Endometriosis (Çikolata kisti)

Geçici menepoz üç ay menepoz uygulandı ilk adetimden sonrada hamile kaldım canım kafamı rahatlatmıştım o sıra ev falan taşıyordum iş güç derken hoooopppp hamile kalmışım anlicağın
Ay ne güzel ya inş bende senin gibi olurum adet oldum yeni bitince hemen hamile kalırım inş:-D

Geçici menepoz üç ay menepoz uygulandı ilk adetimden sonrada hamile kaldım canım kafamı rahatlatmıştım o sıra ev falan taşıyordum iş güç derken hoooopppp hamile kalmışım anlicağın
Rabbim bize de nasip eder ınsalalh şu an adetim 5 gün geçti ama artk test yapmayada korkuyorum bekliyecegim hep geçiyor hep düzensiz zaten Allah bi gün bekleyislerimizi sonlandirir ınsallah

Merhaba arkadaslar bende sag tarafta 4 cm kist vardi. Bende cok sıkıntı yaptim. Tedaviye basladik dogum kontrol hapi içtim falan derken 2.6 cm kadar düştü daha sonra doktor bana klomen verdi ancak bu ilaci verdiginde prolaktin degerim 60 dı ve doktorum bunu atlamisti. Neyse tekrar gittigimde ise dr bana yeni bir kist var dedi ve sol tarafimdaydi baya moralim bozulmustu tekrardan test yaptik yine prolaktin degerim yuksekti ve 83 dü doktor yine bana klomen verdi ve ben sordum prolaktin degerim cok yuksek diye aaa dedi ve hemen prolaktin degerimi kucultmek icin ilac verdi cok kötü olmustum doktor hatasi yuzunden 2. Kistim olmustu. Daha sonra 15 sonra gittim normale dondu prolaktin ve adet olunca gel dedi bir dahada hastaneye gitmedim. Ve 2. Ayimda hamile kalddimmmmmmm. Üzerine düşmedim ve günleri falan hesaplamadim. Adet olayim dr gidecem derken hamiş oldugumu ogrendim. Rabbim cok şükürler olsun. Allah her isteyene versin

MERHABA.
Ben subat ayinda bebegimi kayip ettim 11 haftalikken kalbi durdu ve mecbur kurtaj oldum. Benim sag yumurtladigim nur topu gibi bir kistim var (cikolata kisti deniyor turkce galiba ) bende endometriozis var. 6 ay oldu bebek istiyoruz tekrardan. Benim psikolojim bozulmaya basladi her ay husrana ugramaktan. Bu ayda adet gunumde bhcg 4dun altinda cikti adettim 4gun gecikti bugun tekrar kan testi yaptirdim yine 4 un altinda diyor . Ve ben adet olucakmis gibi hissetmiyorum. Sonuc beni cok uzdu cunku kayip ettiğimiz bebegimiz bu gunlerde dogucakti . Ne olur bana bi teselli verin. Ve sizce hamile miyim sansim var mi daha? Ve bu ay sag taraf kistin oldugu yerdenyumurtluycaktim. Lutfen cabuk cevap verin yardima ihtiyacim var.

FSM- senin adina cok sevindim ben fransadayim burdaki doktorlarim ameliyat etmek istemiyorlar ve oncelik hamilelik diyorlar bana hic ilac tedavisi onermediler. Bir profesor var avrupada katinda taniniyormus jinekologum ona gonderdi. Oda ben cok severim ameliyat etmeyi ama gerek yok 4santimlik kiste diyor .kendiliginden hamile kalirsin dedi ve kaldim ama kalbi durdu

MERHABA.
Ben subat ayinda bebegimi kayip ettim 11 haftalikken kalbi durdu ve mecbur kurtaj oldum. Benim sag yumurtladigim nur topu gibi bir kistim var (cikolata kisti deniyor turkce galiba ) bende endometriozis var. 6 ay oldu bebek istiyoruz tekrardan. Benim psikolojim bozulmaya basladi her ay husrana ugramaktan. Bu ayda adet gunumde bhcg 4dun altinda cikti adettim 4gun gecikti bugun tekrar kan testi yaptirdim yine 4 un altinda diyor . Ve ben adet olucakmis gibi hissetmiyorum. Sonuc beni cok uzdu cunku kayip ettiğimiz bebegimiz bu gunlerde dogucakti . Ne olur bana bi teselli verin. Ve sizce hamile miyim sansim var mi daha? Ve bu ay sag taraf kistin oldugu yerdenyumurtluycaktim. Lutfen cabuk cevap verin yardima ihtiyacim var.
Aynı durumdayım canım cok zor Rabbim bu zor imtihaninda hepimize bol bol sabrinida ihsan eylesin inşallah en kisa zamanda kucaklarimiz dolar bu hastalık psikoloji bırakmıyor insanda gene de dua etmekten başka bir çaremiz yok napalım

