Endometriosis (Çikolata kisti)

Seninki küçükmüş canm ne zaman öğrendin olduğunu ve soğan suyu denedin mi?

Ben sanirim 15 20 gun oldu ogreneli kontrole gitmistim cocuk olmasi icin o zaman gordu.dogum kontrol hapi vermicem dedi cocuk istediim icin.kan tahlili istedi degerler normal cikti.iciyorum ama hergun icemiorm aslinda devamli icmem lzm.ise yario mu bilmiorm ama

Mrb arkadaslar bende de cikolata kist var. Bildigim kadariyla artik cikolata kist te acik ameliyat yasak degilmi.yumurtaliklara zarar geldiginden yasaklandi.

Kızlar aranızda adet günleri dışında kanama gibi bazen pembe bazen kırmızı bazen kahverengi akıntısı olan var mı?bnm iki aydr iki adet dönemi arasnda böyle seyler oluyo.neden acaba?ilaçlar mı yapıyo.kist küçülüyo mu acaba?

Cevabin icin cok tesekkur ederim umarim en kisa zamanda guzel haberi alir bebegine kavusursun. Sanirim bu hastalikta cok fazla kendini uzmemek kafaya takmamak biraz unutmak gerekiyor. Herseyin olacagina varicagini ve hayirlisini dileyin hep.

Benim merak ettigim menopoz ignesinin zarari oldu mu vucuduna? Cildinde yaslanma, saclarinda dokulme gibi etkileri oluyor mu? Normal menopoza girildiginde oluyor cunku, bu yuzden kullanmak istemiyorum
herkese merhaba,

ben 4 gün önce laporoskopi ile endometriozis yani çikolata kisti ameliyatı oldum. bana ilk dermoid kist dediler 3 doktora gittim 3ü de dermoid kisti acil ameliyat olman lazım dedi. 3.5 cm görünüyordu. ameliyatta gördüler ki çikolata kistiymiş ve patlamış. endometriozis 4. evre yani en ağır evre teşhisi koydular. ki benim hiç ağrım sızım inanın olmadı. ben 25 yaşında bekarım ve çocuk düşünmüyorum, çocuk yap diyip duruyorlar :)

laporoskopi ameliyatından korkan varsa hiç korkmasın inanın çok rahat geçiyor, 1 gece hastanede kalıyorsun ve hiç acı çekilmiyor gerçekten. ben eve çıktığım ertesi gün oy vermeye bile gittim düşünün.

benim size sorum şu. sitede gördüğüm kadarıyla bu ameliyat sonrası 6 ay menopoza sokulan olmuş, bana da aynı tedaviyi söylediler. bu suni geçici menopoz beni biraz korkutuyor doğal olmadığı için. menopoza sokulanlar nasıl yan etkileri oldu yazabilir mi? ciltte kırışıklık, saç dökülmesi vs oluyor mu? cilt yaşlanıyor mu en çok bunu merak ediyorum :KK43:
ben doktorumdan bu yöntemden başka birşeyler isteyeceğim, bakalım.

bu hastalık nerden geldiyse ne belaymış :KK43::-)43:
Selam ben 2014 mayısta ameliyat oldum ve 6 ay menopoza soktular iğneyle şimdi bitti adet görmeyi bekliyorum, umarımbir an once olurum, saç dökülmesi cok az oldu bende ama bakım çözersin, isilik gibi sivilcede cıktı ama dogru yöntemle onlada kurtuldum kırışma falan yok biraz selulit oluyo. Ancak bu menopoz suni olduğu için kemik yada kıkırdak erimesi başlangıcı oldu bende sana en büyük tavsiyem düzenli beslen ve mutlak spor yap.. Benim doktorum yücel karamandı, bi cık profa da sordum yücel hoca alanın en iyisi dediler sevgiler

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve malesef bende bu kistten müzdarip olanlardanım.Çok şükür bin şükürki bir tane oğlum var hemde 5 yaşında size umut olsun die yazıyorum 6yıl önce ameliyat oldm kistten sonrasında 6 aylık bir iğne vuruldum adetten kesildim ilk adetimden sonra hamile kaldım rabbim herkese ve banada yeniden nasip etsin işallah çok zor süreçler atlatıyosunuzdur eminim ama umudunuzu yitirmeyin sakın ben şimdi ikinci bebeiş için uğraşıyorum ve yine kist var perşembe günü tekrar hastaneye gitcem yine yazarım durumumu sormak istediğiniz bişey olursa yazarım memnuniyetle

