En iyi doğum kontrol yöntemi

Senbirsen

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2016
4.143
5.682
40
Merhabalar
2 dünyalar tatlısı oğlum var , ve artık jubilemi yaptım diye düşünüyorum ikinciye hamileyken tüpleri baglatsam mi diye konu açmıştım hatta ama emin olamayinca istemedim ,.şimdi artık ikinciyi de büyütüp zorluklarini bizzat yaşadıktan sonra eminim iki çocuk yetti :)

Doğum kontrol yöntemlerini araştırıyorum bugüne kadar kendi çapımızda klasik Türk ailesi olarak geri çekilme gibi olmayan bı yontemle korunduk , hem stresli oluyor hemde bugün tehlikeli gün diye istediğimiz gibi davranamiyoruz artık kafam daha rahat olsun istiyorum açıkçası
En iyi doğum kontrol yöntemi nedir ve zararları var mıdır ?
Prezervatif hissi azaltiyormus onu pek istemiyorum ,
Doğum kontrol hapı ve hormonsuz spiral arasında kaldım bunların uzun vadede zararları var mı kullananlar ne deneyimliyor , ayrıca bunlar dışında şunu öneririm dediğiniz ne var ?

Spiral kullanin en guzeli ilk baslarda biraz sorun olsada vucut alıştıktan sonra hersey duzene giriyor

Arkadasım kardesmi 1 ay korudu o sprıal anında hamile kaldı kaymıs herkese uygun degil bu meret.
Adet sancısını ve kanamayı arttırdığıda cabası
Nerede taktırdı acaba? Saglık ocaginda taktirdi arkadasim ve o da ayni sekilde kaydıgını söylemisti..
Rahime göre uygun spiral takıldıgında kayma olmuyormuş.Kanama olarakta iki tür spiral var doktorum bana takmadan önce reglimin yogunluğunu sormustu..4 gün sürüyor dedigimde klasigini taktı buna ragmen ne ara kanama yaptı ne de kanama süremi arttirdi..
Takan kisi cok cok önemli..

Nerede taktırdı acaba? Saglık ocaginda taktirdi arkadasim ve o da ayni sekilde kaydıgını söylemisti..
Rahime göre uygun spiral takıldıgında kayma olmuyormuş.Kanama olarakta iki tür spiral var doktorum bana takmadan önce reglimin yogunluğunu sormustu..4 gün sürüyor dedigimde klasigini taktı buna ragmen ne ara kanama yaptı ne de kanama süremi arttirdi..
Takan kisi cok cok önemli..
Özel hastanede ilk doğumunu yaptığı doktorda taktırdı ona gidip taktıranlar cok memnundu. Ama kardeşime uygun değilmiş bu sprıal bazı rahim atarmış. Adet sancısı bilmeyen kız sancıdan duramadı kanaması arttı dediğim gibi herkeste aynı sey olmuyor. Benim annemi 18 sene korumus.

Konuyu takipteyim. Bizim için şu an en iyi yöntem sevişmemek :KK70:
Ahahahaha olmaz oylee🤣🤣
Özel hastanede ilk doğumunu yaptığı doktorda taktırdı ona gidip taktıranlar cok memnundu. Ama kardeşime uygun değilmiş bu sprıal bazı rahim atarmış. Adet sancısı bilmeyen kız sancıdan duramadı kanaması arttı dediğim gibi herkeste aynı sey olmuyor. Benim annemi 18 sene korumus.
Tüpleri baglattigi halde gebe kalanida duydum🤣🤣🤣 yiyecek lokmasi olan geliyor dinlemiyor spiralmis kapali tüpmüs ellam 🤪
Önlemler alina gerisi Allahtan artik..

Bir de spiral kontrolü icin gitmem lazim 10 senelikti benim spiralim.Esime dedim cıktıktan sonra1 ay dinlendirmek lazimmis sonra takıyormus doktor..Dikkatli olmaliyiz yanariz dedim de..Keske artik kısır olsam cok isterdim dedi 🤣🤣🤣🤣🤣

Ahahahaha olmaz oylee🤣🤣

Tüpleri baglattigi halde gebe kalanida duydum🤣🤣🤣 yiyecek lokmasi olan geliyor dinlemiyor spiralmis kapali tüpmüs ellam 🤪
Önlemler alina gerisi Allahtan artik..
Ay evet bende duydum onu😂 getçekten öyle bak kız kardeşim bebegi 9 aylıkken hamile kalmıştı klasık yöntemle korunuyolarmış kaza demişler cok üzülmüştü aglamıştı bebek düştü kürtaj oldu gitti sprial taktırdı sırf bidaha yasamamak için. 1 ay sonra doktoruna hamileyim diye gittiğinde doktoru senin nasibinde bu bebek varmış biz ne yaparsak yapalım geldi demiş. Simdi iyikide olmuş diyoruz iyiki😂

Bir de spiral kontrolü icin gitmem lazim 10 senelikti benim spiralim.Esime dedim cıktıktan sonra1 ay dinlendirmek lazimmis sonra takıyormus doktor..Dikkatli olmaliyiz yanariz dedim de..Keske artik kısır olsam cok isterdim dedi 🤣🤣🤣🤣🤣
E eşin bağlatsın. Onlarınki daha kolay. Niye hep kadına yükleniliyor ki

Ay evet bende duydum onu😂 getçekten öyle bak kız kardeşim bebegi 9 aylıkken hamile kalmıştı klasık yöntemle korunuyolarmış kaza demişler cok üzülmüştü aglamıştı bebek düştü kürtaj oldu gitti sprial taktırdı sırf bidaha yasamamak için. 1 ay sonra doktoruna hamileyim diye gittiğinde doktoru senin nasibinde bu bebek varmış biz ne yaparsak yapalım geldi demiş. Simdi iyikide olmuş diyoruz iyiki😂
Gercekten nasip kısmet bir yerde..arkadasiminda 5 sene bebegi olmadı.Asılama ile hamile kaldı sonra zar zor..Tek yumurtalıgı alındı sonrasında.Oglu suan 4 yasında ve 5 aylık hamile oldugunu ögrendi🤣🤣🤣🤣 bu surecte basi agriyor diye ilaclar mi icmedi mide agrisi yüzünden keza ayni sekilde..masallah turp gib bebis😁

X