Endometriosis (Çikolata kisti)

arkadaşlar merhaba bende çikolata kistiyle hamile kaldım 5,5 aylıkken kistten dolayı erken doğum yaptım malesef sonrasında açık ameliyat oldum nisan ayında şimdi kistim tekrarladı bu perşembe drum tekrar bakıp karar verecek .çoçuk istiyorum ama kistle hamile kalmak istemiyorm
:KK43: geçmiş olsun. Kistin kaç cmdi ki erken doğuma sebep oldu

Yumurtalığa yakın kistler hamileliğe engel değil derken ne demek istedim cnm
Canm yumurtalığı tamamen kapatmıyorsa hamile kalınabiliyor
Yumurtalığa yakın kistler hamileliğe engel değil derken ne demek istedim cnm
Özür dilerim arkadaşım.yaa yumurtalığa uzak kistler yazmak istemiştim hoş Rabbim nasip edicek olduktan sonra uzak yakın farketmiyorda Rabbim hepimize nasip etsin inşallah

Canm yumurtalığı tamamen kapatmıyorsa hamile kalınabiliyor

Özür dilerim arkadaşım.yaa yumurtalığa uzak kistler yazmak istemiştim hoş Rabbim nasip edicek olduktan sonra uzak yakın farketmiyorda Rabbim hepimize nasip etsin inşallah
Anladım cnm. Benimde iki yumurtalığımda da kist var ama tamamen kaplamış demedi hiç dr. İnşallah öyle değildir. Ekimde aşı denicem inşallah olur. Rabbim tüm isteyen kadınlara nasip etsin

Çok büyükmüş canım. Şimdi daha küçüktür muhtemelen, inşallah bu sefer sağlıklı bi gebelik yaşarsın. Birazda nasip meselesi. Bi tanıdığım 16 cm kistle gebe kalmış ama çikolata değil. Kaç dr a gittiyse hemen aldır demişler ama o aldırmadı şuan bebeği 6 aylık. Allah nasibe evlat yazdıysa oluyo. İnşallah bizler de anne olmayı tadarız..

Anladım cnm. Benimde iki yumurtalığımda da kist var ama tamamen kaplamış demedi hiç dr. İnşallah öyle değildir. Ekimde aşı denicem inşallah olur. Rabbim tüm isteyen kadınlara nasip etsin
Nasipten öteye yol yok arkadasım bunca kistle hamile kalan insan varken cokta ümitsiz olmamak lazım bende ilk bebeğime kist ameliyatından sonra hamile kaldım ama ikinci için üç yıldır bekliyorum önümüzdeki ay tedaviye başlicam büyük ihtimalle aşı denenecek bizede eşimde de sperm hızı düşüklüğü var Rabbim önce olmayanlara sonra bana ve tüm isteyenlere hayırlı evlatlar nasip etsin

Nasipten öteye yol yok arkadasım bunca kistle hamile kalan insan varken cokta ümitsiz olmamak lazım bende ilk bebeğime kist ameliyatından sonra hamile kaldım ama ikinci için üç yıldır bekliyorum önümüzdeki ay tedaviye başlicam büyük ihtimalle aşı denenecek bizede eşimde de sperm hızı düşüklüğü var Rabbim önce olmayanlara sonra bana ve tüm isteyenlere hayırlı evlatlar nasip etsin
Benimde eşimde yapı bozukluğu var. Bakalım nolcak.. inşallah Allahım tüm isteyenlere nasip etsin.

