Endometriosis (Çikolata kisti)

Arkadaşlar herkese günaydın bende merak ediyorum macub kullanan var mı? benim ca 125 testimin sonucu 51 çıktı dr önemsemedi endo hastalarında bu normalmiş ve bu hastalığın çözümü yok dedi bununla yaşamasını ögren der gibiydi ayrıca tüp bebek tedavisi ilede çocuğun olmayabilir dedi ameliyat önermedi zaten bir kez olmuşsun dedi moralim çok bozuk Allah'tan ümit kesilmez yokdan var eden mucizeleri veren Allah inşallah dualarımız kabul olur hastalıktan kurtuluruz ve sağlıklı bebeklerimiz olur..

Bence doktorun çok kötü konuşmuş. Benim 3.5 cm sağ tarafta bir tane var. ca değerim 75. doktorum hiç belli olmaz kendi kendine de olabilir. 6. ayımızdayız. Henüz olmadı ama Allah kısmet ederse ben olcağına inanıyorum. Tüp bebekle de olmayabilir. Hiç bir sorunun olmasaydı da olmayabilirdi zaten. Bence bu kadar dert edilecek bir şey yok.

Herkese merhaba,

2007 Haziranında 6 cm'e yakın çikolata kistim olduğu görüldü, doktor 3 ay doğum kontrol hapı kullanmamı önerdi küçülür diye, ama küçülmediği gibi biraz da büyüdü. Ben de 2007 Eylül ayında laparoskopi oldum. 3. evre endometriyozis olduğunu söyledi doktorum ameliyattan sonra, o sıralar bekardım. İleride hamilelik düşündüğünde 6 ay normal yolla dene olmazsa tüp bebek dene hemen, aşılamayla filan zaman kaybetme demişti. Bu arada laparoskopi sonrası 4,5 sene hiç bırakmadan, ara vermeden düzenli doğum kontrol hapı kullandım tekrarlamasın diye. Gerçekten de bu süre zarfında çok şükür tekrarlamadı. Şimdi evliyim ve çocuk düşünmeye başladık. Nisan'dan beri deniyoruz bu ay 3.denemem..Henüz sonucu bekliyorum... Kendime Eylül sonuna kadar zaman tanıdım normal yolla olur belki diye... Kendi doktorum hemen rahim filmi demedi, önce bir dene bakalım dedi...Ama başka bir doktora danıştığımda bence önce çekelim görelim, ona göre düşünürsün zaman kaybetmezsin demişti...Ama bence bu işlerde insanın içindeki sesi dinlemesi ve psikolojik durum da çok önemli..Paniklemeyip biraz denemeyi tercih ettim... Benim gibi endometriyozis operasyonu seneler önce olmuş, tekrarlamayıp sonrasında hamile kalmış olan var mı??? Bakalım zaman ne gösterecek, umarım güzel haberler olur da burada sizlerle ve endometriyozisten muzdarip olanlarla paylaşırım :)

Benim arkadaşım var. Hem de eşi korunurken hamile kaldı :)

Amin çalışıyorum ama depresyonda gibi hissediyorum kendimi allahım beşka dert vermesin bu hastalıktandan kurtarsın hepimizi

Amin canım. Bence depresyona girmenin nedeni doktorun söyledikleri olmuş. Sen onları unut. Yumurtlamanı tespit etmeyi öğren. o günlerde ilişki olsun. 6 ay yada sen bilirsin 1 sene hala olmazsa o zaman bakarsın bir çaresine.

İnşallah yakında buraya gelip ç.kisti ile kendi kendine hamile kalınabiliyor yazacağım.

Benim bu ay olup olmadığı 4 gün içinde belli olacak. Arkadaşlar dualarınızı eksik etmeyin lütfen.

Amin canım. Bence depresyona girmenin nedeni doktorun söyledikleri olmuş. Sen onları unut. Yumurtlamanı tespit etmeyi öğren. o günlerde ilişki olsun. 6 ay yada sen bilirsin 1 sene hala olmazsa o zaman bakarsın bir çaresine.

İnşallah yakında buraya gelip ç.kisti ile kendi kendine hamile kalınabiliyor yazacağım.

Benim bu ay olup olmadığı 4 gün içinde belli olacak. Arkadaşlar dualarınızı eksik etmeyin lütfen.

Dualarım seninle inşallah olur bende bu gün bir bitki çayı içmeye başladım Allah şifasını verir inşallah 1,5 ay aç karnına içecekmişim tadı çık acı ama limonla içebildim iyi gelirse tavsiye ederim

arkadaşlar,
dün araştırırken şu topike rastladım. eski ama faydalı bilgiler içeriyor bizim için. okuyun isterseniz...
http://www.kadinlarkulubu.com/kadin-faktoru-kadin-infertilitesi/324506-endometriozis-beslenme.html

Canım çok teşekkğrler paylaşım için. Orda yazanları ben de bir çok yabancı siteden okudum. Aslında yapılmayacak şey değil. Ameliyat olmaktan daha kolay. Eşimle de paylaştım. Biz 3 ay yapacağız bunu. Kırmızı et yerine balık yiyeceğiz. Şekeri kesmek zor olacak ama onu da yaparım. Bence hep beraber yapalım

Dualarım seninle inşallah olur bende bu gün bir bitki çayı içmeye başladım Allah şifasını verir inşallah 1,5 ay aç karnına içecekmişim tadı çık acı ama limonla içebildim iyi gelirse tavsiye ederim

Eksik olma Makay çok sağol. Hangi bitki çayına başladın?

