Endişeler

cileklihurma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2024
774
1.022
28
Merhaba arkadaşlar buna benzer bir konu açmış mıydım hatırlayamadım, konu şu ben nişanlımla 2018 yılında tanıştım ve o dönemlerde alkol alan bir insandı (benim kriterlerime ve kültürüme göre tersti ) o sebeple çok yakın olmak istedim lakin 2020 yılında kendini hayatını çok fazla değiştirmiş bir şekilde karşıma çıktı rabbim de nasip etti ve 1 yıl olacak nişanlıyız , nişanlımın aile üyeleri de(abileri) bir süredir içkiyi bırakmışlardı geri başlamışlar , nişanlımın 4 yıldır ağzına içki sürdüğünü görmedim , e diyeceksiniz sorun ne ? Bu kadar zamandan sonra tekrar alışır mı endişesi beni mahvediyor
Alkol içenlere saygı duyuyorum lakin hayat arkadaşımı ben öyle seçmek istemedim çok şükür şu anlık hiç bir sorunlada karşılaşmadım , ama bu endişelerle napacağım bilmiyorum
Size iki soru soracağım ;
Böyle böyle endişelerim var diye konuşayım mı?
Yoksa zamana bırakıp öyle şeyler yapacak mı yapmayacak mı bekleyeyim mi ?
Cevaplarınız için teşekkürler 😊.

4 yıl olmuş az bir süre değil. Hiç konusunu açmayıp gözlemde kalın bu süreçte de kafada kurup kendinizi yormaya gerek yok

Merhaba arkadaşlar buna benzer bir konu açmış mıydım hatırlayamadım, konu şu ben nişanlımla 2018 yılında tanıştım ve o dönemlerde alkol alan bir insandı (benim kriterlerime ve kültürüme göre tersti ) o sebeple çok yakın olmak istedim lakin 2020 yılında kendini hayatını çok fazla değiştirmiş bir şekilde karşıma çıktı rabbim de nasip etti ve 1 yıl olacak nişanlıyız , nişanlımın aile üyeleri de(abileri) bir süredir içkiyi bırakmışlardı geri başlamışlar , nişanlımın 4 yıldır ağzına içki sürdüğünü görmedim , e diyeceksiniz sorun ne ? Bu kadar zamandan sonra tekrar alışır mı endişesi beni mahvediyor
Alkol içenlere saygı duyuyorum lakin hayat arkadaşımı ben öyle seçmek istemedim çok şükür şu anlık hiç bir sorunlada karşılaşmadım , ama bu endişelerle napacağım bilmiyorum
Size iki soru soracağım ;
Böyle böyle endişelerim var diye konuşayım mı?
Yoksa zamana bırakıp öyle şeyler yapacak mı yapmayacak mı bekleyeyim mi ?
Cevaplarınız için teşekkürler 😊.
Yapacağınız hiç bir konuşma sonucu değiştirmez. Yeniden alkol almak isterse alır; istemezse almaz. Belki sadece sosyal içici olarak kalır, belki kalmaz. Bu tür konuların garantisi olmaz; yaşayıp göreceksiniz.

X