Endometriosis (Çikolata kisti)

Ben de iki yumurtaliklarimda 5.5 ve 6 cm kistlerle laporoskopi amelytı oldum uzman bi doktrara oldm yumurtalk rezervm iyi olmasına rağmen düştü ama başkada çarem yoktu ağrılarım dayanılmaz haldeydi ve bu kistlerle tüp bebk yaptırmıştım tutmamastı şuan hala bekliyrm doğal yolla olmasını

Peki doktor sana başta söylemişmiydi azalabilir diye bana öyle birşey söylemedi kistler zarar veriyor asıl diyor

Peki doktor sana başta söylemişmiydi azalabilir diye bana öyle birşey söylemedi kistler zarar veriyor asıl diyor
Söyledi cnm hatta amelyt yapma taraftarı değildi iki sene bekledim ben amlyttan önce tüp bebek önerdi o da tutmadı kistler gebeliğe engel oluyor amlytta rezervi düşürüyor benm ağrılarım yaşayamaz hale getirdi beni günlerce hastane de kaldı amh değerine baktı sonra amelyt olmak zorunda kaldım cnm

M
Merhaba ben uzun zamandır buralara uğramıyorum. Hepimize geçmiş olsun.ben 2010 ve 2014 yıllarında laporoskopiyle ameliyat oldum.evet yumurtalık rezervini düşürüyor bu ameliyatlar.benim amh tahlilimde 0.5 ti.bilenler bilir.bu durumda tüp bebek bile önerilmiyor.dr.um senin rezervinde bu kadarmış dedi bende ilaca başlayıp (visanne)hayatıma devam ettim.3 aylık ara verilen dönemde 1 kez adet gördüm ve hamile kalmışım.allahın mucizesi çok.çok şükür plesenta previa total e rağmen sağlıklı bir kızım oldu. Ege Üniversitesi nde doğumunu yaptım.oradaki doç.dr.bile benim normal hamile kalmama mucize dedi.dilerim hepinize böyle mucizeler nasip etsin rabbim.geçmiş olsun.

Merhaba arkadaşım.

Ne zamn amlyt olcan cnm lavmadan hiç korkma hiç bişey yok onda hem soda veriyorlar hem lavma yapıyorlar soda içtikten snra tuvaletten çıkamıyosn
Canim ben çok korkuyorum.yucel beyi arayip randevu alicam ama cesaretimi toplayamiyorm .benim ki miyom.ama mesajlarınız çok faydalı.cok saolun tecrübelerinizi paylasiyorsunz.

Dıkişlerin kendiliğinden erdiğini okumuştum ama siz aldirmissiniz.gizli dikiş demişti bir Dr bana.ben yapıştırma yapıldığını okudum biyerde ama dr a sordum yapıştırma yok dedi bana.

Bende senin gibi çok korkuyodum cnm ama öncelikle kafanı dagitcak bişeyler yap düşünmemeye çalış mıyom kaç cm bide dikişı niye takıyorsun amlyt önemli olan dikiş aldırmada bişey yokki sen sonuca odaklan iylesmen için amelyt olcakssin cnm

Ameliyattan başlı başına korkuyorum.her aşamasından korkuyorum.benim açık olucak miyom büyük.dusunmekten sonuca bile odaklanamiyorum.

Canim ben ben hamilyedim 8 haftalik kalbi durdu kurtaj oldum . 2 hafta oluyor kurtaj olali
:-( çok geçmiş olsn cnm ya Rabbim sabır versin ama iyi yönden düşün cnm hamile kalabildin bak bence en yakın zamanda gene olucak bu sefer sağ salim kucağına alıcaksn inşallah

:-( çok geçmiş olsn cnm ya Rabbim sabır versin ama iyi yönden düşün cnm hamile kalabildin bak bence en yakın zamanda gene olucak bu sefer sağ salim kucağına alıcaksn inşallah
İnsallah canim benim . Çok zormuş çok kötü oldum 3 yıl sonra geldi o da gitti.

Kızlar benim dün iliskiden sonra sol kasığımda bi dolgunluk oluştu sanki yumirtaligimin içinde bilye var oturup kalkarken hareket ediyor hafif batıyor. Yumurtlama dönemindeyim onunla mi.alakali yoksa çikolata kıstım mi bunu yapıyor anlamadım. Çok önceden bi kez daha olmuştu ama o.zaman adet donemimdeydim Dr basit kist oluşmuş çikolata kıstini iteklemis demişti. Ama şimdi öyle. Olduğunu düşünmüyorum. Çikolata kisti iliskiden sonra kasikta böyle hareketlenme yapar mi

Ameliyattan önce doğal yöntemleri denediniz mi?

Ben holistik bir danışmandan destek aldım. 3 günlük açlık oruçları ve vajinal buhar banyolarıyla kistlerimi erittim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…