Endometriosis (Çikolata kisti)

hadi inşallah bakalım ben de yarın doktora gideceğim tekrar bakalım küçülme var mı ben 4. kez kullanıyrm soğan suyunu bakalım.

soğan suyu mucize gibi adeta benimde 5 oldu bu ay 10 gün içtim bıraktım..eminim vardır küçülme benim 4 cm falandı şimdi 3lerde hatta 2.5 cm

merhaba bende ameliyat olacağım. burnumun üstündeki kemik bir darbeden dolayı sol'a Kaydı nereden ve kaç tl ye amliyat ola biliri

merhaba arkadaşlar yazılanları günlerdir takip ediyorum ama yeni üye oldum evleneli bir sene olmadı daha ama evliliğimden iki üç ay sonra öğrendim bende de maalesef çikolata kisti sağ ve sol yumurtalıklarda o günden beri doğum kontrol hapı kullandım ilaçla küçülür diye ümit ettim ama fayda etmedi mecburen zaman geçirmeden ameliyat olmam gerekli ama bu konuda iyi bir doktor araştırıyorum laparoskopi ameliyatı olan kimseyi tanımıyorum o yüzden internetten araştırdım ankara da bülent berkere gittim bu işin uzmanına benziyor gerekirse açık ameliyata dönebilirim dedi gene internetten araştırdım izmirde fatih şendağ bu işi iyi yapıyormuş kendi sitesinde hep olumlu yorumlar var (ege üniversitedinde) benim sizden ricam fatih şendağa yakın zamanda çikolata kistinden ameliyat olan var mı vede ne kadar ücret alıyor kaç liraraya mal oldu izmirdeki arkaşlardan yorum bekliyorm (bülent berker üçbin kendine iki üç binde hastaneye gider demişti )lütfen bilgisi olanlar paylaşsın beklemek istemiyorum bu hafta gitmeyi düşünüyorum

selam kızlar.uzun zamandır yazmıyorum.çikolata kisti olup ne yapcam ben diyenlere yazıyorum bunu.9.5 aylık evliyim adet sancısı ağrılı ilişki ile başlayan bir süreç oldu benimki.doktora gittim çikolata kisti dediler.doğum kontrol hapı verdiler fakat bünyem kabul etmedi bu hapı ve bıraktm.bitkisel yolları denedim.aylarca soğan suyu kürünü denedim ayarca çörekotu bal karışımını denedim aylarca polen denedim aylarca karışımlı bitki çayları denedim ama maalesef sonuçsuz kaldı hepsi...benim çikolata kistimin boyutu sol yumurtalıkta 6 cm.ve evlendiğimden beri korunmuyoruz.çocuğumuzda olmadı.ankara başkent hastanesi maltepe kadın doğum prof dr esra kuşçu'ya muayene oluyorum.bu çarşamba laparoskopi ile kistimi almaya çalışacaklar.inşallah açık ameliyata dönüşmez diye dua ediyorum..ilaç ve bitkisel yollar çözüm bulamadı inşallah ameliyat iyi gelecek.çünkü ağrılara artık dayanamıyorum..ameliyat masrafı 1.250 tutacakmış.sormak konuşmak isteyenler mesaj atabilrler.ameliyattan sonra cevaplarım.canınızı sıkmayın sakın.umudunuzuda kaybetmeyin.ama uyduruk doktorlara gitmeyin sakın..dualarınızı bekliyorum aeo.

cnm meraba çikolata kistymiş bnm dr öle dedi 9 mm su an ca125 40 cıktı

canını sıkmaya bir şey yok cnm değer normal 9 mm ne ki adetle gider o zaman korkmana gerek bile yok..BANA DA 3.KEZ HORMON CE CA TESTLERİNİ YAPTILAR LAZIM OLUR YANINDA BULUNSUN DEDİ DOKTOR TÜP EBBEK İÇİN CA TESTİM BENİMDE NORMAL ÜÇÜNCÜ KEZ İLK 176 İDİ BAYA KORKUTMUŞLARDI AMA ADETTEN DOLAYI ÖLE ÇIKMIŞ RAHATLADIM BEN DE ARTIK

Son düzenleme:

geçmiş olsun cnm şimdiden merakla beklioruz benimde geçmezse artık sonum laporoskopi olabilir ama istanbuldayım ben..yanlız benim hiç ağrımsızım yok ilşki zamanı falan..adet sancısı oluyor ama oda dayanılmayacak değil..şu an 3 cm civarı benimde ama sağ tüpümü yapıştrmış..AMA BENİM ÇİKOLATA KİSTİMİ OLDUĞUMU DÖRT YILDIR BİLEMEDİLER HEP BASİT KİST DENDİ VE BEN ÇOK ZAMAN KAYBETTİM DAHA YENİ ÖĞRENDİM BEN