FSM- senin adina cok sevindim ben fransadayim burdaki doktorlarim ameliyat etmek istemiyorlar ve oncelik hamilelik diyorlar bana hic ilac tedavisi onermediler. Bir profesor var avrupada katinda taniniyormus jinekologum ona gonderdi. Oda ben cok severim ameliyat etmeyi ama gerek yok 4santimlik kiste diyor .kendiliginden hamile kalirsin dedi ve kaldim ama kalbi durdu
Keşke canım keşke bende de 5 ve 2 ser cm lik 2 ader var aynen benim doktorumda ameliyat a yanasmiyor tüp bebek ve ya normal yollardan gebelik diyor

Bakalim tekrar profesorle rdv almam gerek ve tekrar MR cekinicem o ne derse onunla devam edicez tedaviye. Insallah rabbim cocuk isteyen herkese nasip eder hayirlisindan saglikli sihhatlisinden. Benim iki ablaminda cocuklari yok kac yildir evliler ve onlarin hic bir sorunu yok. Zaten hep bir korkum vardi onlardan dolayi simdi bu cikinca ve basta doktorlar zor cocuk sahibi olursunuz kisirlik riski var deyince ve bunu evlenmeden bir hafta ogrenince insan çok uzuluyor. Bence stressden sikintidan olmuyor birazda.

Bakalim tekrar profesorle rdv almam gerek ve tekrar MR cekinicem o ne derse onunla devam edicez tedaviye. Insallah rabbim cocuk isteyen herkese nasip eder hayirlisindan saglikli sihhatlisinden. Benim iki ablaminda cocuklari yok kac yildir evliler ve onlarin hic bir sorunu yok. Zaten hep bir korkum vardi onlardan dolayi simdi bu cikinca ve basta doktorlar zor cocuk sahibi olursunuz kisirlik riski var deyince ve bunu evlenmeden bir hafta ogrenince insan çok uzuluyor. Bence stressden sikintidan olmuyor birazda.
OLABİLİR canım. Haklısın stres çok etken . Ama bunu nasıl atabiliriz bilmyorum .

Valla bana hipnoz tavsiye etti bir doktor. Cunku artik depresyona giricem cok kafama takiyorum bu aralar. Her adet oncesi o stressi yasamasam bana yeter. Ben sanki bosverince basaricakmisim gibi geliyor.

Bu endometriozis agrilari icinde akupunktur iyi geliyormus birisi soyledi. Sogan kurunu bir bucuk ay ictim hamile kalinca devam etmedim. Simdi tekrar basladim. Simdi adet oldum biraktim bitince devam.

Bu endometriozis agrilari icinde akupunktur iyi geliyormus birisi soyledi. Sogan kurunu bir bucuk ay ictim hamile kalinca devam etmedim. Simdi tekrar basladim. Simdi adet oldum biraktim bitince devam.
Canım başın sağolsun öncelikle, rabbim. Öyle bi acıyı tekrar yaşatmasın.
Soğan suyuda rahmi temizlediği için gebelikte önerilmiyor, açıkcası çikolata kistine etkisi olduğunuda düşünmüyorum. Burada da 5 cm in üzerindekilere ameliyat yada laparaskopi öneriliyor. İlaç, iğne tedavisi, Aşılama, tüp bebek sırasıyla önerilebiliyor. Ama önemli olan bence hayatımızın merkezine koymamak olacak mı düşüncesini.
Düşündükçe insan dahada bunalıyor ve bir kısır döngüye giriyor.
Kafa rahatlayınca hormonlarda rahatlıyor sanki.
İnşallah rabbim tez zamanda nasip etsin

Soylediklerinin hepsi dogru. Sagol Allah razi olsun hipnoz yaptiricam insallah ise yarar. Cunku bunaldim bebek konusu yuzunden tek basima kafamdan atamiyorum yardim alicam doktorum onerdi.

Ben psikologa gittim geçen ay ama pek faydası olmadı çok takinti yapmışım ilaç versem gebelik istiyosun veremem dedi passiflora adlı bi surup verdi o da fayda etmedi zaten dua edip Allaha sığınip rahatlamaya calsyrm elden başkada bişe gelmiyor zaten Rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun

Kızlar ben bugün Dr a gittim ana iyi haberlerle dönemedim. Çikolata kistime bir de miyom eklenmiş. Anlayacağınız SOĞAN suyu, imuneks ve balık Yağı hatta karbonat bende işe yaramamış. Ca 125 yaptırdım 37.5 çıktı. O düşmüş mesela. Daha önce 101 çıkmıştı. MR istedi. Ona göre karar verecek. Ama büyük ihtimal ameliyat diyecek. Miyom olmasa iyiydi dedi.

Kızlar ben bugün Dr a gittim ana iyi haberlerle dönemedim. Çikolata kistime bir de miyom eklenmiş. Anlayacağınız SOĞAN suyu, imuneks ve balık Yağı hatta karbonat bende işe yaramamış. Ca 125 yaptırdım 37.5 çıktı. O düşmüş mesela. Daha önce 101 çıkmıştı. MR istedi. Ona göre karar verecek. Ama büyük ihtimal ameliyat diyecek. Miyom olmasa iyiydi dedi.
Hadi ya :-( üzüldüm valla ya soğan suyu içmene rağmen miyom çıkmış:-( yumurtalk rezervine bakıldımı cnm

X