları var rapor için devletin..eşinin sperm sayısı 5 milyonun altında ise o zaman direk tüp yapıorlar...bir duyuma göre haydarpaşa numune de de rapor çıkarılıor duymuştum ama emin değilim.ayrıca marmara eğitim araştrma hastanesinde de ocak ayında tüp bebek bölümü açılacağı söylenior bende bekliorum bakalım oarayı ameliyatsız bu işlemi yapabilirsem ne iyi..ameliyattan çok korkuyorum bende rezerv azlığı oluyor hemççbenim fsh şu an 8.9 olursam daha da artar o..soğan suyu çok iyibende devam ediorum..dedğim yerleri bir araştr istersen

çok teşekkür ederim canım .benimde aklımda zeynep kamil vardı vazgeçtim.bir kere negatif aşılamam var,doktor rezerv azlıgından dolayı tüp demişti ama e2 sonucum yüksek oldugundan yapmıyor.medikalparkda prf.dr.sedat kadanalı var onunla konusmustum sen endometriozissin devlet bu hastalıgı olanda asılama şartı aramıyo demişti gel de bunu devletteki doktorlara anlat kabul ettiremessin akıllarında ne varsa onu uyguluyor,nerdeyse bir yıldır rapor için ugraşıyorum yaş34 zaman kısıtlı eşimde sorun yok tesleri gayet iyi eşimden dolayı rapor alamıyorum,banada biosteron dhae verip yolluyorlar.tüplerim acık oldugundan yine rapor alamıyorum. kartal eğitimve araştırma hastanesine gitmek istiyorum rapor veriyorlarmı bilgin varmı?

X