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve malesef bende bu kistten müzdarip olanlardanım.Çok şükür bin şükürki bir tane oğlum var hemde 5 yaşında size umut olsun die yazıyorum 6yıl önce ameliyat oldm kistten sonrasında 6 aylık bir iğne vuruldum adetten kesildim ilk adetimden sonra hamile kaldım rabbim herkese ve banada yeniden nasip etsin işallah çok zor süreçler atlatıyosunuzdur eminim ama umudunuzu yitirmeyin sakın ben şimdi ikinci bebeiş için uğraşıyorum ve yine kist var perşembe günü tekrar hastaneye gitcem yine yazarım durumumu sormak istediğiniz bişey olursa yazarım memnuniyetle

Selamlar cok sevindim adına .. Peki bişey sormak istiyorum tedavin bittikten ne kadar sonra adet gördün? Ve ne kadar sonra hemen halime kaldın?. Ben iğne olarak, zoledex vuruldum 3 ayda bir yapılan iğne, 6 ay menopozda kaldım.. 22 kasımda bitti iğne süresi şimdi adet olmayı bekliyorum bir an önce olmak için herşeyi yapabilirim cok bunaldım kendimden bile, alınganım duygusalım gerginim ..

Bunların hepsini bende yaşadım ameliyattan hemen sonra lucrin deppot die bi iğne yaptırmamı söylediler birz pahalı bi iğne ama bebişler için herşeye değer sadece bir kere yapılıyo bu iğne ve 3 ay adet olmadım daha sonra kontrole gittim herşey yolunda gözüküyordu 4.ay adet olmam gerekirken yine olmadım doktora gittim test falan yapıldı bebiş yok sonra adet söktürücü bi ilaç kullandım 5.ay yine adet olmadım ama artık hamile olabilecrgim aklımın ucundan bile geçmiyordu hatta o sıralar taşınma telasından adet günümü bile unutmuşum sonra doktoru aradım adet günüm aklıma gelince gelin test yapalım dediler veeeeee sonuç pozitif evde idrar testi yapmıştım ordada pozitif çıkmıştı ama artık ne kadar ümidimi kestiysem kendimden inanamamıştım rabbim ol desin yeterki herşey olur şimdi oğluşum beş yaşında ve kardeş için çabalıyoruz hayırlısı bklm ne deyim

Bunların hepsini bende yaşadım ameliyattan hemen sonra lucrin deppot die bi iğne yaptırmamı söylediler birz pahalı bi iğne ama bebişler için herşeye değer sadece bir kere yapılıyo bu iğne ve 3 ay adet olmadım daha sonra kontrole gittim herşey yolunda gözüküyordu 4.ay adet olmam gerekirken yine olmadım doktora gittim test falan yapıldı bebiş yok sonra adet söktürücü bi ilaç kullandım 5.ay yine adet olmadım ama artık hamile olabilecrgim aklımın ucundan bile geçmiyordu hatta o sıralar taşınma telasından adet günümü bile unutmuşum sonra doktoru aradım adet günüm aklıma gelince gelin test yapalım dediler veeeeee sonuç pozitif evde idrar testi yapmıştım ordada pozitif çıkmıştı ama artık ne kadar ümidimi kestiysem kendimden inanamamıştım rabbim ol desin yeterki herşey olur şimdi oğluşum beş yaşında ve kardeş için çabalıyoruz hayırlısı bklm ne deyim

Allahın mucuzeleri çok, dilerim ilk fırsatta ıkıncısıde olur. Yani şimdi sende tedaviden sonra 4 ay adet görmedin ve beşinci ayda adet görmediğin halde hamile kaldığını öğrendin.... Adet söktürücüde bi işe yaramadı yani ?
Diyolarki tedaviden sonra adet görmesende yumurtlama günlerine dikkat et şansın hep var diyolar. Ya bu konuyla ilgili en yakın senin yazın oldu bana...

Cnm 5.ayda adet olmayınca gittim hastaneye test yapıldı sonuç negatifti sonrasında adet söktürücü kullandım 6.ayda yine adet olmadım tekrar gittiğimdr gebe olduğumu öğrendim çok şükür ama en önemlisi stres yapmamak inan rabbim sanada nasip etsin işallahhhh

Cnm 5.ayda adet olmayınca gittim hastaneye test yapıldı sonuç negatifti sonrasında adet söktürücü kullandım 6.ayda yine adet olmadım tekrar gittiğimdr gebe olduğumu öğrendim çok şükür ama en önemlisi stres yapmamak inan rabbim sanada nasip etsin işallahhhh

Amin canım ya cok tesekkur ederim .. Gelişmeleri mutlaka yazıcam bi cok insan cevaplarını buluyor burda ... Sendr ikinci cocuk sürecini paylasırsın sevgiler :KK66:

Evet srkadaşlar bu gün hastaneye gittim nihayet hsg filmim normal kistimdede küçülme olmuş şimdi adetin üçüncü gününü bklicem klomene bşlyalm dedi doktor sizde kullandınızmı klomen bu arada çörek otu yiyordm sanırım onun faydası oldu güzel dilekleriniz için teşekkür ederim

