Endometriosis (Çikolata kisti)

sivilce yapmadı bende ama kistim hala küçülmedi. neredeyse 1 yıl oldu kullanmaya başlayalı, 4 cm hala... şu an bekarım ama ilerde çocuk sahibi olabilir miyim diye endişeliyim açıkçası... çünkü kistte hiçbir değişme yok...

ben de aynı durumdayım vallahi testler nagetif hem idrar benim de kan testi 1.20 çıktı yani negatif ama adette gelmiyo valla adet olmak için dua edeceğim hiç aklıma gelmezdi :18: benim bel ve kasıl ağrıları hat safhada ama adet sökülemedi bir türlü sanırım soğankürü yüzünden ben 12 yaşında ilk defa adet oldum 18 yıldır hiç adetimin geciktiğini bilmem ilk defa bu ay oldu o yüzden küre bağlıyorum ne yapsak ki doktora mı gitsem diye düşündüm ben de adet söktürücü felan ya da biraz daha bekleyim mi burda adeti 8-9 gün gecikenler var biliyosun adet olmamak yumurtlamadığımız anlamına gelmiyo sen ne yapmayı düşünüyosun 1 hafta gecikip gelmezse doktora gideyim diyorum ben onlar bakınca anlıyo rahim kalınlığından felan gelip gelmiceğini

Son düzenleme:

klomen ve ovitrelle adet gecikmesi yapıo bende yaptı hiç gecikmezdi hemde mide bulantısıda yapmıştı kesin hamileyim demiştim hemen eczaneye koştum ama maalseff negatiff...yani o ilaçlar ve iğneler gecikme yapıo..ayrıca sancıda çok yapmıştıu bana tuvalette kala kalmıştım sancıdan adet günü

bende küçültüğünü sanmıorum çünkü kisim orada hala anlıorum batmalar var eskisi gibi ama bir bayan arkadaşımınkini yok etmiş

malesef 4 gün gecikmeden sonra bugün başladı adetim dediğin gibi benimde hiç bu kadar gecikmedi. hatta hep erken olur. geçen ay da ilaç iğne kullandım iğneden sonra tam 14. gün adet oldum bu ay 18. gün malesef ümitlenmekle hüsran arasında gidip geldim hep neyse sen ne yaptın? adetin başladı mı?

soğan kürü geciktirmiyor aslında....

yok yaa hala gelen giden yok ben de anlamadım bugün 4. günü gecikmenin 1 hafta bekleyip olmazsa doktora gideceğim adet söktürücü felan onu da içmek istemiyorum aslında ama sanırım üzüntü ve stresten gecikiyo çünkü benim hamile olmam mümkün değil yani eşim 1.5 ay önce varikosel ameliyatı oldu ve ameliyattan sonra değerler en erken 3 ay sonra normale dönüyor şu an mümkün değil yani hamile değilim ama adette gelmiyor vallahi anlamadım her yerim şişti göğüslerim karnım öylece bekliyorum :18:

inşallah hamileliktir belli olmaz Allahtan umut kesilmez.

inşallah hamileliktir belli olmaz Allahtan umut kesilmez.

canım inşallah ama sanmam olsa bu zamana hem kanda hem idrar da çıkardı bu sabah idrar testi yaptım yine yok yani öyle bir umudum yokta bari olsa da kurtulsam yanii valla adet olmadığım için üzülceğim hiç aklıma gelmezdi

hıım evet o zaman benim gibi oldu sana da bende 4 gün gecikmeyle oldum. iyikide kan testi yaptırmıştım öncesinde yoksa hep ümitlenirdim dediğin gibi. artık önümüzdeki maçlara bakıcaz. ben 2 klomen ovitrelle iğne oldum artık aşılamaya geçiyrm. bakalım hayırlısı artık. sen hangi aşamadasın?

