Endometriosis (Çikolata kisti)

Arkadaşlar merhaba. Cuma sabah 8.30 da girdim ameliyata saat 12 de çıktım. Kapalı yapılacaktı fakat ameliyat esnasında açığa dönmüş çünkü kistler ultrasonda ve Mr'da göründüğünden çok daha büyükmüş biri 12.5 biri de 6.5 dm. Bir de kitle varmış içimde onu da alıp inceletmiş doktor sonuç temiz çıkmış çok şükür. Şuan hastanedeyim pazartesi çıkacağım inşallah. Umarım Rabbim bir daha yaşatmaz bu durumu ve hayırlı evlatlar nasip eder hepimize.
Cok gecmis olsun gozun aydin kurtuldun insallah hemen toparlanirsin ve tez vakitte anne olursun

Arkadaşlar merhaba. Cuma sabah 8.30 da girdim ameliyata saat 12 de çıktım. Kapalı yapılacaktı fakat ameliyat esnasında açığa dönmüş çünkü kistler ultrasonda ve Mr'da göründüğünden çok daha büyükmüş biri 12.5 biri de 6.5 dm. Bir de kitle varmış içimde onu da alıp inceletmiş doktor sonuç temiz çıkmış çok şükür. Şuan hastanedeyim pazartesi çıkacağım inşallah. Umarım Rabbim bir daha yaşatmaz bu durumu ve hayırlı evlatlar nasip eder hepimize.
Colk geçmiş olsun kardeş sevindim uyu olmama en yakin zaman da atlatirsin ameliyat agriligini ve hamile oluveriirsin inşallah acil sifalalaaar

İnsallah sizin tekrarlamaz o duygu cok kotu evet on cm di kistim patladi acil ameliyat oldum simdi tekrarladi ve iki tane
İnsallah sizin tekrarlamaz o duygu cok kotu evet on cm di kistim patladi acil ameliyat oldum simdi tekrarladi ve iki tane
Cnm kistin ne kadar süre sonra tekrarladı ilaç kullandın mı..

Çok sağ olasın canım. Evet kesinlikle iyi ki olmuşum neler varmış içimde bağırsağıma da yapmışmış yani ultrason da Mr de tam sonuç vermiyor bunu çok iyi anladım ve Rabbime şükür ki daha kötü bir şey olmadan farkettik. İnşallah tez vakitte iyi olup gebe kalırım. Sen de en kısa zamanda gebelik müjdeni verirsin inşallah.
Burdan cikolata kisti olan tum arkadaslarada bunu söylemiş olalim.bazi kistler oyle sinsi buyuyor ki dedigin gibi ne mr nede ultrason kesin teshis koyamiyor.en dogrusu eger gerekliyse ve hasta uygunsa ameliyat olmak.ilk anda insan korkuyor ama bunun ilacla tedavisi cok uzun sürüyor bazende tam çözüm olmuyor.laparoskopi cok kolay bi ameliyat kist küçükken aliniyor.buyudugu zaman is zorlaşıp sende oldugu gibi açık oluyor.ve eger gebelik isteniyorsa ameliyat isi biraz daha kolaylastiriyor. Bence sen en dogrusunu yaptin.çabucak iyilesirsin inşallah. Rabbim sifa versin.

Burdan cikolata kisti olan tum arkadaslarada bunu söylemiş olalim.bazi kistler oyle sinsi buyuyor ki dedigin gibi ne mr nede ultrason kesin teshis koyamiyor.en dogrusu eger gerekliyse ve hasta uygunsa ameliyat olmak.ilk anda insan korkuyor ama bunun ilacla tedavisi cok uzun sürüyor bazende tam çözüm olmuyor.laparoskopi cok kolay bi ameliyat kist küçükken aliniyor.buyudugu zaman is zorlaşıp sende oldugu gibi açık oluyor.ve eger gebelik isteniyorsa ameliyat isi biraz daha kolaylastiriyor. Bence sen en dogrusunu yaptin.çabucak iyilesirsin inşallah. Rabbim sifa versin.

Çok Haklısın canım sürekli dikkat etmek gerek bunu çok iyi anladım. Bundan sonra daha dikkatli olacağım inşallah. Dediğin gibi laparoskopi kolay bir ameliyat ki ben de öyle olacaktım fakat ameliyat esnasında işler değişmiş ve açık ameliyata dönmüş. Vardır bunda da bir hayır inşallah diyorum ve Rabbime sığınıyorum. Mevlâ bir daha yaşatmasın.. Bu arada doktor sen bu kistlerle hayatta hamile kalamazdın dedi. İnşallah güzel haberleri veririz en kısa zamanda.

Çok Haklısın canım sürekli dikkat etmek gerek bunu çok iyi anladım. Bundan sonra daha dikkatli olacağım inşallah. Dediğin gibi laparoskopi kolay bir ameliyat ki ben de öyle olacaktım fakat ameliyat esnasında işler değişmiş ve açık ameliyata dönmüş. Vardır bunda da bir hayır inşallah diyorum ve Rabbime sığınıyorum. Mevlâ bir daha yaşatmasın.. Bu arada doktor sen bu kistlerle hayatta hamile kalamazdın dedi. İnşallah güzel haberleri veririz en kısa zamanda.
Benim doktorumda öyle demişti. En onemliside benim her iki tupumde tikaliymis.doktorlara göre suan icin hic bir engelimiz kalmadi.artik bundan sonrasi Allahin bilecegi iş. Çok çok dua edelim.hakkimizda hayirlisi neyse onu versin inşallah. .

Geçmiş olsun, umarım bir daha tekrarlamayacak şekilde kurtulmuş olun.

Dun aksam esimle otururken bir anda sag tarafima dayanilmaz sanci girdi apar topar kadin dogum hastanesine gittik kistim bir taneyken iki tane olmus ve kanama yapiyolarmis doktor ara ara boyle kanamalar olur dikkat edeceksiniz kendinize dedi ve gebe degilmisim cok uzuldum ya nerden nasil buluyo beni anlamiyorum ki kist patliyo ameliyat oluyorum tekrarliyo birken iki oluyo yoruldum artik ugrasmayacam ne kist icin ne cocuk icin rabbim ne gosterirse bekleyecem gece sabaha kadar gozlem altinda kaldim insallah benim yasadiklarimi yasamazsiniz
Geçmiş olsun, umarım şimdi iyisinizdir.

Çok geçmiş olsun. Bende kurtulurum inş banada kapalı dediler bakalım korkuyorum birazda açıkçası. En kısa zamanda iyileşirsiniz inş Allahım bütün isteyen herkese sağlıklı bebek nasip etsin ins..

Çok geçmiş olsun. Bende kurtulurum inş banada kapalı dediler bakalım korkuyorum birazda açıkçası. En kısa zamanda iyileşirsiniz inş Allahım bütün isteyen herkese sağlıklı bebek nasip etsin ins..
Çok teşekkür ederim, ben de korkuyorum ameliyat öncesi ki bu normal zaten ama inanın iyi ki oldum diyorum Allah korusun ya içeride daha büyük zararlar açsaydı. İnşallah sizde biran önce ameliyatınızı olup önce sağlığınıza sonra da bebişinize kavuşursunuz.

X