Aile Planlaması En Yeni Doğum Kontrol Yöntemi: Nuvaring

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bu konunun tarihi bir hayli geçmiş ama unutulmuş sanırım.
Neredeyse bütün sorularıma cevap verir şekilde paylaşmışsın herşeyi hoşçakal.
Çok teşekkürler verdiğin bilgi için ve aynı zamanda hala buralardaysan, şu andaki fikrin nedir?
Hala bu yöntemi kullanıyor musun? Herhangi bir olumsuzluk yaşadın mı kullandığın süreç boyunca?
Bilgi verebilirsen seviniriz. Teşekkürler... :KK16:

Rica ederim canim! Cevabim biraz gec geldi ama güc olmasin :KK17:
Ben baya zamandir bebek düsündügümüz icin korunmayi biraktim. Fakat bir gün tekrar korunmaya karar verirsem, ya yöntemim yine nuva ring olur yada esimin korunmasi. Dogrudan vajinaya yerlestirildigi icin etken maddesi hapa nazaren daha düsük. Yan etkileride bir hayli daha düsük ve cikarttiginda 1-2 günde adet kanamasi gerceklesiyor.

Ben cok memnundum ve tavsiye edebilirim Ring´i.

Son düzenleme:
peki çıkartıldıktan sonraki adete kadar koruyuculuğu devam ediyor mu yoksa o sırada ek bir yöntem mi kullanıyoruz?

Zaten nuva ringí cikardiktan yaklasik 1-2 gün sonra adet oluyordum. O bir haftalik boslukta adet gördügüm icin, zaten iliski gerceklesmiyordu ama bu üründe dogum kontrol hapi gibi bos gecen zamani koruyor diye biliyorum.

Kullanma kilavuzunu dikkatlice okumak gerekir bu konuda.

Anlasilacagi uzere ben artik dogum kontrol kullanmiyorum, bebek bekliyorum zaten... :KK9:
Fakat dogumdan sonra korunma da benim icin onemli. Kendi doktoruma da soracagim bunu bakalim.
Eger kullanimi rahatsa, neden olmasin... :KK34:
Tekrardan tesekkurler bilgiler icin... :KK34:

bana çok kullanışlı geldi, aklıma yattı ama daha 3 aylık bebeğim var ve emzikli kadınlarda sütü azaltıyormuş. prospektüsünde aynen yazıyor

Emzirme, meme sütünün miktarını azaltabilen ve bileşimini değiştirebilen estrojenlerden etkilenebilmektedir. Bu nedenle, çocuk sütten tamamen kesilene kadar geçen sürede NuvaRing kullanımı genellikle önerilmemelidir. Küçük miktarlarda kontraseptif steroidler ve/veya metabolitleri süt ile atıalabilmektedir, ancak bunun bebeğin sağlığını olumsuz etkilediğine ilişkin bir kanıt bulunmamaktadır.

Ben 3 aydır kullanıyorum, merak ettiğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz.

Merak ettim bunun koruma oranı ne kadar yüksek acaba doğum kontrol kadar var mıdır ki benim bildiğim en yüksek oydu :26:
Ya da zor olmuyor mu içeri itmesi falan :KK17:

Merak ettim bunun koruma oranı ne kadar yüksek acaba doğum kontrol kadar var mıdır ki benim bildiğim en yüksek oydu :26:

Doğum kontrol hapları ile aynı koruma oranına sahip diye biliyorum. İçeri itmesi falan zor değil, ilk etapta ben de çok korkmuştum, 1.5 aylık falan evliydim. Ama kolayca oluyor.

Bir diğer korkum da içeride derinlere gider, çıkaramam diyeydi ama anladım ki gidecek bir yer yok ki zaten.:KK17:

Oldukça pratik bir yöntem bana kalırsa. Tabi uzaktan kulağa çok da pratik gelmiyor biliyorum ama denerseniz anlayacaksınız.

hayır ya o kadar kolay ki aslında.
koruma oranı haplar ile aynı.
%99 doğru şekilde kullanıldığında.

ilk uygulamada zorlanabilirsin ben 5 dk da takmıştım ilk seferinde.
zaten doğru yerleştirdiğinde 3 hafta boyunca onun orada olduğu aklına bile gelmeyecek :KK34:

Doğum kontrol hapları ile aynı koruma oranına sahip diye biliyorum. İçeri itmesi falan zor değil, ilk etapta ben de çok korkmuştum, 1.5 aylık falan evliydim. Ama kolayca oluyor.

Bir diğer korkum da içeride derinlere gider, çıkaramam diyeydi ama anladım ki gidecek bir yer yok ki zaten.:KK17:

Oldukça pratik bir yöntem bana kalırsa. Tabi uzaktan kulağa çok da pratik gelmiyor biliyorum ama denerseniz anlayacaksınız.

Ya bu kadar iyiyse vücuda kimyasal bir şeyler almaktan çok daha iyi o zaman bu :26: Ben yanlış takarım diye korktum ilk görünce sonuçta hapı yanlış yutma gibi bir seçeneğimiz yok (ben onu da becerdim ama neyse :KK9:)

hayır ya o kadar kolay ki aslında.
koruma oranı haplar ile aynı.
%99 doğru şekilde kullanıldığında.

ilk uygulamada zorlanabilirsin ben 5 dk da takmıştım ilk seferinde.
zaten doğru yerleştirdiğinde 3 hafta boyunca onun orada olduğu aklına bile gelmeyecek :KK34:

İnsan ister istemez düşünüyor tabi içimde bir şey var diye :KK9:

Ama ben bundan alayım ya vallahi aklıma yattı :KK14:

Ya bu kadar iyiyse vücuda kimyasal bir şeyler almaktan çok daha iyi o zaman bu :26: Ben yanlış takarım diye korktum ilk görünce sonuçta hapı yanlış yutma gibi bir seçeneğimiz yok (ben onu da becerdim ama neyse :KK9:)

İnsan ister istemez düşünüyor tabi içimde bir şey var diye :KK9:

Ama ben bundan alayım ya vallahi aklıma yattı :KK14:

Benim de aklıma yattı önce sen al bakıyım, bana söyle :KK53: Sonra ben alıyım olur mu :):KK53:

ben yazıp duruyorum heralde çok kullanan yok
memnunum
hiç bir sıkıntım yok
3 haftada bir çıkarıp takıyorum
şu an halkasız dönemde 4. günüm
yarın regl olmayı bekliyorum.
güvenilir bir yöntem
kullandığım aylarda hamilelikten korudu.

Aynen ilkkez duyuyorum ve merak ettimm. Kullananlardan fıkır alsakk?

X