ben 1 kere klomen ve ovitrelle kullandım kullanmaz olaydım bu kistler ondan sonra çatlamayan yumurtlar kist yaptı ve gitmiyo bin pişman oldum. doktorlar hemen dayıyor klomeni ama hem yumurta rezervini azaltıyor hem de böyle kist felan yapıyor. şimdi ben hiç bişey kullanmıyorum zaten eşim varikosel ameliyatı oldu onun değerlerinin düzelmesini bekliyoruz... ben de 7 gün bekleyip adet olmazsa doktora gideceğim.

bende bin pişmanın klomen kulandığıma en son çatlama iğnesi vermedi o ymurtada çatlamadı sanırım böle kist kaldı bende..zaten ilacın içinde yazıor pko dışındaki kistlere kulannılmamalı diye neden verdiler o zaman anlamadım yaa

doktorların umuru mu ne bulsalar hemen dayıyorlar...o klomeni bir daha asla kullanmam...kimseye de tavsiye etmiyorum...berbat bir hap...

kızlar merhabalar..20 nisanda laparoskopi ile ameliyat oldum çok şükr bugün işe başladım.ameliyatta hiçbirşey hissetmiyorsunuz önce bunu söylim çok korkaktım ve çok şükürki atlattım.çikolata kistim sol yumurtalığıma yapışık olduğu için tamamen söküp atamadılar.içindeki sıvıyı boşalttılar.sadece küçücük bir zar kaldı içinde.ama tabi üreme ve tekrarlama riski var.eylüle kadar gebe kalmaya çalış olmazsa tüp bebek deneriz dedi doktorum.bu arada ankara başkent hastanesinde ameliyat oldum.2 prof ameliyat etti+özel odada kaldım.çok ilgililer ve toplam 750 tl ödedim çok mutluyum..artık 6 cm lik kistim yok ve bebek için bir umut doğdu.gerisi Allah'a kalmış.öpüyorum sizleri

çoook geçmişler olsun cnm hadi sen kurtuldun hayırlısyla...bebek çalışmalarına hemen başla..tekrar etmeden..devlet hastanesimi peki devletede ödeniormu para

doktorların umuru mu ne bulsalar hemen dayıyorlar...o klomeni bir daha asla kullanmam...kimseye de tavsiye etmiyorum...berbat bir hap...

ahh bilsek kullanırmıydık gerçi içini açıp okumuştum ama doktra güvenip içimiştim şüpheyle keşkede kendimi dinleyip içmeseymişim..

ahh bilsek kullanırmıydık gerçi içini açıp okumuştum ama doktra güvenip içimiştim şüpheyle keşkede kendimi dinleyip içmeseymişim..

ya arkadaşlar evet bende okudum resmen yazıyo ama doktorlar veriyo resmen denize düşen yılana sarılır durumundayız napalım başka da bi çözümü yokki ya ameliyat ya kistinin büyümesine rağmen klomen Allah yardımcımız olsun. Hatibulut arkadaşımız kurtulmuş inşallah tez vakitte hamile kalır. bende yavaş yavaş ısınıyorum artık ameliyata.

canım ben de kist bile yoktu klomen kullandıktan sonra oldu. doktor çatlatma iğnesini yanlış zamanda vurdurtmuş yumurta çatlamadan kiste dönüştü. allah o doktoru bildiği gibi yapsın valla verdiğim paraları helal etmiyorum. iğneler var onlar klomenden daha iyi tüp bebek tedavisinde de onlar kullanılıyo hatta zaten klomeni çok fazla kullanmak zararlı çünkü yumurta rezervini azaltıyor. bence doktorunla görüş iğne ile devam et.

çoook geçmişler olsun cnm hadi sen kurtuldun hayırlısyla...bebek çalışmalarına hemen başla..tekrar etmeden..devlet hastanesimi peki devletede ödeniormu para

çook teşekkür edeim canım.evet başladık bebek çalışmalarına :))) devlet değil özelde oldum.ankara başkent hastanesi.devlete ödenmiyor tabiki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…