Endometriosis (Çikolata kisti)

Merhaba kader arkadaşlarım ben 6 yıllık evliyim başından beri Bebek istiyoruz ama olmuyor önceden bir sorun bulamıyorlardı şimdi çikolata kisti var dediler 2 yıldır doktora gitmiyordum başlangıcı ne Zaman bilmiyorum bu kist Hakkı'nda bilgim çok ve hep başıma gelmesinden korkardım sonunda oldu nolur bu kiste rağmen hamile kalan varsa yazsın

Birde üstüne prolaktin hormonum yüksek çıktı arkadaşlar biz de bigün anne olabilecek miyiz koskoca 6 yılı devirdim evlat hasretiyle kardeşim yeni evlendi şimdi hamile

Birde üstüne prolaktin hormonum yüksek çıktı arkadaşlar biz de bigün anne olabilecek miyiz koskoca 6 yılı devirdim evlat hasretiyle kardeşim yeni evlendi şimdi hamile
Üzülme arkadaşım. Bu iş nasip kısmet işi. Benim çevremde de bir tek benim Çocuğum olmadı. Herkes çok kolay hamile kaldı. Bendede çikolata kisti var. Önceleri hep olur dediler, bu kist engel değil gebeliğe dediler ama 2 sene sonra Dr a gidince 1 de miyom olduğunu öğrendim. MR da göründü. Bence Dr undan hemen bir MR ve rahim filmi iste. Beklemek zaman kaybı

Rahim filmini çektirmiştim 2 yıl önce Can'ım hatta o Zaman prolaktin çok yüksek diye beyin mr ı da çektirmiştim ikiside temiz çıkmıştı bu çikolata kisti ne Zaman oluştu bilmiyorum en son doktora 2 yıl önce gittim çünkü

Anlıyorum. Sanırım tüplerin açık. Benim Bahsettiğim MR pelvik MR diye geçiyor

Tüplerde sorun yoktu o Zaman ama üzerinden 2 yıl geçti bir de üstüne çikolata kisti eklendi o bahsettiğin mrı ilk kez duydum hiç yapmadılar canım

Arkadaşlarım, kaderdaşlarım çikolata kisti olan birinin uzun süre hastaneye kontrole gitmeme gibi bir lüksü yok bu sinsi bir hastalık hiç umulmadık bir anda ortaya çıkıp büyüyor, onun için lütfen bütün kontrolleri düzenli yaptırın ertelemeyin. Kistinin boyutu küçük olan arkadaşlar kistin boyutundan çok yaptığı tahribat önemli onun için bütün hormon tahlillerinizi yaptırın. Bunları yaşadıklarıma dayanarak söylüyorum, yeni arkadaşlar geçmiş yazıları okursanız neler yaşadığımı görürsünüz. Asla umudumuzu kaybetmeyin,Rabbim Ol deyince hiçbir şey engel olamaz. Rabbim hepinize tez vakitte hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin İnşaAllah, hep dualarımdasınız.

Naptin cnm neye karar verdin ameliyat olcakmisn
Canım birkaç Dr a daha gittim. Yumurtamın 1 tane olduğunu öğrendim ultrason ile amh ve rahim filmi istediler. 1 Dr dışında gittiğim diğer Dr lar ameliyat-ı önermiyorlar. Rahim filmi ve amh ye göre tüp yaparız diyorlar. Hakkımda Hayırlısı artık. Senin nasıl gidiyor?

Nasl bi tane yumurtan olduğunu öğrendin tek taraftami diğerini amlyttami aldılar haberin yokmuydu cnm ? İnşallah iyi sonuçlar alırsın cnm tüp bebekle olur Allahn izniyle

Bende amlyttan sonra ikinci ay gene adet oldum yumurtalklar düzelmeye başlamış 6 ay beklicez dedi doktr olmazsa tedavi görcem cnm

Nasl bi tane yumurtan olduğunu öğrendin tek taraftami diğerini amlyttami aldılar haberin yokmuydu cnm ? İnşallah iyi sonuçlar alırsın cnm tüp bebekle olur Allahn izniyle
Yumurtalık değil canım. Yumurta sayıma bakmak istedi de. Bakınca da 1 tane yumurta görünüyor. Büyük ihtimal amh düşük çıkacak dedi

Yumurtalık değil canım. Yumurta sayıma bakmak istedi de. Bakınca da 1 tane yumurta görünüyor. Büyük ihtimal amh düşük çıkacak dedi
Ay çok şükür cnm benmde gecen ay tek yumurtam vardi kaliteli olmasi onemli cnm nerden biliyo düşük çıkçağnı belki çok düşük değildir ya bende ameliyat oldm iki taraftan kistler temizlendi düşmüş baya ama gene de doğal olabilir dedi bende çörek otu bal tarcin yapıyorm kalitesi artsin diye

A
arı sütü kullan bence arkadaşım. Bana Dr ARI sütü önerdi onu kullanıyorum yumurta kalitesi için. Sende sor Dr Una . Öyle kullan. Ama çok faydaları var ARI sütünün

Sana nasıl ameliyat dediler hemen, belki seninde tüp bebek ile daha çabuk olurdu.

Sana nasıl ameliyat dediler hemen, belki seninde tüp bebek ile daha çabuk olurdu.
Hemen demediler ztn cnm benm ağrılarım dayanlmaz haldeydi tek başıma dışarı çıkamaz hale geldim adet dısında da ağrılarım oluyodu 2 sene bekledim tüp bebek yaptırdım tutmadı en sonunda.doktr başka yapak bise yok dedi amlyt oldm cnm

Anladımcanım. Hayırlısı olsun arkadaşım. İnşallah hepimiz en kısa zamanda Rabbimin izniyle anne olabiliriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…