Endometriosis (Çikolata kisti)

kızlarr ben bu soğan kürüne bulduğum yerde en iyisi adet bittikten 7 gün sonrası başlamak diyodu ben de öyle başladım kimi arkadaşlar adete 10 gün kala başlamış 1 sıkıntı olmaz inşallah değil mi? :18::18:

kızlarr ben bu soğan kürüne bulduğum yerde en iyisi adet bittikten 7 gün sonrası başlamak diyodu ben de öyle başladım kimi arkadaşlar adete 10 gün kala başlamış 1 sıkıntı olmaz inşallah değil mi? :18::18:

evet doğru ilki adetten 7 gün sonra 15 gün yapılacak diğer aylarda ise adete 10 gün kala 10 gün yapılacak. İbrahim saraçoğlunun sitesinde bu şekildeydi. ben de böyle yaptım sen devam et :) geçmiş olsun.

evet doğru ilki adetten 7 gün sonra 15 gün yapılacak diğer aylarda ise adete 10 gün kala 10 gün yapılacak. İbrahim saraçoğlunun sitesinde bu şekildeydi. ben de böyle yaptım sen devam et :) geçmiş olsun.

ay canım çok sağol cevap için valla bir an beynimden aşağıya kaynar su döküldü yanlış mı yaptım diye ben ilk kez başladım evet tamam o zaman doğru yoldayım çok şükür :KK9:

evet benim önceden de ara ara düzensizliklerime rağmen 4 aydır düzenliydi adetim sonra ilk defa böyle bir düzensizliğim oldu fakat sonunda bugün oldum, umarım soğan kürü işe yarıyordur...

kızlar bende soğan kürü yaptım bu ay ve 8 gün oldu hala adet olmadım. acaba neden ki?

ay canım çok sağol cevap için valla bir an beynimden aşağıya kaynar su döküldü yanlış mı yaptım diye ben ilk kez başladım evet tamam o zaman doğru yoldayım çok şükür :KK9:

:) önemli değil ben siteye soğan küründen fayda gördüğüm için üye oldum zaten insanlara bunu anlatmalıyım dedim. inşallah sanada faydalı olur.

evet benim önceden de ara ara düzensizliklerime rağmen 4 aydır düzenliydi adetim sonra ilk defa böyle bir düzensizliğim oldu fakat sonunda bugün oldum, umarım soğan kürü işe yarıyordur...

ii akşamlar bende senin dedğin sıkıntıyı yaşadım.soğan kürü uyguladım ve adetim 9 gün gecikti ve dün adet gördüm. sebebi soğan kürümü diye çok merak edioru. şimdi adetm bitince tekrar yapmayı düşünüyorum ama gene gecikirse diye korkuorum. çikolata kisti için ii gelir die düşündüm ama adetim bitsin bi ultrasonda baktırıcam:KK43: nasıl kurtulucaz bu hastalıktan yaa:KK43: bebek sahibi olmak istiorum ama doktor doğal yollardan devam edin dedi napıcam bilmiorum ameliyat ii gelir miki?

Kistim 5,5 santim. 15 günlük soğan kürünü tamamladım ve ikinci kutu Yasmin'e başladım. Hem yoğunluktan, hem de korkudan doktora gitmedim hala. Kasıklarımda, belimde, kalçamın üstünde ve bacaklarımda sürekli ağrı var arkadaşlar. Bu kist böyle ağrılar yapar mı? Acaba küçülme veya büyüme gibi bir aksiyona mı girdi ki bu ağrıları çekiyorum. :KK43:

ya kızlar bu soğan kürü herkesin adetini geciktiriyor galiba :18: bana da bu ay yatılı misafir gelecek ben de normal adete göre çağırmıştım malum yumurtlama günlerini kaçırmamamız lazım ee gecikirse kötü olacak :26:

ya kızlar bu soğan kürü herkesin adetini geciktiriyor galiba :18: bana da bu ay yatılı misafir gelecek ben de normal adete göre çağırmıştım malum yumurtlama günlerini kaçırmamamız lazım ee gecikirse kötü olacak :26:

evet adet düzenlediği için olabilir. misafir olsada yapcak bişe yok o günler önemli artık bi yolunu bulcan :)

kızlar mrb ben aranıza yeni katıldım bekarım bende de çikolata kist var 8cm boyutunda hastaneye gittim doktor konseye gönderdi orada da ameliyat olman gerekiyo dedilerşimdi sogan kürü uyguluyorum bugun 9.gunum ama akıntıda fln öyle cok fazla bi artıs olmadı bılmıyorum belkı de olmustur ama benım adetten sonra biraz fazla oluyodu zaten akıntı belkı de o yuzden farkedemedım zaman zaman kıstın oldugu yerde hafıf agrılarım oluyo inş işe yarıyodur evlenmeme en az 1.5yıl var şimdi ameliyat olursam o zamana kadar tekrarlarsa diye korkuyorum bi de kpssye hazırlanıyorum sınava da az kaldı bu dönemde de ameliyat olup 1yıllık emeğimi çöpe atmak istemiyorum napmam gerekiyo kızlar ya bi fikir verin bana kafam cok karısıkkkkk :KK43:

kızlar mrb ben aranıza yeni katıldım bekarım bende de çikolata kist var 8cm boyutunda hastaneye gittim doktor konseye gönderdi orada da ameliyat olman gerekiyo dedilerşimdi sogan kürü uyguluyorum bugun 9.gunum ama akıntıda fln öyle cok fazla bi artıs olmadı bılmıyorum belkı de olmustur ama benım adetten sonra biraz fazla oluyodu zaten akıntı belkı de o yuzden farkedemedım zaman zaman kıstın oldugu yerde hafıf agrılarım oluyo inş işe yarıyodur evlenmeme en az 1.5yıl var şimdi ameliyat olursam o zamana kadar tekrarlarsa diye korkuyorum bi de kpssye hazırlanıyorum sınava da az kaldı bu dönemde de ameliyat olup 1yıllık emeğimi çöpe atmak istemiyorum napmam gerekiyo kızlar ya bi fikir verin bana kafam cok karısıkkkkk :KK43:

vallahi ne desem yalan olur herkesin iyi düşünüp karar vermek gerekiyo, 5 cm den büyük olunca ameliyat deniyo benimde 4,4x5,5 cm idi ameliyat dedi doktorum bende hemen soğan kürüne başladın küçülmeye başladı adetten sonra. o zaman bekleme kararı aldı doktorum sonra da devam ettim şimdi 3 cm ye düştü sen de bi dene soğan kürünü sonra adetten sonra tekrar baktır kistine ve eğer küçülme varsa devam et küre ama küçülmezse duruma göre değerlendir. ben ameliyat taraftarı değilim ama küçülme olmuyosa ameliyat şart deniyo. inşallah küçülür geçmiş olsun.

vallahi ne desem yalan olur herkesin iyi düşünüp karar vermek gerekiyo, 5 cm den büyük olunca ameliyat deniyo benimde 4,4x5,5 cm idi ameliyat dedi doktorum bende hemen soğan kürüne başladın küçülmeye başladı adetten sonra. o zaman bekleme kararı aldı doktorum sonra da devam ettim şimdi 3 cm ye düştü sen de bi dene soğan kürünü sonra adetten sonra tekrar baktır kistine ve eğer küçülme varsa devam et küre ama küçülmezse duruma göre değerlendir. ben ameliyat taraftarı değilim ama küçülme olmuyosa ameliyat şart deniyo. inşallah küçülür geçmiş olsun.

canım merhaba burdada buldum seni. bugün adetimin 3.günündeyim. 7. gündemi başlıyoduk küre?

