En sevdiğim pardesum ve tükenmez kalem lekesi :(

neyiseda

En güzel hikayem 💞 Kabul olmuş duam 👶
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
3.369
2.867
Üzerime en çok yakışan ve pudra renkli pardesume tükenmez kalem bulaştı birkaç yerine.
Bu leke çıkar diyin ne olur. Dünden beri her yerde leke çıkarıcı arıyorum yok bulamadım. Leke dün sabah oldu.

Bu leke çıkar diyin arkadaşlar ne olur :KK43:

Konum kapanmasın lütfennn... bir daha öyle pardesu bulamam kii

İnstagramda evim evim temiz evim diye bi sayfa var oraya sorarsan yanıtlıyorlar

canım kolonya ile sil çıkacaktır. kanepe de falan denedim sorun olmuyor mürekkep yoğun mu.

annem olsa aspirin döker makineye atardı . Aspirin diye bir leke çıkarıcı var annem onu çok kullanıyor ama kesin çözüm kuru temizlemeci çıkarıyorlar :KK66:

dur dur kolonya dökme ıslatma sakın

hemen bir pamuk al üzerine aseton dök. kalem lekeli yerlere oje siler gibi sürt çıkıyor

ben tükenmez kalemle çalışırken her yerimi boyuyorum kaç kez denedim pudra rengi badimden kaç kez çıkardım güzel çıkıcak korkma.

Hiç bişey yapmayın. Kuru temizlemeye verin ilk günkü gibi olur. Sevdiğiniz, uzun süre kullanmak istediğiniz giysileri eskimemesi ve zarar görmemesi için lekesi olmasa bile kuru temizleme yaptırın. Islak yıkama giysilerinizi yıpratır.

Ben saç spreyi duymuştum ama o kumaştaki tükenmez kalem lekesi için değildi kumaşta da işe yarar mı bilmiyorum

Hiç bişey yapmayın. Kuru temizlemeye verin ilk günkü gibi olur. Sevdiğiniz, uzun süre kullanmak istediğiniz giysileri eskimemesi ve zarar görmemesi için lekesi olmasa bile kuru temizleme yaptırın. Islak yıkama giysilerinizi yıpratır.

kuru temizleme de ıslak ki :)

Islak değil. O gördüğünüz sıvı su değil, solvent.

tamam su yok ama aslında kuru değil onu diyorum ıslak bir şey yine de.

bi kere tüm kabanlarımı artık nası yıkadılarsa tüylendirip yolladılar eskidi resmen üstelik sürekli verdiğim bir dükkandı kuru temizleme işi de risk.

zaten asetonla çıkıyor gerek yok

tamam su yok ama aslında kuru değil onu diyorum ıslak bir şey yine de.

bi kere tüm kabanlarımı artık nası yıkadılarsa tüylendirip yolladılar eskidi resmen üstelik sürekli verdiğim bir dükkandı kuru temizleme işi de risk.

zaten asetonla çıkıyor gerek yok

Çoğu kurutemizlemeci kuru temizleme yapmak yerine normal çamaşır makinasında yıkıyor malesef maliyeti düşürmek için. Başınıza böyle bişey gelmiştir muhtemelen.

Asetonun renk artırma riski var ama. Penye değil pardesü sözkonusu. Kumaşları hassas olur.

Arkadaşlar ariel leke çıkarıcı çıkarır mi sizce?

Limon kolonyasını bir deneyin ama önce görünmeyen bir yerine dökün bekleyin, degişim olmazsa renkte silin lekeyi.

Kullanmadığınız benzer bi kumaşa aynı lekeyi yapıp tüm tavsiyeleri deneyin önce. Hangisi işe yararsa onu uygulayın. Boşuna leke dağılmasın, sabitlenmesin işlem uyguladıkça.

Ama risk almamak için direk kuru temizlemeye verebilirsiniz bence de.

X