İnsan olarak endişeleniyoruz yapımızda var

cileklihurma

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2024
211
283
27
Herkese hayırlı haftasonları diliyorum arkadaşlar , en başta belirteyim ki bu konu zaten beni ilgilendirmez herkesin kendi hayatı lakin beni ilgilendiren kısmı nişanlım abisinden görüp görüp yeniden alışır mı ?

Konuya gelecek olursak benim nişanlım bundan 2-3 sene önce alkol içiyormuş benim kriterlerime ters bir durum ama içen içer karışmam evleneceğim insanda olsun istemem her neyse zaten 3 senedir kullanmıyor , nişanlımın abisi de 1 yıldır içmiyordu 3 gün önce gece hikaye paylaşmış alkollü bir ortamda yeniden başlamış onun hayatı elbette ki kendi tercihleri , içimde yersiz bir durum oluştu nişanlım yeniden alışır mı ? Diye (yine belirtiyorum içenlere saygı duyuyorum ama ben hayatımda istemem )
Bu konuda acabalar başladı kafamda ? Nişanlım her anlamda iyi birisi tek kötülüğünü görmedim ailesi de öyle ama bu alkol konusu benim kafamı karıştırıyor ? Ne düşünsem bilemedim
İçimde bi derde dönüştü bu sebeple konu açıp fikir almak istedim
Teşekkürler ☺️

Başlayacaksa başlar zaten abisinin alkole yeniden başlamasıyla ne alakası var?
Şöyle söyleyeyim bu herkeste olmamakla birlikte düşünün örnek dışarıda birinin sigara içmesi sizi çok cezbetmesin belki sigaraya başlatmaz , ama yakınından yapan birisi varsa tetikler , sigara içen çoğu aile de çocukların da içmeye başlaması gibi … bu sadece örnekler illa başlayacak değil ben sadece kendi endişemi dile getirip fikir almak istedim .

Herkese hayırlı haftasonları diliyorum arkadaşlar , en başta belirteyim ki bu konu zaten beni ilgilendirmez herkesin kendi hayatı lakin beni ilgilendiren kısmı nişanlım abisinden görüp görüp yeniden alışır mı ?

Konuya gelecek olursak benim nişanlım bundan 2-3 sene önce alkol içiyormuş benim kriterlerime ters bir durum ama içen içer karışmam evleneceğim insanda olsun istemem her neyse zaten 3 senedir kullanmıyor , nişanlımın abisi de 1 yıldır içmiyordu 3 gün önce gece hikaye paylaşmış alkollü bir ortamda yeniden başlamış onun hayatı elbette ki kendi tercihleri , içimde yersiz bir durum oluştu nişanlım yeniden alışır mı ? Diye (yine belirtiyorum içenlere saygı duyuyorum ama ben hayatımda istemem )
Bu konuda acabalar başladı kafamda ? Nişanlım her anlamda iyi birisi tek kötülüğünü görmedim ailesi de öyle ama bu alkol konusu benim kafamı karıştırıyor ? Ne düşünsem bilemedim
İçimde bi derde dönüştü bu sebeple konu açıp fikir almak istedim
Teşekkürler ☺️
Başlayabilir
Başlamayabilir
41 yaşındayım hemen hemen hiç kullanmadım ama ben bile başlayabilirim
Kim geleceği görebilir?
içinizde şüphe varsa ayrılmanız daha doğru olur

Şöyle söyleyeyim bu herkeste olmamakla birlikte düşünün örnek dışarıda birinin sigara içmesi sizi çok cezbetmesin belki sigaraya başlatmaz , ama yakınından yapan birisi varsa tetikler , sigara içen çoğu aile de çocukların da içmeye başlaması gibi … bu sadece örnekler illa başlayacak değil ben sadece kendi endişemi dile getirip fikir almak istedim .
Bu dediğiniz özenmelere genellikle ergenlik çağlarında olur. Nişanlınız da yaşını başını almış bir insandır diye düşünüyorum bu saatten sonra abim alkol içiyor bende içeyim diye özenmez heralde? Yeniden içmeye başlarsa bu kendi isteğiyle olur özenmekten değil yani.

Başlayabilir
Başlamayabilir
41 yaşındayım hemen hemen hiç kullanmadım ama ben bile başlayabilirim
Kim geleceği görebilir?
içinizde şüphe varsa ayrılmanız daha doğru olur
Evet o konuda haklısınız insan beşer de şaşar da biz bile başlayabiliriz belki , gerçekten insan çok düşünen bir varlık ya

Bu dediğiniz özenmelere genellikle ergenlik çağlarında olur. Nişanlınız da yaşını başını almış bir insandır diye düşünüyorum bu saatten sonra abim alkol içiyor bende içeyim diye özenmez heralde? Yeniden içmeye başlarsa bu kendi isteğiyle olur özenmekten değil yani.
Hayır özentilik değil , toplumda çok örneği var başlayan başlar başlamayan başlamaz , sadece bu konuda ne düşünebilirim bilmiyorum o mantıkla konuyu açtım , zaten çoğu şeyi yazıda belirttim