Evet srkadaşlar bu gün hastaneye gittim nihayet hsg filmim normal kistimdede küçülme olmuş şimdi adetin üçüncü gününü bklicem klomene bşlyalm dedi doktor sizde kullandınızmı klomen bu arada çörek otu yiyordm sanırım onun faydası oldu güzel dilekleriniz için teşekkür ederim

Bir süredir ibrahim saraçoğlu kürlerini araştırıyorum hatta gecen cumartesi bizzat kendisiyle görüştüm bence onun kürlerini alıp kullanmalısın cok faydasını görürsün .. Nette ibrahim saracoglunun sitesine gir orda 216 lı telleri var asistanlarına durumunu anlat sana uygun olan paketi kargo yapıyolar, hem guvenli bittikeler geliyor hemde dogru reçeteyi kullanmış oluyosun.. Ben şuan kullanıyorum

Bir süredir ibrahim saraçoğlu kürlerini araştırıyorum hatta gecen cumartesi bizzat kendisiyle görüştüm bence onun kürlerini alıp kullanmalısın cok faydasını görürsün .. Nette ibrahim saracoglunun sitesine gir orda 216 lı telleri var asistanlarına durumunu anlat sana uygun olan paketi kargo yapıyolar, hem guvenli bittikeler geliyor hemde dogru reçeteyi kullanmış oluyosun.. Ben şuan kullanıyorum

Ben kısa bi süre kullandım ameliyat olmadan önce , yumurtlamanı ve kalitesini saglıyo ama cok yumurtlamazsın ınsallah :) ben 6.7 tane yumurtluyodum agrı yapıyodu kasıklarımda çatlatamayınca catlatma iğnesi vurdular .. İnsallah dohru doktortur herkes anlamıyor bu işten

İşallah cnm umarım benden önce sen gebe kalırsın yaaa inan sizinle dertleşmek cok iyi geldi soğan kürüne başlıyım diyorum ama çünkü kistim2.1 cm kadar inmiş rabbim büyük ya illaki bi yoluna koymuştur herşeyi hem sizin adınıza hemde kendi adıma çok ama çok umutluyum hiçbir zamanda allahtan ümidimi kesmicem biliyorum birgün hamilelik anılarımızı anlatıyor olcgz birbirimize işallahhhhh

İşallah cnm umarım benden önce sen gebe kalırsın yaaa inan sizinle dertleşmek cok iyi geldi soğan kürüne başlıyım diyorum ama çünkü kistim2.1 cm kadar inmiş rabbim büyük ya illaki bi yoluna koymuştur herşeyi hem sizin adınıza hemde kendi adıma çok ama çok umutluyum hiçbir zamanda allahtan ümidimi kesmicem biliyorum birgün hamilelik anılarımızı anlatıyor olcgz birbirimize işallahhhhh

İnşallah asla ümidini kesme, tıbbın yetersiz kaldığı yerde allahın mucizeleri başlar unutmayın... Sadece soğan kürü değil bu bir paket kolay hamile kalma paketi onlar gönderiyorlar kisttin emin ol gececek yok olacak onun dışında yumurtlaman yumurta kaliten adet düzenin hersryin düzelir. Ben ibrahim saraçoğlunda direk aldım ürünleri çünkü her aktarda doğru taze ürün yok. Bu 4 aşamalı bi süreç insallah bu ilk sürecte gebe kalırsın... Her ürünü tek tek kullanıyorsun biri bitince diğerine başlıyosun, Önce 15 gün soğan kürü yapıyosun , sana pakette 2 kutu aslan pencesi, 1 paket civan perçemi, bir şişe üzüm cekirdeği yağı gönderiyorlar.. 15 gün soğan kürünü harfiyen yapman lazım cok önemli çalışıp calışmadığını söylersen yada günün nasıl gecer, ona göre saatleri söylerim küre basladığın andan itibaren üzüm cekırdeği yağınıda şişe bitene kadar ara vermedrn bi yemek kaşığı içeceksin ... Dediğim gibi sen karar ver hem sana numaralarını veririm hemde şuan yaptıklarımı anlatırım. Tam reçeteyi sana yazarım faydasını ol göreceksin marta kadarda hamile haberini alırım insallah :))))

Kzlar benim asıl sorunum kistten ziyade cinsel soğukluk ilk önce bu sıkıntımı çözmem lazım onun içinde keciboynuzu kürü uygulicm daha sonrasına bkcz ümitsizlik yoookkkk eylül asya sakın rabbim okadar büyükki bize tam hayatımızı düzene koyup bütün borçlarımızı bitirdikten sonra oğlumu bağışladı herşeyden kesin ümidinizi ama rabbimden aslaaa kün fe ye kün

X