offf inş küçülür yaaa cok korkuyorummm :KK43: tavsiyelerin için cok sagol canım Allah hepimize şifa versin...

canım merhaba burdada buldum seni. bugün adetimin 3.günündeyim. 7. gündemi başlıyoduk küre?

sen ikincisini kullanacaksın di mi ? öyle hatırlıyrm. ilkinde adetten 7 gün sonra 15 gün. ama ikinciyi yapıyosan o zaman tahmini adet gününe 10 gün kala başlayacaksın. atıyrm 28 günde bir oluyosan adetin 17-18. gününde başlıyosun eğer adet erken gelirse devam edip 10 günü tamamlıyosun. geçmiş olsun canım umarım faydalı olmuşumdur :)

kistiniz biraz büyük gerçekten bir süre soğan suyu deneyin bakalım küçülme olacakmı 8 cm baya büyük yanlız..doğum kontol hapı falan vermedilermi tabi 8 cm olunca direk ameliyat derler..bu arada ca testi yapıldımı ..ama amliyatta olsan bir haftaya ayaklanırsın laporoskopi ile kpss için bir sorun olmazki..açık ameliyat olursa o zaman 15 günü bulur toparlanman yine fazla kayıp değil

evet adet düzenlediği için olabilir. misafir olsada yapcak bişe yok o günler önemli artık bi yolunu bulcan :)

canım eşim evde misafir varken asla kabul etmez hem de kayınvaldemler geliyo yanii artık ne zaman adet olursam ona göre geliş zamanlarını bir bahane bulup değiştireceğiz başka yolu yok gibi :KK1:

sen ikincisini kullanacaksın di mi ? öyle hatırlıyrm. ilkinde adetten 7 gün sonra 15 gün. ama ikinciyi yapıyosan o zaman tahmini adet gününe 10 gün kala başlayacaksın. atıyrm 28 günde bir oluyosan adetin 17-18. gününde başlıyosun eğer adet erken gelirse devam edip 10 günü tamamlıyosun. geçmiş olsun canım umarım faydalı olmuşumdur :)

tamam canm çok teşekkür ederim.inş bu ay çok güzel şeyler olucak:)

selam kızlar.uzun zamandır yazmıyorum.çikolata kisti olup ne yapcam ben diyenlere yazıyorum bunu.9.5 aylık evliyim adet sancısı ağrılı ilişki ile başlayan bir süreç oldu benimki.doktora gittim çikolata kisti dediler.doğum kontrol hapı verdiler fakat bünyem kabul etmedi bu hapı ve bıraktm.bitkisel yolları denedim.aylarca soğan suyu kürünü denedim ayarca çörekotu bal karışımını denedim aylarca polen denedim aylarca karışımlı bitki çayları denedim ama maalesef sonuçsuz kaldı hepsi...benim çikolata kistimin boyutu sol yumurtalıkta 6 cm.ve evlendiğimden beri korunmuyoruz.çocuğumuzda olmadı.ankara başkent hastanesi maltepe kadın doğum prof dr esra kuşçu'ya muayene oluyorum.bu çarşamba laparoskopi ile kistimi almaya çalışacaklar.inşallah açık ameliyata dönüşmez diye dua ediyorum..ilaç ve bitkisel yollar çözüm bulamadı inşallah ameliyat iyi gelecek.çünkü ağrılara artık dayanamıyorum..ameliyat masrafı 1.250 tutacakmış.sormak konuşmak isteyenler mesaj atabilrler.ameliyattan sonra cevaplarım.canınızı sıkmayın sakın.umudunuzuda kaybetmeyin.ama uyduruk doktorlara gitmeyin sakın..dualarınızı bekliyorum aeo.

arkadaşım ameliyatını oldun mu umarım iyi geçmiştir sağlığına kavuşmuşsundur evlilik süremiz aynı bende mecburen ameliyat olacağım Allah c.c hepimize şifa versin

X