Endometriosis (Çikolata kisti)

Kızlar çikolata kisti gaz karın şişkinliği ve bel ağrısı yaparmı ağrılarım kistimemi bağlı acaba!? Dkh kullanınca geçiyor çünkü.

Yıllardır bu kistle yaşadığıma bakacak olursak,evet yapıyor diyebilirim...
Aynen doğum kontrol hapı kullanınca çok rahat ediyorum.
Ve ben bayramdan önce rahim filmi çektirdim,o gece ağrım oldu,ağrı kesici kesmedi.Dört büklüm acile gittim,ve yüksek enfeksiyondan hastaneye yatırdılar.Hatta eğitim araştırmaya gönderdiler ve bayram boyu hastanede yattım,14 gün...
Şimdi doktorumun verdiği vitamin haplarını kullanıyorum ve adetin 2. Günü tüp bebek için çağırdı...
Fakat psikolojim bozuldu bu süreçte,sonra ne yaparım bilmiyorum...

Devam etti kızlar bildiğimiz adet gibi 6 gün sürdü ilk üç günü çok yoğun kanama oldu korkudan bıraktım soğanı keşke 15 güne tamamlasaydım düşük MÜ diye panikledim saf gibi

Canım çok geçmiş olsun moralini yüksek tut bol bol dua et inş bebeğini sağlıkla kucağına alırsın. Ben daha yeniyim kist konusunu yeni öğrendim neler bekler beni bilmiyorum ama Allah yardımcımız olsun inşallah

Çok geçmiş olsn cnm ya çok iyi anlıyorum seni bende tüp bebekten sonra enfeksiyon kapım 1 hafta hastanede yatmıştim benmde piskoljm bozulmuştu inşallah bir an önce atlatırsın Rabbim yardımcın olsn önce sağlık sonra bebiş versn

Tüp bebekten sonra mı???

Ya ben şu an öyle bir durumdayım ki,eşimle ilişkiye girmekten korkuyorum,yine enfeksiyon kapıcam,hastaneye yatıcam,ya da ne bileyim zaten bu enfeksiyondan dolayı düşük oluyormuş.Kafam öyle karışık,öyle kötüyüm ki,eşime diyorum senden geçti bana,git bi test yaptır.Ne yapıcam böyle bilmiyorum...

14 gün hastanede yatmışın cnm antibiyotik serum vermişlerdir enfeksiyon geçmiştir inş öyle umuyorm cnm o kadar korkma yani en kötü azalmıştır enfeksiyon 14 gün az degil ama bende enfeksiyon hala var gbi geliyo bende kendim tekrr test yaptırmayı düşünüyorum bu sebepten cocgm olmalabilir diye ihmal etmemek lazm

Doktorlarda net bi açıklama yapmıyorki..

Mesela rahim filminde ılımlı hidrosalpenks yazıyor,doktor tüp bebek öncesi yumurta toplar,sonra tüple rahimin bağlantısını keseriz dedi.Ama bunu 2. denemede yapabilirim dedi.Yani önce denenecek,düşük olursa yapılacak o işlem... Zaten korkak ve takıntılı biriyim,hep bunu düşünüyorum...
Rahim filmini çeken yerle görüştüğümde,tüp girişindeki şişliğin sebebi enfeksiyonmuş...
Ne enfeksiyonmuş arkadaş dedim...
Sebebi ne hala bilmiyorum,elimdeki onkoloji raporunda hsg sonrası endometrit yazıyor.Pelvik enflamatuvar hastalık olabilir demişti görüntüleme merkezi,bunda da klamidya denen bir enfeksiyon sebep olabilir yazıyor nette,oda eşten geçiyormuş.Ne yapacağımı şaşırmış ve kafayı yemek üzereyim...

Dedigin gbi doktorlar pek açıklama yapmiyo ki ama sen çok stres yapmamaya çalış cnm öncelikle bide sana tavsiyem öncelikle enfeksiyon varsa hala onu tedavi ettir tüp bebek için acele etme cnku oda çok zor bi süreç maddi manevi hem kafanda soru işaretleri varsa başlama bnce

Âmiiiiiiinnnnn Allah-u teâlâ razı olsun. Darısı başınıza İnşaAllah. Evet takmamak çok zor ki ben de başaramıyordum bunu en sonunda doğal olacağına dair umudumu kesip tüp bebeğe yöneldim ve tedaviye baslayacagim zaman hamile kaldım.

Eşinizin gidip tedavi olması lazım yoksa asla enfeksiyonunun önüne geçemezsiniz ondan bulaşıyorsa eğer.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun Allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Bu karbonat kürü nasıl yapılıyor bilgi verir misiniz ben de denemek isterim

Âmiiiiiiinnnnn Allah-u teâlâ razı olsun. Kısaca şöyle söyleyeyim 1 bardak suya çay kaşığının ucunda karbonatı atıp karıştırıp içtim ben fakat farklı kullanım şekilleri var.Çikolata kisti için karbonat adlı başlıkta detaylı bilgi bulabilirsiniz. Facede de Kemal Milar diye bir adam var onun sayfasını detaylı inceleyin.