Evet o konuda haklısınız insan beşer de şaşar da biz bile başlayabiliriz belki , gerçekten insan çok düşünen bir varlık ya
Önemli olan sizin tavrınız
Başlasa naparım, kabullenip devammı ederim yoksa ayrılıp boşanırmıyım diye
Ona göre yolunuzu çizin
Ayrıca alkolü ortamda bulunmak içmek anlamınada gelmiyor
İş yemeklerinde çok sık alkölü ortama girerim ama ben içmem

Bu endişenizi nişanlınızla paylaşın. Abin başlamış ortam oluşup denk gelip falan sen de başlayacak olursan diye endişe ettim dersiniz. Burada mühim olan dürüst olması onu da belirtin yani gizli gizli de içebilir mesela isterse.

Hayır özentilik değil , toplumda çok örneği var başlayan başlar başlamayan başlamaz , sadece bu konuda ne düşünebilirim bilmiyorum o mantıkla konuyu açtım , zaten çoğu şeyi yazıda belirttim
Olup olmayacağı belli bile olmayan bir konu hakkında ne düşünebilirsiniz? Doğmamış çocuğa dön biçmek şu an sizinki.

He kastettiğiniz başlarsa ne yaparım ise onu biz bilemeyiz. Siz bilebilirsiniz ancak. Ben mesela takılmam. Kendim de arada alkol tüketen bir insanım çünkü. Kendini kaybetmeden içtiği,bütün parasını alkole yatırmadığı sürece hayatımda ki insanın içmesini de sorun etmem.

Önemli olan sizin tavrınız
Başlasa naparım, kabullenip devammı ederim yoksa ayrılıp boşanırmıyım diye
Ona göre yolunuzu çizin
Ayrıca alkolü ortamda bulunmak içmek anlamınada gelmiyor
İş yemeklerinde çok sık alkölü ortama girerim ama ben içmem
Tavrım net ne kadar iyi olursa olsun nişanlım evime alkol sokmak istemeyenlerdenim boşanırdım yani , yok emin olmadan zaten suizan yapmak istemedim abinin içtiğine şahit kldım o sebeple söyledim
Haklısınız nice ortamlar var insanın niyeti önemli .

Evet burada önemli olan dürüstlük
Yani beni söz verdiği halde alkol alması değil de alkol aldın mı diye sorduğumda aldığı halde almadım demesi daha çok üzer mesela. O yüzden çok baskı oluşturup yalana itmeyin onu. Haberdar olabilmeniz için dürüstçe söyleyebileceği ortam oluşturun.

Olup olmayacağı belli bile olmayan bir konu hakkında ne düşünebilirsiniz? Doğmamış çocuğa dön biçmek şu an sizinki.

He kastettiğiniz başlarsa ne yaparım ise onu biz bilemeyiz. Siz bilebilirsiniz ancak. Ben mesela takılmam. Kendim de arada alkol tüketen bir insanım çünkü. Kendini kaybetmeden içtiği,bütün parasını alkole yatırmadığı sürece hayatımda ki insanın içmesini de sorun etmem.
Yazdığınız her yazıda tepkili bir tavır söz konusu :) farkında mısınız bilmiyorum da gününüz mü güzel başlamadı bilemedim 😁 ben zaten bu konuda iyi düşünüyor olsam yani düşüncelerim oturmuş olsa buraya konu açmazdım değil mi ?

Her neyse sağol .

Yani beni söz verdiği halde alkol alması değil de alkol aldın mı diye sorduğumda aldığı halde almadım demesi daha çok üzer mesela. O yüzden çok baskı oluşturup yalana itmeyin onu. Haberdar olabilmeniz için dürüstçe söyleyebileceği ortam oluşturun.
Tam da bu insanı yapması değil de bazen yalan söylemedi daha çok etkiler , zaten evlilik birliğini sarsacak bir şey yalan söylemek

Çok üzgünüm yanlış anlamayın ama sizin içinse tekrar başlar gibime geliyor basit bir orn diyelim ki kavga ettiniz içip bunu sebeb gösterebilir tabi inşallah olmaz ama bana öyle geliyor 🫤
Yok yanlış anlamıyorum insan zaten hayatta neyden emin olabiliyor ki hepimiz bie şekilde yaşıyoruz , dediğiniz de olabilir ama değer veren insan yapmamak için uğraşır sadece bunu diyebiliyoruz ☺️

Siz bu konuda net tavrınızı ilettiğinizi düşünüyorum sizin tavrınızı bildiği için şuan bırakmış ama evlennce içebilir siz kararlılığımızı bir daha iletin kesinlikle kabul etmeyeceğinizi

X