Eksik olma Makay çok sağol. Hangi bitki çayına başladın?

aktar hazırladı içinde hayıt tohumu ,aslan pençesi,civan perçemi ve bilmediğim bir kaç ot daha var bana dediğine göre kullan dr git küçülme mutlaka olur deneyenler tşk geliyorlar dedi benimde aklıma yattı bir de bunu deniyeceğim bakalım hayırlısı olsun zaten bir hafta içinde tekrar dr gideceğim kan testi, yapacak ora muayenede görülür değişmeler inşallah iyi gelir

Canım çok teşekkğrler paylaşım için. Orda yazanları ben de bir çok yabancı siteden okudum. Aslında yapılmayacak şey değil. Ameliyat olmaktan daha kolay. Eşimle de paylaştım. Biz 3 ay yapacağız bunu. Kırmızı et yerine balık yiyeceğiz. Şekeri kesmek zor olacak ama onu da yaparım. Bence hep beraber yapalım

canım eğer senin başka bulduğun bilgiler varsa buraya yazar mısın? yani ç.kisti olanlar için beslenme ile ilgili... mesela ananas kalmış aklımda o yazdığım topikten. biraz bilimsel yazıldığı için içindekileri toparlamak lazım aslında :)
mesela,
-kırmızı et-tavuk eti yasak
-antioksidan taşıyan şeyler yenmeli
-çay-kahve, kola v.s. kafein içeren şeyler yasak
-yumurtlama döneminde ananas yenecek
aklımda bunlar kalmış :)

aktar hazırladı içinde hayıt tohumu ,aslan pençesi,civan perçemi ve bilmediğim bir kaç ot daha var bana dediğine göre kullan dr git küçülme mutlaka olur deneyenler tşk geliyorlar dedi benimde aklıma yattı bir de bunu deniyeceğim bakalım hayırlısı olsun zaten bir hafta içinde tekrar dr gideceğim kan testi, yapacak ora muayenede görülür değişmeler inşallah iyi gelir

Canım bitki çayını alırken ne diyecek özel bir adi var mi yardımcı olurmusun kıstınız eritiyormus

hastalanmama az kaldı. ağrı kesicimi aldım eczaneden. doğum kontrol hapımı da aldım.
başlıcam adetimin ilk günü.
ama belim ağrımaya başladııı. sizdede adete yakın bel ağrısı yapıyormu arkadaşlar bu kistler?

adet oldum. ağrı kesicimi içtim uzanıyorum.
bugün kist için doğum kontrol hapına başlıyorum.
bakalım nasıl olcak kızlarr.

ben kistim olduğunu söyledim aktara oda karışım hazırladı özel bir ismi yok canım dün dr gittim dr durumun kötüleştiini söyledi zaman benim aleyhimeymiş moralimi çok bozdu yumurtalıklarımın durumu 42 yaşında gibiymiş aglamaktan harap oldum şuan işteyim ve çok kötüyüm rabbim vicdanlı indanlarla karşılaştırsın:KK43:

hastalanmama az kaldı. ağrı kesicimi aldım eczaneden. doğum kontrol hapımı da aldım.
başlıcam adetimin ilk günü.
ama belim ağrımaya başladııı. sizdede adete yakın bel ağrısı yapıyormu arkadaşlar bu kistler?

evet canım bende de olur bel agrısı şişlinlık olur ayrıca allah kolaylık versin

ben kistim olduğunu söyledim aktara oda karışım hazırladı özel bir ismi yok canım dün dr gittim dr durumun kötüleştiini söyledi zaman benim aleyhimeymiş moralimi çok bozdu yumurtalıklarımın durumu 42 yaşında gibiymiş aglamaktan harap oldum şuan işteyim ve çok kötüyüm rabbim vicdanlı indanlarla karşılaştırsın:KK43:

nerden anlamış yumurtalıklarının durumunu canım?
rahim filmimi çektirmiştin sen? kiste bakarak anlıyamaz çünkü.

Evet canım bende dün başladım yazz dogum kontrol hapına temmuzda tedavi başlayacak

bende 2 gündür içiyorum canım yasmin. Allaha çok şükür baş ağrısı yada mide bulantısı olmadı ben de...
iştah açıklığı da yok. tabi daha 2 gündür kullanıyorum. asıl bir kutu bitince değerlendiririm.
temmuzda bebek için mi tedaviye başlıyorsunuz canım?

bende 2 gündür içiyorum canım yasmin. Allaha çok şükür baş ağrısı yada mide bulantısı olmadı ben de...
iştah açıklığı da yok. tabi daha 2 gündür kullanıyorum. asıl bir kutu bitince değerlendiririm.
temmuzda bebek için mi tedaviye başlıyorsunuz canım?

evet canım tüp bebek için başlayacağız allahım herkese nasip etsin içinde bizlerede inşallah benim hormonlarımda problem var bakalım rabbim ol derse olcak inşallah dualarınızda benide unutmayın:)

Geçen ay gittiğim doktorum visanne adlı ilacın çikolata kisti tedavisi için çıktığını ve olumlu sonuç vereceğinin söyledi. 2 haftadır kullanıyorum. aranızda bu ilacı kullanıp olumlu sonuç alan var mı acaba?

X