Evet okudum. Tüm şişenin içine karbonat karıştırıp hep onu kullanmak korkuttu. Siz sabah akşam mı içtiniz sürekli suyunuza kattınız mı? Ben sabah akşam olarak başladım. Ayrıca omega 3 ve beta glukan aldım. Sizin sayenizde umutlandım. Henüz bekarım evlenmeyi düşünüyorum önümüzdeki yaz nasipse. Sizin gibi mutlu haberler almayı çok isterim ...

Burda önemli olan ph değerini yüksek tutmak ilk başta sabah akşam kullandım sonra sadece sabah kullandım. Beta glukan da 40 gün kullandım sadece tabi yediğime içtiğime de dikkat ettim alkali beslenmeye çalıştım. Çok şükür Rabbim de nasip etti. Ben de 1 yıllık evliyken öğrendim kisti ve ikinci yılımızda evlât sahibi oluyoruz çok şükür. Evlendiğin zaman iyi bir kontrolden geç ve çocuk fikrini erteleme asla. Rabbim sana ve isteyen herkese nasip etsin İnşaAllah.

Amin inşallah çok teşekkür ederim

Eşinizin gidip tedavi olması lazım yoksa asla enfeksiyonunun önüne geçemezsiniz ondan bulaşıyorsa eğer.

Pazartesi günü tüp bebek merkezinden istenen tahlilleri yaptırmak için devlet hastanesindeki enfeksiyondan yatış yaptıran doktora gideceğim.Çok kalabalık oluyor ama aklımdaki soruları sormaya çalışacağım bakalım.Tabii oraya gidince aceleden hiç bişey gelmiyor aklıma,kağıda yazayım bari.İnşallah dikkate alır ve cevap verir...

Bu arada Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Togretmen

Kizlar merhaba , oncelikle Allah isteyen herkese saglikli bebisler nasip eder insallah.. Ben 2 yillik evliyim cikolata kistim oldugunu evlenmeden 5 ay once ogrendim. Kistim 5.5 cm iki yildir ayni boyutta. İlk doktorum bu kistle asla hamile kalamayacagimi hemen ameliyat olmam gerektigini soylemisti. Doktorumu degistirdim 1 yildir farkli doktora gidiyorum bu doktorum da 1.5 yil deneyelim dedi bu arada butun testler yapildi hsg tupler acik esimin sperm testi cok guzel her ay duzenli regl oluyorum ve yumurtlamam var ilk defa bu ay heyecanlandik testte ikinci cizgi silik cikmisti ama bugun regl oldum maalesef dogal yollardan hamile kalmak istiyorum doktorum tup bebek diyor 4 ay sonrasi icin..

merhaba arkadaslar,
benim hem sag hem sol yumurtamda 4 ve 7 milim buyuklugunde cikolata kisti vardi ilk tup bebek denemem de 7 tane yumurta toplandi ama sonuc basarisiz olunca kistlerin kuculmesi icin 15 gun ara ile lucrin depot yapildi ve 4 milim olan kist nerdeyse kayboldu 7 olan da yaklasik 4 oldu ayrica histeroskopi yapildi rahim icinde tutunmayi kolaylastirabilmek icin cizikler atildi..doktorum kistler tekrar buyumeye baslamadan hemen ikinci tup bebek denemesine gecmeyi uygun gordu ve yumurta olusturmak icin daha fazla ilac kullanildi 6 tane yumurta toplandi ama maalesef ikinci deneme de basarisiz oldu..simdi kistler tekrar buyuyecek bu berbat bir kısır döngü biraz da dogal yöntemler arastiracagim bu illetten kurtulmak icin..

Benimde 2 taraflı 5 cm çikolata kistim var rezervim iyi çok şükür.3 yıldır olmuyor..Agustos ta tüp bebek denedik olmadı yumurta kalitem ortaymış kistten dolayı yanlız tutmama nedeni bu değilmiş morfoloji 1 eşimin o yuzden
Allahım tez zamanda yuzumuzu guldursun çok zor bi imtihan

Arkadaşlar bence hiç üzülmeyin. Benimde iki yumurtalığımda çikolata kistlerim vardı 4 ve 5 cm diğerinde doktor asla hamile kalamazsın dedi doktoru değiştirdim diğeri bir sene dene dedi hiçbir ilaç vermedi. Iki ay soğan kürü denedim ve şu An 8 buçuk aylık hamileyim. Asla karamsarlığa düşmeyin Allah büyük sadece isteyin...

Merhaba bende de sağda ve solda 5,5 cm var aynı kararı bende vermek üzereyim 2doktora gittim kesinlikle açık ameliyattan bahsetmedi hatta artık açık ameliyat yapmak önermek saçma laparoskopi varken o eskidendi filan gibi laporoskopi daha güvenilir galiba bende korkuyorum bilen uzman birisi nin yapması gerekirmiş laparoskopiyide çok korkuyorum bende yumurtalık rezervinin azalma ilhimali varmış doktor bunu söylemiyor kesinlikle ama ben korkumu dile getirdiğimde kistler daha çok zarar verecek bu gidişle diyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…