Son düzenleme:
Neferalem hatırladın mı beni? Sonucu sana bildiririm demiştim tüp bebekten pozitif sonuç aldım.) darısı başına belki kendi çocuğunu seversin)) yumurtalık rezervlerin sınırda demişlerdi, seni ameliyat cinayet demişlerdi, ameliyat olmadan çocuksahibi olamazsın demişlerdi ... Tam 14 yumurta toplandı 8 i döllendi. O Dr ları burda anmak istemiyorum ama derdi çocuk olanlar bu işin uzmanı bi kaç yer var oraya gidecek, diğer arkadaşlar da bu hastalığın bizimle öleceğini kabul edip çözümlerini ona göre belirlesinler. Ne yazık ki birimizin durumu diğerine benzemiyor ve kadın doğum mucizelere en yatkın alan.. Herkese acil şifalar

tabiki iyi olunca yazcam inşallah ayrıca 3 cm çok küçük soğan kürü ile tamamen yokedebilirsin tamamen düzgün bir şeklde 6 ay iç bence tabi yine sen bilirsin.bu arada alttan muayene olmadan bu kist anlaşılmıyor işinin ehli olmayan zaten anlamıyor.ca125 değerinde belli olur baktrdnmı hiç? benmki dün baktılar 79 olmuş patlamak üzere sanırım.bakalm yarın ameliyat olayımda hayırlısıyla

kızlar merhaba

dün mantar şikayeti için doktora gitmiştim doktor sağda 13 mm solda 10 mm çikolata kistim olduğunu söyledi ama küçük olduklarını ilaca gerek olmadığını söyledi. bununla birlikte ultrosonda tam durumu anlaşılamadığından, bunun için laparaskopi gerektiğini söyledi, eğer tüplerin ağzına yakın yerde ise yumurtanın salınmasını tıkayabileceğini bu nedenle gebeliği engelleyebileceğini felan söyledi biraz moralim bozuldu açıkcası

doktorlar hemen kolayına kaçıp tüp bebek demeyi ne çok seviyorlar yaaa

hatırlamz olurmuyum hiççç cnm.. çok sevindim senin adına görüyormusun bak ameliyat olmadan çocuk sahibi oldun işte ne güzel..sence de bölesi daha iyi olmadımı..iki türlü masraf ve sıkıntısı ..ben şahsen her doktora artık güvenmiorum kesinlikle her kadın doğumcu farklı farklı bu yüzden kafamın karışmasına sebep oldular..çok sevindim yaa senin adına ilk denemendi sanırım yaş kaçtı senin bu arada cnm

evet cnm adete yakın içiorum on gün evvel başlıorum bu 5. kür oldu..ama çok iantçı sağdaki..hep allttan baktılar cnm evet ama hiç biri çikolata kisti demedi nerdeyse hep doktordaydım üç senedir falan..ondan çok güvenim sarsıldı hatta zeynep kamilde bile anlamdılar ilkten basit kist dendi orasıda kadın hastalıklarında istanbulda bir numara güya..ca testi evet yaptılar ilkten 176 çıkmıştı çok korkuttular ameliyat ddiler kanserden şüphe ettiler ama değilmiş sonradan 3 kere daha yaptrdım normal değerlerim..meğer bazen adetli iken yaptrırsan öle çıkabiliormuş doktor söledi ..yani şu an hepsi normal ama sağ tüp yapışık o açılmaz kist gitse bile..79 çokta fazla değil bence biraz yüskek ama fazla değil..100 den sonrası şiddetli endometris oluyor..zaten çikolata kistide kolay patlamaz kalın duvarlı olduğundan dolayı bir doktor yazsında okumuştum cnm..ameliyatını ol inş kolay geçer ..allah yardım etsin

bence başka doktorada gidin kistlerin çoook küçük ne laporoskpoisi hem o kadar küçük kiste önece doğum kontorl hapı veriolar neden vermediler bilemem ama soğan suyuda giderir onları..aslında tüp ebbek kestirme yolu ameliyat diyen doktora hemen güzevnme derim..

Çok sağolasın.. İlk denemem yaş 30 ... darısı isteyen herkese.. Dr konusunda çok haklısın ne yazık ki tek bi doğru yok ve güvenmek çok zor.

Arkadaşlar ca 125 kesin bir şey söylemez. Elbette temkinli olmakta fayda var ame ben 130 U da gördüm 13 ü de hem de regl döneminde gördüm 13 ü.. Kistin boyutları 1 cm oynuyo bazen oynamıyo ca ile bağlantısı karışık yani..

hapa gerek yok çok küçük dedi bilmiyorum vallahi ne dedikleri belli değil bu doktorların hem küçük diyor hem de tüpün kanalını tıkayabilir diyor:18: hap verse kullanırdım zaten eşim varikosel ameliyatı oldu onun değerlerinin düzelmesini bekliyoruz şu an

hamileliğe engel değil ama engel olabilir de diyor.... küçük bir ihtimal dedi... safi stres aslında çok sık doktora gitmemek lazım kurcaladıkça bişey çıkıyor....

canım inşallah dediğin gibi olur çok sağol yazarım ameliyattan sonra :))

dicaycım yumurtalık rezervlerinin sınırda olduğunu hormon testi fsh değeriyle mi yoksa jinokolojik muayne ile yumurtalıklara bakarak mı karar veriyorlar benim en son yaptırdığım hormon tahlilinde 5,45 çıkmıştı doktor tahlildeki sonucun normal olduğunu ama güvenilemeyeceğini söylemişti sanırım çikolata kistleri zarar veriyor diye öyle söyledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…