Visanne 2mg kullanıyorum. Hergün alarm kuruyorum aynı saatte içmek için. Dün de aldığıma eminim ama bugün Salı dozu aynı yerinde duruyor :KK43:
Bu tür haplarda aynı anda iki doz alınmaz diye biliyorum prospektüsünde aynı gün içerisinde birden fazla doz almayınız yazıyor ama unuttuğunuz birkaç doz varsa hatırlar hatırlamaz için de yazıyor.
Tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi lütfen içeyim mi içmeyim mi :KK43:

Amin cnm ya bende çikolata kisti ameliyatı oldm 3 ay önce doğal yolla olmasını bekliyoruz ama hala yok senin de cikolata kisti miydi ve amelyttan kaç ay sonra bebEğin geldi:)

Visanne 2mg kullanıyorum. Hergün alarm kuruyorum aynı saatte içmek için. Dün de aldığıma eminim ama bugün Salı dozu aynı yerinde duruyor :KK43:
Bu tür haplarda aynı anda iki doz alınmaz diye biliyorum prospektüsünde aynı gün içerisinde birden fazla doz almayınız yazıyor ama unuttuğunuz birkaç doz varsa hatırlar hatırlamaz için de yazıyor.
Tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi lütfen içeyim mi içmeyim mi :KK43:

İçmeyin bence, bir tane icmeseniz ne olacak sanki, sıkıntı yapmayın kendinize, bende kullanmiştim.siz memnunmusunuz

Bence bu kadar panik ol ayın. Kaldığınız yerden devam edin. Bende uzun süre kullandım ama unuttugum günde oldu ve öyle saat kurarak falan içmiyordum. Bana iyi gelmişti kistlerim küçülmüştü D _Depply_

Amin cnm ya bende çikolata kisti ameliyatı oldm 3 ay önce doğal yolla olmasını bekliyoruz ama hala yok senin de cikolata kisti miydi ve amelyttan kaç ay sonra bebEğin geldi:)
Üç ay menepoz uygulandı ilk adetimden sonra gebe kalmışım öğrendiğimizde iki aylık olmustu bebisim ahhhhh ne güzel günlerdi umarım tekrar tekrar yasarız bu duyguları Allahım hepimize nasip etsin

Üç ay menepoz uygulandı ilk adetimden sonra gebe kalmışım öğrendiğimizde iki aylık olmustu bebisim ahhhhh ne güzel günlerdi umarım tekrar tekrar yasarız bu duyguları Allahım hepimize nasip etsin
Amin cnm beni geçici menapoza sokmadilar amelyttan sonra 3 ay geçti inş benmde senin gbi olur hemn hamile kalırım ya

Kızlar bende çikolata kisti, rahim dışında miyom, tüplerimde hidrosalpenks, rahimde polip var. Ameliyat olmam gerekiyor. Hem laparoskopi hem histereskopi. Hepsi Alınacak. Çok korkuyorum ameliyattan. Riskli bir ameliyatmıdır? Ameliyat olan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

İçmeyin bence, bir tane icmeseniz ne olacak sanki, sıkıntı yapmayın kendinize, bende kullanmiştim.siz memnunmusunuz

7 eylülde başladım,3 ay kullanmam gerek,3 ay sonra kontrol.Ama hemşire olmama rağmen ultrasona girip baktırmaya korkuyorum :KK43: Onun dışında yan etkilerini pek görmedim çok şükür şimdilik.
Size faydalı gelmiş miydi :KK43:

Arkadaşlar bugün adetimin 3. Günü sabahtan beri karnımda özellikle kasiklarimda ağrı var ama adet ağrısı gibi değil. Öksürürken hatta yürürken bile ağrıyor. Çikolata kisti bu tip ağrı yapıyor mu sizde de adetin son günlerinde. Her ay olmuyor ama bazı aylar oluyor

Arkadaşlar bugün adetimin 3. Günü sabahtan beri karnımda özellikle kasiklarimda ağrı var ama adet ağrısı gibi değil. Öksürürken hatta yürürken bile ağrıyor. Çikolata kisti bu tip ağrı yapıyor mu sizde de adetin son günlerinde. Her ay olmuyor ama bazı aylar oluyor
Benim sağ kasığım ağrıdığında böbreklerimi üşütmüşümdür falan diyordum.Hiç öyle ağrı yaşamadım ama çikolata kisti aşırı şiddette ağrı yapıyor diyorlar

X