Endometriosis (Çikolata kisti)

Selam arkadaşlar 24 temmuzda 8 cm çikolata kistim alındı laparoskopi ile 19 ağustosta da adet oldum ama 12. Gün bile ara ara kanamam devam ediyor endişelendim sizin böyle bir durum olmuşmuydu tam bitiyor temizim diyorum bir daha geliyor bu arada adetin ilk gününden itibaren doğum kontrol hapı kullanıyorum

Ovulasyon testi ve yumurta takibi yaptım olmadı nasip bilmiyorum ya

Kızlar geçen ay doktora gittim 4,5 cm çikolata kisti var bayramdan sonra ameliyat olman gerekiyor dediler bende umutsuzca belki iyi gelir diye soğan kürü yaptım az önce doktora tekrar kontrole gittim kistim 2 cm e inmiş lütfen deneyin ısrarla öneriyorum ondan öncede doktora gitmiştim yine kistin var demişlerdi o zaman hiçbir şey yapmadım yani soğan kürüyle geçtiğine eminim şimdi de bebek için incir kürüne başladım ben elimden geleni yapıyorum takdir Allahın kızlar

Bende bugün başladım soğan kürüne umarım banada şifa olur çok sevindim incir küründen sonra gelişmeleri bizede yazın olur mu

Oncelikle cok gecmis olsun .metak ettim amaliyat oldunuzmu nasil gecti amaliyat sonrasi sikinti yaratacak birseyler oldumu.ayni durumdan bende amaliyat hazirliklarina basladim devlet hastanesinde olacak ins.sizden bilgi almak isterim

selam arkadaşlar bende de çikolata kisti vardı son 7 yıldır çocuk için tedavi görüyorum
son bir yıldırda çikolata kistim oluştu ve fena ağrılarım oldu hergün
rahimde çok fazla sıkıntı var bende
neyse en son 22 ağustos da son umut olarak nöral terapi için doktora gittim
ve arkadaşlar ağrılarım geçti çok şükür
benim doktorum ömer soyak samsun çarşamba da
artık ilaç kullanmıyorum inşallah tamamen geçer belki sizlerede umut olur nöral terapi

Çok geçmiş olsun, Rabbim şifa versin inşallah.. Hsg filmi nasil cekiliyor acaba? Beni aydinlatirsaniz makbule gecer ..

Çok geçmiş olsun, Rabbim şifa versin inşallah.. Hsg filmi nasil cekiliyor acaba? Beni aydinlatirsaniz makbule gecer ..

Mrb, istanbulda oturuyorsaniz tavsiye edebilecegim bir merkez var sifir acisiz gecti benim ve narkoza anesteziye gerek kalmadan. Cok korkuyordum ama hicbir aci yasamadim.

Mrb, gecmis olsun sogam kurunu nasil yaptiniz

Oncelikle cok gecmis olsun .metak ettim amaliyat oldunuzmu nasil gecti amaliyat sonrasi sikinti yaratacak birseyler oldumu.ayni durumdan bende amaliyat hazirliklarina basladim devlet hastanesinde olacak ins.sizden bilgi almak isterim
Merhaba,
Öncelikle Allahtan sifalar diliyorum.. Ameliyat oldum. Benim kan değerlerim düşük seyrettiği için doktorum 3 gün hastanede tuttu. 1 günde çıkan arkadaşım da oldu.. Ameliyat sonrası çok ağrım olmadı. Hastaneden çıkınca evde 1 gece dinlendim sonra normal hayata geri döndüm. Rezervim fazla zarar görmemiş tüm rahim temizlenmişti ancak cikolata kisti benim bir tupumu tikamis maalesef baglandi.. eger laparoskopi olacaksaniz hic endise etmeyin stres yapmayin cabucak toparliyorsunuz.. iyiki bende laparoskopi tercih etmisim diyorum

Merhaba, hsg alttan rahime siringa uclarinda ince serum kanali gibi kanallar ile sivi verilerek cekiliyor. Biraz sancili ancak kisa suren bir islem.. sivinin tuplerden gecisi sirasinda adet sancisina benzer agri yasayabilirsiniz.. benim tuplerim gecen yil acik cikmisti sonradan bu kist bir tanesini tikamis..cok gecmis olsun..

Öncelikle çok gecmiş olsun bende 3 hafta önce 8 cm cikolata kistimi aldirdim.. adet tarihime 2 gün var ancak doktorum ameliyat sonrasi kontrolde sol tarafta yumurta gelistigini degerlendirmemiz gerektigini soyledi otrivelle catlatma iğnesi vuruldum beklemedeyim:) yani bende dogum kontrol hapi verir diye beklerken boyle oldu.. bu arada doktorum ilk adetin uzayacagini yogun olacagini bildirmisti yani sonucta o bolgeye mudahale ediliyor bence bu durumun normal ancak doktoruna bir danis icin rahat etsin..

Cok tesekkurler bilgi icin. Rabbim şifa versin insallah

Tekrar merhaba
Laparoskopi sonrasi adetiniz de agri oldu mu?
Ben ilk adetimiz bugun oldum cok agrili normal mi bu sizce? Ben agriyi yapan cikolata kisti saniyordum.. bugun agridan olucem
Sandim

Hiç vakit kaybetme hemen tedaviye başla cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…